Autor Wątek: Puchar Polski 2017  (Przeczytany 19140 razy)

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Puchar Polski 2017
« Odpowiedź #70 dnia: Stycznia 12, 2017, 15:19:01 pm »
Nie Sławek, to nasz problem. Nikogo innego. A zarzut o odpuszczenie... absurdalny.

Jeżeli ktoś ma jeszcze watpliwościany czy:
-Resovia chciała wczorajszy mecz odpuścić
-Puchar Polski był ważnym dla nas trofeum
-lepiej, że przegraliśmy bo będzie więcej czasu na przygotowanie do Lube
to polecam krótki wpis P.Zięby z dialogu z Marcinem Lwem z TT:
"...ten zawód może wynagrodzić tylko F4 LM i Finał MP, każdy inny wynik bedzie wielką porażką"

Chyba jednak "coś się stało"...
Ale dobrze jest wiedzieć, że nie tylko ja jestem srogo zawiedziony wczorajszym meczem...
A czy teraz w LM I MP będzie łatwiej? Nie sądzę...

To oczywiste, że się stało... Za PP jest też jakaś tam kasa dodatkowa dla klubu, pewnie premie dla siatkarzy itp. Trofeum  samo w sobie też ważne. To też strata dla PLPS bo Resovia we Wrocławiu przyciągnęła by więcej kibiców niż Lotos.
Jednak suma summarum może nam to wyjść na dobre pod warunkiem, że w konsekwencji w czwartek pokonamy Lube, potem Skrę itd.. 

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Puchar Polski 2017
« Odpowiedź #71 dnia: Stycznia 12, 2017, 15:31:11 pm »
Leon, ale nikt nie zamierza sobie po wczorajszej porażce w łeb strzelić....
Jasne, że każdy z nas ma wiele innych ważniejszych zmartwień niż wczorajszy mecz a mimo to... poświęcił parę chwil na to by podzielić się swoimi spostrzeżeniami na tym forum. Ty również choć może nie referat, ale spory wpis tu umieściłeś. I dobrze, bo zasadniczo po to ono jest, choć zapewne żaden z Twoich problemów Twój wpis nie rozwiązał.

Jeżeli kiedykolwiek powstanie referat o wykpiwaniu, to mimo wszystko pominąłbym w nim rozdział o tym, który zawodnik gdzie i co kupuje...

No to z kronikarskiego obowiązku zestawiam spostrzeżenia Kolegi Woga z kilku ostatnich stron:

Cytuj
De facto to o naszym odpadnięciu nie zadecydował ostatni set, tylko ostatnia akcja meczu. A nawet nie cała akcja, tylko autowy atak Tibo. A nawet nie ten atak, tylko to, że piłka na aucie wylądowała...
Zatem odpadliśmy z PP przez piłkę... I to ona jest winna... Reszta była OK...

Cytuj
Coraz lepiej...
Ja pociągnę ten "wątek" i zaproponuję:
1. Jak mielibyśmy zaliczyć w finale LM taki spektakularny mecz jak dwa lata temu z Zenitem
2. Jak mielibyśmy zaliczyć w finale +L taki spektakularny tzw. playoff jak rok temu z ZAKSĄ
... to odpuśćmy se jedne i drugie rozgrywki...

Cytuj
Odpadliśmy z pucharu grając u siebie z drużyną w której na przyjęciu grali przez cały mecz Pietraczuk i Hebdą, grający na odpowiednio 38 i 36% ataku, popełniający 15 błędów w przyjęciu i przyjmujących na poziomie 22 i 6 %.

Przepraszam za złamanie regulaminu forum, ale może jeszcze komuś umknie w mojej opinii najlepsze z możliwych podsumowanie dzisiejszego meczu, zatem wytłuszczam, powiększam i podpisuję się.

Cytuj
Leon ma rację. Nie ma się co denerwować, bo:
1. To tylko Puchar Polski, a MP i LM są ważniejsze. A nawet jak i w tych rozgrywkach nam się noga powinie to w przyszłym sezonie też są rozgrwwki PP, MP, może nawet LM.
2. Na pewno jeszcze niejeden mecz w tym sezonie wygramy, bo choć może już nie zagramy z drużyną z tak słabymi przyjmującymi ale za to na pewno zagramy jeszcze z drużynami z gorszym rozgrywaczem. A i nasz rozgrywacz może rozegra jeszcze jakiś dobry mecz albo zostanie wcześniej zmieniony...

Chyba już jestem w podobnym nastroju jak Leon... Chyba...

