Autor Wątek: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie  (Przeczytany 217504 razy)

berblak

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 75
  • A3
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #1120 dnia: Kwietnia 07, 2013, 23:25:53 pm »
(...)Myślę, że w klasie kibicowania inne kluby i klubiki nie dorastają nam do pięt, ale warto także sobie narzucić pewne rygory. (...)
Nie chce mi się przekonywać publiki Kedzierzyna, że nie warto wprowadzać kibolskiego gnoju. Oni tego nie pojmą. Do kibiców Resovii warto pisać, nawet jeśli niektórzy podśmiewają się z moich poglądów.

Dodam jeszcze, że nie tylko klasę kibicowania mamy inną - poziom rozmów na klubowym forum również! I za to Was Kibice cenię :-)

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #1121 dnia: Kwietnia 07, 2013, 23:37:19 pm »
A co w tym bulwersującego? Bo to na Podpromiu nie było chóralnych gwizdów na Wlazłego i na Plińskiego?


Tyle tylko, że zawsze był jakiś powód. Pliński - teoretycznie zasłużył sobie na takie powitanie - teoretycznie, bo była akcja-reakcja. Zachował się jak furiat, przeklinał na wszystko co żyje. Doskonale pamiętamy to buraczane zachowanie w finale. Byłeś Represie "ZA" czymś takim? Ja osobiście nie. Poza tym wobec kibiców też nie zachowywał się fair. Nie raz, nie dwa pisano jak odzywa się do nich, jak prowokuje.
Wlazły i kadra, każdy to doskonale wie, każdy zna tę hsitorię na pamięć. Przeprosić Wlazłego nie przeprosiliśmy, ale od finału witamy go oklaskami. Każdy z 5 tysięcy kibiców ma podejść do Mariusza i powiedzieć - przepraszam? Albo mamy skandować jego imię?

Tu nie o to się rozchodzi. Ja będąc na trybunach zastanawiałam się - dlaczego gwiżdżą na naszych? Nie mówię, że nasi są lepsi czy coś, ale czy kibic Zaksy spotkał się z przykrą sytuacją związaną z naszym siatkarzem?
Nasi siatkarze nie opowiadają głupot, że muszą mięc 'to co im się należy'. Nie lekceważą przeciwnika, nie sypią 'kur***i" kiedy sędzia odbierze im punkt, nie szaleją.. Więc o co chodzi? Jeżeli kibice mają coś do zawodników (np konflikt na linii Kubiak - kibice) to rozumiem, że nie czują do niego sympatii. Ale u nas gwizdali na CAŁĄ DRUŻYNĘ. Robicie coś takiego na Podpromiu gdy wychodzi Skra? Zaksa?
Powitanie wygląda zupełnie inaczej. Rozumiem gwizdać gdy zagrywa przeciwnik gdy dyskutuje z sędzią, no ale na Boga.. Takiego zachowania nie kupuję.
Seize the day or die regretting the time you lost.

bos

  • Malkontenci
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 302
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #1122 dnia: Kwietnia 07, 2013, 23:45:27 pm »
Dajcie spokój kret..nom z Kędzierzyna. Szkoda nerwów. Niestety ale jak ktoś nie ma kultury to się już nie nauczy. Wolę prezentować pewien poziom niż być zakompleksionym pseudokibicem. Z takimi nie ma sensu nawet zaczynać dyskusji. Na pewno straszną zniewagą byłaby dla nich poniedziałkowa porażka ale do tego potrzebna jest zdecydowana pomoc naszych zawodników :)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #1123 dnia: Kwietnia 08, 2013, 00:21:52 am »
Tyle tylko, że zawsze był jakiś powód. Pliński - teoretycznie zasłużył sobie na takie powitanie - teoretycznie, bo była akcja-reakcja. Zachował się jak furiat, przeklinał na wszystko co żyje. Doskonale pamiętamy to buraczane zachowanie w finale. Byłeś Represie "ZA" czymś takim? Ja osobiście nie. Poza tym wobec kibiców też nie zachowywał się fair. Nie raz, nie dwa pisano jak odzywa się do nich, jak prowokuje.
Wlazły i kadra, każdy to doskonale wie, każdy zna tę hsitorię na pamięć. Przeprosić Wlazłego nie przeprosiliśmy, ale od finału witamy go oklaskami. Każdy z 5 tysięcy kibiców ma podejść do Mariusza i powiedzieć - przepraszam?
Zawsze jest jakiś "powód". "Przecież to on jest winny, bo kiedy powiedział..., bo bluzgał na sędziego, bo to, bo śmo, bo owo, bo prowokuje".
Gawiedź z Zaksy też ma swoje "powody". Równie racjonalne.
To się nazywa "racjonalizacja świństwa, które się wyrządziło drugiemu człowiekowi".
Świństwo jest świństwem.
Pytasz czy każdy z 5000 kibiców ma podejść i przeprosić? Wystarczy, że zrobi to pozostałe 4999 osób. Jedna już to zrobiła mimo, że nie gwizdała. Niech każdy postąpi tak, jak uważa, że powinien postąpić przyzwoity człowiek.
Witanie Wlazłego brawami jest rodzajem przeprosin, ale ja odbieram to jako wycofywanie się rakiem. Wolę godniejsze zachowanie. Bez niedomówień, czyli nazwanie świństwa świństwem. Boli?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #1124 dnia: Kwietnia 08, 2013, 00:32:44 am »
Zawsze jest jakiś "powód". "Przecież to on jest winny, bo kiedy powiedział..., bo bluzgał na sędziego, bo to, bo śmo, bo owo, bo prowokuje".
Gawiedź z Zaksy też ma swoje "powody". Równie racjonalne.
To się nazywa "racjonalizacja świństwa, które się wyrządziło drugiemu człowiekowi".
Świństwo jest świństwem.
Pytasz czy każdy z 5000 kibiców ma podejść i przeprosić? Wystarczy, że zrobi to pozostałe 4999 osób. Jedna już to zrobiła mimo, że nie gwizdała. Niech każdy postąpi tak, jak uważa, że powinien postąpić przyzwoity człowiek.
Witanie Wlazłego brawami jest rodzajem przeprosin, ale ja odbieram to jako wycofywanie się rakiem. Wolę godniejsze zachowanie. Bez niedomówień, czyli nazwanie świństwa świństwem. Boli?

