Autor Wątek: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013  (Przeczytany 188293 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #370 dnia: Lutego 21, 2013, 09:51:52 am »
...pisanie, że gdy dojdzie do 5-go meczu (ja nie wierzę w ten scenariusz) to będzie jak rzut monetą i kibice tu nic nie pomogą, ja mówię- człowieku małej wiary, nie wierzysz w siłę KK ?. Gdyby mimo wszystko doszło do piątego meczu, to wygrają go kibice Resovii przy udziale zawodników.
Gdyby to było takie proste, roznieślibyśmy Maceratę na strzępy.  :)
Być może dzieci z podstawówki rzeczywiście wiedzą sporo. Ja nie wiem czy w Bełku będzie ciężko czy lekko. Do tej pory Skra nie grała regularnie. Potrafi zagrać wielki mecz, a następnie sama się pogrążyć.
Gdyby szukać analogii w naszej historii, trudno znaleźć 3 mecze z rzędu, w których gralibyśmy na bardzo wysokim poziomie. Nawet w ubiegłorocznym finale...
Ale pewnie masz sporo racji. Kondycja powinna być naszm sprzymierzeńcem.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #371 dnia: Lutego 21, 2013, 10:45:40 am »
Męczymy się ze Skrą przez brak zagrywki, na tym polu mamy naprawde spore możliwosci by praktycznie w kazdym ustawieniu robić zamieszanie.
Skra staje w ustawieniu eksperymentalnym przy celowanych floatach i problemu z przyjęciem nie mają killera na wysoką piłkę, wtedy nasz blok może dużo zdziałać, bo na skrzydłach wydajemy się być silniejsi. Lukasa zagrywka - te baloniki są niestety bardzo słabe i przyjmowane przez Skre bez problemu, Alek jest niesamowicie nieregularny, albo się uda albo nie, jedynie na 3 kolejnych ustawieniach moglismy liczyc na odrobienie/wyjscie na prowadzenie Paul, Kosok, Jochen, pozniej Achrem uda sie albo sie nie uda...
Na tym polu sa mozliwosci, w tamtym roku Alek razil zagrywka, gdy ja podlaczy w tym roku i bedzie trafial to przy jego dobrej zagrywce czy stoi tam zatorski czy winiarski czy wlazly to pilka i tak leci tak ze Woicki musi sie nabiegac :) Podobnie Lukas, gdy te chlopaki podlacza regularna zagrywke to bedzie naprawde niezle.
Dodatkowo Lukas dobrze gral tam gdzie jest Woicki :) ale jeszcze brakuje srodka, Nowakowskiego na dobrym zasiegu nie jest w stanie zatrzymac Plinski, wiec licze na srodeczek :)
No i moze Wojtka Grzyba na zagrywce :)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #372 dnia: Lutego 21, 2013, 11:21:02 am »
Skra staje w ustawieniu eksperymentalnym przy celowanych floatach i problemu z przyjęciem nie mają killera na wysoką piłkę,
Skra ma aż dwóch zawodników od wysokich piłek: Atanasijevicia i Wlazłego. To, oczywiście,  nie znaczy, że nie można ich zablokować czy wyblokować.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Dude

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1413
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #373 dnia: Lutego 21, 2013, 11:22:08 am »
Do zagrywki dorzucilbym atak z pilki sytuacyjnej. Chodzi mi o to, ze po kiepskim przyjeciu mamy czasami taka maniere "skonczenia" pilki za wszelka cene na trojbloku, co z reguly konczy sie czapa. Gdyby tak oprzec pilke o blok, wyasekurowac i wtedy skontrowac, to bylaby malina.
Ale, zeby nie bylo, Skra tez ma z tym ostatnio problem.
I'm the one who gripped you tight and raised you from perdition.

100% piknik!

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #374 dnia: Lutego 21, 2013, 11:24:26 am »
Trzeba dołożyć środek i pipa i będzie dobrze.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #375 dnia: Lutego 21, 2013, 12:03:23 pm »
Skra ma aż dwóch zawodników od wysokich piłek: Atanasijevicia i Wlazłego. To, oczywiście,  nie znaczy, że nie można ich zablokować czy wyblokować.
Bardziej mi chodzilo o piłki sytuacyjne, te w tamtym sezonie atakował Kurek, Wlazły nie był tym aż tak obicążany, nawet ostatnio oglądałem archiwalne spotkania Skry. Teraz niby jest dwóch, ale mimo wszystko uważam że łatwiej ich zablokować i są dużo bardziej wrażliwi na kończeniu źle przyjętych piłek niż kiedys Skra z Kurkiem, tym bardziej że Wlazły preferuje "ekspresy", a sytuacyjne na drugim skrzydle są dla niego trudniejsze.
Takie moje zdanie :)

