Autor Wątek: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie  (Przeczytany 217505 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #940 dnia: Marca 28, 2013, 12:01:09 pm »
...mam nadzieję, że siatkarze będą chcieli tu grać nie ze względu na pieniądze, ale właśnie ze względu na atmosferę, bo w końcu grają dla kibiców, czyż nie ?.
Paweł sam nie wiem czy ostatnie zdanie to romantyzm czy juz głupota
Akurat w tej kwestii popadanie w skrajności powoduje, że odrywamy się od rzeczywistości. Pewno, że pojęcie "wierności barwom klubowym" dla dzisiejszego sportowca jest bardzo odległe od tego, co działo się w latach 60-tych i 70-tych XX wieku. O wczesniejszych latach nie wspominając.
Z drugiej strony sprowadzanie człowieka (a sportowiec jest także czowiekiem - co warto czasem zauważyć) wyłącznie do roli maszynki do zarabiania pieniędzy...
Pewno, że jest sporo osób, które dla każdego centa byłyby w stanie zrobić niemal wszystko, ale czy każdy z nas przy życiowych wyborach kieruje się zawsze wyłącznie kwestią "za ile?".
Rzadko kiedy powołuję się na przysłowia, porzekadła czy slogany, ale jednego z nich nie zapominam nigdy: "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znaleźć".
W swoim niekrótkim życiu doświadczyłem wielu upadków sportowych potęg. Nawet najwierniejsi zawodnicy musieli odejść. Odchodzili nie dlatego, że byli niewierni. Odchodzili, bo wiedzieli, że kariera sportowca nie trwa wiecznie i z czegoś trzeba żyć, z czegoś trzeba zabezpieczyć byt rodzinie, być może na długie lata.
Z drugiej strony, są zawodnicy, którzy odrzucą turecką ofertę za 500.000 czegoś i przyjmą polską ofertę za 400.000 czegoś. Nie przyjmą polskiej oferty w wysokości 500.000 czegoś, bo wolą grać we Włoszech za 400.000 czegoś. I niekoniecznie chodzi im o sportowe ambicje. Gdzieś się czują dobrze i chcą za ten komfort dobrego samopoczucia "zapłacić".
Pewnie, że trudno odrzucić ofertę w wysokości 800.000 czegoś, gdy twój dotychczasowy klub oferuje zaledwie 300.000 tego samego, ale gdy ta relacja wynosi 500.000 do 420.000, niejeden zastanowi się czy warto robić w swoim życiu rewolucję.
A już fakt, że dotychczasowy klub jest rzetelny w swoich zobowiązaniach i nie wypiął się na zawodnika w trudnych chwilach...
No to przytoczę kolejne porzekadło: "Lepiej mieć 400 niż nie mieć 600". I kolejne (z niedawnej historii): "Nikt ci tyle nie da, ile ci Widzew obieca".
W tego typu problemach nie warto popadać w skrajności. Gdy idzie o ludzkie reakcje czy motywacje, bywają one zaskakujące.
Tylko forsą się kierujemy? Wszystko i wszystkich gotowi jesteśmy sprzedać? A sportowiec to też człowiek. Owszem, młody energiczny, nie bojący się życiowych wyzwań, nie bojący się nowych sytuacji, nowych miejsc, ale też człowiek, często mający już rodzinę i pragnący znaleźć swoje miejsce na tym łez padole. Niekiedy jest to całkiem fajny padół.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #941 dnia: Marca 28, 2013, 12:28:23 pm »
Chyba niektórzy nie doceniają naszych zawodników. Gdyby tylko kasa się liczyła to nasz wspaniały kapitan już dawno by u nas nie grał ;)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #942 dnia: Marca 28, 2013, 13:09:27 pm »
Nie bądźmy tacy skromni. To nie jest tak, że nasze pieniądze są małe. To nie jest tak, że w Rosji walą milionami.
Trzeba pamiętać także o innym aspekcie kibicowania: zawodnicy zdają sobie sprawę, że co piąta złotówka/euro/dolar/czy inny pieniądz, który wpływa na ich rachunek bankowy (a zasługują na te pieniądze), pochodzi od kibiców.
Klub oparty w dużej części na pieniądzach kibiców, jest bardziej stabilny.
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2013, 14:26:27 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Diego

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 478
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #943 dnia: Marca 28, 2013, 15:15:16 pm »
Majerek, to ja jestem tak samo głupi jak ty ;)

Majer,
pokazał nam Dżordż. Jesteśmy (bo ja też choć z rzadka) najlepsi na świecie, ale w Rosji płacą w Euro tyle i w Polsce w PLN. Prawda jest smutna.
Ja tam za nim nie płakałem.

I kolejne (z niedawnej historii): "Nikt ci tyle nie da, ile ci Widzew obieca".
Heh.. Repres chuligan, obraża klub spod Łodzi.

Diego

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 478
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #944 dnia: Marca 28, 2013, 23:04:22 pm »
A co w tym obraźliwego?  ;D

Jak bym ci nasłał jakiegoś redaktorzynę z wybiórczej czy tvnu to byś się dowiedział. Oprócz tego żeś antysemita to jeszcze z nożami i racami po hali biegasz ;D

Sorry

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #945 dnia: Marca 30, 2013, 14:42:33 pm »
Ja mam taką nieśmiałą propozycję... Pamiętam jak jakiś czas temu, kiedy Polska szła jak burza w LŚ, Magiera razem z kibicami "wyklaskiwali" pokonanych przeciwników, tak było przed meczem i chyba po zwycięskim meczu. Może z racji "twierdzy Rzeszów" powtórzyć coś takiego na finale? 13 "wyklaskanych" przeciwników może zrobić wrażenie ;)

Diego

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 478
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #946 dnia: Kwietnia 01, 2013, 22:20:26 pm »
Magiera i Kułaga to jest ekipa, która źle mi się kojarzy.

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #947 dnia: Kwietnia 01, 2013, 22:29:24 pm »
Ostatnio na meczu z Delectą po tym jak KK zawołał: wszyscy wstają hymn śpiewają, to miałam wrażenie, że mało kto chciał siadać po jego odśpiewaniu. Jeszcze chwilę po tym ludzie stali i klaskali, więc to dobry prognostyk na finały. Do meczów u nas jeszcze sporo czasu ale warto się zastanowić, co zrobić żeby ten doping mógłby być jeszcze lepszy ;)

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #948 dnia: Kwietnia 01, 2013, 22:45:03 pm »
Kasja, to samo powiedziałem sąsiadce - nikt nie chciał siadać! Chodziły mi w tedy po głowie takie plany, żeby zacząć drzeć się "Mistrzem Polski jest Sovia! Sovia najlepsza jest..." ale ... w tym czasie wszyscy posiadali :) BYle do niedzieli.

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #949 dnia: Kwietnia 01, 2013, 23:14:09 pm »
Kasja, to samo powiedziałem sąsiadce - nikt nie chciał siadać! Chodziły mi w tedy po głowie takie plany, żeby zacząć drzeć się "Mistrzem Polski jest Sovia! Sovia najlepsza jest..." ale ... w tym czasie wszyscy posiadali :) BYle do niedzieli.
No to może w sobotę razem pociągniemy  ;)