Autor Wątek: KKS/CWKS Resovia - koszykówka  (Przeczytany 24155 razy)

kundel bury

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 13
KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« dnia: Czerwca 11, 2008, 16:55:19 pm »
Na dobry początek wątku

Wołoszyn zbuduje nową KKS Resovię

Bogusław Wołoszyn jest bliski objęcia funkcji trenera koszykarzy KKS Resovii.
Możliwe też, że już za miesiąc-dwa zespół ten będzie funkcjonował w strukturach klubu CWKS Resovia.

Decyzję, by starać się o połączenie z CWKS-em podjęto na walnym zebraniu sprawozdawczym KKS-u. Pojawiło się na nim tylko 11 osób (na 42 członków). Brakło kworum, ale był to już drugi termin spotkania (tydzień temu frekwencja była też niska) i zebrani mieli prawo decydować o sprawach klubu.

Teraz ruch należy do działaczy CWKS-u. Wiadomo, że pomysł ma poparcie Aleksandra Bentkowskiego, prezesa CWKS, obecnego na zebraniu. Decyzja zapadnie w lipcu, kiedy odbędzie się walne CWKS Resovii.


Będzie I liga w Rzeszowie

Wprawdzie zespół z poprzedniego sezonu przestał istnieć (prawie wszyscy kluczowi gracze znaleźli nowych pracodawców), ale I-ligowy basket nadal będzie obecna w Rzeszowie.

- Wpłacamy 10 tysięcy wadium do PZKosz i zgłaszamy się do rozgrywek - mówi Piotr Ciosek, działacz KKS-u i kierownik drużyny.

Drużynę poprowadzi prawdopodobnie Bogusław Wołoszyn, mający już na koncie półtora sezonu pracy z "Bieszczadzkimi Wilkami? - objął zespół 2 lata temu, gdy ten grał w II lidze (zastąpił w trakcie rozgrywek Mariusza Michalczyka - przyp. red.). Potem, gdy Resovia wykupiła I-ligową "dzika kartę? stalowowolski szkoleniowiec utrzymał ją w tej klasie (8 lokata).

- Jestem po wstępnych rozmowach i jak wszystko dobrze pójdzie, w ciągu dwóch tygodni podpiszę umowę - mówi Wołoszyn.

Kto zagra w Resovii? Na pewno potrzebni będą posiłki spoza regionu, bo rynek podkarpacki został już całkowicie wydrenowany.

- Najważniejsze, aby poukładane były sprawy organizacyjne - podkreśla Wołoszyn. - Jeśli ściągnę koszykarzy z Polski, muszę mieć pewność, że nie będę świecił przed nimi oczami.

Budżet nie taki mały

KKS nie wypłacił jeszcze wszystkich zaległości za poprzedni sezon. Prezes Bogdan Pawłowski zapewnia, że sprawa zostanie załatwiona do końca czerwca. Szefa KKS-u nie było na walnym, ale nadal będzie wspierał klub. Jeśli nie rzucał słów na wiatr, budżet klubu może wynieść około 600 tysięcy złotych. Taka suma, przy trafionych transferach, pozwoliłaby stworzyć zespół, który utrzymałby się na zapleczu ekstraklasy.

Źródło: GC Nowiny

kundel bury

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 12, 2008, 20:10:39 pm »
Dziś za GW

Rozkład koszykarskiej Resovii


 Aż siedmiu podstawowych zawodników opuściło I-ligową drużynę Resovii Rzeszów. Zbroją się pozostali podkarpaccy I-ligowcy z Łańcuta, Stalowej Woli i Tarnobrzega


Z Resovią pożegnali się Piotr Miś, Michał Baran, Mariusz Wójcik, Piotr Ucinek, Karol Szpyrka, Bartosz Dubiel oraz Michał Szczytyński. Trzej pierwsi podpisali umowy z Siarką Tarnobrzeg, we wtorek to samo miał uczynić Szczytyński. Ucinek i Szpyrka w przyszłym sezonie zagrają w Stali Stalowa Wola, a Dubiel w poniedziałek związał się z Sokołem Łańcut.

