Autor Wątek: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013  (Przeczytany 188295 razy)

Vegia

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 708
  • A2
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #50 dnia: Lutego 13, 2013, 12:33:32 pm »
Apropo informacji o chorobie Zibiego przez którą nie mógł zagrać w niedzielnym meczu i w "6" był Jochen już nie jestem taka pewna, że Heniu wygrał rywalizacje ze Zbychem w oczach Kowala... Ciekawa jestem naszej "6" na Pasieke ;)

Koszulki w sklepie Resovii potaniały - czyżby chcieli nam wynagrodzić nerwy rundy zasadniczej?  ;D

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #51 dnia: Lutego 13, 2013, 19:38:44 pm »
Być gospodarzem w dwumeczu, to pewna przewaga, ale równocześnie wielka odpowiedzialność.
Wygrać 2 mecze u siebie, to duża przewaga i oby się tak stało. Gdy jednak coś nie pójdzie po myśli to rodzi się nerwowość, niepewność i tego się obawiam.
Kiedyś grano w weekend 2 mecze i padały dwa różne wyniki. Trudno utrzymać koncentrację od początku do końca podczas jednego meczu, a nawet seta, a co dopiero w dwóch meczach, dzień po dniu.
Jest dużo znaków zapytania; jak zagrają zawodnicy, a po drugie jak kibice, czy dostaną przysłowiowego kopa?
Obawiam się , że w 6-ce wyjdzie Bartman, czy ujrzymy zmienionego Barmana, ciągnącego grę?
Nie rozważajcie, że SKRA w tym sezonie słabsza, to już było. Przed nami naprawdę bardzo ciężkie mecze.
Oliwcie gardła i zachowajcie umiar, aby starczyło na te 2 dni!

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #52 dnia: Lutego 13, 2013, 19:43:42 pm »

Oliwcie gardła i zachowajcie umiar, aby starczyło na te 2 dni!


Spokojnie Marian karnawał się skończył, a czas pokuty rozpoczął .  ;)

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #53 dnia: Lutego 14, 2013, 16:20:22 pm »
A kogo chcielibyście za komentatorów? Bo, że będą to dwa spotkania na Podpromiu, dzień po dniu, to już pewne.
Ja chciałbym Irka Mazura i ....... Wojtka, mimo wszystko. Ostatnio się poprawił i jego komentarze są rzeczowe. Nie życzę sobie Pana Swędrowskiego, bo to będzie komentarz pod SKRĘ.
Albo: Irek Mazur i Wójtowicz. Chociaż przy Tomku ostatnio przysypiam.
I co Wy na to?

kepmart

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #54 dnia: Lutego 14, 2013, 16:40:05 pm »
Alek wraca do Siebie. Na treningach gra świetnie. Dwa ostatnie sety z treflem to tylko początek:) Jochen w 6.

corados

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #55 dnia: Lutego 14, 2013, 16:45:34 pm »
Niektórzy liczą,że z Bełchatowa przyjedzie "drużyna-szpital". Ja bym się powstrzymał od takich określeń, nawet jak nie wszyscy są wyleczeni w 100% to na takie spotkania każdy zaciska zęby i gra chocby na blokadach czy środkach przeciwbólowych. Na Resovię nie trzeba ich dodatkowo motywowac...

Presja tak naprawdę jest po naszej stronie i tego nie odwrócimy. Ciśnienie będzie większe niż w ubiegłym sezonie, oby zapomnieli o rundzie zasadniczej i rozpoczęli play off'y z zresetowanymi głowami. 

