Autor Wątek: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018  (Przeczytany 24340 razy)

pewniak

  • miNumXD
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 344
    • Prime ?asual Dating - Verified Damsels
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #70 dnia: Grudnia 13, 2018, 19:10:43 pm »
Współczuję Prezesowi - pierwsza decyzja i już kosa z kibicami :)
Przy podejmowaniu kolejnej decyzji będzie myślał "a co by zrobili kibice?"

P.S. Jesteś tak dobry, jak Twoja ostatnia decyzja :)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 13, 2018, 19:16:04 pm wysłana przez pewniak »

siaq182

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 102
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #71 dnia: Grudnia 13, 2018, 19:30:58 pm »
Może to wina tłumaczenia, ale jak dla mnie ten wywiad brzmi jak jedna z piosenek reklamujących pewna stacje telewizyjna - ?więcej więcej więcej?... ale od kibiców. Panie Cretu, a czego Pan oczekuje? Mecz to swoisty teatr. Jak aktorzy grają kiepsko, to i nie będzie owacji na stojąco. Kiedy przypomni sobie Pan niezły mecz z Zaksa, i fantastyczny z Sadą, to zrozumie Pan, ze widz dostosowuje się do poziomu widowiska. A w tym sezonie prócz wspomnianych meczy, poziomu nie było, a z takim Bedzinem to jednak widz stanął na wysokości zadania, a nie aktor, prawda?

Jestem zdegustowany tym wywiadem. Po prostu. I nasuwa mi się jeden wniosek: W tym klubie nic nie może być najwidoczniej normalnie, bo nie przypominam sobie takich sytuacji w innych siatkarskich klubach.

Tibo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 89
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #72 dnia: Grudnia 13, 2018, 19:55:35 pm »
Każdy zinterpretuje inaczej. W każdym razie zawodnikom dostaje się po każdym meczu z wyjątkiem tego z sadą (bo nawet po meczu ze skrą "co z tego że dobrze, skoro 0 punktów"). Bierze na siebie wszystko: i rozmowy z dziennikarzami, które zawsze bolą, tak jak to ktoś wyżej już napisał, i krytykę za zakaz wywiadów. On tego zakazu nie wprowadził od tak, bo mu się nie podoba, na pewno miało to na celu pomoc mentalną drużynie. Jest beznadziejnie, krytyka jest potrzebna, ale nic nie daje. Skoro "w tym sezonie i tak nic nie ugramy", to dajmy trenerowi wprowadzić swoją filozofię gry i ustawić zawodników.
Nie bronię Cretu, ale go rozumiem po części. Gdyby Kozub wszedł i zagrał słabo, krytyka spłynęłaby na trenera, bo "dopiero przyszedł, jeszcze dobrze nie rozegrał się z drużyną i już musiał wejść". Gdyby Buszek, który ostatnio nie mógł grać wszedł i zagrałby słabo też wszyscy stwierdzili by, że "po co wprowadzał trener beznadziejnego Buszka za słabego Mikę". Wtedy Resovia by przegrała. Nikt nie powiedziałby "dobrze, że spróbował, co z tego że zagrał słabiej niż ten, który zszedł".
Wcześniej Szerszeń był niedostępny, Buszek, teraz znowu Szerszeń.
Dajmy mu czas. Kowal miał go aż za dużo, dużo za dużo. A o Cretu, który musi naprawiać drużynę po poprzedniku mówi się, że już miał wystarczająco czasu, żeby ustabilizować drużynę.

sliwaone

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 770
  • D1
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #73 dnia: Grudnia 13, 2018, 19:56:34 pm »
Cytuj
Wchodzi młody Kozub na rozegranie i gra lepiej niż Sohji. To straszne. Bo od drugiego rozgrywającego reprezentacji USA można i trzeba wymagać więcej. A nie to, że gra na poziomie młodego Polaka. Zaczyna mnie przerażać, że on ma dwuletni kontrakt.
Nie chce bronić Shojiego bo "szału ni ma" ale komu miał grać. Dopóki Kuba atakował to mu grał no i do Tibo chociaż ten też zagrał przeciętnie , środka bylo mało Mikuś nie kończył więc tak naprawdę miał dwóch zawodników.
Kozub wszedł i grał środek z amerykańcem atak z Schulcem , Tibo  (niedokładnie jeszcze ) i Buszkiem. Więc miał więcej opcji grania. Tak to widziałem z boku. Zza boiska zupełnie inaczej widać akcje. 😁

Blejd

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 877
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #74 dnia: Grudnia 13, 2018, 20:15:17 pm »
Trochę gwizdów i krytyki i już się tak trener obruszył  ??? Życzę mu żeby nie przeżył chociaż połowy tyle krytyki co jego poprzednik bo może się to źle dla Niego skończyć...