Głównym powodem takich decyzji koszykarzy, którzy stanowili o sile rzeszowskiej drużyny, były problemy z odzyskaniem zaległości finansowych za ostatni rok oraz brak konkretnych celów klubu na przyszły sezon. - Nie mogliśmy dłużej czekać, by nie zostać na lodzie. Dlatego podpisaliśmy umowy w innych klubach - tłumaczą zawodnicy.

Nie oznacza to jednak końca I-ligowej koszykówki w Rzeszowie. Do końca czerwca zaległości mają zostać uregulowane, a drużyna na pewno zostanie zgłoszona do rozgrywek. Nowym trenerem najprawdopodobniej będzie Bogusław Wołoszyn, a skład zostanie oparty na zawodnikach spoza regionu.

Rzeszowski zaciąg w Siarce

Po odejściu Piotra Kardasia, Łukasza Grzegorzewskiego, Daniela Walla i Macieja Sudowskiego tarnobrzescy kibice martwili się o przyszłość drużyny Siarki, która w poprzednich rozgrywkach do końca walczyła o utrzymanie w I lidze. Jednak prezes Zbigniew Pyszniak szybko uzupełnił skład nowymi zawodnikami. Z Resovii doszli Miś, Baran, Wójcik i Szczytyński. Być może drużynę wzmocni też Grzegorz Kordas z Big Stara Tychy. - Jeśli Grzesiek się zdecyduje na grę, na tym zakończymy budowę drużyny. Jeśli nie, będziemy szukać jeszcze jednego rozgrywającego - tłumaczy Pyszniak.

kundel bury

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 16, 2008, 10:15:10 am »
Bez komentarza...

Wołoszyn nie będzie trenował Resovii

Bogusław Wołoszyn, który był po słowie z Resovią, nie zbuduje w Rzeszowie nowego koszykarskiego zespołu.


Stalowowolski szkoleniowiec ma problemy ze zdrowiem i czeka go pobyt w szpitalu.

- To żaden wybieg z mojej strony - zapewnia trener, który rok temu awansował z Resovią, jako beniaminkiem, do play-offów.

- Z działaczami umówiłem się, że zrobię badania i dopiero po nich będzie jasne, czy podpiszę umowę. Wykonałem je i niestety, nie mogę podjąć się tej pracy. Okazało się, że mam migotanie przedsionków. Od poniedziałku będę leżał w szpitalu.

Nie musiało być źle


Jak wiadomo, z drużyny "Bieszczadzkich Wilków?, która w poprzednim sezonie zajęła 7 miejsce, nie zostało prawie nic. Podstawowi koszykarze maja już nowych pracodawców. Na podkarpackim rynku zostało już tylko kilku zawodników. Jeśli Resovia ma coś znaczyć w I lidze, musi szukać graczy poza regionem.

- Żałuję, że nie mogłem się tego podjąć - mówi Wołoszyn. - Nie byłoby tak źle. Wstępnie dogadaąłem się z kilkoma koszykarzami. Teraz ktoś inny musi tworzyć zespół.

Jeśli nie Wołoszyn, to kto? Dziś trudno o odpowiedź. Grzegorz Wiśniowski, który doprowadził "Wilki? do 7 lokaty, odpoczywa po dobrym, ale i męczącym sezonie. Kandydatem na przęjęcie schedy po nim był Mariusz Michalczyk, ale zamierza kontynuować pracę z koszykarzami na wózkach Orto-Res Startu Rzeszów.


Czasu coraz mniej


Czas leci. Kluby I ligi dopinają składy. W Rzeszowie pewne jest tylko to, że drużyna, której na razie nie ma, zostanie zgłoszona do rozgrywek. Bogdan Pawłowski, prezes i sponsor deklaruje, że wesprze klub kwotą 400 tysięcy złotych (pojawił się sygnał, że może to być nawet 600 tysięcy).

