Autor Wątek: Resovia: Transfery na sezon 2014/2015 Spekulacje, plotki, marzenia.  (Przeczytany 282762 razy)

mar!usz1000

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 303
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2014/2015 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #190 dnia: Kwietnia 29, 2014, 08:43:05 am »
Napiszę jaki bym widział skład w przyszłym sezonie choć wiem, że niektóre propozycje są mało prawdopodobne:

Atak: Konar, Atanasijevic
Rozegranie: Drzyzga, Tichacek
Przyjęcie: Lotman, Penchev, Kurek, Filip (do czasu powrotu Alka)
Środek: Nowakowski, Perłowski, Wiśniewski
Libero: Igła, Masłowski/Żurek

Edit: Dużo osób pisze o Dryji w Resovi jednak w siedzibie klubu obiło mi się o uszy, że nie jest brany pod uwagę. Ktoś słyszał coś więcej?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2014, 08:47:25 am wysłana przez mar!usz1000 »

spider2you

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1048
  • #WALCZIWYGRYWAJ
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2014/2015 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #191 dnia: Kwietnia 29, 2014, 08:56:34 am »
Powiem Wam tak, mniej mnie obchodzi kto przyjedzie, a kto zostanie.
Dlaczego?
Ano dlatego, że jeżeli kolejny sezon mam oglądać BEZJAJECZNYCH zawodników, to może być dla mnie ktokolwiek.

Bezjajeczność dotyczy wszystkich w tym całym teamie, zaczynając od trenera i zawodników, a kończąc na pracownikach klubu i prezesach.

Wolę mało znanych zawodników, którzy będą gryśc parkiet, niż gwiazdy ZUS-u. Na prawdę mam dość męczarni, które przeżywałem w tym sezonie oglądając naszą grę, a raczej nasze zrywy oraz spoglądając na nasze osiągnięcia na niwie sklepiku i autokaru.

Mam dość, mam dość, mam dość.

Wiem, że PGE jest sponsorem Bełka, więc podejrzewam, że to oni są winni "odcinania" nam prądu i dostarczania w formie 20-tego stopnia zasilania czyli od przypadku do przypadku.

Ten zespół musi zostać zespołem, a jest zbieraniną kolesi z pracy, takich niebieskich kołnierzyków, którzy niby razem coś robią, ale i tak każdy na swój rachunek. Porównanie do korporacji jest jak najbardziej nie przypadkowe.

Większość śmiała się z filmików robionych przez zawodników Skry, a ja od początku uważałem, że to super pomysł, który jednoczy ten zespół. U nas raczej nie można było się tego spodziewać.
Nie było w naszym zespole niczego, co by ten team spirit mogło stworzyć. Ani trener, ani zawodnicy nie wykazali chęci do stworzenia kolektywu, który ma wspólny cel. Takie mam odczucia.
Słyszałem również, że z innych źródeł, że to prawda, większość zawodników była obrażona na coś..... a to, że grają za mało, a to że za dużo, a to, że za mocno trenują, a to, że za dużo jeżdżą i takie tam podobne rzeczy.
Widać było również w różnych sytuacjach na boisku, że zawodnicy nie chcą barać na siebie odpowiedzialności ryzykująć np. w zagrywce, bo.... no właśnie bo co, bo zmieni ich kolega z kwadratu - równorzędny gracz. Chyba o to chodziło.

Zresztą, jak było, większość widziała.

Liczę po cichu na to, oj ja naiwny i nie poprawny optymista, że ludzie pójdą po rozum do głowy. Pan Góral może się i nie zna na siatkówce, ale na pewno zna się na zarządzaniu i to na tym polu chciałbym zobaczyć jego reakcję. Musi wykreować lidera tego zamieszania, a nie klakiera. Gościa lub kobitkę z jajami, która to osoba poprowadzi ten klub i będzie od wszystkich wymagać 100% zaangażowania przez okrągły rok. Za liderem idą tłumy, za bezjajecznymi nikt.

Liczę też, że  każdy w tym zespole i klubie zrobi sobie rachunek sumienia, a najlepiej, aby właśnie Pan Góral zrobił każdemu bilans osiągnięć, tak jak co roku robi się to w korporacjach i dał większości 3 miesięczny okres naprawczy, a jak nie będzie poprawy, to ........

Kolejnemu zespołowi BEZJAJECZNYCH ludzi mówię zdecydowane NIE.