Represie nie widziałeś/słyszałeś tego na żywo więc ciężko Ci jest to zrozumieć. Jak mówię, ja wszystko zrozumiem. Był tyłek Koseckiego w Kędzierzynie bo był tyłek Kubiaka. Do Michała Łasko też mieli problemy, że mecze chce przekładać, że dużo mówi na temat podkładania się w meczu z Kielcami.. Kiedy ktoś ma do kogoś 'ale' to rozumiem, że sympatią go nie darzy. Głośno było o tych sytuacjach z Michałami z Jastrzębia. Ale nie słyszałam by którykolwiek zawodnik Resovi zalazł im za skórę.
To jest normalne, że kibic reaguje żywiołowo. Rozumiem, że podczas gry klnie sobie pod nosem, że mówi sam do siebie, że ten mógł ruszyć tylek, że ten gwiazdorzy..

Ja tylko nie rozumiem jednego - dlaczego gdy nasi Panowie wyszli z szatni cała hala zaczęła gwizdać?! Jesteś w stanie mi to racjonalnie wytłumaczyć? Po prostu tego nie pojmuję. Ja jako kibic Resovi gdy spiker czytał imiona i nazwiska graczy z Kędzierzyna biłam brawo bo uważam, że tak musi być i basta. To jest powitanie, chyba mamy inne pojęcie na ten temat.
Mówię - gwizdy na zagrywce/przy dyskutowaniu czy nawet przy wybieganiu na prezentację jak najbardziej ( o ile jest jakiś konflikt na linii zawodnik - kibice, bądź chcą w ten sposób manifestować zachowanie siatkarza (np Kubiaka czy u nas Pliny)). Gwizdaniu podczas wybiegu siatkarzy na rozgrzewkę mówię stanowcze NIE.
Gdy gwizdaliśmy w finale na Zatorskiego, Nawrockiego, Kurka i Plińskiego to gdy wybiegali na rozgrzewkę również zostali witani gwizdami? Nie sądze, bo czegoś takiego nie ma na żadnej hali. Przynajmniej ja się z czymś takim nie spotkałam, a uwierz, 'trochę' siatkarskich hal w Polsce zwiedziłam. Rok temu podczas półfinału z ZAKSĄ coś takiego miejsca w Kędzierzynie nie miało więc to nie jest tradycja.
Może dla Ciebie jest to normalne, naturalne.. Dla mnie nie i gdyby na Podpromiu tak witano zawodników również bym o tym pisała w kontekście buraczanego zachowania. To, że między kibicami są napięte stosunki nie znaczy, że trzeba to wyładować na zawodnikach. Uważam, że wypowiedź Pita w PolsacieSport była silnie związana z zaistniałą sytuacją.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2013, 00:36:04 am wysłana przez paula16 »
Seize the day or die regretting the time you lost.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #1125 dnia: Kwietnia 08, 2013, 01:12:29 am »
O prostakach z Kędzierzyna nie chce mi się szerzej dyskutować, bo i nie ma o kim. Jeśli ktoś ma naturę fornala to nie ma sensu przedstawiać mu jakichkolwiek argumentów.
Szambo niech zostanie szambem i nie ma co oczekiwać, że fijołkami z niego zapachnie. Oni mają przecież "powód" - niezwykłe chamstwo zawodników i kibiców Resovii. Nie wierzycie? Sami ich zapytajcie.
Ważniejsze jest jak my wytyczymy granicę między tym co wolno, a tym czego nie wypada.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #1126 dnia: Kwietnia 08, 2013, 08:04:46 am »
O prostakach z Kędzierzyna nie chce mi się szerzej dyskutować, bo i nie ma o kim. Jeśli ktoś ma naturę fornala to nie ma sensu przedstawiać mu jakichkolwiek argumentów.
Szambo niech zostanie szambem i nie ma co oczekiwać, że fijołkami z niego zapachnie. Oni mają przecież "powód" - niezwykłe chamstwo zawodników i kibiców Resovii. Nie wierzycie? Sami ich zapytajcie.
Ważniejsze jest jak my wytyczymy granicę między tym co wolno, a tym czego nie wypada.