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #56 dnia: Lutego 14, 2013, 17:39:19 pm »
Corados!
Myślę, że nikomu w Resovii nie przychodzi do głowy szukać swojej szansy w tym, że Skra będzie osłabiona. My swojej szansy szukamy w naszej grze, a nie w słabości przeciwnika.
Naszą jedyną szansą jest to, że jesteśmy w przyzwoitej formie i robimy swoje. Naszą szansą nie są "braki" w Skrze. Podobnie w dwumeczu z Maceratą, naszą szansą nie był brak Savaniego. Naszą szansą była gra na poziomie z pierwszych dwóch setów. Nie wykorzystaliśmy tej szansy. W ćwierćfinale ze Skrą musimy swoją szansę wykorzystać. Obojętne: "przeciwko Savaniemu" czy "z brakiem Savaniego". Wszelkie późniejsze tłumaczenia pozostawię życzliwemu dla obu zespołów Drzyzdze i jemu podobnym ekspertom.
Presja? Ona była, jest i będzie. Jeśli chcemy być drużyną z europejskiego topu, musimy się nauczyć żyć z nieustającą presją.
Czy ciśnienie jest większe niż w ubiegłym sezonie? Wątpię. Jest identyczne.
W ubiegłym sezonie nie wątpiłem, że mecze z Zaksą gramy pod ogromnym ciśnieniem, gramy o "być albo nie być". Co do finału... Nie wiem.
Dziś Skra ma swoje kłopoty. My mamy swoje. Dla obu zespołów wynik rywalizacji zdecyduje o powodzeniu-niepowodzeniu całego sezonu. Oba zespoły są pod jednakową presją. Obaj trenerzy: i Kowal, i Nawrocki zdają sobie sprawę, że ich przyszłość może zależeć od wyniku rywalizacji. Czy powinna? Moim zdaniem nie. Inne zespoły wymieniały "najsłabsze ogniwa". My i Skra z konieczności wymieniliśmy "najsilniejsze ogniwa". Podkreślę: z konieczności! Jak wypadła ta wymiana? Biorąc pod uwagę wyniki w Europie - nieszczególnie. Wprost zabawne jest to, że gdybyśmy odpadli po rozgrywkach grupowych LM i grali dalej w PCEV, "europejski kac" pewnie byłby znacznie mniejszy dla obu klubów. Taki paradoks.
Cokolwiek stanie się w rywalizacji, życzę i Resovii, i Skrze, żeby do przyszłego sezonu przystąpiły mocniejsze. Tak będzie lepiej dla polskiej siatkówki.
Będę współczuł zarówno Kowalowi, jak i Nawrockiemu, jeśli któryś z nich "zapłaci głową" za porażkę (pewnie będę w tym współczuciu odosobniony). Nie będę im natomiast współczuł, jeśli któryś z tych klubów wyląduje poniżej 5 miejsca.
Zwycięzcą tego sezonu w kategorii "trener" jest już Makowski. Nawet gdyby Delecta odpadła w ćwierćfinale (w co nie wierzę). Castellani z pewnością ma spokój zapewniony. Bernardi chyba nadal walczy o swój stołek.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

p2013

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #57 dnia: Lutego 14, 2013, 18:28:07 pm »
Hej ktoś wie o której godzinie Resovia ma jutro trening ?!!!  :) ;)

Vegia

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 708
  • A2
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #58 dnia: Lutego 14, 2013, 18:52:45 pm »
Prezes Góral dał Andrzejowi w zeszłym sezonie ogromny kredyt zaufania i nie wydaje mi się (mocno w to wierze), że zdecydowałby się na jego zwolnienie po tym sezonie gdybyśmy nie przeszli Skry. Trwam w tym iż obronimy się w tych PO i ten wątek ewentualnych zmian na stanowisku trenerskim odejdzie do lamusa ale sądzę że zbyt wiele zainwestował w Kowala (Ljubo miał być też nauczycielem dla Andrzeja) żeby rezygnować z jego usług po dwóch sezonach zwłaszcza gdy ten pierwszy był za sprawą Andrzeja tak wspaniały dla Resovii. Myśle, że jeżeli nie pokonamy Skry (odpukać w puste i niemalowane) to prawdopodobne jest obcięcie budżetu i polski skład ale nadal z Andrzejem jako trenerem. I tego się trzymam - mówcie co chcecie ale dla mnie Kowal pokazał, że dobry z niego materiał na trenera, ma przy sobie odpowiednich ludzi i jest w stanie wyprowadzić nasz zespół na prostą, a nas - kibiców do nieba jak rok temu ;)

Co do Nawrockiego to mimo iż go nie lubie to musze mu oddać, że sporo ze Skrą zdobył i na pewno zna się na tym co robi. W tym roku zaryzykował z przestawieniem Mariusza na przyjęcie i na razie się na tym przejechał. Były błędy transferowe ale nie ma opcji żeby każdy trafiał na Fontelesa ;) Mnóstwo jest haseł pod jego adresem, że bazował na tym co zbudował Castelani ale dla mnie to dość naciągana teoria. To prawda, że zawodników miał świetnych ale do formy sami się nie doprowadzali, a i taktyki raczej nie układali. Równie dobrze można by pisać, że Castelani bazował na tym co osiągnął Irek Mazur itd. Mimo mojej antypati to osoby Jacka Nawrockiego myśle, że zwolnienie go nie byłoby dobrym rozwiązaniem. Chciaż może z drugiej strony zbyt dużą uwage poświęcam temu co Ci trenerzy osiągneli w tamtym sezonie, a Nawrocki jeszcze wcześniej.

Paulina

  • Moderator
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #59 dnia: Lutego 14, 2013, 19:45:44 pm »
Mam nadzieję, że na ten mecz ponownie się zmobilizujemy i Hymn zostanie odśpiewany przez całą halę :D
Myślę, że da się coś w tej kwestii zrobić ;)
Kocham Ją a Ona mnie!  Nigdy nie zostawię Jej!