Autor Wątek: Turnieje przed sezonem 2012/2013  (Przeczytany 46541 razy)

Shark1905

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1090
Odp: Turnieje przed sezonem 2012/2013
« Odpowiedź #220 dnia: Września 23, 2012, 00:48:56 am »
W Jastrzębiu wyróżnił się Martino. Ma facet ciężką rękę. W 3 secie jak wszedł na zagrywkę tak nie chciał zejść.

Ja tam wolę Naszego Paula.
Chłopak  broni ,blokuje ,serwuje a i w ataku ma wysoki procent.Czego więcej chcieć?


Blejd

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 877
Odp: Turnieje przed sezonem 2012/2013
« Odpowiedź #221 dnia: Września 23, 2012, 00:56:25 am »
Ja tam wolę Naszego Paula.
Chłopak  broni ,blokuje ,serwuje a i w ataku ma wysoki procent.Czego więcej chcieć?

A to się zgadzam. Tak jak i po Tichacku widać po nim większy luz. Ciekawe jak to będzie wyglądało jak przyjdą mecze o punkty. Jeśli utrzyma taką formę to moim zdaniem będzie pewniakiem na przyjęciu.

poyjla

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 362
  • Rzeszowianka
Odp: Turnieje przed sezonem 2012/2013
« Odpowiedź #222 dnia: Września 23, 2012, 01:31:42 am »
W Jastrzębiu wyróżnił się Martino. Ma facet ciężką rękę. W 3 secie jak wszedł na zagrywkę tak nie chciał zejść.
W gazetce turniejowej (na stronie tez) jest kilka info o Martino
"Ciekawą, a zarazem kontrowersyjną postacią w zespole trenera Lorenzo Bernardiego jest Matteo Martino. 25-letni przyjmujący już siedem lat temu zadebiutował w reprezentacji Italii, szybko się jednak z nią pożegnał ze względu na niezwykle trudny charakter. Czasem z treningów musiano wyprowadzać go siłą, często kłócił się też ze szkoleniowcami. - Po pierwsze to chyba największy talent, jaki kiedykolwiek widziałem. Ale na pewno nie tytan pracy - uważa Sebastian Świderski, który zna go z czasów gry w Lube Banca Macerata. - To dziwny człowiek, bardzo wybuchowy, czasami też nieodpowiedzialny - dodaje. Swego czasu Włoch ogłosił nawet zakończenie kariery halowej i koncentrację na siatkówce plażowej. Zmienił jednak zdanie. W ub. sezonie grał w włoskiej Modenie." <<--- jesli nie bedzie prowadzil walki ze sztabem i reszta druzyny moze wiele wniesc dobrego do ligi :)

Doping b.slaby, jedynie w ostatnim secie hala nagle przebudzila sie (nikt nie chcial wyjsc z hali o 23.oo :P ). Oby jutro bylo lepiej  i zeby kazdy mial tyle sily, ile Z.Bartman podczas dzisiejszego meczu :P
:: Bez Kibiców nie ma sportu ::

Monixx

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2316
Odp: Turnieje przed sezonem 2012/2013
« Odpowiedź #223 dnia: Września 23, 2012, 09:46:43 am »
Ja pochwale Bartmana nie tylko za grę ale za to, że jest dobra duszą tego zespołu. Nie wiem czy zauważyliście ale nawet jak stał chwile w kwadracie to na przerwach pierwszy biegł do chłopaków poklepywał rozmawiał, od razu Pitem się pierwszy zainteresował. Też po wejściu Jochena i jego pierwszych piłkach, które mu nie wyszły okazał mu wsparcie. Fajnie, bo to rodzi dobrą atmosferę w zespole.

I jeszcze co do Tichacka... siedzę za rezerwowymi to wiele słyszę i w pierwszym secie trener do niego: "Lukas zagraj coś bardziej kombinacyjnie, pajp, środek przy dobrym przyjęciu nie tylko na skrzydło..." Tichacek rozegrał pajpa a trener z uśmiechem do II trenera: "No kur... trzeba mu to cały czas przypominać?" :D

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Turnieje przed sezonem 2012/2013
« Odpowiedź #224 dnia: Września 23, 2012, 10:34:57 am »
Po kolei:
1/ Jestem - biorąc pod uwagę etap przygotowań na jakim obecnie jesteśmy - pod dużem wrażeniem tego co wczoraj widziałem i jeszcze WIĘKSZYM WRAŻENIEM DUŻYCH REZERW JAKIE DRZEMIĄ W NASZYM ZESPOLE. Wczoraj był bardzo fajny, dobry i emocjonujacy mecz. Jak wspomniałem wyżej mamy bardzo dużę rezerwy. Jastrzębski również ma te rezerwy, ale - moim zdaniem nie tak duże i głębokie - jak MY. Jastrzębski z pewnością ma jeszce rezerwy w doskonaleniu pewnych schematów czy elementów gry. My również, ale w odóżnieniu do Jastrzębskiego my mamy jeszcze spore rezerwy kadrowe, i to bedzie stanowić NASZĄ NAJWIĘKSZĄ SIŁĘ W TYM SEZONIE. Czy Jastrzębski jest w stanie wystawić mocniejszą 6-tkę niż wczoraj? Nie sądzę. Czy my jesteśmy w stanie wystawić mocniejszą 6-tkę niż wczoraj? Uważam, że TAK.

