Autor Wątek: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013  (Przeczytany 188296 razy)

Pasiak

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 225
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #740 dnia: Lutego 25, 2013, 22:12:58 pm »
Dopóki ktoś nie wytłumaczy Tichackowi, że trzeba grać środkiem, to niestety ze Skrą dostaniemy. Jak można nie wykorzystywać potencjału naszych środkowych?! No dzisiaj to by chyba Sławek Gerymski gorzej nie zagrał. Czech spartolił nam wczorajszy mecz (zagrywka w siatę i branie 1 piłki w tie-breaku) i dzisiejszy, bo zamroził (jak wczoraj) środkowych. Kompletnie nie myślący zawodnik, nie potrafiący wyciągać żadnych wniosków, słaby psychicznie. Szkoda tylko, że jesteśmy uzależnieni od tej miernoty...

Mimo wszystko powinniśmy dać radę, ale trzeba GRAĆ ŚRODKIEM!!! Jeśli ktoś ze sztabu to czyta, to niech coś zrobi, bo po 5 meczu może być za późno.

Tichacek w zagrywce - 4 zepsute wczoraj i dzisiaj. Nie mam pytań...
« Ostatnia zmiana: Lutego 25, 2013, 22:14:38 pm wysłana przez |MaTi| »

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #741 dnia: Lutego 25, 2013, 22:14:56 pm »
Tichacek i jego zamrożenie środkowych to jedno, ale brak reakcji Kowala i sztabu na grę Czecha to drugie. Po wczorajszym meczu Lucas powinien dzisiaj śmigać ze środkowymi a tu co? Klapa.

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #742 dnia: Lutego 25, 2013, 22:17:32 pm »
repres1;, napisałeś wszystko, co i ja miałem na myśli. Nasi środkowi to jak we mgle, skaczą i skaczą, a piłki jak nie dostają, tak nie dostają.  Od samego  skakania można paść, a co dopiero zajechani skrzydłowi.
Marnują się Nowakowski i Kosok, już nikt do nich nie skacze, bo po co.
Zajechał Lukas Schopsa i Alka.
Oj będzie bardzo trudno w niedzielę. Trzeba dobrze prosić opatrzność o viktorię.

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #743 dnia: Lutego 25, 2013, 22:20:30 pm »
Ignaczak kryje Lotmana? Od kiedy?  :o My tu mówimy o 0% bardzo dobrym przyjęciu - to jest jak 0% w ataku Bartmana. Poniżej pewnego poziomu się nie schodzi. Trzeba było od początku grać na dwóch libero, Ignaczak miałby jakąkolwiek konkurencje a tak?

A czy ja gdzieś napisałam, że kryje Lotmana ?!  :o NIE, nie kryje go, po prostu rozkładają sobie boisko z Lotmanem, a Alek ma bardzo wąski korytarz (przy mocnej zagrywce nieco większy) Dobitnie pokazały to powtórki asów serwisowych w strefę tzw pustą czyli na prawo od Ignaczaka. On by dostać ręką na szerokość piłki musiał zrobić aż dwa kroki. Tu nie chodziło o to, że piłka zagrywana przez Serba była super precyzyjna - nie. Po prostu trafił w wolne pole i tyle zabawy.
Alek przyjmował najwięcej, ale warto zauważyć, że taki Plina w niektórych obejściach rezygnował z mocnej zagrywki i przerzucał się na flota byleby trafić w Alka bądź Lotmana. Wielu zawodników szukało Alka zwłaszcza gdy ten był w 2 linii (trudno by wtedy nie miał większego pola) i trafiali.
Igła zagrał 3 dobre mecze, dziś zagrał tak sobie - skoro wszyscy zawodnicy poza Alkiem grają kaszanę (no i momentami poza Jochenem bo tego to Tichy nam rozregulował) to i Igła czasami może szarpnąć przyjęciem.

