Autor Wątek: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013  (Przeczytany 188294 razy)

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #840 dnia: Lutego 27, 2013, 17:13:20 pm »
O meczu i zaangażowaniu w mecz nic nie napiszę, bo wszystko zostało napisane.
Mamy piąty mecz u siebie.
Zróbmy piekło. Zapomnijmy o naszej padace w Bełchatowie, zapomnijmy o tych przegranych meczach, odłóżmy nasze sympatie i antypatie do wszystkich zawodników Skry i, niektórzy, Resovii. Zajmijmy się tym co do nas nalezy, tym co robimy najlepiej - kibicowaniem. Bądźmy w poniedziałek z Resovią na dobre i na złe. Bądźmy wiernymi kibicami mimo wszystkiego co się w poniedziałek wydarzy.
Zdzierajmy gardła, klaskajmy, róbmy wszystko, aby ten mecz przeszedł do historii pod względem kibicowania, a co za tym być może idzie, poziomu gry godnego Mistrza Polski.
Jeśli dojdzie do tie-breaka to mam prośbę do KK, aby skandowali w przerwie między setami: "wszyscy wstają i śpiewają" i oglądniijmy tie-breaka na stojąco! To pomoże

Karolina3451

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 392
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #841 dnia: Lutego 27, 2013, 17:30:06 pm »
Wejść na trening ? no co Ty? Przecież nasi "stratedzy" będą wymyślać i testować super taktykę na mecz. Z tego co słyszałem to zagrywać będziemy nie na Winiara nie na Bąka nie na Zatorskiego tylko w siatkę albo w out aby przeciwnik po przyjęciu i udanym ataku nie miał powodów do radości i nakręcania swojej gry. Atanasijewiczowi nie skaczemy w ogóle do bloku to może się zdziwi zgłupieje i się  pomyli.
Będą zagrywać w siatke i aut? Ostatnio nawet tego nie zdołali zrobić, bo przejscie lini ;).
Nie no, a tak serio. Jakby ktoś coś wiedział na ten temat tych treningów krośnieńskich to dajcie znać ;). Chętnie zobacze co tam na poniedzialek szykują.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #842 dnia: Lutego 27, 2013, 17:57:21 pm »
Oglądnąłem magazyn siatkarski na strefie. Widzę, że "eksperci" Polsratu zaczynają mieć ciśnienie, co do naszej na nich "nagonki". Dotyczy to zwłaszcza Wojtusia Drzyzgę. Pan Wojtuś zaczyna szukać usprawiedliwień, tanich wymówek , które mają tłumaczyć jego miłość do Skry.
Bardzo krytycznie oceniają (Mazur i Drzyzga) grę  Tichacka, zwłaszcza w Bełchatowie. Panowie powinni wybrać się na  treningi Resovii, łaskawszym okiem popatrzyli by wtedy na  Lucasa........... .Zrozumieliby wtedy zawiłości taktyczne naszej gry............
"Kurtuazyjnie" papa Drzyzga stwierdził, że stawia 51:49 dla Skry. Mam nieodparte wrażenie , że mówi 51 myśli 71 dla Skry.

CHŁOPAKI PROSZĘ POKAŻCIE WSZYSTKIM, KTO RZĄDZI NA PODPROMIU. 

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #843 dnia: Lutego 27, 2013, 18:11:27 pm »
Atanasijewiczowi nie skaczemy w ogóle do bloku to może się zdziwi zgłupieje i się  pomyli.
Wbrew pozorom nie jest to nieskuteczna taktyka. Widziałem mecze, w których przeciwnik Skry odpuszczał blokowanie Wlazłego (gdy ten jeszcze demolował przeciwników jako atakujący) i po prostu bronił jego ataki. Z tego co pamiętam, w jednym z meczów taką taktykę przyjął AZS W. (a może był to AZS Cz.) po przegranych dwóch setach w Bełku. Kolejne 3 sety wygrali.
Podczas naszych meczów w Bełku aż się prosiło, żeby odpuszczać blok. Atanasijević bił po palcach i blok był raczej jego sprzymierzeńcem.
Czy warto tak zagrać na Podpromiu? To zależy od rozwiju sytuacji. Wariant z pewnością godny przećwiczenia.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #844 dnia: Lutego 27, 2013, 18:20:10 pm »
Wbrew pozorom nie jest to nieskuteczna taktyka. Widziałem mecze, w których przeciwnik Skry odpuszczał blokowanie Wlazłego (gdy ten jeszcze demolował przeciwników jako atakujący) i po prostu bronił jego ataki. Z tego co pamiętam, w jednym z meczów taką taktykę przyjął AZS W. (a może był to AZS Cz.) po przegranych dwóch setach w Bełku. Kolejne 3 sety wygrali.
Podczas naszych meczów w Bełku aż się prosiło, żeby odpuszczać blok. Atanasijević bił po palcach i blok był raczej jego sprzymierzeńcem.
Czy warto tak zagrać na Podpromiu? To zależy od rozwiju sytuacji. Wariant z pewnością godny przećwiczenia.
Atanasijević bił po palcach bo widział blok, myślę że bez bloku skumulował by siłe uderzenia w boisko  ;), a co do samego pomysłu też tak myślę  :)

