Autor Wątek: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013  (Przeczytany 188264 razy)

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #850 dnia: Lutego 27, 2013, 19:31:24 pm »
To się nawet zgadza, bo na zagrywce mamy takie same założenia.


Przecież nasz trener po finałowym meczu Pucharu Polski - powiedział, że zagrywka to jest indywidualna sprawa każdego zawodnika i to on decyduje jak zagrać  8)
Seize the day or die regretting the time you lost.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #851 dnia: Lutego 27, 2013, 19:42:42 pm »
...żeśmy tego wariantu na Zajcevie z Maceratą nie przećwiczyli, no...  :P
Nie było potrzeby. W meczu z Maceratą to nie Zajcew nas załatwił. Załatwiliśmy się sami. A jeśli ktokolwiek z Maceraty, to przede wszystkim Trawica. On nie odnotował ani jednej złej wystawy.
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2013, 19:44:46 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #852 dnia: Lutego 27, 2013, 20:08:31 pm »
Andrzeju - więcej środka. Resztę kibice zrobią.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #853 dnia: Lutego 27, 2013, 20:12:58 pm »
Powtórzę, zostawmy Tichego. Nie zamierzam go oceniać. Ale wróćmy do rozegrania. Wychodzi trener przed szeroką publikę i wali prosto w oczy wszystkim zgromadzonym następującym  komunałem: nie, ja daję wolną rękę Lukasowi. Gra to, co w danej chwili uważa za najlepsze...
Toż wynika z tego, że my żadnej taktyki nie mamy...Jak się chłopaki na podwórku koło trzepaka spotkają to też "se" mogą tak ustalić.
Znaczy wariantów rozegrania nie mamy żadnych...Bozia da to się uda...a jak nie da się nie uda. To się nawet zgadza, bo na zagrywce mamy takie same założenia.
Od kilku dni na forum większość pisze o dopingu, nadziejach, mobilizacji, wyciszeniu, koncentacji. Broń Boże jakiejś krytyki, bo się jeszcze ktoś obrazi, źle zrozumie, nie odczuje tak potrzebnego wsparcia...Tak się słodko zrobiło, że aż mdli...A może trzeba twardo wyartykułować swoje oczekiwania, żeby nie powiedzieć żądania. Mecz w poniedziałek nie odbędzie się w ramach dobrego samopoczucia naszej drużyny. Mecz w poniedziałek odbędzie się o być albo nie być w Rzeszowie siatkówki na wysokim poziomie.
Czy ktoś wątpi w to, że my kibice damy z siebie wszystko w poniedziałek?
Kto ma najwięcej do stracenia w perspektywie przyszłego sezonu...?

Alex, wreszcie ktoś z jajem wyartykułował swoje myśli. Brawo, brawo, brawo!!!!!!!!
Powiem więcej, na tym forum była sielanka przez cały sezon. Andrzej bowiem to kawał trenera i formę przygotuje na najważniejszą część sezonu, czyli na play-offy. I przygotował tę formę, najlepiej jak umiał. Dokąd doprowadzi nas ta forma ? Nie wiem. Wiem tylko tyle, że nie chcę przeżywać deja vu w przyszłym sezonie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2013, 20:27:14 pm wysłana przez rayan11 »

