Autor Wątek: Transfery 2011/2012  (Przeczytany 634342 razy)

shevcu1990

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Transfery 2011/2012
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 18, 2011, 23:39:05 pm »
Także po kolei. Odejście Ljubo przesądzone, nie jestem pewien czy aby wybór Kowala jest najlepsza opcją, poczekamy jeszcze na potwierdzenie tego newsa. Co do zmian personalnych. To idąc za włoskim portalem volleyball.it Włoch Matej Cernić jest głównym celem transferowym Ravenny na najbliższy sezon i nie jest wykluczone, że Włoch wróci do ojczyzny, bo w Rzeszowie nie spełnił do końca pokładanych nadziei. Wypadałoby pożegnać się z Millarem, bo jego gra odkąd Akhrem dostał obywatelstwo za dużo nie wnosi, a blokuje miejsce dla obcokrajowca. Lepiej spisywał się, gdy wchodził na zmiany na początku sezonu w celach zadaniowych. Z Baranowicza zrobić drugiego sypacza i Kowalskiego włączyć do zespołu. Obaj będą ze sobą rywalizować, a pierwszym rozgrywającym powinien być ktoś z zagranicy. Akhrem za rok ma koniec kontraktu, ale zostanie u nas na dłużej i mam nadzieję, że w najbliższym czasie zostanie kapitanem naszej drużyny. Igła chce przedłużyć kontrakt na 3 lata, zarząd na rok więc pewnie dogadają się na minimum te dwa lata...

PS. Odpadł już jeden znakomity szkoleniowiec - Silviano Prandi, który od przyszłego sezonu zostanie trenerem Latiny.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery 2011/2012
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 18, 2011, 23:44:35 pm »
TZ Baranowicza zrobić drugiego sypacza i Kowalskiego włączyć do zespołu. Obaj będą ze sobą rywalizować, a pierwszym rozgrywającym powinien być ktoś z zagranicy.

Wątpię czy Baranowicz będzie chciał zostać na takich warunkach, zdegradowany do drugiego sypacza. Raczej w jego wieku potrzebna jest gra, a nie grzanie ławy, i będzie szukał klubu gdzie grać będzie mógł.
Wymiana dwóch graczy, jest lekkim strzałem w kolano, dlatego obstawiam że zostanie Ivan(nie będzie blokował już limitu), dojdzie drugi zagraniczny sypacz + Kowalski - o ile nie da się go nigdzie wypożyczyć.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery 2011/2012
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 19, 2011, 00:18:43 am »
"2. Proszę o nie umieszczanie tutaj plotek typu usłyszałem od kolegi, który jest kuzynem kolegi itd. Takie posty będą usuwane."
A ja uprzejmie proszę o zamieszczanie plotek. Komunikaty z gazet i portali mogę przeczytać sam  :P
Ćwierć dyskusji po ubiegłym sezonie zajęły plotki i czytało mi się je z dużym zainteresowaniem.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Szatan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 214
Odp: Transfery 2011/2012
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 19, 2011, 00:23:42 am »
Zmiana Travicy na Kowala przyniesie jeden skutek, być może nie będzie już magicznych notatek i lepsza polska wymowa. Dla mnie Kowal w roli pierwszego trenera, z całym szacunkiem ale to strzał w kolano i stope... Nam jest potrzebny ktoś kto ma jaja, potrafi prowadzić drużyne gdzie jest sporo indywidualności i różnych od siebie charakterów, ktoś kto to wszystko złoży do kupy, ktoś kto potrafi porozmawiać ale i krzyknąć i posadzić na ławie wtedy kiedy tego potrzebuje. Nie można myśleć o samym przygotowaniu fizycznym ale i psychicznym i od tego właśnie jest trener. A Kowal jednak jest częścią tego naszego bagienka i jak nie dojdzie nowy trener z doświadczeniem charyzmą umiejętnościami i charakterem to będziemy dusić sie we własnym sosie, coraz głębiej grzęznąć w tym bagienku. Strzałem w drugie kolano będzie wymiana znowu połowy składu (lub też więcej niż połowy :/) a strzałem w drugą stope będzie niewątpliwe nie przedłużenie kontraktu z Igłą (ale to jest raczej nie możliwe). Dla mnie zmiany powinny być kosmetyczne, choć zmiana sypacza nie będzie kosmetyką. Baranowicz niech zostanie ale jako ten drugi. Na pierwszego rozgrywającego powinien przyjść ktoś utalentowany i doświadczony. Do tego jeszcze środek, chciałbym zobaczyć u nas Kadziewicza na środku, Może to tylko moje chęci trudno. Millar, cenie go jako człowieka i zawodnika miał kilka dobrych występów jak i zupełnie nie udanych dlatego mam mieszane uczucia co do niego. Reszta drużyny powinna zostać, Buszek na wyporzyczenie to napewno, zastanawiałem sie też nad Mateuszem ale on już powinien coraz częściej u nas grać... Na chwile obecną to tyle odemnie, poczekam na jakieś pierwsze doniesienia mediów na temat ewentualnych transferow, odejsc, propozycji i innych spekulacji. a tym czasem życze dobrej nocy i udanego świętowania ;]

