Autor Wątek: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie  (Przeczytany 217503 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #680 dnia: Listopada 12, 2012, 21:23:42 pm »
W dużej mierze masz rację.
Przykłady podałeś znakomite i prawdziwe.
Ważna jest jednak ostatnie zdanie:
"mam nadzieję, że w środę widownia będzie siódmym zawodnikiem".
Niedawno Bogdan Smola na antenie, w rozmowie z Majerem przypomniał naszą rywalizację o brąz z Zaksą. Znacie tę historię, ale dla przypomnienia. Przegraliśmy w fatalnym stylu 2 mecze w Kędzierzynie. W III meczu przegrywamy 0:2 w setach i 17:23 w secie III. Ludzie wychodzą, niektórzy gwiżdżą (nie było tych gwizdów zbyt dużo, ale były). I wtedy Majer podrywa Klub Kibica do dopingu. Publiczność stopniowo dołącza się. Cudem wygrywamy seta. Kolejnego też (mimo, że w połowie przegrywamy 6 punktami) i cały mecz. Później wygrywamy 2 kolejne mecze.
Nie wiem co by było, gdyby na trybunach nie było "poprawnego" Majera. Może stałoby się to samo, a może, z braku "siódmego zawodnika", przegralibyśmy ten brąz.
Cały Klub Kibica oddał szacunek "poprawnemu" Majerowi. I słusznie.
A Wy nadal śmiejcie się z poprawności. Gwiżdżcie, buczcie, możecie nawet charczeć odbytem i wyśmiewać "poprawność".
Kto nie przeżył tamtego wieczoru lepiej niech zamilczy na temat gwizdania na swoich.
Nie wiem czy sobotnie gwizdy "zabrały nam 1 punkt". Być może ten punkt nie będzie miał znaczenia, a być może właśnie tego punktu nam zabraknie. Być może doping nie będzie miał znaczenia w play-off, a być może gwizdy odbiorą reszcie publiczności chęć poderwania chłopaków do zwycięstwa w chwili, gdy "mecz jest już właściwie przegrany".
Tym się różni sport od opery.
Nie gwizdałem gdy przegrywaliśmy z Zaksą. Nie zamierzałem wychodzić przed końcem meczu. A mimo to zapamiętałem lekcję, jakiej nam wszystkim udzielił Majer.
Bo tak naprawdę, to gwizdacze są jedynie gawiedzią, która przyszła na dziwowisko. Prawdziwym kibicem jest Majer. On jest prawowitą częścią Resovii. Gawiedź nie!
« Ostatnia zmiana: Listopada 12, 2012, 22:07:58 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #681 dnia: Listopada 12, 2012, 22:07:25 pm »
Oto próbka merytorycznej dyskusji w stylu represa, nie pierwsza i nie ostatnia:
A Wy nadal śmiejcie się z poprawności. Gwiżdżcie, buczcie, możecie nawet charczeć odbytem i wyśmiewać "poprawność".

Pozostawię to bez komentarza.

A ja powtórzę: ponieważ odwoływano się do zachowania w teatrze, gdzie rzekomo nie okazuje się niezadowolenia, wykazałem, że to oczywista nieprawda, że w wielu bardziej szacownych miejscach niż hala sportowa okazuje się także niezadowolenie. 

Po prostu nie godzę się na kłamliwą, poprawnościową demagogię.

Zwolennicy poprawności proponują jakąś skrajnie nieludzką wizję wytresowanego człowieka, który nie może nawet okazać zrozumiałych ludzkich emocji - także tych negatywnych. Tymczasem ktoś, kto nie jest w stanie okazać tych negatywnych nie jest w stanie okazać także tych pozytywnych. Po prostu tak człowiek jest skonstruowany - to abc psychologii.
W praktyce wygląda to tak, że łatwiej do pozytywnego dopingu poderwać tych którzy np. gwizdali, niż tych, którzy w żaden sposób nie angażują w widowisko. 
(Inaczej to funkcjonuje w wypadku grup typu kluby kibica).
 
Tylko proszę repres, nie pisz, że lada moment moje stanowisko zaowocuje systematycznym obijaniem  naszych zawodników przez stada kiboli siatkarskiej Resovii.

PS. Jedno zawsze mnie zadziwia niezmiernie - jak repres godzi oczekiwanie na nienaganne zachowanie kibiców w hali z niezwykle ostrym dyskutowaniem. Żeby było jasne - ja się nie obrażam a nawet mam do represa podziw (poza tym szczerze mnie bawi) ale po prostu mnie to dziwi.

I jakoś moje ,,radykalne'' poglądy nie przeszkadzają mi napisać po raz kolejny, że mam nadzieję, że w środę kibice będą siódmym zawodnikiem.

