Autor Wątek: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013  (Przeczytany 188264 razy)

Blejd

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 877
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #720 dnia: Lutego 25, 2013, 21:12:31 pm »
Niestety trochę moje pesymistyczne podejście przed meczami w Bełchatowie się sprawdziło. Po wczorajszym meczu tylko utkwiłem się w przekonaniu, że będzie 5 mecz. A tak jak pisałem wcześniej to będzie inna zabawa.

Co do wczorajszego i dzisiejszego pojedynku to niestety gramy ja juniorzy. Gramy nieinteligentnie (nie chciałem użyć innego epitetu żeby mi nikt nie zarzucił, że obrażam naszych siatkarzy) i przez to nie dajemy sobie szansy na lepszy wynik. Prawie każdy zawodnik chyba oprócz Jochena i naszych środkowych po pierwszej w miarę przyzwoitej zagrywce chce się silić na następną jeszcze mocniejszą i tak za każdym razem ładujemy w siate. Mistrzem w tym jest Tichacek. Wczoraj w tie-breaku przy jego zagrywce zrobiliśmy kilka punktów to oczywiście trzeba było przerwać tą serię i zepsuć serwis. Przecież trzeba wyciągnąć rękę do Skry bo mecz byłby za nudny... Dzisiaj to samo. Ile razy było tak, że pierwsza zagrywka była w miarę udana ale nie robiła Skrze większej krzywdy ale się mylili. To my zamiast dać im piłkę żeby pomylili się drugi raz to my psujemy. Już Maciek Dobrowolski w 4 secie przeszedł samego siebie. Gonimy Skre i przy jego zagrywce zrobiliśmy chyba 2 albo 3 punkty to on nagle balon w siate... I Skra znowu zaczyna się nakręcać. Ja nie twierdzę, że my za każdym razem wygrywalibyśmy te kolejne akcje albo Skra się myliła ale my sobie cholera nawet szansy nie dajemy!! A Skra to nadal nie jest ta Skra z poprzednich lat. U nich jeden czy dwa błędy też potrafią mocno ich wybić z rytmu. Tylko my im tego nie umożliwiamy!

Lukasa starałem się bronić szczególnie gdy w niektórych meczach nie miał przyjęcia ale to co zrobił w tych dwóch meczach to przechodzi ludzkie pojęcie. Woicki to wyglądał przy nim jak wirtuoz rozegrania. A te juniorskie błędy Lukasa... Ten gość ma 31 lat a czasami zachowuje się tak nerwowo na tym boisku jakby miał 19.

Kondycji nie poprawimy, motoryki i pewności siebie również. Nasi muszą wyzerować głowy i zapomnieć, że te 4 mecze były. Gramy odrębny mecz który będzie pod olbrzymią presją i muszą sobie zdawać z tego sprawę ale cholera mamy jaja czy ich nie mamy ??!!

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #721 dnia: Lutego 25, 2013, 21:19:26 pm »
No cóż,bez nas najwidoczniej nie potrafią wygrywac.Łby do góry Panie i Panowie.Jutro też jest dzień.Świat się na tym nie kończy :) :) :)
My nic oprócz dopingu dac nie możemy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2013, 21:21:37 pm wysłana przez chelepperro »
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #722 dnia: Lutego 25, 2013, 21:20:31 pm »
Jest jakas taka książka, film, samotnosc kapitana?

Nie jestesmy przygotowani, swego czasu bylo powtarzane ze zagrywka swiadczy o formie. Niestety to sie potwierdza, Skra ma zagrywkę, my jestesmy druzyna wesolych flotowcow, ktorzy jeszcze psuja zagrywki... dwie dobre(przy dramatycznym przyjeciu Winiarskiego) i nasz float zaczyna szukac asa.

O srodku nie wspomne bo to jest inny rozdzial, mowi sie o tym i mowi. Lukas srodkiem gra wtedy kiedy wszyscy wiedza ze zagra... jak stoi pod siatka to moze uruchomić srodek w innym wypadku gra atakującym...

Lukas ma manie przełamywania, kreowania atakujacego. Achrem 28 pilek w 4 setach, Bartman w 3 niecalych uzbieral 22 pilki... w kluczowych momentach Bartman dostaje piłki, to było widać jak na dłoni...

Dodatkowo nasza gra nie zmieniła się od czasów Ljubo, to jest smutne, gramy dalej skrzydłami , w tamtym roku dorzucilismy zagrywkę i Grozera było dobrze... dzisiaj zagrywka jest jak u Ljubo, jak widzę Alka puszczającego baloniki to mnie trafia, Lukas to samo, dołączył Lotman.