shevcu1990

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Transfery 2011/2012
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 19, 2011, 00:27:51 am »
Baranowicz zapewne jak każdy zagraniczny ma podpisany kontrakt 1+1. Jeżeli nie będzie chciał zostać to trudno, Ivan na drugiego się nadaje a w tym wieku na brak gier narzekać nie będzie. Opcja rezerwowych obcokrajowców na pozycjach 1 i 4 jest bardzo ciekawa. Wobec tego zostaje jedno pytanie zagraniczny przyjmujący czy środkowy? Jestem za tą pierwszą opcją, zważywszy że z Częstochowy da się wyciągnąć przynajmniej jednego środkowego, który u nas może zadomowić se w pierwszym składzie.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery 2011/2012
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 19, 2011, 00:35:05 am »
Co do Polskich przyjmujących na rynku, nie aż takiej jakości jak na środku. Z przyjęcia możemy wyrwać Bartmana, Kubiaka, Bąkiewicza, i być może Ruciaka - tak mi się wydaje. To nie są zawodnicy, póki co klasy światowej, którzy dadzą aż taki plus grze Resovii.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery 2011/2012
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 19, 2011, 00:39:32 am »
A Kowal jednak jest częścią tego naszego bagienka i jak nie dojdzie nowy trener z doświadczeniem charyzmą umiejętnościami i charakterem to będziemy dusić sie we własnym sosie, coraz głębiej grzęznąć w tym bagienku.
Andrzej nie jest "częścią bagienka". Relacje w klubie były inne niż sugerujesz. Andrzej potrafił scalić w drużynę takie osobowości jak Igła, Papkin i Lukas (tylko Piotrkowi Gabrychowi nie dał rady  ;D ). Jest inną osobowością niż Ljubo i inny będzie miał sposób prowadzenia zespołu. Nie mam wątpliwości co do jego kompetencji. Radek Panas czy Krzysiek Stelmach mają uznaną markę a Andrzej przygotowywał się do roli I trenera znacznie dłużej niż oni. Nie było tajemnicą, że dostanie szansę. Nie ma potrzeby dłużej czekać.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Dzej

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 148
Odp: Transfery 2011/2012
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 19, 2011, 00:46:09 am »
rozgrywajacy: jakis klasowy zawodnik(marzenie grankin)+kowalski
atakujacy: grozer, jozek
przyjmujacy:akhrem, mika, buszek, peszko
srodkowi: jakis klasowy zawodnik koniecznie z mocna zagrywka, kosok, perlowski
libero:igla
trenejro: de giorgi + kowal (choc wariant z kowalem jako 1 coach tez moglby byc spoczko)

takie tam marzenia...

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery 2011/2012
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 19, 2011, 00:59:09 am »
Jeśli chcemy zdobyć złoto w +L, potrzebujemy przyjmującego z "najwyższej półki". Na środku wystarczą nam Kosok, Grzyb, Dzidek i... (chciałbym Piotrka Haina, ale chyba będzie Nowakowski; w przyjście Kadzia nie wierzę, choć dla mnie nadal jest najlepszym polskim środkowym)). Na przyjmującego warto wydać nawet "kosmiczne" pieniądze. Nie widzę w kraju takiego. Szkoda, że Peter Veres będzie nie-do-wy-ję-cia. Do Horstinka nie mam przekonania. Bierieżko?  Byłoby fajniuteńko
Szkoda, że Kubańczyków Fidel wypuści dopiero po IO.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2011, 01:05:09 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

shevcu1990

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Transfery 2011/2012
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 19, 2011, 01:42:36 am »
Jeśli chcemy zdobyć złoto w +L, potrzebujemy przyjmującego z "najwyższej półki". Na środku wystarczą nam Kosok, Grzyb, Dzidek i... (chciałbym Piotrka Haina, ale chyba będzie Nowakowski; w przyjście Kadzia nie wierzę, choć dla mnie nadal jest najlepszym polskim środkowym)). Na przyjmującego warto wydać nawet "kosmiczne" pieniądze. Nie widzę w kraju takiego. Szkoda, że Peter Veres będzie nie-do-wy-ję-cia. Do Horstinka nie mam przekonania. Bierieżko?  Byłoby fajniuteńko
Szkoda, że Kubańczyków Fidel wypuści dopiero po IO.

Hain jest beznadziejny w bloku, bez sensu taki transfer. Częstochowa ma lepszych grajków na tej pozycji. Z Kadziem było dmuchnie  balonika w poprzednim mercato, teraz nie widzę opcji, aby miał odejść z Rosji. Biereżkho nie do ruszenia. Zenit oferował mu jakiś czas temu 0.5 mln euro za rok gry. Do tego u nas miałby problemy z aklimatyzacją - początki w Modenie nie były najlepsze. Po przyjściu Bangoliego wszystko wskazuje na to, że Rosjanin pozostanie w Modenie na przyszły sezon. Też żałuję Veresa, choć nie skreślałbym tej opcji. Dante wraca do Brazylii, Ball odszedł z Zenitu i mogą pokusić się o ściągnięcie do Kazania Grankina (nas na niego w pojedynku z Zenitem nie stać), także jeżeli w Moskwie się ekipa posypie, to Węgier będzie szukał klubu. Nadal jestem zwolennikiem opcji ściągnięcia Holendra na skrzydło, może przyjęcie jest nie najlepsze, ale jak w przyszłym sezonie wróci już na dobre po kontuzji power w łapie, to byłby niezły pożytek z Roberta.