Autor Wątek: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013  (Przeczytany 188259 razy)

p2013

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #70 dnia: Lutego 15, 2013, 09:53:16 am »
Hej Sovia trenuje dziś o 14 :)

NiceMan

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #71 dnia: Lutego 15, 2013, 11:31:16 am »
W Skrze cicho, bo po prostu takie dostali zalecenia, mają skupić się na treningach i przygotowaniach do meczu.

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #72 dnia: Lutego 15, 2013, 11:54:51 am »
Nikola chory podobno... Zbyszek pewnie też :(
Co z Nikolią!? Wyzdrowieje do niedzieli?  :-\
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2013, 11:57:16 am wysłana przez barto »

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #73 dnia: Lutego 15, 2013, 11:59:30 am »
Jak mi się ida wpaść na trening to zapytam co z nimi...

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #74 dnia: Lutego 15, 2013, 12:15:06 pm »
Co z Nikolią!? Wyzdrowieje do niedzieli?  :-\

Oby!!!!!! Bo bez niego to tak trochę jak bez ręki zwłaszcza, że w ostatnich spotkaniach pokazał, że jest w dobrej dyspozycji nie tylko w ataku, a przede wszystkim w zagrywce i przyjęciu. Miejmy nadzieję, że ta 'choroba' to gorsze samopoczucie danego dnia i w nd będzie gotów do gry :)
Seize the day or die regretting the time you lost.

Vegia

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 708
  • A2
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #75 dnia: Lutego 15, 2013, 12:24:02 pm »
Nikola to chyba nie jest facet, który przez gorsze samopoczucie opuszcza trening ;/ No ale oby to nie było nic poważnego. W razie czego mamy odejście w Lotmanie i jestem pewna, że on stanie na wysokości zadania. Jednak 12 zdrowych zawodników w składzie zawsze daje komfort psychiczny.

Skra rusza do nas dziś po południu ;)

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #76 dnia: Lutego 15, 2013, 12:33:44 pm »
Po pierwszym dzisiejszym wpisie Mariusza na tt  widać że nastroje w Skrze niezbyt optymistyczne

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #77 dnia: Lutego 15, 2013, 12:34:13 pm »
Nikola to chyba nie jest facet, który przez gorsze samopoczucie opuszcza trening ;/

Chodziło mi po prostu o to, że może były to gorsze samopoczucie wykluczające go w pewien sposób z gry. Czasami człowiek jest słaby i nie zdolny by robić cokolwiek a chorobą nazwać tego również nie można. I właśnie mam taką nadzieję, że to jeden dzień w którym Nikola nie był zdolny do normalnego trenowania, a teraz będzie już tylko lepiej.

Niektórzy liczą,że z Bełchatowa przyjedzie "drużyna-szpital". Ja bym się powstrzymał od takich określeń, nawet jak nie wszyscy są wyleczeni w 100% to na takie spotkania każdy zaciska zęby i gra chocby na blokadach czy środkach przeciwbólowych. Na Resovię nie trzeba ich dodatkowo motywowac...

Presja tak naprawdę jest po naszej stronie i tego nie odwrócimy. Ciśnienie będzie większe niż w ubiegłym sezonie, oby zapomnieli o rundzie zasadniczej i rozpoczęli play off'y z zresetowanymi głowami.

Ja nigdzie nie napisałam, że do Rzeszowa przyjedzie " drużyna - szpital" mimo tego, że wadę wzroku mam to nie widzę w mojej wypowiedzi takiego sformuowania.
Napisałam, że trzeba korzystać z Wlazłego - przyjmującego - co w tym złego? Dlaczego mamy zagrywać w Zatorskiego skoro mamy na przyjęciu Wlazłego? To nie jest taktyka wynikająca z problemów zdrowotnych Skry. Po prostu Mariusz od początku sezonu przyjmuje tak sobie. Dodatkowo jest to zawodnik najbardziej obciążony w ataku, więc dlaczego mamy mu ułatwiać drogę? Nie, my nie jesteśmy od tego. Skra też może obrać taktykę zagrywania na Alka. Czy to będzie wynikało z tego, że chłopak mkiał kontuzję? Nie, po prostu jest on najczęściej atakującym zawodnikiem, więc trzeba go 'trochę' w przyjęciu pomęczyć. To jest jak dla mnie logiczne i nie widzę tutaj powodów do uniesień.
Kolejny zawodnik Winiarski - jest po kontuzji, ale to nic nie znaczy. Może się rzucać do piłki, może przyjmować. Ale styl przyjmowania to już coś innego. Wypadł odrobinę z rytmu i trzeba to wykorzystać. Nie możemy? Musimy, to jest nasz obowiązek.