2/ Zapowiada się naprawdę pasjonujący sezon (wiem, wiem - powtarzam to co roku ;)). Ale ten sezon PlusLigi naprawdę ma szansę takim być. Jastrzębski jest dużo mocniejszą drużyną niż w ubiegłym sezonie. Tischer a Vinheado robi różnicę i to duuuuuużą. No i ten Martino. Ale On - moim zdaniem - zasłużył żeby potraktować Go w odrębnym punkcie. ZAKSA też bardzo się wzmocniła, szczególnie na środku który w ub. sezonie był ich piętą achillesową. Wiśniewski, Gladyr, Możdżonek to mimo wszystko dużo lepszy środek niż Kaźmierczak czy "król zagrywki" Czarnowski. Skra? O nich akurat nie można powiedzieć że się wzmocnili, ale z pewnością lekcewazyć ich nie nalezy. Będą mocni, i będą się liczyć o złoto (chociaż nie tak jak w ub. sezonach). No i MY! Co nas wyróżnia od w/w zespołów? Bardzo MOCNA I WYRÓWNANA 12-TKA/13-TKA. To będzie nasza siła. Mamy na KAŻDEJ POZYCJI PEŁNOWARTOŚCIOWYCH GRACZY, Z KTÓRYCH DOSŁOWNIE KAŻDY  MOŻE WNIEŚĆ WARTOŚĆ DODANĄ. Przykład pierwszy z brzegu? Proszę bardzo, weźmy parę atakujących. Schoeps/Bartman versus Łasko/Malinowski, czy versus Rouzier/Witczak. Czy zmiennik w JW czy ZAKSA może wnieść jakąś wartość dodaną? Nie sądzę. Maciek Dobrowolski? Czy może zmienić oblicze naszej gry? Może, i to jak najbardziej pozytywnie. A Violas? A Pilarz? A Vincić? Myślę że wymieniać dalej nie ma sensu. Popatrzmy na 4 naszych przyjmujących i  4-ki przyjmujących w JW, ZAKSA czy Skra.
Po wielu latach uwag do sposobu budowania naszej druzyny, myślę że nasi konkurenci mogą nam pozazdrościć 13-tki którą dysponujemy. To będzie NASZA SIŁA. Wyrównana i stabilna kadra.

3/ W świetle punktu 2 nie ma najmniejszych powodów do panikowania i przejmowania się kontuzjami i niedyspozycją Aleha, Piotrka czy Nikoli. Prędzej czy później dojdą do siebie, a godnych i pełnowartościowych zawodników mamy (chciałem napisać "zmienników", ale kto w tym sezonie to słowo u nas wogóle ni pasuje).

4/ Jeden z moich ulubieńców - Paul Lotman. Cichy i wielki bohater finałów ze Skrą Bełchatów. Grozer swoją drogą, ale Lotman to PRAWDZIWY CICHY BOHATER ostatnich finałów (szkoda że tak wiele osób o tym tutaj nie pisało i nie pisze - tylko Grozer, i Grozer). Ten gość jest dla mnie ................. BEZCENNY. Tak, tak. BEZCENNY! Pamiętam jak w ub. sezonie wiele osób bulwersowały słowa Andrzej Kowala, który powiedział że dla niego budowanie wyjściowej 6-tki zaczyna się od Paula. Gdybym był Andrzejem, w tym sezonie też zacząłbym ustalanie wyjściowej 6-tki od Paula. Bez kitu! Bardzo pożyteczny zawodnik. Taka nasza "mróweczka" od brudnej roboty. Nie gra efektownie. Nie zbija piłek z siłą młota. Ale jest cholernie pozyteczny i robi wielką robotę w obronie i przyjęciu. Zagrywkę też ma bardzo dobrą. Nic już nie poradzę, że  w każdej grze zespołowej zawsze imponowali mi zawodnicy od czarnej roboty. Może mało widoczni, mało efektowni, mało widowiskowi, ale za to cholernie POZYTECZNI I EFEKTYWNI. Takim zawodnikiem w piłce był Lothar Matheus, czy w naszej reprezentacji z lat 80-tych Waldemar Matysik (kto pamięta tego zawodnika?). Wczoraj Lotman znowu robił swoje. Trzymał przyjęcie , i bronił oraz podbijał piłki.

