Autor Wątek: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013  (Przeczytany 188264 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #360 dnia: Lutego 20, 2013, 23:41:42 pm »
Kto jak kto, ale Resovia i Andrzej Kowal pamięta jak się podróżuje z nieba do piekła. 2:0 w meczach, 2:0 w setach i 23:17, a następnie...
Jeśli ktokolwiek lekceważył Skrę przed pierwszym meczem (a z pewnością nie był to nikt z drużyny), dziś chyba pozbył się złudzeń, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie.
Jesteśmy w dobrej formie fizycznej. Jesteśmy nastawieni na walkę. Alkowi trudniej jest przebić się przez blok Resovii niż przez blok Skry  :) Zdaje się, że wszystko przemawia na naszą korzyść. Z jednym wyjątkiem. Ten wyjątek nazywa się "zagrywka".
W II meczu dostaliśmy zaledwie próbkę tego, na co stać Skrę. Jeśli odpalą - będzie problem. I to problem większy niż na Podpromiu.
Skra jest zapędzona w miejsce, z którego nie ma już gdzie się cofnąć. Pozostaje jej tylko szaleńczy atak. A możliwości w tym ataku ma spore. Musimy być gotowi podnieść się po chwilach słabości własnej lub siły Skry.
W Rzeszowie podnieśliśmy się po bardzo ciężkim ciosie. w końcówce IV seta i na początku V zdobyliśmy zaledwie 2 punkty a Skra - 10 (od stanu 17:21 w IV do stanu 2:6 w V). Podnieśliśmy się z dość bolesnego upadku. Obawiam się, że takich chwil upadku nie zabraknie nam także w Bełku. Nauczeni doświadczeniem musimy trzymać głowy w górze. Do końca. Każdy set niech będzie oddzielnym meczem.
Będzie trudniej niż w Cuneo. Będzie trudniej niż w Maceracie. Moim zdaniem Skra zagrała w poniedziałek lepiej niż Cuneo i Macerata. Na ile lepiej zagra u siebie?
Nie mamy żadnej przewagi. Ewentualny V mecz na Podpromiu będzie niczym rzut monetą. Tu już publiczność niewiele pomoże.
Dziś Skra ma nóż na gardle. Jeśli będziemy musieli zagrać V mecz, ten nóż przeniesie się na nasze gardło.
Nie mamy żadnej przewagi. Zaczynamy od 0:0.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #361 dnia: Lutego 21, 2013, 00:20:48 am »
.Dziś Skra ma nóż na gardle. Jeśli będziemy musieli zagrać V mecz, ten nóż przeniesie się na nasze gardło.
Nie mamy żadnej przewagi. Zaczynamy od 0:0.
Mądra i wywarzona opinia.Nie zapominajmy,że oni z nożem na gardle wygrali w zeszłym roku w Rzeszowie w finale w 3 meczu .Co zrobili w następnym to już inna historia.Ale zastanawia mnie ,czy ten ostatni mecz z nami to wzrost formy czy już apogeum.Jak mentalnie do tego podejdą?Co zostawiła porażka w poniedziałek w ich psychice ?Niby byli już blisko,już witali się z gąską a tu nagle czar prysł.Lepiej otrzec się o zwycięstwo ,czy spaśc na łeb i szyję po kiepskiej grze.Chyba dobrze ,że gramy z nimi już teraz,już w niedzielę,na gorąco.Trzeba kuc to żelazo ,żeby nie ostygło nam do 2 .03.2013.Nie mają  czasu na odbudowanie formy zarówno fizycznej jak i psychicznej.Co z Kłosem?wypadł ze składu na weekend ,czy to tylko lekkie skręcenie stawu i będzie gotowy do gry?Pytań co niemiara ,a czas biegnie nieubłagalnie. ;)
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2013, 00:22:27 am wysłana przez chelepperro »
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #362 dnia: Lutego 21, 2013, 00:29:51 am »
Nawet mi nie mówcie o V meczu... przecież to będzie taki stres, że zastanawiałabym się czy w ogóle powinnam iść na niego, ryzykując własne życie...  ???
To się musi rozstrzygnąć w Bełchatowie i tego się trzymajmy. Najważniejszy teraz jest niedzielny mecz i trzeba zrobić wszystko aby go wygrać!

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #363 dnia: Lutego 21, 2013, 00:33:24 am »
Mądra i wywarzona opinia.Nie zapominajmy,że oni z nożem na gardle wygrali w zeszłym roku w Rzeszowie w finale w 3 meczu

Historia historią. Równie dobrze można powiedzieć, że w tym sezonie w Łodzipodczas meczu z Arkasem mając nóż na gardle przewalili pierwsze mecz, a później złotego seta.

Najważniejsza jest nasza gra. Jeżeli wyjdziemy w pełni zaangażowani w to co robimy, wygramy. Jestem tego pewna.
Nie ma co liczyć na potknięcia Skry to jest fakt.. Ale też nie ma co liczyć na to, że w tydzień Winiarski dojdzie do pełni formy (Drzyzga twierdzi, że u SIEBIE takich spotkań nie zagra - ciekawe  8)) czy Wlazły nauczy się przyjmować, bo to jest nierealne. Zadecyduje dyspozycja dnia.
Mam nadzieję, że ta niedziela - podobnie jak ta 22.04.2012 będzie dla nas.
Seize the day or die regretting the time you lost.

