Autor Wątek: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!  (Przeczytany 90079 razy)

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #300 dnia: Września 14, 2014, 09:49:09 am »
Jak dla mnie największa in minus niespodzianka turnieju.Albo jest zajechany albo myślami gdzieś indziej.
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #301 dnia: Września 14, 2014, 13:04:27 pm »
Myślę, iż dziś zdobędziemy punkt na miarę awansu. A dalej zobaczymy jakie będzie losowanie. Francuzi juz mają awans więc będą się oszczędzać. Mogą wyjść rezerwami. Ale będą też grać na wygranie grupy czyli o 1 pkt. Pierwsze miejsce gwarantuje iż unikną zwycięzcy tej drugiej grupy.
My chyba nic więcej niż awans do 6 nie ugramy. Nie mamy zespołu na to.
Mika chyba zadyszka. Na słabych wystarczy na lepszych nie. Nowakowski po jakimś czasie zostaje pierwszym do zmiany. Możdżonek daje chyba tej drużynie więcej. Kłos tez lepiej niż Nowakowski.
Guma tez łapie zadyszke. Przegrana 3 seta w końcówce to m. In jego zasługa. Ale generalnie robi więcej niż można było się spodziewać. Fabian jako zamiennik ok. Choć i poprowadzić grę drużyny potrafi. Mariusz się rozkręca ale ma też swoje granice. Wczoraj po 20 wszystko szło do niego. To i Persowie się zorientowali i skakali do niego w ciemno.
Winiarski na boisku i w formie to jest ktoś kogo trudno zastąpić. Bez niego nic nie ugramy a jego gra jest pod wielkim znakiem zapytania.
Konarski na zmianach zawsze coś ciekawego wniesie.
Zatorski z Winiarskim trzymali nam przyjęcie. Brakło Michała i Zatorski zacząć się sypać. Ale kilka akcji wybronił. Ciekawe czy Igla dostanie jeszcze szansę gry?
I na końcu Kubiak. W ataku dobry i ma charakter. Biega za każdą piłką. Gorzej iż jak się zaczyna denerwować to gubi się.
Buszek, Wrona i Igla raczej statystują. Trudno pisać coś o ich grze na podstawie jednego meczu.

Co do dzisiejszego meczu, to Francja może też chcieć pomóc Anridze i Blainowi. Brak awansu może spowodować iż ich przygoda z kadrą się skończy. A tak wygrają, awans i kolejny sezon jako trenerzy Polski. Taka przysługa od dawnych kolegów. Dodatkowo brak Polski to mniejsze zainteresowanie kibiców i gorsze warunki grania. Polska to także słabszą drużyna niż inne wiec teoretycznie łatwiejszy przeciwnik. Może być kombinowania przy losowaniu i grupa ustawiona pod gospodarzy. Wiec lepiej być z nimi niż np z Rosją czy Brazylią.
Wszystko wskazuje iż dziś zdobędziemy tyle punktów na Francji by awansować :)  wiec głową do góry.
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2014, 13:41:37 pm wysłana przez A :) »

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #302 dnia: Września 14, 2014, 14:15:22 pm »
Co do dzisiejszego meczu, to Francja może też chcieć pomóc Antidze i Blainowi.

Hmmm, być może, ale na N'Gapetha bym nie liczył ;D - zapowiedział, ze Antidze ręki nie poda.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #303 dnia: Września 14, 2014, 14:28:22 pm »
Abdull,
A jeszcz sztab trzebaby ocenić.
Moim zdaniem panowie drzemią w trakcie meczów. Spóźnione zmiany. Nie branie challengow.

Ją osobiście po wczorajszym jestem rozczarowany i wq***. I trzyma mnie do teraz.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #304 dnia: Września 14, 2014, 20:22:29 pm »
Abdull,
A jeszcz sztab trzebaby ocenić.
Moim zdaniem panowie drzemią w trakcie meczów. Spóźnione zmiany. Nie branie challengow.

