Autor Wątek: Turniej w Krośnie z udziałem Asseco Resovii Rzeszów (12-14.09.2008 r.)  (Przeczytany 2749 razy)

pedzelito

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2104
Witam!

Proponuję otworzyć temat dot. pierwszych oficjalnych meczów Asseco Resovii w sezonie 2008/2009. Mam nadzieję że będzie to temat miodem płynący  ;) choć zdaję sobie sprawę na jakim etapie przygotowań jest obecnie nasza drużyna no i skład personalny też nie jest "stuprocentowy".

P.S.
Wybiera się ktoś z Was do Krosna? My jedziemy na trzy auta.

Pozdrawiam,
Pedzelito
« Ostatnia zmiana: Września 13, 2008, 08:17:58 am wysłana przez pedzelito »

ja1710

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 380
Odp: Turniej w Krośnie z udziałem Asseco Resovii Rzeszów (12-14.09.2008 r.)
« Odpowiedź #1 dnia: Września 13, 2008, 13:04:39 pm »
Ja juz dzisiaj będę na meczu o 17 ( dzięki pomocy Marcina )   :)

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Turniej w Krośnie z udziałem Asseco Resovii Rzeszów (12-14.09.2008 r.)
« Odpowiedź #2 dnia: Września 13, 2008, 18:53:19 pm »
No to zaczęliśmy od przegranej 3:0 z mistrzem Ukrainy. Jak ktoś był na meczu to niech zda relacje :)

ja1710

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 380
Odp: Turniej w Krośnie z udziałem Asseco Resovii Rzeszów (12-14.09.2008 r.)
« Odpowiedź #3 dnia: Września 13, 2008, 20:57:55 pm »
Niestety przegrana i to w złym stylu, pierwsza szóstka- Oivanen, Ilić, Hernandez(Gawryszewski), Kaczmarek, Perłowski, Łuka i Mitrowvić jako libero. Papke w dresach na ławce, nawet nie stał w kwadracie. Wiadomo że to tylko turniej ale brakowało między zawodnikami "tego coś" Ogólnie zero zgrania, dwa-trzy bloki skuteczne, zero gry drugą linią, środek bardzo rzadko(a jeżeli był to skuteczny). Lokomotiv pokazał dobrą grę. Jutro dalsze mecze, po dzisiejszym naszym wystepie prognozy bardzo złe. Zostałem na 1 set Jastrzębskiego z Politechniką(25-19), to był inny mecz, dużo wyższy poziom.Mam nadzieję że jutro będzie słychac kibiców z Rzeszowa, dzisiaj było nas pare osób.
 Jednak Inżynierowie wygrali 2-1.
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2008, 09:54:56 am wysłana przez ja1710 »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Turniej w Krośnie z udziałem Asseco Resovii Rzeszów (12-14.09.2008 r.)
« Odpowiedź #4 dnia: Września 13, 2008, 23:01:07 pm »
Zaglądnąłem do Krosna. Obejrzałem 2 ostatnie sety i... specjalnie się nie zmartwiłem.
Widać było, że chłopaki mają ciężkie dvpska. Fizycznie są mocno wymęczeni. Drużynka skomponowana na zasadzie "pospolitego ruszenia": Olo Mitrović jako libero, Michaś Kaczmarek na przyjęciu, środkowi bez formy, zagrywki zero. Jedynie Ilić i Oivanen sprawili na mnie nienajgorsze wrażenie. Ogólnie: odbiór fatalny, zagrywka jeszcze gorsza, blok nie nadążał i tylko w ataku kilka przebłysków. Nie ta szybkość, nie ta dynamika, nie ta precyzja. Pierwszy raz oglądałem tak słabiutką Resovię. Widać było, że mają za zadanie pograć, a nie wygrać.
Jedno mnie zastanawia: beznadziejna zagrywka w wykonaniu Polaków. Przeciwnicy Resovii zagrywali groźnie. Podobnie groźnie zagrywali Belgowie w dzisiejszym meczu z Polską, a także Włosi w meczu ze Skrą. Tymczasem Polacy... szkoda gadać. Nie chodzi tylko o asy serwisowe. Te, jako zwykły błąd, będą się układać pół na pół, nawet przy słabych zagrywkach. Zagrywka polskich zawodników nie utrudnia życia przeciwnikowi. Nie uczymy mocnej, precyzyjnej zagrywki z wyskoku. W dzisiejszym meczu Resovii było to szczególnie widoczne u Bartka Gawryszewskiego. Jest nad czym pracować.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