To wystarczyłoby na ekipę mogącą walczyć o środek tabeli. Jeśli jednak w Resovii szybko nie pojawi się szkoleniowiec, a pieniądze nie pójdą w ruch, nie będzie za nie kogo pozyskać.

Źródło: GC Nowiny

kasia84

  • Moderator
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 1282
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 16, 2008, 18:22:06 pm »
Coś czuję, że skończy się I liga dla naszych koszykarzy :( (tfu, tfu)

Kibiców wprawdzie niewielu przychodziło na mecze, ale ja sobie Resovii bez basketu nie wyobrażam :(

kundel bury

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 17, 2008, 05:57:05 am »
Nigdy nie myślałem, że to napiszę, ale może powinien wrócić Gronostalski... W końcu to on już raz wyciągnął koszykówkę w Rzeszowie z niebytu.

Podobnie jak ty, Kasiu, nie wyobrażam sobie, żeby miało nie być koszykówki u nas. Fakty są bolesne i niestety wszystko może trafić szlag, jak to się stało kilka lat temu.

kundel bury

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 22, 2008, 09:34:44 am »
Sebastian Biela (22 lata, 190 cm) po roku przerwy wraca do Resovii.
Rzeszowianin ostatnio był zawodnikiem II-ligowego AZS-u Kutno (gr. A). Rzeszowski klub jest zainteresowany także Tomaszem Włodarczykiem, w minionym sezonie graczem Siarki Tarnobrzeg, który występował w ekipie ?Bieszczadzkich Wilków? w sezonie 2006-2007.

kundel bury

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 25, 2008, 18:46:30 pm »
Bogusław Wołoszyn nadal w Resovii

Bogusław Wołoszyn nie rezygnuje z pracy w Resovii. Stalowowolski trener pomaga rzeszowskiemu klubowi budować nowy zespół.

A po wyleczeniu serca obejmie stery w ekipie "Bieszczadzkich Wilków?.

Wołoszyn od dawna był po słowie z Resovią. Gdy jednak przeprowadzone kilkanaście dni temu badania serca wykazały u niego migotanie przedsionków, stwierdził, że do Rzeszowa nie zawita. W ostatnich dniach zmienił zdanie.

- 3 lipca mam w szpitalu w Stalowej Woli zabieg kardiowersji. Ma on przywrócić prawidłową pracę serca. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, będę pracował w Resovii - mówi trener, który w sezonie 2006/2007 doprowadził "Bieszczadzkie Wilki? do play-offów w I lidze.

Ciosek negocjuje

Na celowniku Resovii jest grupa mniej znanych koszykarzy, głównie spoza regionu.

- To niedrodzy, ale solidni gracze. Budżet jest mniejszy, a zatem i cel inny. Mamy się utrzymać, przetrwać trudniejszy moment. Bardziej tłuste powinny być kolejne sezony - mówi Wołoszyn, którego prawą ręką w Resovii jest teraz Piotr Ciosek, przez ostatnie sezony kierownik zespołu, asystent trenera, ale na co dzień pełniący w klubie także wiele innych funkcji.

Teraz popularny "Ciosu? dostał kolejne zadanie - pod nieobecność Wołoszyna przeprowadzi negocjacje z kandydatami na grę w Resovii. Najbardziej pracowity pod tym względem będzie przełom czerwca i lipca.

- We wtorek mam pierwsze spotkanie z koszykarzami. Liczę, że w dwa tygodnie dopniemy większość spraw. Nie wymienię teraz nazwisk zawodników, bo konkurencja nie śpi - mówi Ciosek.


Hitów nie będzie

Na razie Resovia ma tylko kilku koszykarzy: Jarosława Szpyrkę, Dariusza Cyganika i nastoletniego Kacpra Młynarskiego (nie skusił się na oferty z mocniejszych klubów). W poprzednim sezonie stanowili głębokie rezerwy.

