Autor Wątek: Liga rosyjska  (Przeczytany 170803 razy)

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #110 dnia: Lutego 10, 2013, 20:25:37 pm »
Może i się pogodził, ale jakie afery był z nim i Połtawksim?  :o I który/jaki trener wypowiada się tak o swoich zawodnikach? Pewne sprawy załatwia się w szatni. Co on chciał osiągnąć? Wyładować frustrację?

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #111 dnia: Lutego 10, 2013, 20:30:40 pm »
Wypowiedź Semena Połtawskiego dotyczącą obecnego trenera Dynamo, sprzed roku. "Moim zdaniem trener Jurij Czerednik nigdy nie potrafi zmobilizować naszej drużyny. Jest mi niezmiernie przykro, że klubem, któremu oddałem swoje najlepsze lata jako sportowiec, w tym momencie kieruje tak słaby szkoleniowiec."
?Jakim autorytetem może cieszyć się u zawodników człowiek, który w czasie time-outów zamiast dawać konkretne wskazówki mówi wam: "tylko spokojnie, starajcie się kontrolować oddech"?. Albo: "wierzymy-wierzymy w zwycięstwo". Jam mam ciągle kontakty z byłymi kolegami z drużyny. Prawie nikt z nich nie chce już dłużej trenować u Czerednika, a z wieloma z nich trener znajduje się w otwartym konflikcie.?

To z jakiegoś forum więc nie mam pewności czy to dokładne słowa...  w tym sezonie może być podobnie  ::)

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #112 dnia: Lutego 10, 2013, 20:49:15 pm »
Dziś po takich słowach trenera ważą się losy Bartosza, z którego Czerendik chce zrobić kozła ofiarnego. Na wielu forach przewija się ten temat, spekulacje dotyczące ewentualnego odejścia Kurka po sezonie. Nasz zawodnik nie gra charytatywnie a za sporą kasę, kontuzja wpłynęła na jego formę, ale fakt jest taki że trener nie jest z niego zadowolony. Logicznym jest, że Kurek prezentuje się słabo bo brakuje mu grania, sił, treningu i że nie powinien obrywać od trenera który w wywiadzie wypomina mu brak męskiego charakteru  ::) Dla mnie zachowanie tego trenera jest żenujące.

s.b.slav

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 108
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #113 dnia: Lutego 10, 2013, 21:52:01 pm »
Ale press-służba moskiewskiego klubu to też się wykazała wyczuciem, żeby upubliczniać taką wypowiedź. No chyba, że to było bezpośrednio po meczu i cenzura nic by nie dała. Jesli taka atmosfera panuje w zespole, trener otwarcie oskarża zawodników o niemal sabotowanie gry, no to ja dziękuję, jak oni sobie wyobrażają osiągnąć jakieś sukcesy razem, do tego przeciez trzeba tego przysłowiowego team-spirit.

Wyobrażacie sobie, żeby Kowal tak się wypowiedział o Igle np. że to jego strony podłe, że się nie przykłada do gry? A miałby podstawy, żeby tak powiedzieć  ;D(sorry Krzysztof). I jak tu sobie wyobrazić dalszą współpracę? Mieliśmy już do czynienia z jednym leserem(Bojić) i jakoś to miękko załatwiono, a w przypadku dynama smród poszedł w świat.

Linka20

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1607
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #114 dnia: Lutego 10, 2013, 22:41:05 pm »
Tylko czy zawodnicy są leserami? Taki Kurek - przecież widać, że pracuje, że chce tylko mu nie wychodzi. Przecież z problemami zdrowotnymi zmagał się przez długi czas, zauważcie jak szybko się męczy, jak nisko skacze, to wszystko widać. W Rosji mecz za meczem, wyjazd za wyjazdem nie ma kiedy przeprowadzić odpowiedniego cyklu treningowego. Inna sprawa, że przyjęcie w Moskwie jest ich bolączką, ale wypadałoby żeby trener podał zawodnikom pomocną dłoń, coś kombinował a nie rzucałtakie teksty, to świadczy tylko o nim. W złotym secie w Trentino w tym zespole widać było to coś, ten team spirit, ich potencjał. Ciekawe co po takich słowach Czerednika wyniknie.

Kolega podał przykład Igły, według mnie odpowiedniejszy byłby Alka. Achrem zmagał się z problemami zdrowotnymi, to samo Kurek. Obaj ciężko pracują by uzyskać formę na najważniejsze mecze sezonu, zależy im. Czy to leserstwo?

s.b.slav

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 108
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #115 dnia: Lutego 10, 2013, 23:10:37 pm »
Nie traktuj tego leserstwa tak dosłownie. Więcej tu chodzi o brak zaangażowania niż nieprzykładanie się do treningu. Wiadomo, dojście do formy to swoją drogą musi trochę zająć. Ja miałem cichą nadzieję, że Dynamo zacznie pokazywać "coś" po meczu z Biełgorodem, który naprawdę im wyszedł, pokazał jaki ma ten zespół potencjał, tez z Trento w sumie też. Ale wszystko się posypało, z Gubernią swoją drogą to gra im się bardzo ciężko w tym sezonie.