Popatrzcie
Achrem: 21 punktów (Dla przykładu niesamowity Atan 23 ale 16 razy więcej atakował!!!) Dalej Bartman 11 i Szeps 10... samotnosc kapitana...
Przyjecie najwięcej  i najlepsze Achrem - 35 razy 46/14, Lotman 25 razy 36/8 i igla 19 razy 32/0

Bloki Achrem 2, Kosok 2

Samotnosc kapitana, szkoda ze nikt nie dolaczyl... albo że nikt go nie chciał zajechać...


Nasza "forma" skacze jak za Ljubo, pamiętam że kiedys złapała Wojtka Grzyba na trybunach, znów jest spontaniczna...

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #723 dnia: Lutego 25, 2013, 21:21:05 pm »
Po co piszą, że 5 mecz 02.03. w sobotę, jak od początku było wiadomo, że hala zajęta?
Ktoś sobie rozplanowuje, a tu nagle dowiaduje się, że w niedzielę?
Czy o odbywających się mistrzostwach nikt nie wiedział? Brak profesjonalizmu i tyle.

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #724 dnia: Lutego 25, 2013, 21:24:57 pm »
Nie jestem w stanie wyobrazić sobie piątego meczu. Po prostu nie jestem w stanie.  Nie wiem kto to wytrzyma - jedna karetka nie wystarczy.  :-\

Będą jajca i to ogromne jak Skra będzie się pultać o to, że nie mogę poćwiczyć dzień przed meczem. Będą iskry albo mecz w poniedziałek ..........
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2013, 21:26:42 pm wysłana przez barto »

bos

  • Malkontenci
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 302
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #725 dnia: Lutego 25, 2013, 21:25:14 pm »
Niestety, ale taka postawa drużyny nie jest do zaakceptowanie dla kibica. Jeżeli bym miał kogoś winić to bardziej sztab szkoleniowy niż zawodników. Nie czarujmy się, gramy słabo ( du
żo słabiej niż rok temu), brak nam klasy i w perspektywie piątego meczu nie jest to niestety budujące. Byłoby niesprawiedliwe, aby grając tak słabo zdobyć MP. Jeżeli się nie odblokujemy to za tydzień sezon dla nas się skończy. Ja się zaczynam powoli oswajać z tą myślą aby później nie było stresu.   

Nexter

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 134
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #726 dnia: Lutego 25, 2013, 21:27:54 pm »
Niestety, ale taka postawa drużyny nie jest do zaakceptowanie dla kibica. Jeżeli bym miał kogoś winić to bardziej sztab szkoleniowy niż zawodników. Nie czarujmy się, gramy słabo ( du
żo słabiej niż rok temu), brak nam klasy i w perspektywie piątego meczu nie jest to niestety budujące. Byłoby niesprawiedliwe, aby grając tak słabo zdobyć MP. Jeżeli się nie odblokujemy to za tydzień sezon dla nas się skończy. Ja się zaczynam powoli oswajać z tą myślą aby później nie było stresu.   
Nie jestem w stanie wyobrazić sobie piątego meczu. Po prostu nie jestem w stanie.  Nie wiem kto to wytrzyma - jedna karetka nie wystarczy.  :-\

 ..........
A ja w ogóle nie dopuszczam do siebie takiej myśli. Najwyżej w niedzielę się pogrążę.....

I barto:) Cały Rzeszowski SOR może nie dać rady:)

krisT

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 297
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #727 dnia: Lutego 25, 2013, 21:29:16 pm »
Grać cały sezon kaszanę i nie potrafić przygotować zespołu na play offy to mistrzostwo sztabu szkoleniowego. Jakoś inni,  bardziej kumaci trenerzy potrafią, niech ktoś wreszcie przejrzy na oczy bo tego się nie da oglądać.

Nexter

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 134
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #728 dnia: Lutego 25, 2013, 21:31:23 pm »
Grać cały sezon kaszanę i nie potrafić przygotować zespołu na play offy to mistrzostwo sztabu szkoleniowego. Jakoś inni,  bardziej kumaci trenerzy potrafią, niech ktoś wreszcie przejrzy na oczy bo tego się nie da oglądać.

A ja mimo wszystko ufam Kowalowi. Przekonał mnie do siebie wpuszczając Bartmana w tym pamiętnym tie-breaku:) Miał gość nosa:) i zeszłoroczne MP w pierwszym sezonie pracy:)

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #729 dnia: Lutego 25, 2013, 21:34:49 pm »
Zapraszam na sobotnie łucznicze mistrzostwa Polski :) Ciekawe gdzie trening się odbędzie... może Walter? :)