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #364 dnia: Lutego 21, 2013, 00:52:55 am »
. Ale też nie ma co liczyć na to, że w tydzień Winiarski dojdzie do pełni formy (Drzyzga twierdzi, że u SIEBIE takich spotkań nie zagra - ciekawe  8)) czy Wlazły nauczy się przyjmować, bo to jest nierealne. Zadecyduje dyspozycja dnia.
Mam nadzieję, że ta niedziela - podobnie jak ta 22.04.2012 będzie dla nas.
Dlatego cieszę się,że jedziemy tam już teraz!,a nie za 2-3 tygodnie. ;)
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy

Blejd

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 877
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #365 dnia: Lutego 21, 2013, 01:25:23 am »
Kto jak kto, ale Resovia i Andrzej Kowal pamięta jak się podróżuje z nieba do piekła. 2:0 w meczach, 2:0 w setach i 23:17, a następnie...
Jeśli ktokolwiek lekceważył Skrę przed pierwszym meczem (a z pewnością nie był to nikt z drużyny), dziś chyba pozbył się złudzeń, że będzie lekko, łatwo i przyjemnie.
Jesteśmy w dobrej formie fizycznej. Jesteśmy nastawieni na walkę. Alkowi trudniej jest przebić się przez blok Resovii niż przez blok Skry  :) Zdaje się, że wszystko przemawia na naszą korzyść. Z jednym wyjątkiem. Ten wyjątek nazywa się "zagrywka".
W II meczu dostaliśmy zaledwie próbkę tego, na co stać Skrę. Jeśli odpalą - będzie problem. I to problem większy niż na Podpromiu.
Skra jest zapędzona w miejsce, z którego nie ma już gdzie się cofnąć. Pozostaje jej tylko szaleńczy atak. A możliwości w tym ataku ma spore. Musimy być gotowi podnieść się po chwilach słabości własnej lub siły Skry.
W Rzeszowie podnieśliśmy się po bardzo ciężkim ciosie. w końcówce IV seta i na początku V zdobyliśmy zaledwie 2 punkty a Skra - 10 (od stanu 17:21 w IV do stanu 2:6 w V). Podnieśliśmy się z dość bolesnego upadku. Obawiam się, że takich chwil upadku nie zabraknie nam także w Bełku. Nauczeni doświadczeniem musimy trzymać głowy w górze. Do końca. Każdy set niech będzie oddzielnym meczem.
Będzie trudniej niż w Cuneo. Będzie trudniej niż w Maceracie. Moim zdaniem Skra zagrała w poniedziałek lepiej niż Cuneo i Macerata. Na ile lepiej zagra u siebie?
Nie mamy żadnej przewagi. Ewentualny V mecz na Podpromiu będzie niczym rzut monetą. Tu już publiczność niewiele pomoże.
Dziś Skra ma nóż na gardle. Jeśli będziemy musieli zagrać V mecz, ten nóż przeniesie się na nasze gardło.
Nie mamy żadnej przewagi. Zaczynamy od 0:0.

O to właśnie chodzi. I tego się obawiam.

Fajnie, że gdy dostaliśmy tyle ciosów i leżeliśmy na deskach potrafiliśmy się podnieść bo to charakteryzuje prawdziwego wojownika. Teraz trzeba się zachować jak prawdziwy mistrz i tego przeciwnika dobić.
Nie możemy robić tego co u siebie. Tzn. czekać w pierwszym secie co zrobi przeciwnik bo to się może źle skończyć. W 1 meczu na szczęście szybko się obudziliśmy i wypunktowaliśmy niemiłosiernie Skrę nie dając jej szans. W drugim meczu niestety już tak kolorowo nie było bo ten pierwszy przegrany set (który powinniśmy wygrać) mógł nas wiele kosztować. Znowu zaczęliśmy grać od drugiego seta ale w 4 secie trafiła się zadyszka i zabrakło sił żeby dobić Skrę. Na szczęście mieliśmy asa w rękawie(generator ;) ) i jakoś się udało wydrzeć zwycięstwo. Zaraz po meczu na hali też byłem w euforii i myślałem, że rywalizacja już się właściwie zakończyła. Tym bardziej, że widziałem miny zawodników Skry. Potem jak na chłodno obejrzałem mecz niestety już takiego przekonania nie mam. Gdyby to była inna drużyna to może... Ale to jest Skra i mimo, że to nie jest już ta sama drużyna co kilka lat temu to stawiam, że wyjdzie mega zmobilizowana i wkurzona. Będą starali się prać na zagrywce ile się da. U siebie może niestety im to lepiej wychodzić dlatego trzeba odpowiedzieć tym samym. Wyjść od początku jakby było 0-0 w rywalizacji i grać na pełnym zaangażowaniu.

