Autor Wątek: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022  (Przeczytany 50120 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #180 dnia: Marca 09, 2022, 20:51:03 pm »
Uff. Duża ulga.
Radom przetrzebiony zdrowotnie, ale bardzo solidnie grał przez 2 sety.
My - bez błysku. Dostosowaliśmy się do przeciwnika.
Najważniejsze jest zwycięstwo.
Poczekamy na wyniki w meczach JW-Olsztyn i Zawiercie-Warszawa.
Zawiercie nie ma łatwego kalendarza (Warszawa d, Skra w, Resovia d, Lublin d).
Dużo zależy od nas.
Z matematycznego punktu widzenia wszystko (czyli 4. miejsce) zależy tylko od nas, ale dziś trudno kalkulować, że wygramy z Zaksą.
------------------------------------------
W następny piątek (18 marca 2022 r., o godz. 20:30) gramy u siebie z Suwałkami. I znów będzie to bardzo ważny mecz.
Mam nadzieję, że Podpromie będzie pełne kibiców.
Te dni skłaniają mnie do smutnych refleksji. U naszych sąsiadów toczy się wojna. Ich świat wali się w gruzy. Kobiety i dzieci ratują życie. Mężczyźni ruszają na front. Walczą i będą walczyć. Jeszcze nie do końca to do nas przemawia. Wciąż są to dla nas "obrazki w telewizji". A przecież telewizję można wyłączyć. Wtedy obrazków nie ma.
Jeśli ktoś zaangażował się w pomoc Ukrainie, wie, że tej "telewizji" nie da się wyłączyć. Wie, że to jest rzeczywistość. Wie, że za chwilę może nie być świata naszych sąsiadów. Wie, że także nasz świat może runąć w gruzach z powodu czyjejś psychopatii, zakłamania, nie liczenia się z drugim człowiekiem, niezrozumiałej dla mnie chęci panowania nad drugim człowiekiem, zniewolenia go.
Nic w życiu nie jest dane "raz na zawsze". O wszystko, co dobrego dostajemy od życia, warto dbać, bo można to stracić szybciej niż przypuszczamy.
Pasja, która łączyła i łączy nas na Podpromiu, też nie jest nam dana "raz na zawsze". Może nie jest to najważniejsza sprawa w życiu, bo to tylko rozrywka, ale każdy człowiek w każdych, nawet najtrudniejszych czasach potrzebuje wytchnienia.
Zadbajmy o naszą pasję. Cieszmy się nią dopóki możemy się nią cieszyć. Być może zasmuci nas, a nawet zezłości jakaś sportowa porażka, ale cieszmy się nawet tym, że mamy tylko takie powody do chwilowego smutku.
Marzyłem o tym, żeby w przyszłym sezonie pojechać na mecz +L do Lwowa. Dziś to marzenie wydaje się bardzo odległe. Czy jest niemożliwe do spełnienia? Wierzę, że jest możliwe. Powiem więcej - wiem, że musicie je spełnić  :) Jeszcze nie wiem jak to zrobić, ale trzeba to zrobić. Trzeba to moje marzenie odbudować. Proszę, zróbcie, co możecie, żeby je urzeczywistnić. Ja też próbuję i będę próbował.
Przyjdźmy na mecz z Suwałkami. W takim wydarzeniu warto uczestniczyć. Przecież każdy taki mecz jest chwilą niezwykłą. A takie chwile nie są nam dane raz na zawsze. Jest tych chwil bardzo ograniczona ilość.
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2022, 09:10:36 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #181 dnia: Marca 12, 2022, 20:17:04 pm »
Zaksa i JW zagrali dla nas.
Jeśli wygramy z Suwałkami i Cuprum za 3 punkty, powinniśmy zakończyć rundę zasadniczą na co najmniej 6. miejscu. Każdy kolejny punkt jest szansą na 5. miejsce. Nawet zajęcie 4. miejsca nie jest całkowitą abstrakcją.
Jutro mecz Zawiercie - Warszawa. Właściwie to każdy wynik jest dla nas dobry: albo umacniamy się na 5., albo zwiększa się nam szansa na zajęcie 4. miejsca.
Trzeba jednak pamiętać, że matematycznie nie awansowaliśmy jeszcze do play-off. Dlatego nasz mecz z Suwałkami jest naprawdę ważny. Ewentualna przegrana sprawiłaby, że będzie bardzo nerwowo i wszystko może się ważyć aż do ostatniej kolejki. A nerwowość nam nie sprzyja. Wciąż nie jesteśmy pewniakami w grze.
W piątek czeka nas bardzo ważny mecz.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

SiatkarskiFan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 378
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #182 dnia: Marca 15, 2022, 13:08:19 pm »
Priorytet to uniknąć Kędzierzyn i Jastrzębie, dzięki czemu dajemy sobie procentowo większe szanse na walkę o medal
a czy to będzie finalnie 4,5 czy 6 miejsce to większego znaczenia nie ma na tym etapie, decydować będzie aktualna forma i dyspozycja dnia

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #183 dnia: Marca 15, 2022, 18:33:00 pm »
Jednak lepiej byłoby mieć (ewentualnie) 2 mecze u siebie. Tyle że o 4. miejsce będzie bardzo trudno. Właściwie to nierealne.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Gonzo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 274
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #184 dnia: Marca 15, 2022, 20:32:14 pm »
Jednak lepiej byłoby mieć (ewentualnie) 2 mecze u siebie. Tyle że o 4. miejsce będzie bardzo trudno. Właściwie to nierealne.
Dlaczego? Wystarczy tylko wygrać 4 mecze? ;D

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #185 dnia: Marca 15, 2022, 23:22:29 pm »
Po dzisiejszym meczu Zaksa - Skra (1:3) już takie nierealne to nie jest.
Powiedzmy, że jest teraz to jest bardzo trudne.
Pewne jest natomiast, że nie zajmiemy 3. miejsca. Z tym akurat da się żyć.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

SiatkarskiFan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 378
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #186 dnia: Marca 16, 2022, 08:05:05 am »
Dlaczego? Wystarczy tylko wygrać 4 mecze? ;D

Po niemrawym początku, ciągle falującej grze - każdy awans do playoff i przejście do kolejnej rundy uważam za "sukces"
Szkoda, że musiałem obniżyć znacząco swoje oczekiwania

reeman

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 832
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #187 dnia: Marca 18, 2022, 23:03:04 pm »
Kompromitacja !!!

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 372
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #188 dnia: Marca 18, 2022, 23:17:35 pm »
Szkoda słów.

arek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 233
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #189 dnia: Marca 18, 2022, 23:40:03 pm »
Przyjdźmy na mecz z Suwałkami. W takim wydarzeniu warto uczestniczyć. Przecież każdy taki mecz jest chwilą niezwykłą. A takie chwile nie są nam dane raz na zawsze. Jest tych chwil bardzo ograniczona ilość.

Nie żałuję, dawno nie widziałem na własne oczy, żeby przepie*dolić seta z 23:18.

A ludzi na hali było i tak za dużo- promocja meczów- w tym ceny biletów (zresztą nie tylko to) w korporacji "leży i kwiczy".

Więcej nic nie napiszę- szkoda mi dzisiaj klawiatury na tę korporację.