Autor Wątek: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum  (Przeczytany 697521 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1850 dnia: Kwietnia 26, 2018, 11:21:34 am »
A konkretów nadal brak.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1851 dnia: Kwietnia 26, 2018, 11:28:15 am »
A konkretów nadal brak.
Jak to leciało "mądremu wystarczy dwa słowa, a głupiemu referatu mało". Zatem szkoda klawiatury, każdy kto mądry to zrozumiał...... 

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1852 dnia: Kwietnia 26, 2018, 11:29:20 am »
A konkretów nadal brak. Dlaczego? Bo nie istnieją.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1853 dnia: Kwietnia 26, 2018, 11:39:41 am »
Jak to leciało "mądremu wystarczy dwa słowa, a głupiemu referatu mało".

Wiem, że siedzisz rozgrzany przed klawiaturą, aby popełnić kolejny z "arcyciekawych" swoich felietonów, tym razem w temacie jak to słowo standard nie jest jednak standardem,w sytuacji, gdy standard standaryzuje nieodpowiednia osoba/kołtun/prostak/bandyta.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2018, 11:49:58 am wysłana przez Slawko »

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1854 dnia: Kwietnia 26, 2018, 12:08:31 pm »
A tak konkretnie...?
Co mi tam, dam się sprowokować...

A tak konkretnie, jak w poprzednim sezonie poziom gry i wyniki leciały na łeb na szyję, to wszyscy w klubie (i Ty z nimi) powtarzali, że ocena trenera po zakończeniu sezonu.
W tym nie czekano, ba nie czekano na zakończenie sezonu dwa razy, raz gdy wyrzucano Roberto, drugi raz, gdy nie znając wyniku końcowego przedłużano kontrakt Andrzejowi.

Jeśli nie widzisz w tym podwójnego standardu, to czas najwyższy iść do okulisty ;)

I żeby była jasność:
- nie neguję prawa klubu do zwalniania/zatrudniania trenera/zawodników
- osobiście nie mam nic ani do AK i RS, a swoją opinię o nich zbudowałem bazując na ogólnie znanych faktach i tym, co wszyscy widzieli w trakcie meczów

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1855 dnia: Kwietnia 26, 2018, 13:06:55 pm »
Z tego co mi wiadomo, trenera Serniottiego zwolniono z obowiązku świadczenia pracy/usług. Wykonano w stosunku do niego wszelkie umowne zobowiązania finansowe. "Podwójne standardy"? W jakim zakresie?
Zauważ, że nikt nie podważa podstawy prawnej zwolnienia Serniottiego. Sam zwolniony, też żadnych pretensji nie wnosił, bo finansowo zaspokojono jego oczekiwania. Tego tematu nie ma.
Podwójnym standardem jest "trenera ocenimy po sezonie" wypowiadane przez ostatnie kilka sezonów. Podczas gdy to zdanie powinno brzmieć "Kowala ocenimy po sezonie". To są podwójne standardy.
I znowu: tu nie chodzi o to, że klubowi nie wolno. WOLNO! Tylko po tylu latach budowania marki w Europie i tworzenia własnych, rzadko spotykanych standardów (niezwalniania nikogo w środku sezonu), wywołujących ogromne uznanie, jednym ruchem to wszystko przekreślono.
I znowu: wolno tak zrobić klubowi.
Ale ja - kibic - czuję się oszukany. Kropka.
Kilka lat temu nie miało znaczenia czy mecz był w okresie świątecznym, czy w innym niekorzystnym terminie - tym gorzej dla świąt i innych planów, bo wszystko było podporządkowane pod Resovię. Teraz już tak nie jest. Ktoś mi powie - "kibice sukcesu tak mają". Widocznie żyję wśród samych "kibiców sukcesu" bo z kim nie rozmawiam wszyscy mają takie same odczucia.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1856 dnia: Kwietnia 26, 2018, 13:29:52 pm »
Szczerze powiedziawszy, takiego stanowiska się spodziewałem. Dobrze, że zostało wyartykułowane, bo
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1857 dnia: Kwietnia 26, 2018, 13:51:36 pm »
Szczerze powiedziawszy, takiego stanowiska się spodziewałem. Dobrze, że zostało wyartykułowane, bo

Nie pisałem, że gość siedzi rozgrzany, żeby wywołać kolejną gvwnoburzę....... No to zaczynamy taplanie w bagienku, a przy okazji obrzucanie innych swoim wyprodukowanym błotkiem. Trzy, cztery start.