Ją osobiście po wczorajszym jestem rozczarowany i wq***. I trzyma mnie do teraz.
Co oceniać sztab? Drużyna to komplet. Sztab jest taki średni, ale wg mnie i tak lepiej niż się spodziewałem. Wg mnie było kilka błędów. Brak zmiany Zagumnego na Drzyzge w meczu z Amerykanami. Ostatnio to za długo Nowakowski na boisku. Powinien grać Możdżonek bo jest lepiej przygotowany do turnieju. Ot i cala moja ocena. Osiągnęli na razie tyle ile ta drużyna może. Cel minimum jest. Teraz gra bez presji o awans do strefy medalowej. Nawet kontrowersje przy powolaniach nie mają wpływu na grę. Fajnie niektóre mecze się ogląda.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #305 dnia: Września 14, 2014, 23:12:07 pm »
Jak na drużynę bez trenera, bez libero (bo co to za libero, który w pięciosetowym meczu broni jedną piłkę, na dodatek lecącą prosto w niego?), bez atakującego (oddycha rękawami i na 8 zagrywek 5 wali w siatkę) i z dziurą w środku przez połowę meczu, osiągnęliśmy już całkiem niezły wynik.
Dochodzę do wniosku, że trenerem reprezentacji może być byle kto i nie będzie to miało żadnego wpływu na wynik.
Refleks "trenera" przypomina refleks Andrzeja Kowala: albo samo się wygra, albo się nie wygra, ale zrobić cokolwiek, żeby wygrać seta to już jest pozostaje poza mocą trenera. Trener, który w trakcie meczu jest zwykłym gapiem (ewentualnie słuchaczem statystyk) może pozwoliłby poprowadzić mecz komuś innemu? Np. wylosowanemu ochroniarzowi.
Bo i po co nam trener? Zestawić graczy według gazetowych rankingów? Trzymać fatalnie grającą drużynę na parkiecie, bo "być może nastąpi przełamanie"? Do dokonania zmian, gdy już jest po meczu? Do tego, żeby uśmiechać się, gdy trzeci raz pod rząd walimy zagrywką w siatkę?
No to teraz czekam na losowanie. Myślę, że będzie ono dla nas korzystne.
To, że w reprezentacji nie ma komu meczu oglądać, a trener żyje złudzeniami (wbrew obrazowi gry) przebolałem już w meczu z USA. Najgorsze jest to, ze w sezonie klubowym czeka mnie to samo. Jedynym pożytkiem takiego trenerowania może być powierzenie trenerowi obserwacji górnej taśmy: może coś wyłapie. Antigę nawet to przerasta. Oby Andrzeja Kowala nie przerosło.
Nie wiem, czy zostaniemy mistrzami świata, czy też skończymy na 6. miejscu, ale warto poszukać dla kadry trenera z prawdziwego zdarzenia, bo na kolejnym poważnym turnieju już tyle farta nie będziemy mieć.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #306 dnia: Września 14, 2014, 23:38:28 pm »
Powiedzieć, ze los jest okrutny to mało.  :-\
Nie wierzę.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #307 dnia: Września 14, 2014, 23:38:43 pm »
Grupa śmierci. Z Brazylią i Rosją.
Wyjść z tej grupy to jak zdobyć medal.

Ale losowanie uczciwe.

Cel osiągnięty. Nikt nie powinien mieć pretensji jak się nie uda. Gramy z głównymi faworytami mistrzostw. Nic do stracenia, wiele do zyskania.
Tylko pewnie znajdą się "eksperci"  którzy zrzucą porażkę na garb braku Kurka czy Bartmana.
Ps. W sumie to współczuję temu kolesiowi co nas wylosował w pierwszej rundzie. Ma chłop posypane. Pewnie będzie się zastanawiał czemu wybrał tą a nie inna kulkę.
« Ostatnia zmiana: Września 14, 2014, 23:59:43 pm wysłana przez A :) »

chelepperro

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 885
  • J1
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #308 dnia: Września 15, 2014, 11:14:00 am »
Ale losowanie uczciwe.
W ogóle to te mistrzostwa jakieś takie sprawiedliwe z salomonowymi wyrokmi.Gra Argentyny przeciwko USA ,losowanie bez "ciepłych" i "zimnych" kulek. Nawet sędziowie (Ci prawdziwi co się na siatkówce znają) bez istotnych błędów.
bo nie zawsze to na co patrzymy, jest tym co widzimy

spider2you

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1048
  • #WALCZIWYGRYWAJ
Odp: Siatkarskie mistrzostwa świata 2014 w Polsce!
« Odpowiedź #309 dnia: Września 15, 2014, 11:32:12 am »
Chcesz wygrywać, wygrywaj z najlepszymi, ale..... czy damy radę???
Wierzę, ale nie jestem przekonany na 100%.
Pierwszy sprawdzian już we wtorek.
Moja rodzina, siatkówka, CrossFit, off-road to KOCHAM.