Ja mogę tak pisać o Skrze i pisać.. Ale tak naprawdę jeśli my nie zagramy dobego spotkania to nie wygramy ze Skrą. Musimy wykorzystać jej każde osłabienie - może nie personalne, ale pewne braki wynikające z braku treningu. Nawrocki nie szczypie się i głośno o tym mówi, że fizycznie nie są przygotowani tak dobrze. Skoro trener wyciąga takie brudy, to co? Mamy zagrywać balony w Zatorskiego, a Winiarskiemu nie skakać do bloku? To jest życie, to jest sport. Nie rozczulajmy się nad przeciwnikiem, bo w swoim obozie też pewnie mamy jakieś malutkie urazy o których nikt głośno nie mówi.
Ale jak mówię - bez swojej dobrej gry - możemy pomarzyć o wygraniu ze Skrą. U nas wszystkie elementy muszą pracować idealnie. Zaczynając od zagrywki na ataku kończąc - bo to jest klucz do sukcesu.

Co do ciśnienia - dlaczego miałoby być większe? Zarówno Skra jak i my zasłużyliśmy sobie na taki ćwierćfinał. Nikt nas w taką drabinkę nie wkopał - chyba, że my sami. Każdy chce wygrać - w tamtym roku też każdy chciał wygrać. Tyle tylko, że w ub sezonie przegrany kończył sezon z 'czymś' - a w tym roku skończy z tym na co sobie zapracował, więc wszystko się zgadza. Masz to, na co sobie zapracowałeś, takie jest życie..
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2013, 12:49:09 pm wysłana przez paula16 »
Seize the day or die regretting the time you lost.

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #78 dnia: Lutego 15, 2013, 13:07:50 pm »
Cytuj
Do meczu pozostały niecałe dwa dni, więc to dobry moment na poćwiczenie dopingu ;)
Znacie słowa hymnu? Jeśli nie, musicie koniecznie się nauczyć, by wspólnie z Klubem Kibica odśpiewać go przed meczem!
Słowa hymnu "Resovia stary polski klub..." (śpiewany na melodię Roty) znajdziecie tu http://www.assecoresovia.pl/pl/strefa-kibica/spiewnik/
Pomożecie? Liczymy nas Was! ;)
Post Asseco Resovii Rzeszów na stronie wydarzenia na facebooku.

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #79 dnia: Lutego 15, 2013, 13:20:03 pm »
Docierają do nas sygnały, że w Bełchatowie niezła panika. Po raz pierwszy od lat, praktycznie od zaistnienia klubu na szerszej arenie, znaleźli się w sytuacji, w której mają aż tak bardzo nóż na gardle. Dla nich naprawdę mecze z Resovią są meczami o wszystko, o przyszłość siatkówki w tym mieście.
Już sama sytuacja, że grają dwa pierwsze mecze w p.o. na wyjeździe jest dla nich zupełną niemiłą nowością. A przy tym wiedzą, że na Podpromiu gra się szczególnie ciężko. O istotnej roli kibiców mówią o tym otwarcie. Wiedzą, że Resovia w tym sezonie u siebie wygrała ze wszystkimi liczącymi się drużynami Plusligi (w tym z nimi)! A gdyby nie nieszczęsna wpadka z Częstochową to wygrała by ze wszystkimi. No i Skra musi mieć w głowach decydującą o mistrzostwie Polski porażkę na Podpromiu w tamtym roku.
A przy tym widzą, że nigdy w tak słabej dyspozycji nie przystępowali do p.o.
Przewaga psychiczna powinna być zdecydowanie po naszej stronie. No i niezastąpieni kibice. Dacie radę?  :)