Autor Wątek: Transfery 2011/2012  (Przeczytany 634344 razy)

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Transfery 2011/2012
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 19, 2011, 07:40:38 am »
Na jakimś forum przeczytałem, że planowany jest "zakup" Kubiaka do Resovii...nie wiem na ile to wiarygodna informacja, ale gdyby tak było to, mimo tego, że nie zbyt go lubię, byłby to ruch w odpowiednim kierunku.
A sprawa lubienia, czy nie nie ma tu żadnego znaczenia... ;D
Najważniejsza zmiana i tak się właśnie dokonuje.
Myślę, że czas najwyższy powiedzieć Andrzejowi Kowalowi - sprawdzamy! Dość przesiadywania w cieniu. Czas wypłynąć na głębokie wody...

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Transfery 2011/2012
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 19, 2011, 08:00:57 am »
Zmiana Travicy na Kowala przyniesie jeden skutek, być może nie będzie już magicznych notatek i lepsza polska wymowa. Dla mnie Kowal w roli pierwszego trenera, z całym szacunkiem ale to strzał w kolano i stope... Nam jest potrzebny ktoś kto ma jaja, potrafi prowadzić drużyne gdzie jest sporo indywidualności i różnych od siebie charakterów, ktoś kto to wszystko złoży do kupy, ktoś kto potrafi porozmawiać ale i krzyknąć i posadzić na ławie

Po pierwsze  primo - zarzucanie Ljubo słabej polskiej wymowy świadczy o małości autora tych słów. Można Travicę krytykować za wiele rzeczy, ale za to, że nauczył się polskiego i nam polskim poliglotom umożliwił bezproblemowe porozumiewanie się ze sobą, chylę czoła...!!!
Po drugie primo - zarzucanie Andrzejowi Kowalowi braku charakteru (o innych przymiotach nie wspominam) jest dowodem na brak wiedzy o nim. Jeśli ktoś pamięta, tak jak ja pamiętam, grę Andrzeja w Resovii to nigdy nie powiedziałby, że to niecharakterny człowiek. To, że ktoś z pokorą i szacunkiem spełnia swoje obowiązki i jest bezkonfliktowy w swojej roli, nie świadczy o nim źle. Wręcz przeciwnie.
Twierdzenie, że powinno być inaczej jest właśnie obrazem naszego lokalnego, polskiego bagienka...Kto jest przekorny...jest niepokorny...ten jest z jajami... ::) No to trzeba zatrudnić Piotrka Gabrycha...
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2011, 08:08:51 am wysłana przez alex »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery 2011/2012
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 19, 2011, 08:16:52 am »
Na jakimś forum przeczytałem, że planowany jest "zakup" Kubiaka do Resovii...nie wiem na ile to wiarygodna informacja, ale gdyby tak było to, mimo tego, że nie zbyt go lubię, byłby to ruch w odpowiednim kierunku.
Tylko, że Kubiakiem to my Ligi Mistrzów nie wygramy. Mistrzostwa Polski pewnie też nie.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Transfery 2011/2012
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 19, 2011, 08:28:13 am »
Jak dla mnie kluczowa zmiana musi nastąpić na pozycji pierwszego sypacza. Moje obawy co do Michała się potwierdziły. Nie wytrzymał psychicznie...Owszem nabrał doświadczenia, ale to dalej za mało, żeby poprowadzić zespół do Mistrzostwa Polski. I to właśnie na zdobyciu czegoś w "naszym bagienku" bym się koncentrował. Nie można być niecierpliwym. Świadczą o tym najlepiej ostatnie trzy sezony  ;D ;).
Poza tym nikt nie mówi, że jedynym wzmocnieniem na pozycji "przyjęcie" miałby być Kubiak. Jeśli pogłoski o odejściu Mateja się potwierdzą to będziemy potrzebowali dwóch przyjmujących.
"Budowanie" zawęziłbym do tych czterech ruchów - zmiana pierwszego trenera, dwóch przyjmujących i rozgrywający.
Chyba, że stać nas też na wzmocnienie ławki...?

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery 2011/2012
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 19, 2011, 08:55:54 am »
Mam nadzieję na przyjście Maćka Dobrowolskiego. Przy nim byłbym spokojny o kolejne sezony. Georg potrzebuje takich wystaw.
Po takim "nieefektownym" transferze byłbym spokojny o bezpieczeństwo rozegrania bez względu na to, komu powierzono by rolę "pierwszego".
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery 2011/2012
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 19, 2011, 09:11:42 am »
Zmiana Kowala powinna nastąpić w środku sezonu, po odpadnięciu z PP i PCev. Tak by spokojnie mógł przygotować drużynę na playoffy, nie było żadnych racjonalnych przesłanek że Travicy się to uda. Po dwóch blamażach, i słabej formie zawodników, tylko najwięksi optymiści liczyli że Ljubo wyciągnie coś więcej z tej ekipy. Racjonalnych przesłanek nie było.