Nie zmienia to faktu, że mecz przegraliśmy, ale tutaj to 0% Igły różnicy nie zrobiło zwłaszcza w secie nr 3 gdzie głównych aktorów było wielu, ale on chyba był lekko za kurtyną tego spektaklu.

W tych PO będę bronić Igły, bo de facto gra najrówniej czego nie można powiedzieć o rundzie zasadniczej. Ale powtarzam i powtarzać będę, na co nam te % w przyjęciu? Czy to odmieni naszą gre Linka? Sama doskonale wiesz, że nie. Igła może przyjąć 100 piłek w meczu i to perfekcyjnie i co? Masz pewność, że Tichy uruchomi środek? Ja wątpie, prędzej spodziewałabym się, że ładował będzie szybkie na skrzydła bo.. 'środkowi będą się plątać o własne nogi'. Musimy pomyśleć czasami jak Lucas - on wychodzi z założenia, że Alek to taki terminator, człowiek - maszyna, cyborg i co jeszcze ?! Do dziś drugim takim był Jochen - nie wytrzymał, teraz tylko się modlić zeby Alek nie padł.
Seize the day or die regretting the time you lost.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #744 dnia: Lutego 25, 2013, 22:22:08 pm »
Linka ale nawet jak Ignaczak dogra idealnie, to i tak piłka leci w sposób losowy, można powiedzieć że wypracowaliśmy system gry w którym wyeliminowaliśmy złe przyjęcie. Można powiedzieć że jesteśmy w tym ewenementem na skale światową, statystycznie bez względu na przyjęcie mamy stały % w ataku, ba można pokusić się że jesteśmy przy dograniu do siatki doprowadzić do piłki sytuacyjnej. Ogólnie gra wygląda tak jakby Andrzej znalazł notatnik Ljubo z ostatniego sezonu i się w nim zaczytał.

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #745 dnia: Lutego 25, 2013, 22:24:31 pm »
Repres skoro w lutym wiadomo ze będzie tak źle to skąd nadzieja ? Skoro ktoś buduje dom w Rzeszowie to jest znudzony czy zmęczony Resovią ? O szczegóły nie pytam bo rozpoczynanie tematu transferów przed 5 meczem 1/4 nie przystoi . Mam nadzieję na coś wiecej niż wygrana ze Skrą .

MARIOX

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 588
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #746 dnia: Lutego 25, 2013, 22:25:49 pm »
Mam nadzieję że trener obejrzy powtórki meczów w Bełchatowie i zwerfikuje "swoją" taktykę.
Momentami widziałem niestety znowu Resovię "WIELKIEGO MAGA".
Właśnie pytanie brzmi kto powinien wytłumaczyć Tichackowi jak ma grać ?
Na poprawę zagrywki w jego wykonaniu nie ma szans bo cały sezon tak zagrywa i trenerowi to nie przeszkadza więc czemu my mamy się przejmować.
Jak się ma wirtuoza na boisku to mu nie wtrąca do gry i chyba tu jest pies pogrzebany.
Czekam do niedzieli i mam nadzieję że wygramy , jednak nie takiego sezonu oczekiwałem po aktualnym MP.
A gadki o przygotowaniu drużyny do decydującej fazy MP to bajka jak graliśmy cały sezon tak gramy.

willhaven

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 621
  • L3
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #747 dnia: Lutego 25, 2013, 22:30:52 pm »
Repres skoro w lutym wiadomo ze będzie tak źle to skąd nadzieja ? Skoro ktoś buduje dom w Rzeszowie to jest znudzony czy zmęczony Resovią ? O szczegóły nie pytam bo rozpoczynanie tematu transferów przed 5 meczem 1/4 nie przystoi . Mam nadzieję na coś wiecej niż wygrana ze Skrą .

Z tego co mi wiadomo to dom buduje tylko Alek i do niego raczej nikt pretensji nie ma  ;) .

Również liczę,że sztab obejrzy wnikliwie te nasze dwa ostatnie mecze.

