Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
2
Giełda / Koszulki Resovii
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pukki dnia Kwietnia 29, 2024, 15:43:12 pm »
 Hej. Kupię koszulki Resovii - repliki, meczówki, treningówki. Jak ktoś coś ma na sprzedaż to prośba o kontakt na priv. Dzięki!
3
Mecze / Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez alfreda dnia Kwietnia 27, 2024, 16:09:50 pm »
Panie Prezesie proszę pozbyć się Klemena bo On już za długo jest u nas i nie sprawdza się w momentach kluczowych. Fabian odchodzi to dobrze ,jeszcze powinien odejść Klemen z Jego skwaszoną miną  nie podrywa zespołu do walki.
4
Mecze / Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez repres1 dnia Kwietnia 27, 2024, 10:43:54 am »
...jedynym powodem dlaczego Gładyr dostał polskie obywatelstwo są limity obcokrajowców w +L. Przecież to normalna praktyka. Po co do tego dorabiać jakąś filozofię?
1. W którym miejscu mojej wypowiedzi pojawia się jakakolwiek "filozofia"?
2. Pojęcie "dostał obywatelstwo" jest bardzo nieprecyzyjne. Nie wiem czy Gładyrowi nadano obywatelstwo, czy tylko je potwierdzono.
Bo jeśli pan X miał pradziadka Polaka, a pozostałych 3 pradziadków Chińczyków, wszystkie 4 prababcie Chinki i całe życie spędził w Chinach, to i tak jest obywatelem polskim, bo takim się urodził (choć może nie mieć o tym bladego pojęcia). Wtedy tylko potwierdza się polskie obywatelstwo.
Co innego nadanie obywatelstwa.
"Panie Prezydencie, bardzo proszę o nadanie mi obywatelstwa polskiego, bo chcę ominąć limity obcokrajowców w lidze. W Polsce to normalna praktyka. Łączę wyrazy szacunku. John Smith".
"Panie John'ie Smith, w związku z tym, że w Polsce omijanie limitów obcokrajowców w lidze jest normalną praktyką, nadaję Panu polskie obywatelstwo. Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej".
5
Mecze / Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez alfreda dnia Kwietnia 26, 2024, 22:53:21 pm »
Nawet się nie smucę. wszystko rozstrzygnęło się w 4-tym secie w Jastrzębiu. Brak motywacji do walki o brąz. W ubiegłym sezonie chociaż było o wiele trudniej to była ogromna motywacja do walki o brąz tak jak teraz motywację miała Warszawa i Oni są w siódmym niebie.
Szkoda tylko ligi mistrzów. Cieszę się ,że odchodzi Fabian. Szkoda, że zostaje Klemen bo On nie nadaje się na wielkie granie.
6
Mecze / Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dude dnia Kwietnia 26, 2024, 22:39:17 pm »
To już jest koniec, nie ma już nic. Dobrze, że ten sezon się skończył, bo kolejna rywalizacja przyniosłaby zapewne następną kontuzję.

Co do dwumeczu o brązowy medal- odbył się, bo musiał. Cóż, ciężko nie wygrać z rozbitym kontuzjami rywalem (trzech zawodników z wyjściowego składu wypadło, w tym TJ w pierwszej odsłonie)- brawa dla Warszawy, że umiała to wykorzystać.

