Autor Wątek: Transfery na sezon 2010/2011  (Przeczytany 412425 razy)

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #60 dnia: Maja 15, 2010, 12:29:04 pm »
Załóżmy, że Guma zostaje w Grecji, albo idzie do K-K. I co wtedy?? My zostajemy z Ivanem i ściągamy Neroja( http://wyniki.siatka.org/ligi-polskie/2010-2011/transfery/plus-liga ) ?? Bez sensu. Nam jest potrzebny sypacz co najmniej na poziomie Rafy.

Janeczek?? Ja bym wolała Buszka...
Choć dobry Janeczek, nie jest zły ;)

Jest Guma - jest wszystko.

Co ma Janeczek do Buszka? Janeczek atakujący, Buszek przyjmujący??

Karolina3451

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 392
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #61 dnia: Maja 15, 2010, 12:31:59 pm »

Co ma Janeczek do Buszka? Janeczek atakujący, Buszek przyjmujący??


Buszek zaczynał i grał na ataku, więc można powiedzieć, iż atakujący.

kapello

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 229
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #62 dnia: Maja 15, 2010, 12:52:49 pm »
Moim skromnym zdaniem wszystko zależy od zwolnienia jednej z dwóch newralgicznych pozycji ataku lub rozegrania i wtedy beda dokonywane dalsze ruchy transferowe.

Na ataku wolałbym żeby został Mikko i miał dobrego zagranicznego zmiennika lub zeby sam był zmiennikiem. Bo w przeciwnym wypadku to kto z Polski? Jarosz? Wczoraj powiedział ze zostaje w ZAKSIE. Janeczek? No napędził nam troche stracha tylko czy z taką falującą grą da rady cokolwiek zrobić... Rynków zagranicznych nie obserwuję ale atakujący francuzów jest świetny - Rouzier (z zastrzeżeniem że nie wiem gdzie gra i jak wygląda jego kontrakt). Ivan Groźny? Nie stać nas...

Jednak ja widzę parę mieszaną na ataku Mikko - Janeczek.

Sypacz... i tu w zasadzie nie ma żadnej dyskusji. Albo Guma albo zagraniczniak... I teraz dalej kierunek francuski !Pujol! Z tego co wiem problemem jest u nas przedewszystkim wzrost naszego sypacza który w taktyce trenera (blok - oborona) nie sprawdza się tak dobrze...

Aleh i MM's zostają na pewno... I teraz problem czy rozwiązanie kontraktów z zaciągiem z częstochowy w całości czy tylko z jednym... Moim skromnym zdaniem tylko z jednym i to tym co ostatni grał. Nominalną pozycją Gierka jest 5, a nie 2 na której zmienił Marcina Wike... A na piątce mamy juz Alka :( Co więcej Gierek ma już swoje lata... Zakładając wariant najgorszy tzn. obstawienie pozycji młota i sypacza przez zagraniczniaków chciałbym prosić o wskazanie 2 polskich przyjmujących którzy mogliby Marcina i Krzyśka zastąpić? Moim skromnym zdaniem nie ma takich! Bąkiewicz (urazy, kontrakt, zero ataku), Bartman (zero przyjęcia, beznadziejna gra w obronie) i Grucha (przyjęcie jeszcze gorsze niż u Bartmana) odpadają... Rafał Buszek ewentualnie... A tak żeby bić się o złoto trzeba stabilizacji!

Srodek i Libero bez zmian... Zdrowy perła biega szybko, atakuje szybko i w zasadzie wszystko szybko :))) Kosok się nauczy, a i Wojtek Grzyb na przestrzeni sezonu bardzo mocno poprawił grę.

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #63 dnia: Maja 15, 2010, 13:07:06 pm »
Ja bym bardzo w Resovii widział Gumę, przede wszystkim przy rafie podwyższa dość konkretnie blok, i moim zdaniem jest to inna klasa rozgrywającego (przy całym szacunku dla Rafy), i robi się miejsce w składzie dla dobrego przyjmującego z zagranicy.

dedkam

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 109
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #64 dnia: Maja 15, 2010, 13:11:26 pm »
A tym czasem Mariuszek przedłużył kontrakt o 5lat, tak aby czasem ktoś nie mówił że powinien się sprawdzić we Włoszech np.

agnik

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 194
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #65 dnia: Maja 15, 2010, 13:22:48 pm »
Mariuszek przedłużył kontrakt o 5lat

Mariuszek jest za słaby na włoską czy rosyjską ligę, nie oszukujmy się. Tam musiałby udowodnić swoją wartość... . A tak jest w klubie,który osiągnął hegemonię w kraju. Po co mu więcej? Chłopak ma ambicje, ale ze zdrowiem kiepsko...

O ile dobrze liczę to spędzi w Bełchatowie 12 lat... ooo!

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #66 dnia: Maja 15, 2010, 13:27:03 pm »
Myślę, że Guma przyjdzie do nas. Christian Savani ?? Chciałoby się, ale chyba to nie jest realne. Na drugiego rozgrywającego albo zagranicznik albo Bartek Neroj. Swoją lewą ręką potrafi zaatakować. Jak nie Guma to tylko Pujol. Ostatecznie Esko, ale on już wiekowy.
Na atak widziałbym tego młodego Australiczyka lub .... no chyba Buszka.
Mikko. Mam nadzieję, że zostanie. Jeśliby nie chciał zostać widzę (przy przyjściu Gumy) Soto, Billingsa lub Pataka. Ivan Groźny nie realny. Dobry Rozuier nie jest zły. Przy Pujoly grałby dobrze.
Środek. Jeżeli Kadziu wyraziłby zgodę na przyjście do Reski nie byłbym zły, ale jeśli nie to zostaje bez zmian. Jeszcze możnaby Podrascanina.
Libero - wiadomo.
Przyjęcie. Tu jest największy dylemat. Aleh zostaje.
Gierka i Mateusza też bym zostawił. Z polskich przyjmujących to tylko Gruszka, Zibi lub Bąku. Z zagranicznych to Savani, Wijsmans lub ...

crash

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 433
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #67 dnia: Maja 15, 2010, 13:29:37 pm »
Ostatnio troche się dowiedziałem że jest też opcja na rozegraniu z Simonem Tischerem. Calkiem dobry siatkarz,kończy mu się kontrakt i chyba całkiem wysoki jak na rozgrywającego :)

Bo sprawa z Rafą już jest raczej przesądzona,chłopak chce wracać do żony do Włoch. :)

tyszcz

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 166
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #68 dnia: Maja 15, 2010, 13:31:36 pm »
Mateusz ma ważny kontrakt chyba o ile dobrze pamiętam.

Szoviak

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2520
  • G3
    • Z siatkówką przez życie
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #69 dnia: Maja 15, 2010, 13:39:47 pm »
Raczej do Francji ;)
Simon Tischer to też dobra opcja, ale ten Guma ...