5/ A teraz kilka słów o naszych rywalach z Jastrzębia. A tak naprawdę o jednym zawodniku - MARTINO. Cieszę się że tacy zawodnicy grają w naszej lidze. Jestem pod wrażeniem tego gościa. Może orłem przyjęcia to on nie jest, ale bardzo skutecznie nadrabia to w ataku. Jest mocny i przede wszystkim ................. cholernie szybki. Nie boi się grać na duzym ryzyku. Jeżeli do tego dojdzie jeszcze regularność w zagrywce (a jestem pewien że dojdzie - to tylko kwestia czasu) to ......... wiele pozytku JW zniego będzie mieć. Oczywiście o ile głowa mu w tym nie przeszkodzi, bo wszyscy o nim mówią, że to tak samo utalentowny co bardzo NIEPKORNY (delikatnie mówiąć) typ. Jeżeli go Bernardi ujarzmi to bedzie cholernie groźny i jedną z najjaśniejszych postaci tego sezonu. Słyszałem, że Piotr Gabrych przty Martino to bardzo grzeczny chłopczyk.

« Ostatnia zmiana: Września 23, 2012, 10:59:41 am wysłana przez Pablo - EWP »
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Turnieje przed sezonem 2012/2013
« Odpowiedź #225 dnia: Września 23, 2012, 11:14:07 am »
Mnie zastanawia tylko dla czego Wojtek znów nie gra? Urazu żadnego raczej nie ma, na rozgrzewce atakował,serowowł normalnie. Tak jak rok temu zaczynamy sezon z Perłą, żeby znów się przekonać że jednak Wojtek lepszy?

A co do zachwytów nad Martino, faktycznie wbija ładne gwoździe, w 3secie odpalił serwisem jak Georg, ale jego dobra gra zaczęła się jak nasi przestali w niego serwować. Obciążony serwisem nie błyszczał, do tego słabo zbiera się do ataku po przyjęciu. Potencjał chyba największy w PL, ale wątpie że odpali na 100%.
W końcu.

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Turnieje przed sezonem 2012/2013
« Odpowiedź #226 dnia: Września 23, 2012, 11:31:02 am »
Mnie zastanawia tylko dla czego Wojtek znów nie gra? Urazu żadnego raczej nie ma, na rozgrzewce atakował,serowowł normalnie. Tak jak rok temu zaczynamy sezon z Perłą, żeby znów się przekonać że jednak Wojtek lepszy?

A co do zachwytów nad Martino, faktycznie wbija ładne gwoździe, w 3secie odpalił serwisem jak Georg, ale jego dobra gra zaczęła się jak nasi przestali w niego serwować. Obciążony serwisem nie błyszczał, do tego słabo zbiera się do ataku po przyjęciu. Potencjał chyba największy w PL, ale wątpie że odpali na 100%.
O matko! Zaczyna się rzeszowskie piekiełko >:( Wojtek się jeszcze nagra.  A co do Martino, no cóz ......... chyba ogladalismy 2 różnych zawodników. Moim zdaniem jest bardzo szybki, również w kontekście zbierania się do ataku po przyjęciu.  No ale może to ja rzeczywiście potrzebuję już mocniejszych okularów :P
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Tim

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 768
Odp: Turnieje przed sezonem 2012/2013
« Odpowiedź #227 dnia: Września 23, 2012, 11:31:59 am »
Mamy bardzo fajny zbilansowany skład, jak na ten okres przygotowań mecz stał na bardzo wysokim poziomie - może trochę więcej wymagał bym od Tichacka, ale ogólnie nie jest źle.
Co do JW to znowu szykuje sie powtórka z historii czyli gdy Łasko gra jest dobrze = wszystko do Michała, wg. mnie to nie jest dobry pomysł, Bernardi mam nadzieje wyciągnie jeszcze wnioski w ubiegłego roku. ALE , mają wielki diament do oszlifowania - Martino, wielki zawodnik który gdy jeszcze się ustabilizuje zarówno w grze jak i poza nią będzie najlepszym przyjmującym w Polsce - tylko ... czy Lorenzo jest w stanie go okiełznać??
Mecz piękny ... zachowanie KK wg. ich nomenklatury - piknikowe.

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Turnieje przed sezonem 2012/2013
« Odpowiedź #228 dnia: Września 23, 2012, 11:38:21 am »
O matko! Zaczyna się rzeszowskie piekiełko >:(

Piekiełko? Po prostu dziwie się że od Krosna w którym Wojtek grał bdb stoi w kwadracie.
W końcu.

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
Odp: Turnieje przed sezonem 2012/2013
« Odpowiedź #229 dnia: Września 23, 2012, 12:20:54 pm »
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2012, 12:28:35 pm wysłana przez barto »