Autor Wątek: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013  (Przeczytany 188268 razy)

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #290 dnia: Lutego 19, 2013, 19:18:48 pm »
Mecz nr. 1 jest na już na Ipli, mecz nr. 2 można pobierać tutaj:

http://allgoals.pl/f71/plus-liga-2012-13-asseco-resovia-rzeszow-vs-pge-skra-be-chatow-18-02-2013-a-146463/

Jak na razie jest tylko 1 set, ale dzisiaj ma być cała reszta...

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #291 dnia: Lutego 19, 2013, 19:28:46 pm »
Dlatego też ja osobiście mam wielki szacunek do Mariusza i Winiara, że w towarzystwie rozwydrzonych Panienek (Plina, Woicki, Zatorski, Atanasijevic i Cupkovic) potrafią zachować normalność. To jest szalenie trudne, ale trzeba mieć trochę klasy.
Woicki swoją niemoc próbował wyładować na kibicach, ale co mu to dało? Nic, zrobił z siebie pajaca, a może tylko potwierdził, że tym pajacem jest. Dla mnie z pewnością. Zero szacunku ro kibiców, zero.
1. podziwiam Twoje autorytety, czyli m.in. niejakiego Drzyzgę. Owszem, Skra musiała się napracować, ale my jeszcze bardziej. Trudno mówić o niemocy Skry we wczorajszym meczu. To raczej my urwaliśmy się ze sznurka.
2. pisałem o kadrze, na którym uwidoczniono cieszącego się Woickiego. W jego zachowaniu nie dostrzegam żadnej prowokacji ani niczego niestosownego. Trzeba mieć nadmiernie rozdmuchane ego albo być niedojrzałym emocjonalnie, żeby zachowanie Woickiego odbierać jako "skierowane do kibiców".
3. nie jest trudno znaleźć mecze, w których to my gremialnie oblegaliśmy słupek sędziego. Każdy zespół ma takie chwile. Atanasijević nie wyróżnia się szczególnie w tym względzie. A że chłopak ma inny temperament niż Piotrek Nowakowski... Sędziowie mają kartki do pokazywania. Widocznie uznali, że granice nie zostały przekroczone.
4.to, że Tobie nie podoba się "takie zachowanie" to nie jest "źle". Jest to tylko (w mojej ocenie) mało dojrzałe emocjonalnie. A fakt, że tak to oceniam, to chyba też nie jest źle? No nie?
Nie widzę niczego dobrego w podjudzaniu przeciwko graczom Skry.
Smród nie wziął się z czasów "Game over". To ich zabolało, nie każdy z nich udźwignął ten ciężar, a wielu chciało się odegrać. I to udało im się w półfinale +L. Smród potężny ciągnie się od czasu wygwizdania Wlazłego. Koledzy wzięli go w obronę. Niekiedy głupawo, ale rozumiem ich zachowanie. Niestety, w przeważającej mierze to my jesteśmy producentami tego smrodu i przede wszystkim my musimy ten smród wywietrzyć. Najpierw z własnych głów. Nie próbujmy zabijać tego smrodu perfumą "Dziś Wlazły jest ok". Wtedy był łajdakiem a dziś jest człowiekiem honoru? A co on takiego zrobił od tamtego czasu? Jest jaki był tylko my dziś inaczej patrzymy na niego. I chyba jest nam trochę głupio.
Teraz o Woickim.
Chłopak wygrał dla nas srebro a zaczynał sezon jako rezerwowy. Dostał za to od Travicy (czyli od klubu) kopa w miejsce, gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę. Jeśli ten młody człowiek ma do nas żal, to jest to żal w dużej mierze usprawiedliwiony. Zawiódł? Nie zawiódł.
Nie jest też tajemnicą, że i dla Nawrockiego nie był faworytem do roli I sypacza. Stąd pojawił się Bonifante. Dziś nikt przytomny nie wystawiłby Dantego w I składzie. Trudno się zatem dziwić, że Paweł ma swoją chwilę satysfakcji, a jego radość jest niezwykle ekspresyjna. On nie cieszy się "przeciwko kibicom". A dlaczego nie zwraca się do swoich? Bo cieszy się przede wszystkim do siebie.
Pamiętam radość Woickiego, gdy zablokował Martina w V secie naszego  drugiego meczu półfinałowego w Kędzierzynie. Ten sam wyraz twarzy, zwrócony nie w kierunku Hernandeza, Ignaczaka czy Oivanena. Przebiegł przez pół boiska. Widocznie nie miał go kto chwycić (jak na zdjęciu). Czy ktoś miał wtedy do niego pretensje? Nawet kibice Zaksy nie widzieli w minie Woickiego niczego złego. Ty, Dude,powinieneś pamiętać. Jeśli zapomniałeś, udostępnię Ci zapis video. Przeprosisz wtedy?
Cieszę się z naszych 2 zwycięstw, ale pamiętam, że kiedyś pewna drużyna cieszyła się, bo wygrywała 2:0 w meczach (gładziutkich, po 3:0; w setach przepaść) , 2:0 w setach i 23:17 w III secie. Woicki walczy o powtórzenie tej historii. Walczy o złoto. Chce odzyskać dla Skry to, co "stracił" rok temu Falasca. Nie walczy o sfrustrowanie rzeszowskiej publiczności. Walczy o zwycięstwo swojego klubu, o swoje sportowe ambicje, o swoją przyszłość. Tylko głupiec miałby o to do niego żal.
A teraz chóralnie wygwizdujmy na Podpromiu Woickiego. Mamy wprawę. Mam nadzieję, że w tym sezonie nie będziemy już mieli na to okazji. Ale jeśli się przydarzy...
Dla mnie wczorajszy mecz był starciem dwóch świetnych zespołów. Szanuję oba, bo oba zasłużyły swoją grą na mój szacunek. Kocham tylko jeden, ale to już zupełnie inna historia.
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2013, 19:31:28 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Diego

