Autor Wątek: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!  (Przeczytany 90079 razy)

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #200 dnia: Sierpnia 21, 2014, 13:07:46 pm »
Nie podejrzewam Mielewskiego, że w swoim artykule posłużył się konfabulacjami. Gwiazdeczka Bartuś musi ochłonąć.

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #201 dnia: Sierpnia 21, 2014, 13:57:49 pm »
Jakby ktoś z Rzeszowa jechał na mecz otwarcia lub na mecze 7 września do Krakowa i miał wolne miejsce w samochodzie to bym chętnie dołączył...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2014, 17:02:48 pm wysłana przez FLPman »

Kibicka1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 113
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #202 dnia: Sierpnia 21, 2014, 14:42:30 pm »
Jakby ktoś z Rzeszowa jechał na mecz otwarcia lub na mecze 6 września do Krakowa i miał wolne miejsce w samochodzie to bym chętnie dołączył...
dołączam się do prośby Filipa, też bym się do kogoś dołączyła, ale tylko jeśli chodzi o Kraków 7 września:)
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2014, 17:29:18 pm wysłana przez iglasta1991 »

Olala

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #203 dnia: Sierpnia 21, 2014, 15:01:40 pm »
dołączam się do prośby Filipa, też bym się do kogoś dołączyła, ale tylko jeśli chodzi o Kraków:)

ja z kolei tylko jeśli chodzi o Warszawę :) jedno małe miejsce do i z powrotem :)

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #204 dnia: Sierpnia 21, 2014, 15:42:35 pm »
No nareszcie zaczyna forum trochę odżywać ;)
Ale teraz na poważnie. Paula16, jak Cię lubię i szanuję tak Tobie napiszę że dla mnie temat Kurka nie jest zamknięty dopóty dopóki będziesz wypisywać takie niedorzeczności. Sad but true :(. Sławko, chcąc nie chcąc (myślę że nie chcący) już trochę wyręczył mnie, więc nie muszę rozpisywać się od A do Z.
Odpowiedz mi tylko proszę, dlaczego to niby z takich zawodników jak Kurek się nie rezygnuje? Bo co? Bo wspomniane przez Ciebie zasługi? Bo nazwisko? Bo "gwiazda"? A już wiem :)! Bo Bartosz Kurek - zdaniem innego sfrustrowanego siatkarza (i chyba nie tylko Jego zdaniem) - to IKONA polskiej siatkówki ::). No cóż :-\. Gratuluję "ikony" oraz idola ::).
To w takim razie co powiedzieć i napisać o Gruszce, o Ignaczaku, o Swiderskim, o Zagumnym? Jeżeli można o którymkolwiek z polskich siatkarzy ostatnich lat napisać jako o ikonie, to z całą pewnością o w/w czwórce, a na pewno nie GÓWNIARZU któremu "sodówka" mocno odbiła (zresztą nie od wczoraj). Można "być" wielkim sportowcem/siatkarzem, ale można również naprawdę BYĆ wielkim sportowcem/siatkarzem. Jak na razie gówniarzowi Kurkowi to drugie nie grozi. Z każdego zawodnika można zrezygnować, Paula16. Z każdego! Nie ma świętych krów. Z każdego zawodnika można zrezygnować, a czasami nawet trzeba to zrobić. Oczywiście były inne powody, ale ....... Rezende nie miał oporów żeby w pewnym momencie pożegnać się z Ricardo, który wówczas był szczytu kariery. Czy inny przykład Blain oraz Ngapeth. Antiga zyskał u mnie ogromny szacunek. Ja Kurka wyrzuciłbym na ZBITY PYSK. Bezapelacyjnie. U mnie Kurek nie miałby szansy na drugą tzw. "rozmowę wychowawczą". Co to qrna przedszkole, czy reprezentacja profesjonalistów? Nie potrafisz pogodzić się z nową rolą w obecnej reprezentacji to WYPAD! Nie potrafisz poświęcić swojego przerośniętego "ego" dla dobra drużyny? To wypad!
Paula16, mam nieodparte wrażenie że mamy skrajnie inne poglądy na czucie i rozumienie ducha drużyny i zespołowość. Dla mnie KAŻDY kto w sporcie zespołowym (a już szczególnie w siatkówce) nie potrafi zrezygnować ze swoich egoistycznych ambicji i dla którego dobro drużyny nie jest na pierwszym miejscu ten ....... WYPAD!
_______________________________________________________________________________
I na koniec jeszcze kilka słow o Ignaczaku. Przesadziłaś moja Droga i to grubo z tą moją rzekomą nienawiścią do Igły. Owszem nie był i nie jest z mojej "bajki", ale słowo "nienawiść" jest kompletnie nie na miejscu i kompletnie chybione. Bliższe prawdy byłoby "niechęć". Ale ............ No właśnie. Mimo moich sympatii czy antypatii (kto ich nie ma) do poszczególnych zawodników potrafię obiektywnie ocenić grę, postawę, zaangażowanie. I porównaj sobie teraz takiego Ignaczaka versus Kurek. Ile razy Ignaczak dostawała po dvpie i musiał gdzieś w głębi duszy wyć z rozpaczy i złości, że opuścił ważną imprezę reprezentacyjną albo że  nie mieścił się w koncepcji danego selekcjonera. Ale nigdy nie unosił się i nie puszczał "focha". Wracał na kolejne zgrupowania i zasuwał chcąc udowodnić swoją przydatność dla reprezentacji. I za to miał, ma i będzie mieć u mnie dozgonny SZACUNEK. Nie muszę lubić Ignaczaka, ale mam dla niego wielki SZACUNEK. A za co mam szanować dzisiaj Kurka? Że w dvpie mu się poprzewracało, i z definicji uważa siebie lepszego od "jakiegoś" Buszka czy "jakiegoś Miki? 
I już na sam koniec taka mała dygresja. Był kiedyś w Resovii taki zawodnik jak Piotrek Łuka. Też nigdy nie był z mojej bajki, ale do dnia dzisiejszego widzę go (z palcem w nosie) w 12tce Resovii ostatniego dziesięciolecia. Bezapelacyjnie. Tak więc jak widzisz potrafię rozgraniczyć sympatie i antypatie z uczciwą oceną danego zawodnika.
Kurek niech przemyśli kilka spraw i wtedy na kolanach do Antigi  prosić o łaskę powrotu w następnym sezonie reprezentacyjnym.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2014, 16:53:12 pm wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpnia 21, 2014, 17:02:23 pm »
Jakby ktoś z Rzeszowa jechał na mecz otwarcia lub na mecze 6 września do Krakowa i miał wolne miejsce w samochodzie to bym chętnie dołączył...
Filip, a lornetkę już kupiłeś na Narodowy ;)?
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