prz22

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 144
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #854 dnia: Lutego 27, 2013, 20:20:05 pm »
Nie wyobrażam sobie meczu o wyższą stawkę. W poniedziałek poznamy prawdę: o drużynie, o każdym zawodnika z osobna, o kibicach o wszystkim. Wszystko albo nic. Prawdopodobnie dowiemy się też za co będziemy trzymać kciuki w następnym sezonie. Będą i radość i łzy na podpromiu. Mam nadzieje, że usmiechem Plińskiego los kibiców nie ukarze.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #855 dnia: Lutego 27, 2013, 20:52:04 pm »
Eee tam, Repres,
mam jeszcze lepsze rozwiązanie taktyczne. W końcu jesteśmy autorami podwójnej krótkiej to se możemy pozwolić na innowacje.
Proponuję, żeby zaraz po wykonaniu zagrywki, jej skutecznym wykonaniu, bo to nigdy nie jest pewne, cała szóstka w jednym momencie położyła się na parkiecie. Najlepiej w taki sam sposób, jak ten facet z reklamy Skody. Na pewno widziałeś. Nie ma siły, przeciwnik zbaranieje i jak nic Plina, czy Atan wywali piłkę w aut. O ile będzie w stanie, bo czasami może go dopaść nagły atak śmiechu i w ogóle zrezygnuje z ataku... ;D 
Oglądnąłem sobie drugi raz czwarty mecz. Tak na spokojnie. Zestawiłem obraz ze statystyką.
Przerażające!!! Wszyscy, łącznie ze sztabem trenersko - operacyjno - statystycznym i "posągami" stojącymi w kwadracie przeszli obok meczu. Wyjątkiem był Alek. Ten żenujący obraz Ty chcesz jeszcze wzbogacić o zrezygnowanie z ustawiania bloku na Atana. To może jeszcze nie przyjmujmy jego zagrywki. Może jedna na 10 trafi w aut...
Doprawdy nie poznaję kolegi...
Choć może jest to jakieś rozwiązanie. Przerżniemy ten sezon to i ciekawe miejsca karnetowe na przyszły się pokażą. Muszę dwa dokupić, bo mam takie parcie na siatkówkę w rodzinie... Chyba, że nasze innowacje przyciągnął jeszcze więcej widzów na Podpromie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2013, 21:06:07 pm wysłana przez alex »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #856 dnia: Lutego 27, 2013, 21:02:46 pm »
Nie chce mi się dyskutować na tym poziomie.
Jeśli uważasz, że taktyki nieblokowania się nie stosuje, to nie mamy wspólnego poziomu rozmowy. Polega ona na odpuszczeniu bloku i zagęszczeniu obrony, gdy atakujący jest w II linii oraz na graniu niskim blokiem, gdy atakujący jest w I linii. Obrońcy mają ułatwione zadanie, bo piłka i tak musi być atakowana w 6-9 metr. My nigdy tak nie graliśmy, a właśnie w Bełku powinniśmy.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #857 dnia: Lutego 27, 2013, 21:38:23 pm »
Nie chce mi się dyskutować na tym poziomie.
Jeśli uważasz, że taktyki nieblokowania się nie stosuje, to nie mamy wspólnego poziomu rozmowy. Polega ona na odpuszczeniu bloku i zagęszczeniu obrony, gdy atakujący jest w II linii oraz na graniu niskim blokiem, gdy atakujący jest w I linii. Obrońcy mają ułatwione zadanie, bo piłka i tak musi być atakowana w 6-9 metr. My nigdy tak nie graliśmy, a właśnie w Bełku powinniśmy.

Tylko, czy my to kiedykolwiek braliśmy na treningu.

Ja patent alexa rozumiem jako ironię do "miszczowskiej"  taktyki na blokowanie Atanasijevicowi prostej. Ten sam skutek .

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #858 dnia: Lutego 27, 2013, 22:00:57 pm »
Pal licho Atanasijevicia. Dobry atakujący, jeśli ma dzień, musi zdobyć swój worek punktów. Nie z tego powodu przegraliśmy. Mieliśmy problem po swojej stronie siatki.
Co nam szkodziło stanąć w V secie do przyjęcia we czterech? Przecież tylko zagrywką mogli nas załatwić. No i załatwili. Kto zagrywał w Rzeszowie najlepiej? Atanasijević i Bąku. Jaki z tego wniosek wyciągnęliśmy na V set, gdy mamy przewagę? Ano następujący: "Jakoś to będzie". Nie było.
« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2013, 22:04:36 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #859 dnia: Lutego 27, 2013, 22:04:32 pm »
[...] następującym  komunałem: nie, ja daję wolną rękę Lukasowi. Gra to, co w danej chwili uważa za najlepsze... [...]
Też mnie ta wypowiedź zastanowiła!
Ciągle narzekamy ze słabe rozegranie i że kolejny klasowy sypacz gra padakę - gdzie indziej super a u nas piach! Że to wina trenera, wcześniej Ljubo, teraz Andrzej - że złe schematy, że narzucamy jak ma grać!!!
A może właśnie chodzi o to, że nie narzucamy rozegrania, że sypacz na boisku jest sam z taktyką i wyborami! Na zasadzie graj jak najlepiej uważasz a my Cię później ocenimy!
Może Lukas we fryderykach miał większe wsparcie i podpowiedzi z ławki! A strategia "lepiej mu nie podpowiadajmy, i nie naciskajmy bo on wie lepiej" nie jest dobra    :-\