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #845 dnia: Lutego 27, 2013, 18:31:59 pm »
Atanasijewiczowi nie skaczemy w ogóle do bloku to może się zdziwi zgłupieje i się  pomyli.
Niegłupi pomysł, schować mu ręce to nam nie obije. Następnym razem nie będzie tłukł w trybuny i łapał nasz blok aut ;)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #846 dnia: Lutego 27, 2013, 18:41:20 pm »
Oglądnąłem magazyn siatkarski na strefie. Widzę, że "eksperci" Polsratu zaczynają mieć ciśnienie, co do naszej na nich "nagonki". Dotyczy to zwłaszcza Wojtusia Drzyzgę. Pan Wojtuś zaczyna szukać usprawiedliwień, tanich wymówek , które mają tłumaczyć jego miłość do Skry.
Bardzo krytycznie oceniają (Mazur i Drzyzga) grę  Tichacka, zwłaszcza w Bełchatowie. Panowie powinni wybrać się na  treningi Resovii, łaskawszym okiem popatrzyli by wtedy na  Lucasa........... .Zrozumieliby wtedy zawiłości taktyczne naszej gry............
"Kurtuazyjnie" papa Drzyzga stwierdził, że stawia 51:49 dla Skry. Mam nieodparte wrażenie , że mówi 51 myśli 71 dla Skry.

CHŁOPAKI PROSZĘ POKAŻCIE WSZYSTKIM, KTO RZĄDZI NA PODPROMIU. 


rayan, nie żartuj sobie. Nie teraz i nie w tym momencie.
Zawiłości taktyczne naszej gry są momentami aż tak zawiłe, że przypominają układ gier z komputera marki atari. Podobnie jak ja, zapewne pamiętasz takie kompy.
Zostawmy Tichego, bo ja do końca nie wiem, czy on gra tak, jak mu trener każe, czy sam wymyślił sobie prwy do lewego.
28 błędów z zagrywki w jednym meczu. W tym trzy albo cztery razy przekroczona linia...Drżałem o każdego, kto wychodził u nas na zagrywkę poza flotowcami. Uda się walnąć na pałę i trafić, czy się nie uda...?
Ataki Atanasiewica po skosie...do znudzenia. Nasza zawiłość taktyczna...blok ustawiony po prostej...do znudzenia.
Tak żeśmy się w tej zawiłości zaplątali, że do dziś nie możemy "se" rąk i nóg porozsupływać...

repres, jak przeczytałem Twój ostani wpis to się zastanawiam, czy właśnie nie wrzuciłeś jakiejś "zawiłości taktycznej" z naszego zgrupowania w Krośnie...   ;)  ::)
...żeśmy tego wariantu na Zajcevie z Maceratą nie przećwiczyli, no...  :P

 

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #847 dnia: Lutego 27, 2013, 18:41:48 pm »
Pan Drzyzga to taki 'ekspert' jak moja 90 letnia sąsiadka która nie wie co to siatkówka. Po meczach w Rzeszowie powiedział: Skramoże wygrać 2 spotkania u siebie, ale jeżeli mam stawiać to myślę, że wygra Resovia.
Teraz się zmienia? No popatrzcie, to jest ekspert? Tak może zkładać bezstronny kibic który ogląda spotkania, ale nie EKSPERT. Dobiera sobie takie argumenty jakie mu pasują w danej chwili. Zwykle żyłam w przekonaniu, że fachowiec ma swoje kryteria których się trzyma, a nie jest zmienny jak kobieta w ciąży.