Cytuj
O!!! I kolejny argument, że wczorajsza porażka to w gruncie rzeczy najlepsze co mogło nam się teraz przytrafić bo nie wygrywając meczu finałowego tracimy bezsensowne siły w dodatkowym(ych) meczu(ach) a już za tydzień mecz z Lube...

Deka kpiny nie zawierają, prawda?
Cóż, pozostaje mi tylko satysfakcja, że po moim wpisie ton spostrzeżeń nieco uległ zmianie:

Cytuj
Leon, ale nikt nie zamierza sobie po wczorajszej porażce w łeb strzelić....
Jasne, że każdy z nas ma wiele innych ważniejszych zmartwień niż wczorajszy mecz a mimo to... poświęcił parę chwil na to by podzielić się swoimi spostrzeżeniami na tym forum. Ty również choć może nie referat, ale spory wpis tu umieściłeś. I dobrze, bo zasadniczo po to ono jest, choć zapewne żaden z Twoich problemów Twój wpis nie rozwiązał.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2017, 15:42:34 pm wysłana przez leon »

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Puchar Polski 2017
« Odpowiedź #72 dnia: Stycznia 12, 2017, 15:53:21 pm »
Strata kasy dla klubu czy PLPS albo premii przez zawodników, lata mi koło...
Może dla kogoś Puchar Polski to nic nie znaczący "pucharek do lodow" tylko dlatego, że... od kilku lat nie daje przepustki do LM. A dla mnie to wciąż drugie co do ważności trofeum jakie w Polsce można zdobyć. I tu się od dziesięcioleci nic nie zmieniło.
Mecz z Lube jest ważny bo wygrana daje pewny awans do PO LM. Mecz ze Skrą... przez idiotyczny system tegorocznych rozgrywek, poza prestiżem jest w gruncie rzeczy.... mniej ważny... Do półfinału MP bez względu na wyniki meczów że Skrą czy ZAKSĄ na pewno wejdziemy...

Doprawdy nie wiem dlaczego, mając wyrównaną piętnastkę  (rzekomo na wysokim poziomie) zawodników my musimy wybierać czy poważnie traktujemy te czy tamte rozgrywki. Tym bardziej, że losy PP rozstrzygają się w styczniu a MP trzy miesiące później...

I na koniec do tych co piszą, że mecz z Lube ważniejszy niż PP. Serio za 10 lat będziecie wspominać grupową wygraną w LM z Włochami? Bo wiem, że zdobycie PP wspomina się nawet po 30 latach.....

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Puchar Polski 2017
« Odpowiedź #73 dnia: Stycznia 12, 2017, 16:15:16 pm »
Ależ oczywiście Leon, że to była kpina. Nic odkrywczego. Wytłuszczony przez Ciebie fragment bardziej dotyczył Ciebie, bo to zdaje się Ty sugerowałeś, że są ważniejsze rzeczy niż mecze, porażki Resovii itd. (z czym się oczywiście zgadzam), sam poświęcając czas na wpisy o wczorajszym meczu.

Leon ja z braku czasu nie odwdzięczę Ci się dziesiętkami, może setkami Twoich ironicznych wpisów na tym forum. Nie odwdzięczę Ci się nawet dlatego, że uważam tę formę polemiki z niektórymi wpisami za właściwą.

Nie odwdzięczę Ci się również cytatem Twoich wpisów, w których tropiłeś kto gdzie i kiedy flachę kupił, kto w jakim rytmie treningowym był i kto co w Andrzejki robił. Nie odwdzięczę Ci się, bo w przeciwieństwie do ironii, formę polemiki polegającą na insynuowaniu uważam za najgorszą z możliwych i szkoda na nią czasu...

Cóż... Pozostaje mi satysfakcja, że po moich rozmowach z Tobą, zaprzestałeś tej formy polemiki...

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Puchar Polski 2017
« Odpowiedź #74 dnia: Stycznia 12, 2017, 16:48:26 pm »
Na wczorajsze fatalne rozgrywanie nie mógł nawet patrzeć już Ivović i pod koniec 2 seta powiedział coś Drzyzdze po czym Fabian strzelił focha i był obrażony już do samego końca.

Co z tego ze jest potencjał jak brakuje nam rozgrywającego. Wczoraj tez slaby mecz rozegrał nasz libero.
Natomiast Kowal trzymał za dlugo Perrina na parkiecie.

Na pewno brak Resovii w FF Pucharu Polski to duże rozczarowanie nie tylko dla kibiców ale i sponsorów.
Może doczekamy się kiedyś racjonalnych decyzji, ktore podejmuje zarząd.