Kowal, to eksperyment, podobnie jak Baranowicz. Uważam że Baranek za dwa sezony, byłby najlepszy w pluslidzę, tak jak uważam że za 3 sezony Kowal, także dobijałby się do czołówki(choć są to domysły). Ale nie teraz nie dzisiaj, podobnie jak Baranek. To fajni perspektywiczni fachowcy, ale całkowicie pozbawieni, czegoś co w sporcie jest bardzo ważne, doświadczenia i ogrania. Być może Kowal będzie naszym Guardiolą, i wygra wszystko co tylko się da. Chciałbym, ale nikt mi nie powie, że nie ryzykujemy. Ryzykujemy i eksperymentujemy. Po raz kolejny.
Stelmach potrzebował 3 sezonów, aby wyjść na swoje. W tym czasie, nie obyło się bez bolesnych porażek(jak choćby ta z nami, w tamtym sezonie), czy my mamy tyle czasu? Czy będziemy tyle czekać?

Podchodzimy do tego, trochę, Kowal jest nasz, wara od niego,długo czekał,i wszyscy i tak są lepsi od Ljubo.
A brakuje argumentów czysto sportowych, wszystko bazowane jest na domysłach.

Nasuwa się pytanie, czy Kowal wie jak poprowadzić drużynę na playoffy, PP, PCEV? Ważne jest słowo "wie", ważniejsze niż możliwy zamiennik "wydaje mu się że wie". Jeśli zostaje pierwszym trenerem, to zapewne musi wiedzieć.
Skoro wie, to dlaczego w tym sezonie było tak słabo. Opcje są trzy, albo Kowal ukrywał tą wiedzę, albo Ljubo był betonowym suchaczem(a Kowal wolnym słuchaczem, który tylko słucha), albo odkrył tą wiedzę niedawno.
Bo drugi trener też w jakiś sposób odpowiada za zespół, i za jego ostateczny wygląd.
Dodatkowo w Rzeszowie jest presja na wyniki, i cholerne ciśnienie na sukces, to nie są atuty dla młodego(wręcz siatkarskiego żółtodzioba) trenera.

Co do zmiany sypacza, raczej powinniśmy zrobić max 1. Dwóch sypaczy to jednak bardzo spora rewolucja. A Ivan, daje rade jako drugi gracz. Zawodnicy bardzo pochlebnie się o nim wypowiadają (w sumie na czasami bardziej niż o Baranku...)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2011, 09:19:07 am wysłana przez biperion »

mumcio

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 681
Odp: Transfery 2011/2012
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 19, 2011, 09:14:16 am »
dorzucę swoje przemyślenia : środek Perła , Kosok , Grzyb (Nowakowski) żadnych obcokrajowców ! W tamtym roku nie byłem zwolenikiem Rayana bo nasi nie są aż tak bardzo słabsi - zresztą środkem meczy się nie wygrywa  ::) , rozegranie tu potrzeba mieszankę rutyny z młodością czyli Tichacek, ??? ew. ktoś tego pokroju rez. może być Baranek , Drzyzga ew. Kowalski trzymanie Ivana bez sensu nic na przyszłość nie zyskujemy , przyjęcie zostawić (jestem pewien że przy nowym rozgrywjącym Cernić by odżył w ataku ) jak Matej wróci do ojczyzny to wszystkie pieniądze zaoszczędzone (kontrakty Travicy,Cernica,Millara ) dawać tu na prawdziwą światową gwiazdę byle nie podstarzałą po 30-ce , marzy mi się sprowadzenie zawodnika pokroju Alka ... libero Igła i przy nowym trenerze częściej na mecze pietruszkowe Głód . Trener ... hmm jak Kowal to OK zarząd bierze na klatkę odpowiedzialność w sumie z takim potencjałem gorzej być nie może a może będzie wspaniale nie znam warsztatu Andrzeja od kuchni ale epizod po Janku Suchu był super jakby obecna drużyna walczyła jak tamta to mielibyśmy na pewno finały , zresztą tamta też wiele w 2008 roku przegrała przez kontuzję Piotrka Łuki ale styl walki był imponujący , play off z Olsztynem to były mecze których przy LT nie uświadczyłem ...  

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery 2011/2012
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 19, 2011, 09:24:11 am »
biperion, miałeś kiedyś szefa? Są tacy, którym możesz mówić a on i tak wie najlepiej.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: Transfery 2011/2012
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 19, 2011, 09:27:45 am »
Tylko, że Kubiakiem to my Ligi Mistrzów nie wygramy. Mistrzostwa Polski pewnie też nie.

Ale Kubiak to jedyny realnie dostępny polski przyjmujący prezentujący jakiś poziom. Zagraniczny + Kubiak, a Buszek na wypożyczenie i będzie git.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery 2011/2012
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 19, 2011, 09:32:18 am »
Ale Kubiak to jedyny realnie dostępny polski przyjmujący prezentujący jakiś poziom. Zagraniczny + Kubiak, a Buszek na wypożyczenie i będzie git.

A Kubiak nie jest przypadkiem wypożyczony? I czy też nie chce znaleźć się w jednej drużynie, z Bartmanem(który jest jego kolegą)?
Generalnie w Rzeszowie grzałby ławkę, a sam nie wiem czy zawodnik, który się rozwija, chciałby tego.