To jest sedno sprawy. Nie ma się co w fekaliach grzebać, bo i samemu można się nimi pobrudzić
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2013, 08:22:30 am wysłana przez rayan11 »

Paweł

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 334
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #1127 dnia: Kwietnia 08, 2013, 10:03:14 am »
Nie było tak źle nikt nikomu nie ubliżał (chodzi o relację kibice kibice), spięli tyłki i kibicowali jak umieli : czyli trąbili i walili w klaskacze. Kibice z KK mówili mi, że nie zapomną nam PP na Podpromiu, mają o to mocnego focha. Jakby wynik był inny to nasz doping też byłby o wiele bardziej słyszalny. Faktem niezaprzeczalnym jest to, że zebrali się w końcu w kupę i ich KK był dość mocny. Podczas wyjścia naszych naprawdę dziwnie się czułem słysząc gwizdy i buczenie, podczas prezentacji było już ok. Kibiców  z Rzeszowa wydaję się, że było spokojnie 200 osób ale na szczęście już nie tak rozproszonych jak na PP i SP. Grupa z Kruszgeo to masakra wystroili się, usiedli w centralnym punkcie i siedzieli jak w teatrze.
Jedno jest pewne niesmak pozostał, nasi siatkarze niech utrą nosa ich grajkom dzisiaj na parkiecie a my zróbmy swoje w sobotę i niedzielę( :D). Też ich zagłuszymy ale naszym dopingiem.
Sytuacja z Lotmanem faktycznie wyglądała groźnie, ale z tego co widziałem to jemu przeszkodziły jakieś maty przez które nie zdążył wyhamować i które zaraz w pośpiechu wyniesiono.
Dziwnym zwyczajem jest jak to oni określają "opróżnianie hali w trzydzieści minut po meczu"

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #1128 dnia: Kwietnia 08, 2013, 10:27:18 am »
Gwizdy i buczenie na naszych było co najmniej głupie i wielce krótkowzroczne.
Będąc kibicem Zaksy pomyślałbym tak:
Jeśli my gwiżdżemy i buczymy, to i nas mogą spotkać gwizdy i buczenie. Przecież jest szansa, że mistrzostwo Polski wywalczymy w Rzeszowie, więc kibice Resovii z pięknej uroczystości mogą zrobić...
Tylko, że takie myślenie wymaga... myślenia, a nie kierowania się niskimi instynktami stadno-antystadnymi. A myślenie niektórych męczy. Odruchy stadno-antystadne nie wymagają takiej męczarni.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2013, 11:00:13 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Wspólne kibicowanie z KK w tym sezonie
« Odpowiedź #1129 dnia: Kwietnia 08, 2013, 11:18:13 am »


Ogólnie to doping na dwa miejsca się nie sprawdził. W Kędzierzynie lepiej być w jednym miejscu. Podczas meczu żadna interakcja nie wyszła. Po meczu i owszem, ale wtedy hala była pusta. Jutro kto będzie niech wbija na sektor SSPSu. Po meczu napinka że strony Zakso fanów. Oni myślą iż już wygrali?

Nie sprawdził się tak jak chcieliśmy, ale ....
1. Sektor SSPSu był za mały, zeby pomieścić wszystkich. Poszliśmy tam na 3 set, kilku kolegów zostało, ja wróciłem, bo ch... było widać, z tych miejsc w których mozna było stać.
2. Wzajemnie się nie słyszeliśmy momentami, ale zawodnicy gdy byli po naszej stronie, nas słyszeli, a i kozoiłki nas słyszały.

Także, nie było opcji zmieszczenia się w sektorze SSPS. Na przyszłość w Koziołkowie warto brać miejsca gdzieś w pobliżu SSPS. Tylko .... myśmy wzięli miejsca w pobliżu, a Koziołku relokowały SSPS.

Spinamy dziś tyłki. Wszyscy! Ci co w Koędzierzynie, Ci co w Rzeszowie i Ci co dziś z nami w Champions!
Wszyscy jesteśmy Resovią!