Po roku do ekipy "Wilków? wraca specjalista od rzutów za trzy Sebastian Biela (ostatnio AZS Kutno), możliwe, że uczyni to też Tomasz Włodarczyk (Siarka), a umowę przedłuży Paweł Rynkiewicz. Trener Wołoszyn zdradził, że widzi w ekipie Wilków centra Zbigniewa Dolińskiego. Gracz ten mieszka w Rzeszowie, 7 lat temu grał Resovii, a w poprzednim sezonie występował w I-ligowym Big Starze Tychy i II-ligowym MOSiRze Krosno.

- Hitów transferowych nie szykujemy, nie stać nas na to - podkreśla Ciosek. - Jesteśmy w kontakcie z grupą graczy, którzy w Resovii będą mogli się promować. Jeśli dadzą sobie radę i utrzymamy się w I lidze, otrzymają konkretną premię.

Źródło: GC Nowiny



Resovii się nie odmawia

BOGUSŁAW WOŁOSZYN od kilkunastu dni przymierzany jest do roli szkoleniowca I-ligowych koszykarzy Resovii. Wołoszyn dwa lata temu prowadził już z powodzeniem "Bieszczadzkie Wilki", jednak w poprzednim sezonie zastąpił go na tym stanowisku Grzegorz Wiśniowski. Wołoszyn z kolei pracował przez kilka kolejek w Jarosławiu, gdzie później został zastąpiony przez Stanisława Gierczaka. - Jestem zaprzeczeniem powiedzenie, że dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi. Prowadziłem już w swojej karierze trenerskiej dwa razy Siarkę, więc nic nie stoi na przeszkodzie, abym kolejny raz był trenerem Resovii. Zresztą jak już kiedyś mówiłem, takiemu klubowi się nie odmawia. - Ostatnio miał pan problemy zdrowotne. Czy decyzja o prowadzeniu Resovii oznacza, że z pańskim zdrowiem już wszystko w porządku?
- Z działaczami Resovii jestem umówiony, że dam ostateczną odpowiedź po 3 lipca. Na ten dzień mam zaplanowany zabieg kardiowersji. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i lekarze wyrażą na to zgodę, podejmę pracę w Rzeszowie.

- Nie mam pan żalu do rzeszowskich działaczy, którzy rok temu po całkiem niezłym sezonie, zdecydowali się na innego szkoleniowca?
- To była suwerenna decyzja zarządu i należy ją uszanować. Nie mam do nikogo pretensji. Działacze mieli inną wizję budowy zespołu i postanowili ją zrealizować.

- W najbliższym sezonie czeka pana trudne zadanie jako szkoleniowca Resovii...
- Niewątpliwie tak będzie. W zespole zajdą bardzo duże zmiany. Praktycznie będziemy musieli budować drużyną od podstaw. Chcemy postawić na młodych, perspektywicznych zawodników, którzy będą mieli się szansę wypromować. Potrzebni nam będą również dwaj, trzej doświadczeniu zawodnicy, którzy wezmą ciężar gry na swoje barki.

- Kogo zatem zobaczymy w przyszłym sezonie w barwach Resovii?
- Jak na razie za wcześnie na konkrety. Obecnie penetrujemy rynek transferowy. Na wielkie nazwiska z pewnością nie ma co liczyć, bowiem klubu nie stać na spektakularne transfery. Rozmowy z zawodnikami pilotuje Piotrek Ciosek (II trener - przyp. red.). W ciągu najbliższych dwóch tygodni w tej kwestii powinno się wiele wyjaśnić.

Źródło: SN
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2008, 18:57:41 pm wysłana przez kundel bury »

kundel bury

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 15, 2008, 18:12:53 pm »
Zbigniew Doliński zagra w Resovii?

Serce Bogusława Wołoszyna jest w coraz lepszym stanie. Dzięki temu trener koszykarzy Resovii może mocniej angażować się w budowę drużyny.

Najpilniejszym celem jest znalezienie rozgrywającego.

Wołoszyn, u którego stwierdzono migotanie przedsionków, jest w coraz lepszym humorze.

- Zabiegi przyniosły skutek i rokowania lekarzy są optymistyczne. Wygląda, że będę mógł ponownie prowadzić Resovię - mówi coach "Bieszczadzkich Wilków?.

