Autor Wątek: Transfery na sezon 2010/2011  (Przeczytany 411678 razy)

sovik

  • Gość
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2850 dnia: Września 13, 2010, 17:24:05 pm »
proponuję wprowadzić zapis o przymusowym zakontraktowaniu przynajmniej jednego rudego gracza ;)

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2851 dnia: Września 13, 2010, 17:25:51 pm »
Nie bądźmy aż tacy złośliwi ;)
Ale pomysł niezły :P

rayan11

  • Gość
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2852 dnia: Września 13, 2010, 18:59:16 pm »
Ale się jatka o polskie obywatelstwo Alka na innych forach zrobiła, cosik się to Dobro Narodowe zaczyna bać stąd ten jazgot.

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2853 dnia: Września 13, 2010, 19:21:10 pm »
jak Alek nie dostanie obywatelstwa to jadę bronić krzyża joke joke :))

To taki mały żarcik.

Bardzo bym chciał aby Alek dostał obywatelstwo, w tedy Resovia byłaby nie pokonana!!!

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2854 dnia: Września 13, 2010, 19:38:39 pm »
Miałem nie zabierać głosu, ale co chwilę czytam na forach o wielkiej "trosce" o narybek do reprezentacji, jakoby kontraktowanie w nadmiarze obcokrajowców, miało jej zaszkodzić! A wszystko sprowadza się do zakontraktowania przez  nasz Klub, zawodników zagranicznych wysokiej klasy i tym samym poczucie zagrożenia o swoje "ja" ZAKSY i SKRY. A Pan Jarosz-senior, nie raz już pokazał co myśli o Resovii min. w pamiętnym komentarzu przed i po 5 meczu, po zdobyciu brązowego medalu.
Dla Niego idealnym rozwiązaniem byłoby zabronić występów obcokrajowcom, a wszyscy reprezentanci Polski winni grać w SKRZE i ZAKSIE i trenerami tychże zespołów winni być trenerzy reprezentacji. Natomiast pozostałe kluby PlusLigi winny szkolić i dostarczać im świeżych reprezentantów!

Twinkle

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 611
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2855 dnia: Września 13, 2010, 19:45:41 pm »
Oczywiscie, ze wielka publiczna troska o reprezentacje, jest niczym innym tylko proba obrony wlasnych interesow klubowych. Nie zmienia to wprawdzie faktu, ze kombinacje z przyznawaniem obywatelstwa to w dalszym ciagu kombinacje i omijanie obowiazujacych przepisow po to, zeby wzmocnic klub (w tym wypadku nasz), ale prawo taka mozliwosc dopuszcza. A opowiadanie bzdur o tym jak to blokowanie mlodziezy miejsc w skladach przelozy sie na jakosc reprezentacji, to juz inna bajka. Dzis sport jest zawodowy, lajf is brutal.

empty

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 256
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2856 dnia: Września 13, 2010, 20:22:03 pm »
Jakoś nikt larum nie podnosi, że w tenisie stołowym skład kobiet wygląda następująco

Xu Jie
Li Qian
Natalia Partyka
Katarzyna Grzybowska
Magdalena Szczerkowska

Shark1905

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1090
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2857 dnia: Września 13, 2010, 22:10:05 pm »
Śmieszą mnie wypowiedzi na innych forach typu"resovia psuje moc polskiej reprezentacji".A ja się pytam czy stanie w kwadracie dla rezerwowych od ładnych paru lat rozwija umiejętności polskich siatkarzy?Bąkiewiczowi to wyszło bokiem.Ktoś powie ,że Resovia nie szkoli polskiej młodzieży tylko kupuje zagraniczne gwiazdeczki.A ja daje przykład Mateusza Miki.Popatrzmy jaki postęp zrobił ten młody gracz.Porównując jego występy z początku sezonu i te z końca widac duża różnice i prace trenera Travicy.

