Autor Wątek: Asseco RESOVIA Rzeszów - Zaksa Kędzierzyn-Koźle FINAŁ  (Przeczytany 239673 razy)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Asseco RESOVIA Rzeszów - Zaksa Kędzierzyn-Koźle FINAŁ
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 30, 2013, 13:22:54 pm »
A tu taki cytacik po meczu: "Daniel Castellani (szkoleniowiec ZAKSY Kędzierzyn-Koźle): Jesteśmy bardzo zadowoleni z awansu do finału. Uważam, że dzisiaj zagraliśmy tak jak potrafimy najlepiej. Przez ostatni miesiąc nie graliśmy na takim poziomie, na szczęście dzisiaj powróciliśmy na odpowiedni pułap. Bez wątpienia jest to dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami.''
Tylko czy ten pułap wystarczy?

Daniel Castellani nie zna historii pojedynków w play-offach Zaksy i Resovii. Otóż jest taka prawidłowość, kto zaczyna rywalizację na swoim boisku, ten całą ją przegrywa. Dla przypomnienia:

2009r pamiętny półfinał, zaczynamy w u koźlarzy i po dwóch meczach jest 1-1, potem 2 zwycięstwa u nas,
2010 mecz o brąz   ;D ;D ;D ;D ;D 2 mecze i łomot w KK potem 0-2, 17:23 i ......... 3 viktorie, zdobywamy brązowe medale,
2011 półfinał, zaczynamy u siebie, przegrywamy pierwszy mecz, nic nam nie daje kolejne zwycięstwo, bo u buraków 2 razy zaliczamy łomot,
2012 półfinał, po wyjeździe do Moskwy, z marszu w KK łykamy koźlarzy, potem porażka, a u nas 2 zwycięstwa,
2013 WIELKI FINAŁ, zaczynamy na wyjeździe.

Drogi trenerze Danielu jest takie powiedzenie " Tak się gra, jak przeciwnik pozwala". A Jastrzębie na wiele wam pozwoliło.  Jak przycisnęli to już tak różowo nie było...... A Resovia to nie Jastrzębie.....
Na mnie zdecydowanie większe wrażenie zrobiła bajeczna gra w obronie Delecty, niż pajacowanie zawodników z Kędzierzyna..........

madlark

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1675
Odp: Asseco RESOVIA Rzeszów - Zaksa Kędzierzyn-Koźle FINAŁ
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 30, 2013, 13:33:51 pm »
No to gramy w finale z najlepszą drużyną w Polsce  ;) Raczej nie mamy większych szans...

http://www.opole.sport.pl/sport-opole/1,130873,13656386,Przegralismy_z_najlepsza_druzyna_w_Polsce__WYPOWIEDZI_.html
Kubiak mówi, że JW jest lepsze :P

pezot

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Asseco RESOVIA Rzeszów - Zaksa Kędzierzyn-Koźle FINAŁ
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 30, 2013, 13:53:19 pm »
Kubiak mówi, że JW jest lepsze :P

Może Kubiak nie wie kto wszedł do finału? Pomimo sympatii do JW uważam, że niektórzy jej zawodnicy powinni zachować zdrowy rozsądek, zimną głowę i odrobinę umiaru. Mieli Zaksę na talerzu w czwartek. Teraz moim zdaniem polegną w walce z rewelacyjną Delectą.   

spider2you

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1048
  • #WALCZIWYGRYWAJ
Odp: Asseco RESOVIA Rzeszów - Zaksa Kędzierzyn-Koźle FINAŁ
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 30, 2013, 14:22:26 pm »
Po wejściu Koźlarzy do F+L, to chyba III miejsce może dać udział w LM.

Raczej Delekta, to zdobędzie, bo, mimo całej sympatii do JW, to grają taki piach w tych półfinałach, że aż zęby bolą.


Teraz trzeba tylko wygrać raz w KK w niedzielę, a potem raz w poniedziałek :)
Moja rodzina, siatkówka, CrossFit, off-road to KOCHAM.

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Asseco RESOVIA Rzeszów - Zaksa Kędzierzyn-Koźle FINAŁ
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 30, 2013, 14:26:24 pm »
Zwycięzca PP nie ma zagwarantowanego startu w LM, jeżeli o to chodziło, ale patrząc realnie to pary finalistów takie same, więc rzeczywiście najuczciwiej będzie przyznać miejsce brązowemu medaliście...
« Ostatnia zmiana: Marca 30, 2013, 14:28:35 pm wysłana przez FLPman »

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Asseco RESOVIA Rzeszów - Zaksa Kędzierzyn-Koźle FINAŁ
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 30, 2013, 14:42:35 pm »
Po wejściu Koźlarzy do F+L, to chyba III miejsce może dać udział w LM.