Resovii, która straciła wszystkich podstawowych koszykarzy, nie będzie stać na efektowne transfery. W składzie znajdą się wychowankowie, jak Jarosław Szpyrka, Kacper Młynarski, Paweł Rynkiewicz (przedłuży kontrakt), Sebastian Biela (ostatnio AZS Kutno). Z zewnątrz pojawi się tylko kilku graczy, wśród nich center Tomasz Włodarczyk, gracz Siarki, który występował w Rzeszowie 2 lata temu. Być może "Wilkiem? zostanie też inny środkowy Zbigniew Doliński.

- Jest taka możliwość, jest i opcja, że przedłużę umowę z MOSiRem Krosno - mówi popularny "Dolina?.


Aby Resovia mogła podjąć walkę o pozostanie na zapleczu ekstraklasy, musi ją wzmocnić solidny rozgrywający.

- Mam na oku mojego wychowanka ze Stalowej Woli, który po podstawówce pojechał do USA i grał w "koledżach?. Na płytce jego gra wygląda obiecująco, ale muszę go zobaczyć w akcji na żywo - podkreśla coach Resovii, który nie chce zdradzić nazwiska koszykarza.

Ma on pojawić się w Polsce pod koniec lipca. Oprócz playmakera Resovia szuka także niskiego skrzydłowego.

"Wilki? wznowią zajęcia 4 sierpnia. Do tego czasu nie wyjaśni się, czy KKS Resovia połączy się z CWKS-em. Zapowiadane na lipiec zebranie w tym drugim klubie odbędzie się w późniejszym terminie.

Za GC Nowiny.

kundel bury

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 21, 2008, 18:47:30 pm »
Doliński stawia na Resovię

Resovia ustaliła warunki kontraktu ze Zbigniewem Dolińskim, byłym centrem MOSiR-u Krosno.

Kontakt z rzeszowskim klubem nawiązał Łukasz Pilecki, wychowanek krośnieńskiego klubu i Tomasz Bzdyra skrzydłowy Big Staru Tychy.

- Doszliśmy ze Zbyszkiem do porozumienia i podaliśmy sobie ręce. Podpisanie kontraktu jest już kwestią czasu - informuje Piotr Ciosek, działacz rzeszowskiego klubu.

Kontakt z rzeszowskim klubem nawiązał Łukasz Pilecki, ostatnio gracz MOSiRu Krosno.

- Rozmawiałem z Piotrem Cioskiem, działaczem Resovii, ale odezwały się również dwa kluby z II ligi. Do Rzeszowa byłoby mi najbliżej, jednak pozostałe oferty są konkretne. Na razie tyle mogę powiedzieć - stwierdził popularny "Piła?.


Bzdyra (25 lat, 196 cm) to od zawsze gracz Big Staru Tychy. Transfer może utrudnić fakt, że gracz jest wychowankiem i nie jest wolny.

- Wiąże mnie umowa na czas nieokreślony - mówi koszykarz.

- Nie widzę, aby Big Star chciał mnie zatrzymać. Rozmawiam z działaczami, tyle że to do niczego nie prowadzi. Na Resovię namawia mnie mój kolega Zbyszek Doliński, ale do transferu droga daleka - mówi zawodnik.

W tym tygodniu umowy z Resovią przedłużą Kacper Młynarski, Paweł Rynkiewicz oraz Tomasz Włodarczyk (Siarka Tarnobrzeg), który grał w Rzeszowie w sezonie 2006/2007.

Resovia czeka na przyjazd z USA pochodzącego ze Stalowej Woli rozgrywającego, mającego na koncie grę w amerykańskich collegeach. Kadra nam być skompletowana do końca miesiąca. Gdy to nastąpi odbędzie przedsezonowe uroczyste spotkanie.

Za N24.

danyrze...

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: KKS/CWKS Resovia - koszykówka
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 29, 2008, 20:19:29 pm »
Mam nadzieje że bedzie utrzymanie bo Rzeszów i Resovia zasługłuje przynajmniej na I-szą lige i że w końcu kosz wejdize do CWKS-u