Najlepiej z tego sezonu zapamiętam kulturę gry Louatiego, Karola Kłosa, który od pierwszego meczu był wodzirejem na Podpromiu i rekordy zagrywek. Puchar CEV to przeżycie, które wryło się w moją pamięć na zawsze i tam też zostanie.
7
Mecze / Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gonzo dnia Kwietnia 26, 2024, 22:32:32 pm »
Pomijając już całą sytuację z Gladyrem na Podpromiu to jedynym powodem dlaczego Gładyr dostał polskie obywatelstwo są limity obcokrajowców w +L. Przecież to normalna praktyka. Po co do tego dorabiać jakąś filozofię?
8
Mecze / Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez A :) dnia Kwietnia 26, 2024, 22:26:59 pm »
Nie zasłużyliśmy na takie zakończenie sezonu . W rundzie zasadniczej w lidze nie przegraliśmy do 0. W najważniejszym momencie posypała się gra.
9
Mecze / Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez repres1 dnia Kwietnia 26, 2024, 20:34:41 pm »
Jeśli mam być szczery, to, w mojej ocenie, odzywka "Siadaj, k..., na ławkę" jest wystarczającym powodem do interwencji.
Jakoś nie wyobrażam sobie, żebym do swojego gościa odezwał się w ten sposób.
Nie podejrzewam, że kibic jest z Jurkiem Gładyrem w tak przyjacielskich stosunkach, żeby upoważniały go one do zwracania się w taki sposób, nawet gdy jest to dla niego codzienny sposób zwracania się do interlokutorów-znajomych.
To Gładyr jest aktorem widowiska i będzie stał, leżał czy siedział kiedy uzna to za stosowne. Kibicowi nic do tego.
Są trybuny gier zespołowych, na których zajmowanie się przeciwnikiem jest mile widziane. Są trybuny, na których jest to źle widziane.
Od 20 lat kibicuję na Podpromiu. Trudno mnie zaliczyć do cichych kibiców, ale jakoś ani jeden zawodnik przeciwnika nie wdał się ze mną w utarczkę słowną. Widocznie jakiś pechowy jestem. A może tylko, z zasady, szanuję innych ludzi, zwracam się do nich raczej bardziej grzecznie i trzeba się bardzo starać, żeby mnie do siebie ostateczne zrazić. Niektórzy się postarali, ale nie jest ich zbyt wielu. Właściwie to ich nie pamiętam, bo szkoda mi na nich miejsca na twardym dysku.
Zawodnicy, którzy dziś są naszymi przeciwnikami, jutro mogą reprezentować Resovię, więc dziś nie będę się do nich odzywał jak prostak, bo jutro nie miałbym prawa spojrzeć im w oczy.

Jestem przekonany, że to nie ten kibic krzyczał "Siadaj, Ukraińcu, na ławkę". Potwierdziła to osoba, do której mam zaufanie. Krzyczał ktoś inny.
Zwracanie się do kogoś per "Polaku", "Ukraińcu", "Niemcu", "Francuzie", ... z użyciem trybu rozkazującego (np. "Siadaj, Polaku!") jest co najmniej niestosowne. Nie chodzi o wstydzenie się swojej narodowości, ale o  formę segregacji. Taki zwrot ma swój odcień poniżania na tle narodowościowym. Jestem przekonany, że "Siadaj, Jurku, na ławce":
1. przyniosłoby lepszy efekt (może by usiadł),
2. nie doprowadziłoby do awantury.

Na koniec.
Jurek Gładyr ma polskie obywatelstwo. Albo uzyskał je wraz z urodzeniem, albo nadał mu je prezydent Rzeczpospolitej Polskiej w 2013 r.
Jestem mocno przekonany do konstytucyjnej definicji Polaka. Zacytuję: "...my, Naród Polski ? wszyscy obywatele Rzeczypospolitej...".
Jurek należy do narodu polskiego (bo jest obywatelem), czyli jest Polakiem i nie wolno mu w Polsce nawet legitymować się dokumentami ukraińskimi (które zapewne ma). Nie ma tu znaczenia reprezentowanie innego państwa na arenie międzynarodowej. Przecież zgadzamy się z tym, że polski obywatel może mieć także obywatelstwo innego państwa i nie przestaje być Polakiem i jednocześnie np. Amerykaninem, Niemcem, Brazylijczykiem, Ukraińcem, Białorusinem, Kubańczykiem, Kenijczykiem, ... Nie ma w tym nic złego.
10
Mecze / Odp: Asseco Resovia sezon 2023/2024
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bartek944 dnia Kwietnia 26, 2024, 12:55:51 pm »
A chociażby nawet miało to być "siadaj k***a na ławkę" to i tak nie było to potrzebne, tym bardziej, że jak jeden "mądry" zacząl to kolejni "mądrzy" się dołączyli do niego i wyszło jak wyszło, no ale cóż chwilę  pogadają a i tak nikt o tym nie będzie pamiętał za jakiś czas
Strony: [1] 2 3 ... 10