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 478
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #292 dnia: Lutego 19, 2013, 19:42:51 pm »
Dajcie już spokój Woickiemu. Mi to wcale nie przeszkadzało, że coś tam, coś tam w kierunku kibiców mógł insynuować. Jego prawo i nie powinien być za to pociągany do odpowiedzialności, po prostu straci szacunek u nich i będzie wyszydzany i wygwizdywany, tak jak Pliński pajac. Mariusz jakoś poszedł po rozum do głowy i w Rzeszy nikt już na niego nie nawija.

PS Czy jak Hajdi strzela bramkę i pokazuje nr koszulki kibicom drużyny przeciwnej też wam przeszkadza?

PH3N-x

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 191
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #293 dnia: Lutego 19, 2013, 19:44:48 pm »
Nie wiem jak to było słychać na hali ale w tv krzyki Woickiego było słychać bardzo wyraźnie. W moim odczuciu bardzo przesadzone, mające na celu przede wszystkim złamać przeciwnika i pokazać wyższość nad nim. Nasi jak i pozostali gracze Skry cieszyli się także, jednak w mojej ocenie nie aż tak ostentacyjnie.

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #294 dnia: Lutego 19, 2013, 20:08:49 pm »
Trudno mówić o niemocy Skry we wczorajszym meczu. To raczej my urwaliśmy się ze sznurka.
:o
Niemocą można chyba nazwać porażkę w  V secie przez Skrę.Mogli,ale tego niedokonali bo...rzeczywiście tutaj przyznam rację, my zagraliśmy lepiej i ...urwaliśmy się ze sznurka.
Co do Wlazłego Mariusza-nie zapominajmy ,że jego traktowanie na Podpromiu ( i nie tylko)było przede wszystkim pokłosem jego decyzji dotyczącej odmowy gry w reprezentacji
Czy jest nam głupio teraz ,że inaczej go traktujemy??Chyba nie.Po prostu chce grać w reprezentacji.Wydoroślał i zmądrzał.Szacunek za to.Anastasi miejmy nadzieję ,że zrobi z niego tak jak z Zibiego -atakującego repry.
No cóż Represowi nie można odmówić racji w tym ,że ta nagonka na Skrę niczemu nie służy.Piszesz o wietrzeniu.Może dajmy po prostu reset i zobaczymy jak to się dalej potoczy.Z drugiej strony rozumiem również tok myślenia Pauli.Ten reset o którym pisałem powinien też nastąpić w głowie siatkarzy Skry -przede wszystkim Plińskiego.Paweł Woicki też o nas niepochlebnie wyrażał się w mediach jako publiczności.To jest mu te pamiętane.
Co do okazywania radości na boisku.Ten ,kto uprawiał sport wie ,że grają czasem emocje,dzikie podniecenie,chęć udowodnienia czegoś-komuś.Gra przy takiej publiczności jak nasza,to gra jak w jakimś amoku.Stąd nieraz takie ekspresywne okazywanie własnych odczuć..
Na zakończenie -cholernie szkoda mi jednego człowieka wczoraj,którego jako siatkarza zawsze podziwiałem-Winiarskiego-cień zawodnika,Wielka szkoda-bo to strata niepowetowana dla reprezentacji.
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #295 dnia: Lutego 19, 2013, 20:15:30 pm »
Woicki chciał tymi krzykami, obieganiem swojej drużyny, pokazać naszym graczom, kto tu rządzi. Czy mu się to udało? Resovia prowadzona przez Zbyszka w tie-breku, dała Pawełkowi odpowiedź.
Dlatego zostawmy naszym chłopakom, aby zdjęli te uśmieszki z buzi Małego. Oni zrobią to najlepiej.