Oby moje prośby i modły się okazały skuteczne.

Pozdrawiam.

Moja rodzina, siatkówka, CrossFit, off-road to KOCHAM.

deepforest

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2014/2015 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #192 dnia: Kwietnia 29, 2014, 09:13:29 am »
off t.
odnośnie filmów to tych chłopaków można podziwiać:
http://www.youtube.com/watch?v=iwXTv78J6Ok
http://www.youtube.com/watch?v=8FUcN-O-TW8

mówcie co chcecie ale miło się ich ogląda - poza tym takie wspólne filmy na pewno tworzą dodatkową chemię w zespole.

mar!usz1000

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 303
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2014/2015 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #193 dnia: Kwietnia 29, 2014, 09:15:11 am »
Powiem Wam tak, mniej mnie obchodzi kto przyjedzie, a kto zostanie.
Dlaczego?
Ano dlatego, że jeżeli kolejny sezon mam oglądać BEZJAJECZNYCH zawodników, to może być dla mnie ktokolwiek.

Bezjajeczność dotyczy wszystkich w tym całym teamie, zaczynając od trenera i zawodników, a kończąc na pracownikach klubu i prezesach.

Wolę mało znanych zawodników, którzy będą gryśc parkiet, niż gwiazdy ZUS-u. Na prawdę mam dość męczarni, które przeżywałem w tym sezonie oglądając naszą grę, a raczej nasze zrywy oraz spoglądając na nasze osiągnięcia na niwie sklepiku i autokaru.

Mam dość, mam dość, mam dość.

Wiem, że PGE jest sponsorem Bełka, więc podejrzewam, że to oni są winni "odcinania" nam prądu i dostarczania w formie 20-tego stopnia zasilania czyli od przypadku do przypadku.

Ten zespół musi zostać zespołem, a jest zbieraniną kolesi z pracy, takich niebieskich kołnierzyków, którzy niby razem coś robią, ale i tak każdy na swój rachunek. Porównanie do korporacji jest jak najbardziej nie przypadkowe.

Większość śmiała się z filmików robionych przez zawodników Skry, a ja od początku uważałem, że to super pomysł, który jednoczy ten zespół. U nas raczej nie można było się tego spodziewać.
Nie było w naszym zespole niczego, co by ten team spirit mogło stworzyć. Ani trener, ani zawodnicy nie wykazali chęci do stworzenia kolektywu, który ma wspólny cel. Takie mam odczucia.
Słyszałem również, że z innych źródeł, że to prawda, większość zawodników była obrażona na coś..... a to, że grają za mało, a to że za dużo, a to, że za mocno trenują, a to, że za dużo jeżdżą i takie tam podobne rzeczy.
Widać było również w różnych sytuacjach na boisku, że zawodnicy nie chcą barać na siebie odpowiedzialności ryzykująć np. w zagrywce, bo.... no właśnie bo co, bo zmieni ich kolega z kwadratu - równorzędny gracz. Chyba o to chodziło.

Zresztą, jak było, większość widziała.

Liczę po cichu na to, oj ja naiwny i nie poprawny optymista, że ludzie pójdą po rozum do głowy. Pan Góral może się i nie zna na siatkówce, ale na pewno zna się na zarządzaniu i to na tym polu chciałbym zobaczyć jego reakcję. Musi wykreować lidera tego zamieszania, a nie klakiera. Gościa lub kobitkę z jajami, która to osoba poprowadzi ten klub i będzie od wszystkich wymagać 100% zaangażowania przez okrągły rok. Za liderem idą tłumy, za bezjajecznymi nikt.

Liczę też, że  każdy w tym zespole i klubie zrobi sobie rachunek sumienia, a najlepiej, aby właśnie Pan Góral zrobił każdemu bilans osiągnięć, tak jak co roku robi się to w korporacjach i dał większości 3 miesięczny okres naprawczy, a jak nie będzie poprawy, to ........

Kolejnemu zespołowi BEZJAJECZNYCH ludzi mówię zdecydowane NIE.

Oby moje prośby i modły się okazały skuteczne.

Pozdrawiam.

Kogo konkretnie zwolniłbyś za bezjajeczność oprócz Petera, który już wiemy, że odchodzi?

