Autor Wątek: Turniej w Zdzieszowicach  (Przeczytany 6181 razy)

ja1710

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 380
Turniej w Zdzieszowicach
« dnia: Września 19, 2008, 22:01:35 pm »
przegrana 3 - 0 z ZAKS-ą, wie ktoś jakim składem graliśmy?? grał Piotrek Łuka??kto na libero??

Kibic

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Turniej w Zdzieszowicach
« Odpowiedź #1 dnia: Września 20, 2008, 09:53:45 am »
Widział ktoś ten mecz to niech coś napisze o nim

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Turniej w Zdzieszowicach
« Odpowiedź #2 dnia: Września 20, 2008, 10:26:02 am »
Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk 3:1 (25:21, 25:19, 25:27, 25:21)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Resovia Rzeszów 3:0 (25:23, 25:22, 25:22)

Patrząc na wyniki widać że mecz był wyrównany, Woicki i Gierczyński są po kadrze także na pewno będą w dołku formy, a nie mówiąc już o tym że trenują razem zaledwie 3 dni. Travica powiedział że zespół będzie gotowy na play-offy, a runda zasadnicza ma służyć za zgrywanie zespołu i przygotowanie go do tej część rozgrywek

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Turniej w Zdzieszowicach
« Odpowiedź #3 dnia: Września 20, 2008, 11:52:00 am »
Jeśli Travica powiedział, że zespół ma być gotowy na play-off, to... trochę mnie osłabił. Czyżby szukał alibi dla porażek? Nie podoba mi się takie tłumaczenie.
Nie przywiązuję żadnego znaczenia do wyników w meczach towarzyskich. Traktuję je jako formę treningu. Powinny być szansą na sprawdzenie pewnych ustawień, taktyki, służyć zgraniu zespołu. Nawet porażka w 3 setach do 15 nie przerazi mnie. Nie mogę jednak zaakceptować dawania pretekstu do lżejszego traktowania rundy zasadniczej, bo może się skończyć 8. miejscem i playoffami ze Skrą. Przecież nikt się przed Resovią na parkiecie nie położy!
Nie ma co histeryzować, ale lepiej zaprzestać dorabiania ideologii do faktów.
Wygrywać mamy od października. To cholernie dużo czasu. Pamiętacie mecz Polski z Serbią w finale LŚ i później w Pekinie? W ciągu 3 tygodni obraz gry zmienił się diametralnie.
Wynik poniżej 4. miejsca w rundzie zasadniczej z pewnością będzie niepokoił, a układ gier (jak co roku) jest taki, że o wysokiej pozycji Resovii zwykle decyduje pierwsza runda.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Diego

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 478
Odp: Turniej w Zdzieszowicach
« Odpowiedź #4 dnia: Września 20, 2008, 13:26:29 pm »
No, wreszcie gadasz od rzeczy, widzę że już ci przeszło po olimpiadzie.

Vahan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 184
Odp: Turniej w Zdzieszowicach
« Odpowiedź #5 dnia: Września 20, 2008, 14:54:33 pm »
na libero Mateusz Wojtowicz

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Turniej w Zdzieszowicach
« Odpowiedź #6 dnia: Września 20, 2008, 15:41:44 pm »
repres dwukrotnie Resovia miała pierwszą rundę bardzo udaną (2-3 miejsce) a potem w play-offach grali słabo. Wiadomo że przegrane z Jadarem Radom, Chemikiem Bydgoszcz oraz Politechniką Warszawa nie wchodzą w rachubę, ale nie mówmy że mają wygrywać wszystko. Forma ma być na play-offy, za nie dostaje się medale a nie rundę zasadniczą.

Wiadomo że jako kibice chcielibyśmy aby wygrywali wszystko ale wole aby początek mieli słabszy i zdobyli medal, niż aby teraz wszystko wygrywali do play-off a potem dostali w tyłek.
« Ostatnia zmiana: Września 20, 2008, 16:30:12 pm wysłana przez Piotras »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Turniej w Zdzieszowicach
« Odpowiedź #7 dnia: Września 20, 2008, 17:41:34 pm »
Piotras pisze: "dwukrotnie Resovia miała pierwszą rundę bardzo udaną (2-3 miejsce)".
Udane pierwsze rundy brały się z faktu, że mieliśmy lepszy układ gier (więcej u siebie m.in.: Kędzierzyn, Warszawa, Olsztyn, Bydgoszcz, Sosnowiec) i osiągaliśmy punkty Jastrzębiu. W tym sezonie mamy podobny układ. Jeśli nie ustukamy punktów na początku, w II rundzie będzie znacznie trudniej.
Nie rozumiem przeciwstawiania dobrej formy na początku z gorszą pod koniec rozgrywek. Oczywiście, każdemu zdarzają się wpadki, ale przecież Skra i Częstochowa miały równiutki poprzedni sezon, a my powinniśmy równać do najlepszych. Widać - można.
Medal w ubiegłym sezonie przegraliśmy nie słabą formą tylko brakiem zdrowia i beztroską trenera Kowala. Jeszcze przed meczami z Olsztynem, gdy słabo zagraliśmy w PP, pisałem na forach, że największym zmartwieniem Resovii jest zdrowie bezcennego (bo jedynego przyjmującego Polaka - limit obcokrajowców) Piotrka Łuki. Dopóki grał Łuka, Olsztyn w Rzeszowie nie istniał. Niestety, była kontuzja Piotrka a Kowalowi zabrakło wyobraźni, by na taką ewentualność się przygotować. Dopiero w ostatnim meczu z Płomieniem odkrył, że na przyjęciu może przyzwoicie grać Kaczmarek. Wcześniej radośnie improwizował z Józefackim, a nawet Ignaczakiem.
Oczywiście, nie oczekuję, że wygramy wszystko. Ja tylko nie znoszę opowieści w stylu: teraz gramy słabo, ale za pół roku to ho, ho! Jakoś Castellaniemu od początku udawało się utrzymać w Skrze wysoki poziom.
Podkreślę jeszcze raz: nie martwi mnie porażka w grze towarzyskiej (w Krośnie widać było, że chłopcy są dopakowani siłą i ciężcy), złości mnie tylko przygotowywanie przez trenera alibi "pod porażki".
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: Turniej w Zdzieszowicach
« Odpowiedź #8 dnia: Września 20, 2008, 18:02:24 pm »
Calkowicie zgadzam sie z kolega "repres-em 1". Miejsce gorsze od 3 po 1 rundzie oznacza, ze cholernie utrudnimy sobie dalsze gry. Najlepsze byloby 2 miejsce po rundzie zasadniczej, ale nie bede zawiedziony jezeli bedziemy na 3 miejscu.
Jakos nie wierze w to, ze po rund. zas. z 5 miejsca wskoczymy do finalu. ::)

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Turniej w Zdzieszowicach
« Odpowiedź #9 dnia: Września 20, 2008, 18:13:17 pm »
Tu nie chodzi o alibi, tak się po prostu gra we Włoszech, dla nich runda zasadnicza to etap przygotowań do play-off. Zarówno Skra jak i Częstochowa równo nie grała, mieli wzrosty i spadki formy, nawet czasem w setach (historyczny set, przegrana do 7 z Mosto).

Drużyna ma postawiony cel, mają być w 4 po play-offach.