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1858 dnia: Kwietnia 26, 2018, 14:47:53 pm »
Spokojnie Sławku, może mu po prostu prądu zabrakło ;)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: W Centrum Sportu - audycja Radia Centrum
« Odpowiedź #1859 dnia: Kwietnia 26, 2018, 15:34:35 pm »
Zabrakło czasu.

Szczerze powiedziawszy, takiego stanowiska się spodziewałem. Dobrze, że zostało wyartykułowane, bo nie muszę go wywnioskowywać.

Najpierw 2 uwagi:
1. Nie przypominam sobie, żebym twierdził, że trenera powinno się rozliczać na koniec sezonu. Pomyliłeś mnie, Wojtku, z kimś innym.
2. W poprzednim sezonie wyniki nie "leciały na łeb, na szyję". O ile mnie pamięć nie myli, po rundzie zasadniczej byliśmy na 2. miejscu, więc te wyniki średnio "leciały".

Jeśli standardem byłoby "ocenianie trenera po zakończeniu sezonu", to wkrada się w to wszystko pewien błąd logiczny.

Nazwę to "rozliczanie dopiero na zakończeniu sezonu" inaczej: "ocenianie trenera po wyniku, czyli po skutku, jaki jego praca wywołała". Ten rodzaj rozliczenia jest właściwy dla "umowy skutku", czyli umowy o dzieło.
Otóż,
jestem przekonany, że i Resovia, i Adam Góral (osobiście) z rozkoszą przyjęliby, by i z zawodnikami, i z trenerem łączyła klub umowa skutku. Krótko mówiąc: "zajmiesz 1. miejsce to dostaniesz 100.000$, zajmiesz drugie miejsce, to dostaniesz 70.000$, zajmiesz trzecie miejsce, to dostaniesz 60.000$,..., zajmiesz ... miejsce, to nie dostaniesz nic" (kwoty wziąłem z sufitu; chodzi o zasadę). Wtedy standardem byłaby (praktycznie) nierozwiązywalność takich umów przed końcem sezonu.
Problem w tym, że ani jeden trener, ani jeden zawodnik nie zgodzi się zawrzeć takiej umowy. Żaden trener (nie mówiąc o zawodnikach) nie zgodzi się na to, żeby "oceniać go po zakończeniu sezonu", bo większość zostawałaby bez grosza. I trenerzy dobrze o tym wiedzą. Oni nie chcą być rozliczani po sezonie. Oni chcą być rozliczani najrzadziej co miesiąc, a woleliby nawet częściej.
Z tego, co mi wiadomo, kiedyś próbowaliśmy zawrzeć z pewnym zawodnikiem wysoki kontrakt. Stawialiśmy tylko jeden warunek: połowa co miesiąc, a połowa za złoty medal. Był to warunek nie do przyjęcia.
Są premie za medale, ale są to kwoty stosunkowo (do wysokości wynagrodzenia) niewielkie. I są to pieniądze "ponadkontraktowe" - pewien rodzaj dobrowolności klubu.
Skoro nikt z trenerów nie chce umowy skutku, zawierane są umowy starannego działania. A staranność tego działania jest oceniana bardzo subiektywnie. Za ten subiektywizm oceny trzeba zapłacić, ale z tym nie ma problemu - płacimy. W przypadku zawodników jest problem z podażą w trakcie sezonu i z dopuszczeniem do rozgrywek, więc tak sobie trwamy do końca sezonu. W przypadku trenerów jest ich nadpodaż, więc nie ma problemu ze zmianą w trakcie sezonu.

Ponieważ taki "standard" nie działa w obie strony (a chyba powinien, no nie? byłoby sprawiedliwie), nie ma sensu ustanawianie go.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.