Ps.Skra "polskim" składem przegrywa z Noliko 0:3 ;D ;D ;D


repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6938
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2858 dnia: Września 13, 2010, 22:33:31 pm »
Przecież Polska jest światową potęgą w siatkówce, więc Zaksa i Skra (w których reprezentantów Polski nie brakuje) powinny roznieść grającą zagranicznymi zawodnikami Resovię. Czy Wlazły i Jarosz powinni się bać Grozera? Czy Winiarski i Ruciak mają kompleksy w stosunku do Cernica? Czy Kurek i Świderski nie mają większych sukcesów od Akhrema? Millar bije na głowę Możdżonka, Plińskiego i Czarnowskiego? Falasca i Zagumny mają tytuły, których Baranowicz nawet przez papierek nie polizał.
O co chodzi?
Porównałem 3 zespoły. W +L jest ich jeszcze 7. Jeśli jakikolwiek młodzieniec aspiruje do reprezentacji Polski, niech ma szansę stanąć naprzeciw reprezentacyjnej czołówce i gwiazdom światowych parkietów i udowodnić swoją klasę. Zawodowa liga to nie przedszkole. Uczyć się można w niższej lidze. W najwyższej wychodzi się grać i wygrywać. Byłem krytykowany za sprzeciwianie się temu, że "Mika ma się ogrywać", ale jestem przekonany, że mam rację. Mika ma grać. Ogrywać to się można w SMS-ie, a nie w zawodowym klubie europejskiej czołówki.
Młodym-zdolnym funduje się "duszenie się we własnym sosie", czyli Młodą +L - przedsięwzięcie bez szkoleniowej wartości. Lepiej ufundować im dodatkowych 30 miejsc poprzez powiększenie +L o 2 zespoły.
+L to także nie ochronka dla polskich gwiazd. Winiarski, który nawet nie pisnął grając w lidze włoskiej, narzeka na ilość meczów zaplanowanych na sezon 10/11. Czy tych meczów będzie więcej niż w lidze włoskiej?
Polskie kluby płacą godnie. Płacą, więc zaczynają wymagać. Nie da się już łatwo wygrywać w +L Michasiu. To chyba dobrze dla polskiej siatkówki, no nie? Oczywiście, rozumiem, że dla Michasia to dobre nie jest, bo trzeba się zmęczyć. A przecież do niedawna płacili kupę szmalu, a praca była lekka, łatwa i przyjemna...
Ja też się martwię o losy reprezentacji. Tylko ja wolałbym żeby tacy jak Jarosz dyskutowali o tym jak zarazić treningiem siatkarskim kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi z każdego rocznika. Jak tworzyć warunki żeby chłopcy mieli gdzie grać, żeby byli pod fachową opieką i żeby to świat bał się najazdów Polaków na wszystkie ligi tego łez padołu.
Nie wiem czy w Brazylii boją się o napływ uzdolnionych graczy, ale wiem, że Możdżonek, Jarosz, Czarnowski, Łomacz mogliby się nauczyć sporo techniki od trzeciego rzutu Brazylijczyków, z których każdy byłby dla naszych mistrzów równorzędnym przeciwnikiem. Najzdolniejsi Serbowie nie mają problemu by grać we wszystkich ligach Europy. Czy ktoś broni wyjazdów najzdolniejszym Polakom? Lig w Europie jest całkiem sporo.
Jaroszowi Maciejowi marzy się nabicie kabzy synowi w sypiącej forsą 3-zespołowej +L. Dlaczego 3-zespołowej? Bo więcej silnych, liczących się drużyn, przy ostrych limitach obcokrajowców, po prostu nie mielibyśmy. Nie ma na to polskich graczy. Dusząc się we własnym sosie nie podniesiemy poziomu siatkówki. Nie jesteśmy Kubą. Nasi siatkarze, żeby stać się godnymi miana reprezentanta Polski, muszą pokazać swoją klasę na tle Millara, Akhrema, Grozera, Cernica, Antigi, Falaski,...
Siatkówka dopiero wchodzi w orbitę prawdziwego zawodowstwa. Odwołam się więc do piłki kopanej. Hiszpańska, włoska, niemiecka, angielska czy francuska reprezentacja ma się całkiem nieźle (daj nam Boże ich "kłopoty") mimo, że ligi te są pełne obcokrajowców, którzy dziś nie muszą być "obywatelami" żeby grać. Były czasy, w których reprezentanci Polski "kombinowali" i zostawali obywatelami Niemiec żeby nie blokować limitów. Przyczynili się do upadku niemieckiej piłki? Wprost przeciwnie. Silna liga to sukcesy międzynarodowe, a te pobudzają wyobraźnię młodych ludzi, nakręcają koniunkturę.
Łatwiej z siatkarskiego kołka, grającego przy Akhremie zrobić reprezentanta Polski niż iść "kubańską drogą", zamknąć się we własnym gronie i liczyć na cud pracy podczas długotrwałych zgrupowań kadry.
Twinkle, nadanie polskiego obywatelstwa to nie jest "kombinowanie". Nadanie polskiego obywatelstwa jest zaszczytem. W "niezwykłym" trybie dokonuje się tego ze 2 razy w roku. Jak na 38-milionową populację nie jest to liczba znacząca ani zagrażająca komukolwiek i czemukolwiek. Jeśli Alek zamierza na stałe zamieszkać w Polsce (nie wiem czy tak jest, ale zakładam), nie ma się co dziwić, że klub wspiera jego starania o obywatelstwo. Korzyść będzie obopólna, a Polska też na tym skorzysta. Prawem Prezydenta RP jest nadawanie obywatelstwa polskiego ludziom wybitnym. Nazywanie tego "kombinowaniem" jest moim zdaniem niestosowne.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Twinkle

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 611
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #2859 dnia: Września 13, 2010, 22:47:09 pm »
Repres:
Jezeli inicjatywa wystapienia o obywatelstwo wyszla od Alka a na dodatek chcialby zamieszkac w Polsce, a klub mu tylko w tym pomaga - oczywiscie przyznam ci racje. Tyle tylko, ze nie wierze w taka wersje. Moim zdaniem inicjatywa wyszla od klubu, po to zeby zwiekszyc mozliwosci kadrowe. Ze Alek zyska na tym status czlonka UE - plus dla niego, przyda mu sie, a na pewno nie zaszkodzi. A ta druga wersja, jest dla mnie wlasnie kombinowaniem, omijaniem przepisu.. zwal jak zwal, wiadomo o co chodzi. Dodam tylko ze wszelkiego rodzaju limity uwazam za glupie.