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Puchar Polski 2017
« Odpowiedź #75 dnia: Stycznia 12, 2017, 17:56:34 pm »
Qwa nie na moje nerwy to co niektórzy tutaj wypisują . Skończyłem czytać ten watek na 4 stronie, której zresztą też nie doczytałem do końca .
Czytam że to nie  wina Trenera. To czyja? Ja się pytam! Czyja? Skoro nic albo prawie nic - jak niektórzy dają do zrozumienia - nie zależy od Trenera to po co to w ogóle takie stanowisko w klubie trzymać i tworzyć?  Czy na tym forum co niektórym ceglowka w drewnianym domu spadła na głowę?
Kolejna rzecz. Zdążyłem przeczytać ze Lotos mial przyjmujących i w ogóle skrzydła. My też mieliśmy,  ale nie tak mocne . No i w tym miejscu "Nie chcem Ale muszem" zgodzić się z Kowalem. NIE ZNACIE SIĘ NA SIATKÓWCE. NIC A NIC. Jeżeli ktoś z zawodników zrobił wczoraj ogromna różnicę to był to MASNY. Świetny mecz tego zawodnika. 
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Puchar Polski 2017
« Odpowiedź #76 dnia: Stycznia 12, 2017, 17:58:03 pm »
Tutaj nie chodzi tylko o wczorajszy mecz. Resovia poza pojedynczymi meczami, od półtora roku gra poniżej swoich możliwości, jacy by zawodnicy do nas nie przyszli to grają poniżej tego co prezentowali przed przyjściem do Rzeszowa.

Skutki takiego stanu rzeczy zaczynają być widoczne na trybunach.

Może jest tak, że nas kibiców też...dotyka zobojętnienie. Pewne cykle w Resovii powtarzają się systematycznie. Przez jakiś czas wyzłośliwialiśmy się na taki stan rzeczy. Teraz zaczynamy przechodzić nad tym do porządku dziennego. Przyjęliśmy do wiadomości, że pewne zmiany nie nastąpią, zatem trzeba z nimi żyć.
Skutki takiej sytuacji raczej nie będą dobre, choć...kto wie, jak do takiej rzeczywistości podejdą ci, którzy aktualnie zaczynają zastępować część "zmęczonych karnetowiczów".
Nawet nasunęła mi się teraz taka zbitka językowa...karnetowicz...od dwóch słów...karne/towarzystwo  ;)
Jedno trzeba po wczorajszym meczu podkreślić. Nikt grania nie odpuszczał. Była walka. Było zaangażowanie. Każdemu chciało się schylić po piłkę. Każdy robił, co mógł. Ale nie wyszło. Sportowo przegraliśmy. I gdyby Marcin Możdżonek po tym meczu powiedział, że z naszej gry i postawy jest zadowolony, a z wyniku już nie, to miałoby to sens. A On palnął tym komunałem po meczu z GKS-em  ;) :D
Daleki jestem od tego, żeby do kogokolwiek z drużyny mieć pretensje o ten przegrany mecz. Żal po porażce jest, ale...może czas zweryfikować nasz potencjał do panujących realiów? 

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Puchar Polski 2017
« Odpowiedź #77 dnia: Stycznia 12, 2017, 18:01:55 pm »
A tak na marginesie to wstyd na ch.....!!!! Nie ma nas w final Four PP! Z TAKIM składem,  z takimi zawodnikami to był nasz psi obowiązek . Ale ...... no właśnie. Nasz, czy Trenera? Ale przecież co Trener może? Prawda kol. Szoviak i Kol. Abdul? A więc to był jednak NASZ psi obowiązek.
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Puchar Polski 2017
« Odpowiedź #78 dnia: Stycznia 12, 2017, 18:27:47 pm »
Dużo widziałem, gorsze mecze także. Przegraliśmy mecz. Odpadliśmy z Pucharu Polski.
O to to Darek. Dokładnie to. Jeszcze tylko brakuje zebys zaintonowal "Polacy nic się nie stało....". A sorki to nie Ci bohaterowie. Więc zaintonujmy razem na czele z dyrygenten Abdullem: "nic sie nie stało, Resovio nic się niecstalo. Nic się nie stało,  Resovio nic się nie stalo".
Ja do tego chóru zapisywać się nie zamierzam, bo się stało. Wstyd!
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: Puchar Polski 2017
« Odpowiedź #79 dnia: Stycznia 12, 2017, 19:17:29 pm »
Qwa nie na moje nerwy to co niektórzy tutaj wypisują . Skończyłem czytać ten watek na 4 stronie, której zresztą też nie doczytałem do końca .
Czytam że to nie  wina Trenera. To czyja? Ja się pytam! Czyja?
Górala