Nie, jeśli dostaniemy dziką karte to przypadnie ona Skrze! ;D ;D tak prawią jej kibice ::)
W końcu.

harcerz

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 553
Odp: Asseco RESOVIA Rzeszów - Zaksa Kędzierzyn-Koźle FINAŁ
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 30, 2013, 14:44:38 pm »
Strasznie się oglądało mecze JW z KK, w prównaniu do naszych półfinałów to niebo a ziemia.

Tak sobie myślę czy przypadkiem zaksa nie będzie miała syndruomu skry z tamtego sezonu, że szykowała formę na FF LM, a potem było już gorzej.

To kolejny sezon, w którym zaksa gra rewelacyjnie w sezonie zasadniczym a potem już tendencja spadkowa. Fonteles już nie jest taki mega, jak był na początku rozgrywek. Teraz już wszyscy wiedzą co gra i jak gra.

Nie widzę innej możliwości jak 3-1 dla Rasovii i MP NASZĘ.

Co do zaksy: Puchar już macie, na mistrza poczekacie !!!

KTO W FINALE ZŁOTA POZNA SMAK?? 
I tylko Sovia, Sovia z Rzeszowa!!!

Sorry

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 62
Odp: Asseco RESOVIA Rzeszów - Zaksa Kędzierzyn-Koźle FINAŁ
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 30, 2013, 14:48:11 pm »
Mała ciekawostka statystyczna. Od 2008/2009 Resovia i ZAKSA grały ze sobą 29 razy. 15 zwycięstw Resovii, 14 Kędzierzyna. W Kędzierzynie bilans 11-4 dla Zaksy, w Rzeszowie 11-3 dla Resovii. Oczywiście nie można podpierać się liczbami, ale nie będę zaskoczony jeśli walka będzie szła na noże.

Blejd

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 877
Odp: Asseco RESOVIA Rzeszów - Zaksa Kędzierzyn-Koźle FINAŁ
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 30, 2013, 15:00:36 pm »
13 kwietnia o 13:00 ktoś będzie miał pecha albo olbrzymie szczęście :)

Jak tak sobie obejrzałem wczoraj i dzisiaj jeszcze raz nasze mecze z Delectą to nasza gra w systemie blok-obrona to jest niebo a ziemia w porównaniu do Zaksy. Mimo wszystko musimy zagrać bardziej zdecydowanie. Nie możemy za miękko grać w ataku bo Zaksa ma lepszą moc na skrzydłach niż Delecta i może to wykorzystać. Ale z Delectą trzeba było tak grać. Zresztą Andrzej często to powtarzał żeby grać cierpliwie i to się opłaciło.

Swoją drogą chyba jednak lepiej, że zagramy z Zaksą. Chodzi mi tu o względy poza sportowe. Z Jastrzębiem mogłoby być zbyt sielankowo. Z Kędzierzynem jestem przekonany, że kibice dadzą z siebie maksa.

pawelek44

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: Asseco RESOVIA Rzeszów - Zaksa Kędzierzyn-Koźle FINAŁ
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 30, 2013, 15:12:16 pm »
Odnośnie finału, mam pytanie do osób władnych w naszym Klubie - czy istnieje realna szansa, aby oba mecze wyjazdowe były transmitowane na telebimie umieszczonym w naszej hali ? Odwołam się tutaj do konkretnego przypadku. Kilka lat temu telewizja Polsat Sport wraz z jednym z klubów żużlowych który walczył "na wyjeździe" o mistrzostwo Polski umieściła na stadionie telebim. W akcji tej uczestniczyło kilka-kilkanaście  tysięcy kibiców i panowała atmosfera jak na prawdziwym meczu. Myślę, a nawet jestem pewien że zapełnilibyśmy Podpromie i wspólnie kibicowali razem jak na prawdziwym meczu. Wiadomo, pojawi się pytanie o koszty - można pobrać niewygórowaną opłatę za wstęp. To jest tylko propozycja, ale takie rzeczy na antenie Polsatu miały już miejsce z imponującym efektem