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #116 dnia: Lutego 10, 2013, 23:36:50 pm »
Rosja to specyficzny kraj. Rosyjskie kluby mają kupę kasy i świetnych zawodników w kraju. Ściągając obcokrajowców stawiają oni na jakość, a nie na perspektywy rozwoju zawodnika który w przyszłości może zapewnić im stabilną pozycję w danym klubie. Ściągają do siebie naprawdę zawodników uznanej marki - a co za tym idzie oczekują SUKCESÓW. Wykładając ciężkie pieniąxe na kontrakty ich nie interesuje, że masz grypę/katar/zatrucie - masz grać i koniec, a co ważniejsze - masz doprowadzić swój zespół do sukcesu.
Doskonałym przykładem tego jest Rafa. Pograł trochę w Rosji i co? Zespół grał marnie to poszła jego głowa - może nie tyle ze względu na grę co na limit. Nie pasuje - do zwolnienia i koniec zabawy. Później się okazało, że z Rafy też w pewnym stopniu zrobiono kozła ofiarnego tylko ja pytam dlaczego? Chłopak grał jak zawsze. To jego wina, że atakujący grają tak słabo? Chyba nie. Widziałam spotkania w jego wykonaniu i nie powiem by w którymś z nich zagrał słabo - no nie ma opcji.

Z kolei zespół Dynama to taki zespół grający mało rosyjską siatkówkę. Zwykle stawiali oni na jednego mocnego przyjmującego, a reszte składu rosyjskiego i trzeba powiedzieć, że przynosiło to efekty. Świetny Dante, a później Veres radzili sobie nienagannie.
W tym roku Moskwa miała już pewne problemy z zatrzymaniem Grankina. Było wiele spekulacji czy odejdzie czy nie - ale chyba w ostatniej chwili go zatrzymano. Zdecydowali się na ściągnięcie Bartosza - mieli kasę, to kto im zabroni? Tyle tylko, że lekko się zagalopowali. Bartosz to nie jest maszyna. Też ma słabsze dni - a kontuzje? No cholerka, to jest tylko sport - zdarzają się. Do tego doszła kontuzja Veresa i zespół leży na łopatkach. Postawili wszystko na jedną kartę czyli mocna szóstka plus przeciętne rezerwy. Przykro mówić, ale plan runął. Zaczęły się kontuzję - skończyła się gra.
Zdaje się, ż,e od Bartosza też zbyt dużo wymagano. Postawili na Bartka jako 1 opcję w ataku nie myśląc o tym, że Bartek nie jest człowiekiem niezniszczalnym. Bartek sobie w chwili obecnej nie radzi z presją. Wszyscy patrzą mu na rękę tylko dlatego, że do Rosji wprowadzał się ze statusem gwiazdy. Często nie radzi sobie z atakiem który spoczywa na jego barkach. Mecz z Biełgorodem pokazał, że Bartek już może i nie będziemy cały sezon biadolić o tym, że miał kontuzję. Już jest zdrowy i skakać może - po prostu jest słaby i tyle. Zadaniem Czerednika jest go doprowadzć do odpowiedzniej formy nie samego zainteresowanego.
Po ostatnim meczu czytałam wywiad, że kilku zawodników 2-3 zachowuje się okropnie pod względem tego co pokazują na boisku. Sądzę, że drugim zaraz osob Kurka jest Grankin. To jest typ zawodnika który nie da sobie narzucić pewnych schematów - taki Zagumny ale bardziej nerwowy. On jest kreatorem i on wybiera co i jak grać. Czerednik często zwraca mu uwagę i chyba to mu nie pasuje. Zastanawiam się kto może być tym 3 ?!
W każdym razie tak atmosfery nie zbudują. Wygląda to kiepsko, a zdaje się, że Kurek ma tylko kumpla w osobie Bragina bo często przybijają sobie piątki i się uśmiechają - z innym zawodnikiem tego nie ma. Pewnie, 5 sobie przybiją, ale to raczej z przymusu niż z czystej sympatii. Zdaje się, że jeszcze Krugłow ma wielki szacunek do Bartosza.. No i to byłoby na tyle. Tam chyba każdy na swoje konto pracuje. Nie ma chemi, a szkoda, bo tak liczyłam na nich podczas rywalizacji z Zenitem..

No i pytanie - czy Bartosz pozostanie w Rosji?! Po tym sezonie zarówno Kurek jak i Dynamo będą się mieli wzajemnie dość. Jasne, jeszcze niczego nie przegrali a wiele mogą wygrać tyle tylko, że bez wiary trenera nic nie zrobią.

Wypowiedź Czerednika : "Mieliśmy problemy w przyjęciu i to była podstawa naszej porażki. Niektórzy zawodnicy nie mają wystarczająco charakteru, takiego prawdziwego, męskiego charakteru. Później cały zespół musi ponosić konsekwencję postawy dwóch czy trzech zawodników. Nie będę wymieniał nazwisk, bo te osoby wiedzą, o kim mówię. Powiem tylko, że to z ich strony, to bardzo nie fair zachowanie. Nie mam nic więcej do dodania - podsumował szkoleniowiec Dynama."
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2013, 23:50:59 pm wysłana przez paula16 »
Seize the day or die regretting the time you lost.

damiano

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 207
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #117 dnia: Lutego 15, 2013, 16:21:06 pm »
http://www.plusliga.pl/news/id/6905

Info o Grozerze, zostaje w Rosji...

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Liga rosyjska
« Odpowiedź #118 dnia: Lutego 15, 2013, 16:47:51 pm »
Trudno...

Patrikos

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 120