Co do zagrywki to jestem zdania, że wystarczy, że będziemy ją mieć na podobnym poziomie co Skra i to wystarczy. Nasi środkowi są w dobrej formie i jesteśmy lepsi na siatce. Plus Igła który obroni to co nie zablokują środkowi i będzie dobrze.
O Henia i Paula się nie martwię. Mam tylko nadzieje, że Alek i Tichy będą zagrywać tak jak zagrywali w Bełchatowie rok temu i z pełnym zaangażowaniem(nawet przy wyniku 2:0 i 24:0 dla nas)jesteśmy w stanie wygrać to 3:0.

Paulina

  • Moderator
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #366 dnia: Lutego 21, 2013, 05:53:47 am »
Zagrywka w pewnym stopniu była kluczem do zwycięstw w ubiegłym roku. Ale nie tylko. Wczoraj oglądałam mecze finałowe z ubiegłego roku. Wtedy broniliśmy z poświęceniem i zaangażowaniem każdą piłkę. Praktycznie wszystko podbijaliśmy.
Oglądając mecze z tego sezonu, mam czasem wrażenie, że coś się posypało, że wyglądaliśmy jak zlepka chłopaczków za karę postawionych na boisku. Coś jednak się zmieniło. Mecze, które rozegraliśmy ostatnio zaczynamy grać z podobnym do ubiegłorocznych finałów zaangażowaniem. Stajemy się na nowo drużyną. Silną drużyną. Oczywiście nie możemy myśleć, że już ćwierćfinał wygraliśmy. Ale nie możemy też ze strachem w oczach pojechać do Bełchatowa. Nie możemy oglądać się za siebie, patrzeć na zwycięstwa u nas. Musimy grać twardo, bez kompleksów.
Boże, bądź w niedziele Resoviakiem!
Kocham Ją a Ona mnie!  Nigdy nie zostawię Jej!

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #367 dnia: Lutego 21, 2013, 07:43:09 am »

Mam nadzieje, że to ironia z twojej strony :) Jeśli nie to mam nadzieje, że nasi tak nie pomyśleli bo jeszcze się okaże, że następny mecz na Podpromiu to będzie 5 spotkanie ze Skrą a nie półfinał z Delectą. A wtedy to już będzie inna zabawa.

Hej, Blejd, a czy ja napisałem, że lekceważę przeciwnika.  ;)  Nie lekceważę. Ba, boję się o moją Resovię. Do tego stopnia, że w niedzielę zostawiam  moją rodzinkę i jadę  do Bełchatowa, nie po to, aby zwiedzić Bełchatów, nie po to , aby zobaczyć halę, ale aby drzeć japę, by wspomóc naszych. Boję się, ale wierzę w chłopaków. To nie ma nic wspólnego z kozactwem. Czeka nas heroiczna walka. Nas kibiców też.   
Marzy mi się zdjęcie przy banerze Game Over. Marzenia mają to do siebie, że się spełniają. Trzeba w nie mocno wierzyć.  :D
PS. Kochana Resovio.  Przyszły weekend zamierzam spędzić z rodzinką w domu. Wyjścia na halę Podpromie nie przewiduję.........  ;)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #368 dnia: Lutego 21, 2013, 07:52:57 am »
Co do zagrywki to jestem zdania, że wystarczy, że będziemy ją mieć na podobnym poziomie co Skra i to wystarczy.
Problem w tym, że nie mamy jej na takim poziomie i nie wydaje mi się żebyśmy zaobserwowali eksplozję umiejętności. Najgorzej prezentował się Tichacek i tylko z jego strony spodziewam się dużego skoku. Najmniej stabilny jest Bartman. Zibi strzela a Bozia piłkę niesie  ;D
Oglądając mecze z tego sezonu, mam czasem wrażenie, że coś się posypało, że wyglądaliśmy jak zlepka chłopaczków za karę postawionych na boisku. Coś jednak się zmieniło. Mecze, które rozegraliśmy ostatnio zaczynamy grać z podobnym do ubiegłorocznych finałów zaangażowaniem.
Pod tym względem nastąpiła bardzo duża zmiana na plus. Podczas treningów kładliśmy duży nacisk na ten element i to przynosi efekty.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #369 dnia: Lutego 21, 2013, 09:24:57 am »
To, że w Bełchatowie będzie ciężko, to wiedzą nawet uczniowie mojej żony (2 klasa podstawówki, nawiasem mówiąc niesamowici kibice i znawcy, bo nieraz zagadują żonę na lekcji o meczu i wykazują się przy tym niesamowitą wiedzą), ale pisanie, że gdy dojdzie do 5-go meczu (ja nie wierzę w ten scenariusz) to będzie jak rzut monetą i kibice tu nic nie pomogą, ja mówię- człowieku małej wiary, nie wierzysz w siłę KK ?. Gdyby mimo wszystko doszło do piątego meczu, to wygrają go kibice Resovii przy udziale zawodników. Wierzę, że w poniedziałek w tv będę oglądał powtórkę, a nie mecz na żywo.