Ciężko mieć nadzieję przed niedzielnym meczem, nam zostało tylko kibicować.

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #748 dnia: Lutego 25, 2013, 22:34:16 pm »
A czy ja gdzieś napisałam, że kryje Lotmana ?!  :o NIE, nie kryje go, po prostu rozkładają sobie boisko z Lotmanem, a Alek ma bardzo wąski korytarz (przy mocnej zagrywce nieco większy) Dobitnie pokazały to powtórki asów serwisowych w strefę tzw pustą czyli na prawo od Ignaczaka. On by dostać ręką na szerokość piłki musiał zrobić aż dwa kroki. Tu nie chodziło o to, że piłka zagrywana przez Serba była super precyzyjna - nie. Po prostu trafił w wolne pole i tyle zabawy.
Alek przyjmował najwięcej, ale warto zauważyć, że taki Plina w niektórych obejściach rezygnował z mocnej zagrywki i przerzucał się na flota byleby trafić w Alka bądź Lotmana. Wielu zawodników szukało Alka zwłaszcza gdy ten był w 2 linii (trudno by wtedy nie miał większego pola) i trafiali.
Igła zagrał 3 dobre mecze, dziś zagrał tak sobie - skoro wszyscy zawodnicy poza Alkiem grają kaszanę (no i momentami poza Jochenem bo tego to Tichy nam rozregulował) to i Igła czasami może szarpnąć przyjęciem.

Nie zmienia to faktu, że mecz przegraliśmy, ale tutaj to 0% Igły różnicy nie zrobiło zwłaszcza w secie nr 3 gdzie głównych aktorów było wielu, ale on chyba był lekko za kurtyną tego spektaklu.

W tych PO będę bronić Igły, bo de facto gra najrówniej czego nie można powiedzieć o rundzie zasadniczej. Ale powtarzam i powtarzać będę, na co nam te % w przyjęciu? Czy to odmieni naszą gre Linka? Sama doskonale wiesz, że nie. Igła może przyjąć 100 piłek w meczu i to perfekcyjnie i co? Masz pewność, że Tichy uruchomi środek? Ja wątpie, prędzej spodziewałabym się, że ładował będzie szybkie na skrzydła bo.. 'środkowi będą się plątać o własne nogi'. Musimy pomyśleć czasami jak Lucas - on wychodzi z założenia, że Alek to taki terminator, człowiek - maszyna, cyborg i co jeszcze ?! Do dziś drugim takim był Jochen - nie wytrzymał, teraz tylko się modlić zeby Alek nie padł.


Napisałaś przyjmujĄCYCH - liczba mnoga.
To chyba logiczne, że rywale polują na Alka zagrywką, a Achrem sobie dzisiaj przecież radził, to nie on był najsłabszym ogniwem. A nam kto zabronił zagrywać na Wlazłego czy Winiarskiego? No tak, my wolimy na Zatorskiego...

Po co nam dobre przyjęcie? Po to by Lucas dogrywał dokładniej do tych skrzydłowych, jak będzie latał po całym boisku za piłką to nasza gra się poprawi?  :o Jak to mówią meczu środkiem się nie wygrywa i wczoraj bez Pita i Kosoka wygraliśmy dwa sety, mecz był na wyciągnięcie ręki.

Nie robię z Igły kozła ofiarnego. O wiele bardziej przeraża mnie to co robi Tichacek. Nie zmienia to jednak faktu, że przyjęcie jest nam potrzebne chociażby po to jak wspomniałam powyżej - żeby Lucas mógł dokładniej dogrywać na skrzydła. A o środku to już mi sie nie chce pisać i się jeszcze bardziej denerwować.

venom04

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 281
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #749 dnia: Lutego 25, 2013, 22:35:22 pm »
Tomasz Kozłowski na twitterze napisał:
Cytuj
Liga ustala terminarz. Prawdopodobnie o 18:00 w poniedziałek ktoś pokaże prawdziwe "jaja".