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #682 dnia: Listopada 13, 2012, 00:01:34 am »
Ciekawe, że nie ma tłumu chętnych, by swoje niezadowolenie wyrazić nieanonimowo i onomatopeiczne dźwięki paszczowe przekształcić w słowa, słowa w zdania a zdania w dłuższą wypowiedź. Gdyby połowa gwizdaczy wyszła ponad onomatopeiczne dźwięki paszczowe i wyraziła swoje niezadowolenie na forum, to forum biłoby rekordy popularności i mogłoby generować całkiem niezłe zyski.  :)
Pojawia się porównanie do pracodawcy i pracownika. Jest to w jakiś sposób uprawnione. Co zatem sądzilibyśmy o pracodawcy, który swoje niezadowolenie wyraża stosując wyłącznie onomatopeiczne dźwięki paszczowe?
Chcesz być godnym pracodawcą, zachowuj się godnie. Chcesz być pracodawcą bucem - gwiżdż, charcz i wydawaj wszelkie możliwe nieartykułowane dźwięki wszystkimi naturalnymi otworami ciała. Tylko licz się z tym, że twój pracownik potraktuje cię przy pierwszej okazji jak buca.
Ciekawe, że każdy jako pracownik chce być traktowany godnie, a jako pracodawca op... w formie świstów i gwizdów traktuje jako coś naturalnego. Czyżby mentalność Kalego?
Skoro wytykasz innym ich wady, to czy próbowałeś po meczu porozmawiać z gwizdaczami
i wytłumaczyć im swoje racje? Czy może w tej kwestii byłeś tylko biernym widzem?
Może chętnie posłuchaliby, że:
Cytuj
Bo tak naprawdę, to gwizdacze są jedynie gawiedzią, która przyszła na dziwowisko. Prawdziwym kibicem jest Majer. On jest prawowitą częścią Resovii. Gawiedź nie!
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2012, 00:07:55 am wysłana przez madlark »

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #683 dnia: Listopada 13, 2012, 09:14:27 am »
Jakoś dziwnie jestem spokojny o doping, o zachowanie kibiców na jutrzejszym meczu.
Jestem pewny, że kibice bedą siódmym zawodnikiem.
Tak naprawdę skład kibiców będzie trochę inny niż na meczu np. z Częstochową. Wielu posiadających karnety nie wykupiło biletów(śledziłem to), będą inni,którym też bardzo zależy na wygranej Resovii.

Po zatym Ja, nie chwaląc się, ubiorę swoją słynną "czapkę rogatywkę", co znacznie powinno podnieść siłę kibicowania :). Wszak była ona na Olimpiadzie w Londynie.

berblak

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 75
  • A3
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #684 dnia: Listopada 13, 2012, 18:39:12 pm »
I bardzo dobrze, że jutrzejszy skład kibiców będzie odmienny od tego z Częstochową - przykre to, ale kilkoro siedzących wokół mnie karnetowiczów zachowuje się zazwyczaj tak, jakby byli na meczu za karę... Hmmm, może więc jutro powieje świeżością  :)
 
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2012, 18:41:09 pm wysłana przez berblak »

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #685 dnia: Listopada 13, 2012, 21:15:50 pm »
Po zatym Ja, nie chwaląc się, ubiorę swoją słynną "czapkę rogatywkę", co znacznie powinno podnieść siłę kibicowania :). Wszak była ona na Olimpiadzie w Londynie.
Na pewno chcesz powtórzenia wyników z Londynu?? ;)

Shark1905

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1090
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #686 dnia: Listopada 13, 2012, 23:39:26 pm »
Na pewno chcesz powtórzenia wyników z Londynu?? ;)

Mecz z Włochami nie był taki zły.


Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #687 dnia: Listopada 14, 2012, 08:38:18 am »
Mecz z Włochami nie był taki zły.
No chyba że tak B-)

mediolan8

  • Malkontenci
  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 812
  • Sektor: X
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #688 dnia: Listopada 30, 2012, 20:12:22 pm »
Taki fanatyzm to skarb, mam nadzieję, że doczekam się kiedyś podobnych czasów na naszych parkietach ligowych, lecz najpierw w KK muszą być w przewadze mężczyźni najlepiej Ci chodzący na piłkę kopaną  :)

http://www.youtube.com/watch?v=C-6HDUStBJQ

http://www.youtube.com/watch?v=Yl5RVljXe50
Prezes-Ignaczak

Paweł

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 334
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #689 dnia: Grudnia 01, 2012, 08:42:44 am »
Taki fanatyzm to skarb, mam nadzieję, że doczekam się kiedyś podobnych czasów na naszych parkietach ligowych, lecz najpierw w KK muszą być w przewadze mężczyźni najlepiej Ci chodzący na piłkę kopaną  :)

http://www.youtube.com/watch?v=C-6HDUStBJQ

http://www.youtube.com/watch?v=Yl5RVljXe50
Zawieś oko na tym to z naszych parkietów ale nie siatkarskich.
http://www.youtube.com/watch?v=rBCj2JcKojM