Tibo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 89
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #75 dnia: Grudnia 13, 2018, 20:16:52 pm »
Krytyka od pierwszego meczu do teraz. Nie wszyscy są tak wyrozumiali, że dają innym czas.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #76 dnia: Grudnia 13, 2018, 20:18:09 pm »
Tibo, przestań już z tym Kowalem, bo niepotrzebnie prowokujesz do pyskówek. Spokojnie rzecz biorąc, Kowal miał na kompletną drużynę mniej czasu niż Cretu do tej pory z drużyną spędził. I z pewnością nie "zajechał" zawodników ani fizycznie, ani mentalnie. Nie miał na to czasu.
Nie ma co tłumuczyć trenera z niemądrej decyzji, tylko trzeba tę decyzję zmienić.
Trener Cretu chyba nie wie, w jakie środowisko trafił. A trafił w środowisko nietypowe. Rzeszowski kibic naprawdę nie jest głupi, więc niech i Cretu nie robi głupstw.
Nie przeginajmy z "filozofią" trenerską, bo wędrujemy w jakiś irracjonalny obszar.
Co to znaczy "Dajmy Cretu czas"? Nie dajemy mu tego czasu? Ktoś z kibiców wyrzuca go z Resovii? Cały czas ma czas. Cały czas cieszy się życzliwością. Cały czas Podpromie jest pełne. Więc o co chodzi?
Gdy Cretu podpisywał umowę, dobrze wiedział, jakich zawodników ma trenować. Podjął się tego. Jak tak dalej pójdzie, to w styczniu "ułożenie zespołu" nie będzie miało żadnego, ale to żadnego znaczenia. Niech trener nie robi z siebie ofiary jakiegoś prasowo-kibicowskiego spisku, przed którym to spiskiem należy zawodników chronić.
Niemądra decyzja. Trzeba się z niej wycofać.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Tibo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 89
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #77 dnia: Grudnia 13, 2018, 20:41:37 pm »
No i to miałem na myśli pisząc o interpretacji wywiadu. Dla mnie trener chce odsunąć na chwilę zawodników od krytyki, żeby odpoczęli mentalnie, a krytykę bierze na siebie, a dla Ciebie robi z siebie ofiarę. Poza tym słyszałem że przegląd sportowy trochę znadinterpretował wywiad, a trenerowi chodziło o to, że sam chce wyjaśnić to, co dzieje się w drużynie, zakaz miał być tylko na ten jeden mecz i wywiad nie miał w żaden sposób na celu urazić kibiców i ich dopingu/wiary w drużynę.

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #78 dnia: Grudnia 13, 2018, 20:57:57 pm »
Z tego co napisała Paulina, to zrozumiałem że ten "zakaz" nie jest stały tylko był jednorazowy, po tym jednym meczu - i tyle ! Więc nie ma raczej konieczności namawiać Trenera do zmiany decyzji - to było raz i szlus :)

Jak dla mnie to Trener chciał dać chłopakom spokój i ściągnąć z nich presję i być jak tarcza. Myślę że gdyby nie  wcześniejsze wypowiedzi Andrzeja o piciu wody i innych, to nasza reakcja teraz, na wypowiedź Gianniego, byłaby inna. Ot po prostu...chyba trochę za bardzo bierzemy do siebie, każde słowa które nie do końca głaszczą nasze serca ;P

Tim

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 768
Odp: Asseco Resovia Rzeszów - Chemik Bydgoszcz 12.12.2018
« Odpowiedź #79 dnia: Grudnia 13, 2018, 21:29:31 pm »
Panie i Panowie, ale zabranianie komunikacji z kibicami (poprzez dziennikarzy) to jedna sprawaa -  druga to pierwsze zdanie, czyli:

cyt."Po sześciu tygodniach przyszedł czas na to, żebym tylko ja mówił. Nawet jeśli ludzie się na mnie wkurzają - stwierdza szkoleniowiec Asseco Resovii. Uważam, że moi zawodnicy zasługują na więcej. Nawet jeśli mają trudne momenty i nie grają siatkówki jakiej chcieliby grać i jakiej się od nich oczekuje, to kibice w pierwszej kolejności powinni ich wspierać."

Pretensje do rzeszowskich kibiców, że nie wspierają swoich zawodników w momencie gdy po 10 kolejkach nie wygrali meczu u siebie i są na ostatnim miejscu w tabeli??? Kto i kiedy ich nie wspierał?? całe Podpromie na ost. meczu?? On myśli, że przyjechał do klubu gdzie kibiców można traktować jak kukiełki? Kibiców którzy są uznawani za najlepszych w Europie? gdzie od dziadka po wnuka całe rodziny od lat `70tych chodzą na Sovie, znają się na siatkówce jak mało w którym mieście i jest to klub za którym poszli by w ogień? w meczu z ZAKSĄ nie widziałeś Panie trenerze jak działa Podpromie gdy zawodnicy grają na "rzeszowskim" poziomie? Zacząłeś bardzo kiepsko Panie trenerze ... nikt tu na forum nie formułował do Pana większych zarzutów gdy nie było widać za bardzo progresu w grze zespołu a tu taki babol .. jakbyśmy usłyszeli, że "Wy jesteście od kibicowania bo to Wasza powinność a nie od oceniania, bo nam się należy!" - nic się Tobie nie należy Panie Trenerze !!! im szybciej to zrozumiesz , że Twierrdza Podromie działała najlepiej wtedy gdy zawodnicy byli blisko kibiców tym lepiej dla Ciebie i dla Nas - jeśli uważasz, że przyjechałeś do Rzeszowa aby ustawiać kibiców po kontach to zły adres dla Ciebie!
Prezes Igła powinien tą sytuacje mocno przeanalizować i wyciągnąć wnioski ... w najczarniejszych myślach nie pomyślałem, że Trenerowi tak puszczą nerwy .... tak droga ARR relacji z kibicami nie zbudujecie .. nawet najbardziej otwartymi dniami z zespołem, do tego w momencie gdy kibicie naprawdę byli z zespołem mimo tragicznej gry i fatalnej pozycji w tabeli.