ja1710

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 380
Odp: Turniej w Krośnie z udziałem Asseco Resovii Rzeszów (12-14.09.2008 r.)
« Odpowiedź #5 dnia: Września 14, 2008, 20:13:54 pm »
Niestety dzisiaj znów bez rewelacji, ładna gra Gawryszewskiego oraz Oivenena , czekamy teraz na następne(oby)lepsze mecze na turnieju w Zdzieszowicach (19-21 września ) gdzie wystąpią ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Jastrzębski Węgiel, Asseco Resovia Rzeszów i Trefl Gdańsk.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2008, 06:18:39 am wysłana przez ja1710 »

pedzelito

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2104
Odp: Turniej w Krośnie z udziałem Asseco Resovii Rzeszów (12-14.09.2008 r.)
« Odpowiedź #6 dnia: Września 15, 2008, 07:36:49 am »
Ogólnie turniej przebiegał w piknikowej atmosferze. Nasza drużyna zmęczona po obozie, z bardzo widocznymi brakami personalnymi ale też i z bardzo widocznym, świetnie zapowiadającym się "Oivanenem Mikko" ;). Oj, możemy mieć bardzo dużo radości z tego chłopaka!!! Świetny transfer!!!
Bardzo ciekawą, mocną ekipę "zmontowało" Jastrzębie - to będzie licząca się drużyna w PLSie.
Ale i tak najważniejsze jest to że


Pozdrawiam,
Pedzelito

A : )
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2008, 10:52:06 am wysłana przez :) »

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Turniej w Krośnie z udziałem Asseco Resovii Rzeszów (12-14.09.2008 r.)
« Odpowiedź #7 dnia: Września 15, 2008, 17:11:29 pm »
Widać było że ten turniej jest ważny pod względem psychiczny (wola walki) oraz szkoleniowym, a wynik był drugorzędną sprawą. Z dobrej strony pokazał się Oivanen oraz Kaczmarek, który nie najgorzej radził sobie na przyjęciu, a w szczególności w ataku nie miał większych problemów ;) Słabo wypadł Łuka, mam nadzieje że nie usiadł na laurach po ostatnim sezonie.
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2008, 21:38:46 pm wysłana przez :) »

kasia84

  • Moderator
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 1282
Odp: Turniej w Krośnie z udziałem Asseco Resovii Rzeszów (12-14.09.2008 r.)
« Odpowiedź #8 dnia: Września 15, 2008, 20:03:50 pm »
Co do turnieju - to było tak, jak w tej chwili Perłowski się wypowiada na TVP: "czujemy jeszcze te kilogramy z siłowni na sobie" - czyli, że ogólnie ciężko było...  :)
Atmosfera senna, łeb mnie bolał... i to wszystko w temacie  ::)

Rozmawiajmy o turnieju. OK ?
:P A :)


Abdul no co tyyyy, nie obrażaj się ;) Turniej jaki był sam widziałeś ;) Momentami ciekawsze rzeczy były na trybunach, niż na boisku :)
« Ostatnia zmiana: Września 16, 2008, 11:11:14 am wysłana przez kasia84 »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Turniej w Krośnie z udziałem Asseco Resovii Rzeszów (12-14.09.2008 r.)
« Odpowiedź #9 dnia: Września 15, 2008, 22:13:37 pm »
Takie turnieje potwierdzają mój pogląd: piękno meczu tworzą głównie kibice i atmosfera na trybunach. Nawet najwspanialsze składy drużyn, jeśli trybuny są smętne, nie robią meczu - zaledwie ot, takietam oglądanie. I nieważne czy mecz jest o stawkę czy nie. Fajne trybuny zrobią fajną imprezę nawet z towarzysko-treningowego meczyku.
Już nie mogę się doczekać "gry" najlepszej trybuny w Polsce, Europie i w całej galaktyce: ReeeeeSooooViaaaaaaa!
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.