milekvfb

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #376 dnia: Lutego 21, 2013, 18:09:14 pm »
Masz rację Rayan. Dbajmy o nasze forum. Rożnimy się jedynie definicją "dbałości o forum".
Mi nie chodzi o to "czy moje jest mojsze". Co niby ma być "moje"? Sprzeciwianie się bezzasadnej nagonce na Pawła Woickiego? No to będę udowadniał, że "moje jest mojsze", bo stoi za tym wartość o wiele wyższa niż "moja" racja.
Łatwo napisać "ja nie mam szacunku do Woickiego, bo mam prawo nie mieć szacunku". Oczywiście w ramach wolności poglądów. Wcześniej ten "brak szacunku" określano mianem "buractwa". Myślę, że takie określenia, jeśli są używane bezzasadnie, wystawiają złe świadectwo naszemu forum.
"Wlazłemu się należało", a teraz "Woickiemu się należy"? Ani jednemu, ani drugiemu "nic się nie należało i nie należy". Nic złego nam nie zrobili.
Tobie też chętnie udostępnię zapis z miną Woickiego, gdy zablokował Martina i w ten sposób "prowokował kędzierzyńską publiczność". Wtedy był cacany, a teraz jest ob.....(cytując Klasyka  :) )? Dobrze, że publiczność z Kędzierzyna miała wtedy więcej rozumu. Widocznie niechęć do Resovii nie osiągała jeszcze wtedy "należnych Resovii" rozmiarów.
"Moje jest mojsze"? A może zwyczajnie mam rację, o którą warto walczyć w dyskusji?

Drogi Represie, nie zauwazasz jednej, bardzo istotnej rzeczy.

Przejrzalem caly temat i zdziwilem sie, ze nikt nie spojrzy na to z mojego punktu widzenia. Otoz Pawel Woicki jest bylym zawodnikiem Resovii i chocby z tego wzgledu powinien miec resztki szacunku dla klubu, koszulki oraz kibicow. Kibicow, ktorzy za jego krotkiej kariery w Resovii byli za nim calym sercem. Pamietam w jednym z meczow ogromna radosc Podpromia, gdy zelazny Ljubo w trakcie meczu zmienil rozgrywajacego Ilica na Woickiego. Wielu kibicow widzialo go wtedy w pierwszym skladzie - rowniez ja.

Nie wiem czy jestes kibicem pilki noznej, ale z pewnoscia wielu kibicow futbolu jest wsrod nas. Podczas meczow LM Ronaldo strzelil gola United, a przedwczoraj Podolski Bayernowi. Obaj znacznie bardziej zywiolowi niz Maly, a entuzjastycznie jak zwykle sie nie cieszyli. Gdyby strzelili te gole na wyjazdach to radosc maksymalnie by ukryli. W pilce noznej takie zachowanie zostaloby nazwane przynajmniej "nieladnym".

Ogladalem wiele meczow PlusLigi i ja takiego Woickiego nie pamietam. Przypuszczam, ze Ty rowniez, skoro znalazles ledwie jeden przypadek jego euforii. Wedlug mnie bylo to marne przedstawienie, ktore mialo smutny koniec (porazka 1:3). Dodatkowo wyczuwalem u Pawla nutke frustracji - popatrzcie ile akcji poszlo przez jego strefe bloku. To wszystko zlozylo sie na takie, a nie inne zachowanie. Ide o piwo, ze w ulu sobie podaruje. "Przypadek? Nie sadze."

I naprawde o wiele mniej mnie drazni Daniel Plinski ze swoim zachowaniem (moze kwestia przyzwyczajenia), gdyz on na Pasiaka nie zasluzyl i nigdy nie zasluzy. I mnie osobiscie duzo bardziej draznil wlasnie Woicki.

Przepraszam za brak polskich znakow, ale pisze z telefonu. Dla zainteresowanych - na Polsacie Sport leci powtorka drugiego meczu. Puscili caly 1 set, 2 wygrane przez nas ucieli, a teraz bedzie cala powtorka 4 seta. Ciekawe czy puszcza tie break... Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2013, 18:18:29 pm wysłana przez milekvfb »

willhaven

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 621
  • L3
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #377 dnia: Lutego 21, 2013, 18:21:06 pm »
Piąty set puszczą ale mnie to specjalnie nie zdziwiło,że wycieli nasze dwa zwycięskie sety.

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #378 dnia: Lutego 21, 2013, 18:27:17 pm »
Sovia Sovia Sovia!!! Świetne zakończenie ;)
http://www.youtube.com/watch?v=_CTqQJBvAos

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #379 dnia: Lutego 21, 2013, 18:43:54 pm »
Szanowny Milkuvfb.
Ronaldo grał w MU wiele lat (chyba 7) i ten klub wychował go jako piłkarza. Woicki grał w Resovii 1 sezon. Wiele zrobił dla Resovii, ale to tylko 1 sezon. Grał też w AZS W., AZS Cz., Delekcie. Gdyby iść tokiem Twojego rozumowania, pozostałyby mu do radości wyłącznie mecze z JW, AZS O., Treflem, Kielcami i Zaksą.
Kilku innych zawodników miałoby podobny problem, ze Zbyszkiem Bartmanem włącznie.
Igła grał w Bełchatowie przez 3 lata, ale nie mamy chyba pretensji, że cieszył się i cieszy w meczach przeciwko Skrze? Ja nie odbieram Ignaczaka jako łobuza i drania.
No chyba, że "Woicki cieszy się szyderczo" a "Ignaczak cieszy się nieszyderczo"...
Tyle, że taka logika przypominałaby logikę duetu Drzyzga - Swędrowski, którzy w pewnym meczy stwierdzili tak:
- Doskonały atak Antigi. Piłka po bloku ląduje tuż obok linii bocznej.
A następnie (w tym samym meczu) tak:
- Szczęśliwy atak Achrema. Piłka po bloku ląduje tuż obok linii bocznej.
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2013, 19:04:14 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.