Co do Atanasijevića - skakać, nie skakać oto jest pytanie. Nie wiem co lepsze jednakże jeśli znów mam patrzeć na szalejącego Atanasijevića po skosie i BEZRADNOŚĆ naszych środkowych - lepiej nie skaczmy, bo młokos zrobił z nas pośmiewisko. Nie pokazał on swojego kunsztu siatkarskiego - chyba, że od dziś 'kunsztem siatkarskim' będziemy nazywać jednostajny atak po skosie. Sami się w tym spotkaniu załatwiliśmy. Nie zamęczył nas różnorodnością. Nie było tak, że atakował raz w 9, a raz w 1 mert. Ile razy kiwał? Plasował? Na 44 ataki 35 władował po skosie. Nie ważne czy były to ataki po paluchach czy w pomarańczowe. Były takie same i krew mnie zalewa gdy przypomne sobie tą naszą bezradność. Chyba, że nasza taktyka zakłada iż podwojona obrona po skosie w osobie Schopsa i Tchacka jest zdecydowanie skuteczniejsza niż obrona Igły -  ;D
Powiem tak - RAZ, słownie RAZ otworzyliśmy mu prostą i co? Wywalił piłkę w aut. To powinno dać do myślenia naszym taktykom.
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2013, 18:44:48 pm wysłana przez paula16 »
Seize the day or die regretting the time you lost.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #848 dnia: Lutego 27, 2013, 18:53:39 pm »
rayan, nie żartuj sobie. Nie teraz i nie w tym momencie.
Zawiłości taktyczne naszej gry są momentami aż tak zawiłe, że przypominają układ gier z komputera marki atari. Podobnie jak ja, zapewne pamiętasz takie kompy.
Zostawmy Tichego, bo ja do końca nie wiem, czy on gra tak, jak mu trener każe, czy sam wymyślił sobie prwy do lewego.
28 błędów z zagrywki w jednym meczu. W tym trzy albo cztery razy przekroczona linia...Drżałem o każdego, kto wychodził u nas na zagrywkę poza flotowcami. Uda się walnąć na pałę i trafić, czy się nie uda...?
Ataki Atanasiewica po skosie...do znudzenia. Nasza zawiłość taktyczna...blok ustawiony po prostej...do znudzenia.
Tak żeśmy się w tej zawiłości zaplątali, że do dziś nie możemy "se" rąk i nóg porozsupływać...

repres, jak przeczytałem Twój ostani wpis to się zastanawiam, czy właśnie nie wrzuciłeś jakiejś "zawiłości taktycznej" z naszego zgrupowania w Krośnie...   ;)  ::)
...żeśmy tego wariantu na Zajcevie z Maceratą nie przećwiczyli, no...  :P

 


alex na rozwiązywanie zawiłości taktycznych przyjdzie czas po sezonie, ewentualnie możemy już dzisiaj, ale na privie. Z przyjmnością z Tobą porozmawiam. Nie zdzierżę jednak obsrywania Tichacka na tym forum, jako jedynego "grzesznika". Wygrywa drużyna z trenerem na czele, przegrywa drużyna z trenerem na czele.

Największą zawiłością taktyczną naszej gry jest zagrywka,  raczej jej brak. Jak słusznie zauważył repres do błędów własnych wykazanych przez statystyków, musimy dołożyć błędy własne spowodowane wprowadzaniem baloników.
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2013, 19:07:17 pm wysłana przez rayan11 »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #849 dnia: Lutego 27, 2013, 19:24:32 pm »

alex na rozwiązywanie zawiłości taktycznych przyjdzie czas po sezonie, ewentualnie możemy już dzisiaj, ale na privie. Z przyjmnością z Tobą porozmawiam. Nie zdzierżę jednak obsrywania Tichacka na tym forum, jako jedynego "grzesznika". Wygrywa drużyna z trenerem na czele, przegrywa drużyna z trenerem na czele.

Powtórzę, zostawmy Tichego. Nie zamierzam go oceniać. Ale wróćmy do rozegrania. Wychodzi trener przed szeroką publikę i wali prosto w oczy wszystkim zgromadzonym następującym  komunałem: nie, ja daję wolną rękę Lukasowi. Gra to, co w danej chwili uważa za najlepsze...
Toż wynika z tego, że my żadnej taktyki nie mamy...Jak się chłopaki na podwórku koło trzepaka spotkają to też "se" mogą tak ustalić.
Znaczy wariantów rozegrania nie mamy żadnych...Bozia da to się uda...a jak nie da się nie uda. To się nawet zgadza, bo na zagrywce mamy takie same założenia.
Od kilku dni na forum większość pisze o dopingu, nadziejach, mobilizacji, wyciszeniu, koncentacji. Broń Boże jakiejś krytyki, bo się jeszcze ktoś obrazi, źle zrozumie, nie odczuje tak potrzebnego wsparcia...Tak się słodko zrobiło, że aż mdli...A może trzeba twardo wyartykułować swoje oczekiwania, żeby nie powiedzieć żądania. Mecz w poniedziałek nie odbędzie się w ramach dobrego samopoczucia naszej drużyny. Mecz w poniedziałek odbędzie się o być albo nie być w Rzeszowie siatkówki na wysokim poziomie.
Czy ktoś wątpi w to, że my kibice damy z siebie wszystko w poniedziałek?
Kto ma najwięcej do stracenia w perspektywie przyszłego sezonu...?