FLPman

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1354
  • C4:R9:M3
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpnia 21, 2014, 17:04:48 pm »
Filip, a lornetkę już kupiłeś na Narodowy ;)?

Mam lornetkę ;D

Nawiasem mówiąc to się pomyliłem, nie szukam transportu na 6 września tylko na 7 września do Krakowa...

paula16

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1624
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpnia 21, 2014, 19:25:55 pm »
Pablo. żeby nie było - Kurek dla mnie nie jest ikoną polskiej siatkówki. Liderem przez wiele lat - to słowo, które chyba lepiej opisuje Bartosza. No, bo chyba co do tego nikt nie ma wątpliwości.
Osobiście NIGDY nie przepadałam za Bartkiem. Ale moja niechęć do tego zawodnika nie przeszkadzała mi bym oddawała mu to, co jego - mianowicie fakt, że był najważniejszym ogniwem kadry.
Fajnie, że przytoczyłeś tutaj nazwisko Ricardo czy niepokornego N'gapetha. Szkoda, że nie dodałeś, że przed najważniejszą imprezą Ricardo wrócił mimo to, że z formą był w lesie - no bo się zgodzisz, tak słabego Ricardo jak żyje nie widziałam. Co do Blaina - jak wyszedł na wywaleniu z kadry N'gapetha też wszyscy wiemy - dzięki temu, może być teraz trenerem kadry Polski ;)
Jak mówię ja nie chcę osądzać Bartka. Nie wiem jak było.. Wiem jednakże jak było kiedy pozbywaliśmy się czarnych owiec naszej reprezentacji - vide Ignaczak czy Bartman w ubiegłym sezonie. Nie wiem o co wtedy poszło, nie wiem co się stało, ale wyszło nam to po prostu bokiem. Z nimi w składzie drużyna jakoś funkcjonowała - bo jakoś te medale zdobywała - a potem się okazuje, że przegrywają (podobno) rywalizację, niewiadomo tylko czy faktycznie zadecydowały względy sportowe, czy jak w przypadku Kurka było to mydlenie oczu.
Powiem tak - o mnie za mnie Kurka może w kadrze nie być. Nie podoba mi się jedynie, że dziś mówimy o nim jako o tym "gówniarzu" z przerośniętym ego, o zawodniku który jest mocno egoistyczny.. A nie pamiętamy, że ten egoista i gówniarz jednak dał tyle radości, nam, kibicom REPREZENTACJI Polski.

Co do Ignaczaka, wyraziłam się tak a nie inaczej, bo.. Szukasz dziury w całym. Zobacz sobie co napisałeś i przemyśl czy taki apel do Ignaczaka był faktycznie potrzebny? Musimy oddzielić privatę od życia na boisku. Ja tylko zwróciłam CI na to uwagę, po prostu według mnie było to nie na miejscu.
Jeśli chodzi o porównanie - Igła i Kurek to całkowicie dwóch innych zawodników. Nie zapominajmy, że Ignaczak to przede wszystkim doświadczenie. Swoje już 'nacierpiał' więc wie jak to jest.. Kurek jest jeszcze młody i został postawiony do pionu. Nie godzi się na taką rolę, bo ma świadomość tego ile znaczył dla reprezentacji.
Skąd wiesz jak reagował młody Ignaczak kiedy ktoś z niego rezygnował? Tego się nie dowiemy bo.. Kiedyś było inaczej. Siatkówka nie była tą siatkówką, a brudy nie były wyciągane na światło dzienne bo nikogo to nie interesowało.