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2014/2015 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #194 dnia: Kwietnia 29, 2014, 09:20:22 am »
takie wspólne filmy na pewno tworzą dodatkową chemię w zespole.
Tak w ZESPOLE, ale nie w korporacji!
A nadal będę się trzymać swojej teorii, że nasi to poukładany, wypasiony dział w KORPO! w której jak to zwykle są indywidualności, np. Alek, Paul, Igła ;)

spider2you

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1048
  • #WALCZIWYGRYWAJ
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2014/2015 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #195 dnia: Kwietnia 29, 2014, 09:36:11 am »
Kogo konkretnie zwolniłbyś za bezjajeczność oprócz Petera, który już wiemy, że odchodzi?

A powiedz kogo byś nie zwolnił? Alek ma jaja, Paul też, Tichy pracuje ciężko, Igła - hmmm, a reszta???? Ja mam mieszane odczucia co do reszty.
Moja rodzina, siatkówka, CrossFit, off-road to KOCHAM.

harcerz

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 553
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2014/2015 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #196 dnia: Kwietnia 29, 2014, 11:26:00 am »
A jak wygląda sprawa z Michałem Łasko? Polak, doświadczony, gorszy od Heńka nie będzie.

Przy budowaniu składu raczej traktował bym Olka jako opcja 5-ta. Marzy się na przyjęcie Kubiak, przede wszystkim Polak i WALCZAK. Idzie jak dzik w żołędzie, za każdą piłką ;)
I tylko Sovia, Sovia z Rzeszowa!!!

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2014/2015 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #197 dnia: Kwietnia 29, 2014, 11:46:47 am »
Po pierwsze trzeba wywietrzyc w glowie Andrzeja, choc mam wrazenie ze on czasami "i tak wie swoje", jak juz sie uda, to nam potrzeba typowego silnego chłopa na ataku, kogos z kopniakiem powyzej 120 na zagrywce i jeszcze regularnoscia, silny duzy chłop. Dodatkowo wypadałoby znaleźć kogos na przyjecie, do pary do Alka.

Nie bójmy się nazwisk, patrzcie:
26 lat, MVP jednej z nalepszych lig, Mistrz tej ligi, Finalista LM, dało się go sprowadzić?

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2014/2015 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #198 dnia: Kwietnia 29, 2014, 12:06:03 pm »
Po pierwsze trzeba wywietrzyc w glowie Andrzeja, ...
No to skromnie (w końcu to moja jedyna wada;) ) przypomnę swoje pytanie do Andrzeja w pierwszym wywiadzie na antenie Radia Centrum: "Czy gra Pan jeszcze w siatkę, tak dla siebie, rekreacyjnie?". Bardzo mnie zmartwiła jego negatywna wypowiedź. I tutaj widzę jedną z przyczyn jego takiego a nie innego postępowania w trakcie meczu, stylu prowadzenia drużyny, reakcji na sytuacje na boisku...

Ujmę to tak - życzę naszemu trenerowi, żeby w okresie wakacyjno-urlopowo-reprezentacyjnym znalazł czas, żeby pograć w siatkę, własnymi rękami, bez założeń że w trakcie gry chcę poćwiczyć coś tam coś tam, tak żeby się dobrze tą grą bawić... Mam nadzieję, że pozwoli to Andrzejowi zyskać inną perspektywę, bo wydaje mi się, że zbyt technicznie/analitycznie/profesjonalnie do tego sporu podchodzi :D

lukashch

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 184
Odp: Resovia: Transfery na sezon 2014/2015 Spekulacje, plotki, marzenia.
« Odpowiedź #199 dnia: Kwietnia 29, 2014, 12:25:35 pm »
Żeby był sens ściągać Kubiaka potrzebny jest nowy sypacz bo przy naszych może nie pograć tak jak w tym sezonie, zwłaszcza przy Lukasie. Bo zakładam że grałby jako defensywny przyjmujący, raczej nie pociągnie tak gry w ataku jak Alek. A trzeba się przygotować na to że Alek wróci do gry na pełnych obrotach nawet dopiero pod koniec sezonu zasadniczego. Dlatego nie jestem przekonany do tego transferu. Potrzeba kogoś kto będzie radził sobie na podwyższonych piłkach tak jak Alek. Defensywnych przyjmujących mamy więc nie ma co kombinować. Gdyby wrócił Mika to mogliby się z Niko uzupełniać (zakładając że Paul odejdzie :( ). A na rozegraniu to chętnie bym zobaczył parę Tervaportti/Drzyzga (wtedy Kubiak prędzej :) )
Mistrz Mistrz Resovia!!!