Uważam, że nie ma co sugerować niedojrzałość emocjonalną, czy takie tam podobne historie. Sami tym samym robimy sobie kuku.
Repres sam pisałeś, że to forum to jest nasz dom. Masz uwagi do Pauli, która jest mieszkańcem tego domu , sieknij je na private.Takie wpisy są bowiem cytowane na innych forach. Nie dziwmy się potem, że przeczytamy o naszym forum uogólnienie, że u nas w domu są emocjonalne karły.
Dbajmy wszyscy o to forum. Na siłę nie udowadniajmy, kto jest "mocniejszy w gębie"  , że moje jest bardziej mojsze. To bowiem prowadzi do grengolady. A nie o to nam chodzi. Nieprawdaż?!

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #296 dnia: Lutego 19, 2013, 20:16:40 pm »
Na zakończenie -cholernie szkoda mi jednego człowieka wczoraj,którego jako siatkarza zawsze podziwiałem-Winiarskiego-cień zawodnika,Wielka szkoda-bo to strata niepowetowana dla reprezentacji.
Mam nadzieję, że AA go odbuduje. Szkoda go, bo zawodnik z niego świetny. Ja na jego miejscu, jak i drugiego pana MW, poszukał bym innego gniazdka. ;)

Piocio4

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 203
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #297 dnia: Lutego 19, 2013, 20:20:49 pm »


Kapitalne zdjęcie :)

Vegia

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 708
  • A2
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #298 dnia: Lutego 19, 2013, 20:24:11 pm »
 
Na zakończenie -cholernie szkoda mi jednego człowieka wczoraj,którego jako siatkarza zawsze podziwiałem-Winiarskiego-cień zawodnika,Wielka szkoda-bo to strata niepowetowana dla reprezentacji.
Jeszcze nic nie straciliśmy. Winiar jest w jakimś dołku albo ma zadyszke ale chyba nikt nie wątpi, że odpoczynek lub odpowiedni trening (któraś z tych rzeczy jest mu bardzo potrzebna) i znów będzie w stanie wskoczyć na najwyższe obroty. Przyznam, że mi też ciężko patrzyło się na Michała który gra taki piach. Jednak jestem pewna, że to tylko chwilowe ale lepiej dla nas żeby się nie odrodził w niedzielę.

Apropo reprezentacji. Dla mnie obecne powołania pokażą czy nasz trener ma jaja. Jeżeli na jego liście zabraknie Mariusza i Alka to będzie dla mnie skreślony. Ile to wywiadów czytałam jak bardzo chciałby Mario w drużynie, a na pytanie czy nie boi się rekacji zespołu mówił, że to on dowodzi i będą musieli zaakceptować jego decyzje. I co? Mario w formie mówi, że chce grać i co? Brakło komuś odwagi. Niech będzie, że przed IO nie chciał zmieniać ale teraz mamy nowy sezon i każdy ma czytą karte.
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2013, 20:27:53 pm wysłana przez Vegia »

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #299 dnia: Lutego 19, 2013, 20:24:50 pm »


Kapitalne zdjęcie :)

I zobaczcie sami jak emocje opadają -demony odchodzą w siną dal... :D :D :D
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy