Autor Wątek: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013  (Przeczytany 188262 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #870 dnia: Lutego 28, 2013, 00:01:58 am »
Co jak co, ale zwalanie tylko na Tichacka, a usprawiedliwianie i wybielanie trenera jest śmieszne. Biedny ten nasz Andrzej. On taką taktykę opracowuje, tylko nikt nie chce jej realizować .
Opisuję jedynie fakty. Nie oceniam. Jeszcze nie pora.
Nie powołuj się na czasy Travicy, bo to nie ten punkt odniesienia. Travica stwierdził, że "środkiem meczu się nie wygrywa" i dlatego słuszna była jazda po nim. Mam przypomnieć kogo Travica widział na środku, kogo się pozbył, jaką rolę wyznaczył Grzybowi? W połowie sezonu ściągaliśmy Kosoka, bo taka była kicha.
Jakie znaczenie przywiązuje Kowal do środkowych? Ano takie, że ściągnął Nowakowskiego (nie robiąc z tego zarzutu) za niemałe pieniądze. Warto było.
Ok, wady Tichacka były widoczne w poprzednim sezonie. Było wielkie święto, gdy nasi środkowi dostali w meczu do ataku więcej niż 3 piłki na seta. Nie pamiętasz półfinału PP, gdy Karbarz nie wytrzymał, zwrócił uwagę i zrobił się skandalik?
Co było robić, szukać nowego sypacza? Wszyscy by Kowala zjedli, że "co rok nowy sypacz, a przecież potrzebujemy stabilizacji".
Dziś dyskusja o Dobrowolskim nie ma sensu.
Tichy musi spiąć pośladki i zagrać dobrze, a nie podpalać się jak junior, bo "przecież Bartmanowi udał się jeden set". Skra nie jest głupia: 2 czapy i grają dalej. 2 razy w tak krótkim czasie na farcie nie polecisz.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #871 dnia: Lutego 28, 2013, 07:59:02 am »
Opisuję jedynie fakty. Nie oceniam. Jeszcze nie pora.
Nie powołuj się na czasy Travicy, bo to nie ten punkt odniesienia. Travica stwierdził, że "środkiem meczu się nie wygrywa" i dlatego słuszna była jazda po nim. Mam przypomnieć kogo Travica widział na środku, kogo się pozbył, jaką rolę wyznaczył Grzybowi? W połowie sezonu ściągaliśmy Kosoka, bo taka była kicha.
Jakie znaczenie przywiązuje Kowal do środkowych? Ano takie, że ściągnął Nowakowskiego (nie robiąc z tego zarzutu) za niemałe pieniądze. Warto było.
Ok, wady Tichacka były widoczne w poprzednim sezonie. Było wielkie święto, gdy nasi środkowi dostali w meczu do ataku więcej niż 3 piłki na seta. Nie pamiętasz półfinału PP, gdy Karbarz nie wytrzymał, zwrócił uwagę i zrobił się skandalik?
Co było robić, szukać nowego sypacza? Wszyscy by Kowala zjedli, że "co rok nowy sypacz, a przecież potrzebujemy stabilizacji".
Dziś dyskusja o Dobrowolskim nie ma sensu.
Tichy musi spiąć pośladki i zagrać dobrze, a nie podpalać się jak junior, bo "przecież Bartmanowi udał się jeden set". Skra nie jest głupia: 2 czapy i grają dalej. 2 razy w tak krótkim czasie na farcie nie polecisz.

Chcę Ci przypomnieć, jak po meczu z Lotosem trener Andrzej Kowal stwierdził, że jest bardzo zadowolony z postawy skrzydłowych bo one zdecydują o  wyniku rywalizacji ze Skrą. Ja to rozumiem tak: skrzydłami się wygrywa mecze. Porównuję to ze  stwierdzeniem "środkiem się meczu nie wygrywa". Sens ten sam, choć brzmienie inne. Chodzisz na treningi, masz ogląd sytuacji, co trenujemy, jak gramy na co trener zwraca uwagę.
Poza tym dość mocno oceniasz Tichacka. Po  czwartym meczu pojechałeś po nim równo. To był atak na Lucasa, dodam atak emocjonalny.
Jak na człowieka, który niedawno jeszcze rozstawiał po kontach "niedojrzałych emocjonalnie" forumowiczów bardzo, ale to bardzo  subtelna konsekwencja  8) .

Co do Maćka Dobrowolskiego. Przyjdzie czas na podsumowanie

edikp

  • Malkontenci
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 353
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #872 dnia: Lutego 28, 2013, 08:16:04 am »
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/2013-02-27-olieg-achrem-sytuacja-nie-jest-najprostsza-ale-bedziemy-walczyc
Czy zdołacie sie odbudować....? Zobaczymy.
Oj słabo to widzę skoro Resoviacy nie są przygotowani psychicznie do gry.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #873 dnia: Lutego 28, 2013, 08:37:53 am »
Tichacek nie ma wolnej ręki... jeśli mu idzie to owszem ma więcej luzu ale jak coś partoli to od trenera zawsze dostaje uwagi, szczególnie dot. gry środkiem. Nie raz już tu pisałam jak się trener na niego wkurza, że środka nie gra czy pajpa. Siedzę zaraz za ławką to słyszę. Ale co ma trener więcej zrobić nie wejdzie za niego przecież... To Tichy ostatecznie decyduje co zagra.

Dokonać zmiany.
Mieliśmy już przez trzy lata trenera, który zmian nie uznawał. Nie zalecał też gry środkiem.
Jego już w Rzeszowie nie ma, ale duchem jest wciąż obecny. Widać na niektórych wywarł ogromne wrażenie...
Kiedyś za niepokornego robił u nas Woicki. Mam nieodparte wrażenie, że teraz tym niepokornym jest Maciek. Bywały momenty, że z premedytacją był trzymany w kwadracie...no bo lubi pograć środkiem.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2013, 09:02:09 am wysłana przez alex »

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #874 dnia: Lutego 28, 2013, 09:15:22 am »
http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/2013-02-27-olieg-achrem-sytuacja-nie-jest-najprostsza-ale-bedziemy-walczyc
Oj, nie widzę tego różowo.
Może być tak, jak w pierwszym meczu w Bełchatowie(0:2), i potem będziemy walczyć, aby sie odbudować, ale dopóki piłka w grze.........

krisT

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 297
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #875 dnia: Lutego 28, 2013, 09:33:04 am »
Chciałbym jeszcze wrócić do sprawy skakania czy nie skakania do bloku. Ja bym do bloku kazał skakać ale przy atakach  Bąka i Alexa  w ostatniej chwili  kazał schować łapki i robić tak co jakiś czas. W tamtym roku świetnie robił to Dżordż. W tym roku aż prosi się aby schować czasem ręce a nie dawać ich sobie obijać zwłaszcza że Bąkiewicz siłą ataku nie poraża a obić potrafi.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #876 dnia: Lutego 28, 2013, 10:07:58 am »
Chciałbym jeszcze wrócić do sprawy skakania czy nie skakania do bloku. Ja bym do bloku kazał skakać ale przy atakach  Bąka i Alexa  w ostatniej chwili  kazał schować łapki i robić tak co jakiś czas. W tamtym roku świetnie robił to Dżordż. W tym roku aż prosi się aby schować czasem ręce a nie dawać ich sobie obijać zwłaszcza że Bąkiewicz siłą ataku nie poraża a obić potrafi.

Tak, to nic odkrywczego nawet Nawrocki kazał chyba w pierwszym finałowym meczu chować ręce. Wygraliśmy i tak, no ale jak widać taka taktyka jest.

A co do dawania wolnej ręki ....
Jakoś Maciek na treningach nap***** mocną zagrywką, a w meczu puszcza baloniki. I mam uwierzyć, że to jego decyzja?

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #877 dnia: Lutego 28, 2013, 10:36:21 am »
...Skra może wariant z chowaniem rąk stosować przy Paulu albo Nikoli...Jochena nikt nie odpuszczał, a w trakcie "czasów" Nawrocki próbował na różne sposoby ustawiać blok na Niemca.
Zrezygnowanie z bloku na zawodnika, który regularnie trafia w pomarańczowe i nie szuka obicia jest teorią oddania za darmo 30pkt. Dołóżmy do tego 20 do 30 pkt. oddanych zagrywką i wychodzi na to, że dwa sety przegrywamy bez walki.
Jedynym sposobem na Atana jest sprzedanie mu paru czap. Proste? Chyba nie, ale próbować trzeba. Jak tego nie zrobimy to będziemy mieli ogromne problemy. Nie liczę na jego słabą dyspozycję tylko dlatego, że "nie można zagrać cztrech meczów z rzędu dobrze". Jest pozytywnie nakręcony i bardzo pewny siebie.
« Ostatnia zmiana: Lutego 28, 2013, 17:00:05 pm wysłana przez alex »

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #878 dnia: Lutego 28, 2013, 10:42:42 am »
Miałam dzisiaj koszmar - przegraną Resovii 2:3.  Sny tłumaczy się na odwrót, wygramy 3:2 :)

Paweł

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 334
Odp: Resovia - Skra. Ćwierćfinał Mistrzostw Polski 2013
« Odpowiedź #879 dnia: Lutego 28, 2013, 11:08:24 am »
Wydaje mi się że nasi zaczynają się asekurować na okoliczność porażki. Gramy u siebie w moim przekonaniu jesteśmy faworytem  i chciałbym słyszeć, że drużyna Resovi wychodzi po zwycięstwo i tylko to ją interesuje a nie gadki typu walczymy - niech wygra lepszy.