Reasumując, o mnie za mnie Kurka w kadrze może nie być. Jednakże - jak dla mnie - zbyt łatwo z niego zrezygnowaliśmy. Może po MŚ, kiedy zrobimy dobry wynik nikt tego nie będzie pamiętał, ale.. Jak nie wyjdziemy z II fazy to będzie płacz i zgrzytanie zębów oraz powrót do roli Kurka w naszej kadrze.
Dziś większości ruch Antigi się podoba, bo przecież ma 'jaja', postąpił dla dobra zespołu, ale nie zapominajmy, jak postąpił chociażby z Bartmanem.. - nie dając mu w ogóle szans, boo - no właśnie, bo coś tam - mimo, że w chwili powoływania ten grał świetnie w lidze włoskiej (jak na Bartmana oczywiście). Wobec tego żal i rozgoryczenie Bartmana dla mnie jest zrozumiały, bo ten przegrał rywalizację sportową nie stając nawet do walki ;)
Seize the day or die regretting the time you lost.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpnia 21, 2014, 19:52:00 pm »
PabloEWP jak i inni. Mam wrażenie, iż traktowanie Bartka jako ikony jest odwrotnie proporcjonalne do wieku dyskutantów. Im osoba młodsza, tym Bartek staje się większą Ikoną polskiej siatkówki. Nie ma się co na to obrażać, tak po prostu jest. Dyskusja jest z punktu widzenia obrony gwiazdy "mojej młodości" . Młodsi nie mają porównania i dla nich Bartek to Ikona. Troszeczkę starsi powiedzą ze to np. Sebastian Świderski. Zapewne są wśród nas tacy, którzy za takiego zawodnika uważają np. Zbyszka Zielińskiego. Nie zdziwiłbym się, gdyby ktoś wskazał na Tomka Wójtowicza czy Marka Karbarza.
Każdy jakiegoś siatkarskiego idola ma.
Bartek to zawodnik, który miał rewelacyjne sezony w kadrze. Zwłaszcza 2011 i początek 2012. Później się zgubił i stracił wiele swoich atutów. Czasem zawodnikom uderza tzw. woda sodowa do głowy. Jest stare powiedzenie. Jesteś tak dobry, jak twój ostatni mecz. A ostatni mecz Bartka był przeciętny.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2014, 20:00:39 pm wysłana przez A :) »

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpnia 21, 2014, 20:05:24 pm »
Stefan poszedł drogą: wszyscy są u mnie równi. Nie ma równych i równiejszych. Nie ma, że Bartuś stoi wyżej od Rafała i Mateusza. Chcesz być wyżej, musisz to udowodnić. A Kurek się obraził samym zrównaniem jego osoby z "żółtodziobami". Czy tak zachowuje się lider? Nie, tak zachowuje się niedojrzały emocjonalnie gówniarz, któremu odbiła "sodówka". Lider zespołu nie tylko podjąłby rękawicę, lider by pomógł tym niby żółtodziobom. Lider nie żyłby historią,  swoimi zasługami, lider by BYŁ tu i teraz,  w sytuacji w której wymaga się tego od zawodnika dojrzałego.
Jeżeli Kurek będzie się oglądać za siebie, żyjąc swą wielkością, będzie dla reprezentacji "piątym kołem u wozu". On jest puzzlem, który musi spasować do całej układanki. On sam nie jest obrazkiem, który powstaje po złożeniu wszystkich puzzli. Dopóki tego nie zrozumie, jego kariera reprezentacyjna będzie moim zdaniem tylko historią.

PabloEWP jak i inni. Mam wrażenie, iż traktowanie Bartka jako ikony jest odwrotnie proporcjonalne do wieku dyskutantów. Im osoba młodsza, tym Bartek staje się większą Ikoną polskiej siatkówki. Nie ma się co na to obrażać, tak po prostu jest.

Z tym się Darku zgadzam.  I się na to nie obrażam. Jest mi po prostu przykro, że młod(sz)e pokolenie nie dostrzega zagrożeń,  płynących z takich zachowań jak kurkowe.  Nie widzi, że jest to egoizm, że jest to niszczenie grupy i autorytetu (trenera, przełożonego), że jest to poniżanie kolegów. To mnie martwi. Jeżeli jest bowiem przyzwolenie na takie zachowanie, to nie dziwmy się potem  ludziom, którzy nie widzą w tym nic złego i będą się zachowywać podobnie w obszarach, w których funkcjonują. Dlatego Darku trzeba o tym mówić i tłumaczyć, a kurkowe zachowania mocno piętnować.
Jeżeli będziemy milczeć, to nie dziwmy się potem, że młody człowiek widzący wsiadającego do tramwaju starszego człowieka odwraca głowę w drugą stronę, tylko dlatego aby nie ustąpić mu miejsca.

PS. Tym wpisem  "nie piję"  do konkretnych  młodych osób, będących na tym forum.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 21, 2014, 20:30:24 pm wysłana przez Slawko »