Autor Wątek: Transfery na sezon 2010/2011  (Przeczytany 412389 razy)

pig on the wing

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 209
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #130 dnia: Maja 15, 2010, 22:32:19 pm »
Skoro zdecydujemy sie na takie (za przeporszeniem) posuniecie tzn. ze reszta skladu bedzie taka w spód rewelacyjna, ze... jest w tym troche optymizmu ;)
Jak to mowia 'punkt widzenia zalezy od punktu widzenia' - ja sklanialbym sie ku opcji wieszczacej, ze 'mierzymy zamiary na sily', a Józek to po prostu najlepszy gracz na jakiego mozemy sobie pozwolic. Oby nie. Z calym szacunkiem dla jego umiejetnosci i miejsca w 'nowej historii' Resovii (pamietam hasla z sezonu 07/08 - 'Józek do reprezentacji!'), ale pozwole sobie nie zgodzic sie z przedmowcami - Tomek nie gwarantuje ani drastycznego podniesienia poziomu gry w meczach o wysoka stawke jako joker, a tym bardziej nie dalby rady zastapic Mikiego przez znaczna czesc I rundy jako podstawowy atakujacy, a byc moze zajdzie taka potrzeba. Minelo pare lat, liga poszla do przodu, Tomek walczy ile sil w nogach i rekach, ale na ta chwile nie prezentuje dyspozycji 'medalowej'.
Z drugiej jednak strony chyba wszyscy chcemy, by Resovia bila wszystkich majac w skladzie zawodnikow, ktorzy beda gryzc parkiet, a nie zaciag najemnikow. Tomek bez watpienia zalicza sie do tych pierwszych.

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #131 dnia: Maja 15, 2010, 22:34:08 pm »
Wiesz to nie jest nic pewnego, ja tez nie jestem bardzo zadowolony z tej informacji,ale dobry Józek Walczak jest lepszy od ospałego,lecącego tylko i wyłącznie na kase i mającego o wszystko pretensje Mlijkovicia :D- no dobra przesadziłem troche,ale myśle że wiesz o co mi chodzi :P

No tak, chyba rozumiem.  ;) Jednak chemia- chemią, serce- sercem, ale wartosc sportowa w sytuacji, kiedy chcemy bic sie o najwyzsze cele powinna byc priorytetowa. Obawiam sie, iz jezeli dojdzie do tego, ze Józek wroci to bedzie to oznaczalo brak koncepcji na prowadzenie transferow, budowe skladu.

Co do przyjmujacego: a ten ponad dwumetrowy Australijczyk, ktorego nazwiska nie jestem sobie nawet w stanie przypomniec (a ktorego przejscie do Resovii bylo dla A. Grzyba niemal pewne) to byl na przyjecie czy na atak?

pig on the wing

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 209
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #132 dnia: Maja 15, 2010, 22:39:30 pm »
Atak

crash

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 433
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #133 dnia: Maja 15, 2010, 22:39:37 pm »
jeśli Józefacki przyjdzie to chyba po to by robił atmosfere, bo nie ukrywając - no nie jst typem zawodnika który w razie Kontuzji (odpukać) pociągnie załózmy dużą część sezonu ;
a pisałem ze Ilić/Neroj bo wolałbym polaka na rozegranie , wiem ze zmiana 2 rozgrywajków jest ryzykowna , ale kto nie ryzykuje ten nie wygrywa ...
nie mam pojęcia kogo na przyjęcie, jeśli chodzi o przyjmującego zza granicy ...
Dante Amaral!!

No dobra taki żarcik,ale skończmy juz te spekulacje bo ja normlanie za chwile nie wytrzymam tej niepewności :D
Ale dlaczego wy mówicie coś o leczeniu Mikko? Z tego co mi wiadomo on chyba nie ma w tym momencie większych problemów ze zdrowiem i cały następny sezon na chwile obecną mógłby spokojnie pociągnąć?
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2010, 22:42:25 pm wysłana przez crash »

SiatkarskiFan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 378
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #134 dnia: Maja 15, 2010, 22:46:23 pm »
z tego co mi wiadomo to ma poddać sie operacji ale to już inna sprawa (należało sie chociaż przyjrzeć ze nosił opaske na plecach);
a wracając do rozgrywającego :
kto jeśli nie Zagumny ?? z Polaków w obecnej chwili nie ma nikogo kto dorównywał mu klasy, zmiennikiem Gumy jeśli choidz o Polske mogłby być nawet Oczko jeśli by sie zgodził grać rezerwowego , bo z tego co mi wiadomo to nie bedzie grał juz w Olsztynie ...
a kto by nie chciał Dante ;p ? (oprócz Trentino :D)
ale realnie mierząc nie stać Polske na zakup takiego gracza, liczy że przyjdzie ktoś do naszego kraju (nie mówie tu konkretnie o Resovii) ktoś pokroju Kunariego/Samiki ...

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #135 dnia: Maja 15, 2010, 22:54:28 pm »
Wielkie dzięki Rafa za to co zrobiłeś dla Resovii,szkoda,że nikt z Tobą nie rozmawiał na temat ewentualnego przedłużenia kontraktu,życzę Ci wszystkiego najlepszego i dla Twojej małżonki szczęśliwego rozwiązania. Myśl czasem o nas, ale wiem,że tak będzie, bo nieraz udowodniłeś,że gra dla Resovii, to było dla Ciebie coś bardzo ważnego, mówiłeś ,że gra dla takich kibiców to przyjemność.Jeszcze raz wszystkiego najlepszego :)

sovik

  • Gość
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #136 dnia: Maja 15, 2010, 23:00:26 pm »
Howg, taki zawodnik jak Rafał to majątek - zaangażowany, otwarty, walczak ale niezwykle sympatyczny. Kurde mam koszulkę z jego nazwiskiem i zachowam ją w przyszłym sezonie, zasłużył na to grą i zaangażowaniem.

Wilinho10

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #137 dnia: Maja 15, 2010, 23:40:07 pm »
W przypadku odejścia z Resovi Oivanena pojawiło się dosyć ciekawe nazwisko do wzmocnienia tej pozycji. Podobno ten zawodnik siedzi już w głowach naszych działaczy. Chodzi o ,,Włoskiego" Polaka Michała Łasko. Posiada dwa paszporty (Polski i Włoski) dlatego nie zajmowałby miejsca kolejnemu stranieri. Ostatnio grał w Weronie gdzie zajął 8 miejsce. W pucharach żadnych chyba nie zagra to może skusiłaby go Liga Mistrzów(oczywiście jeśli ją dostaniemy). W wywiadzie podczas Memoriału Wagnera powiedział, że prowadził poważne rozmowy z Treflem przed poprzednim sezonem ale w ostatniej chwili ofertę przebiła Werona. Jego statystyki z minionego sezonu są bardzo dobre: 417 punktów z ataku, 39 asów i ?..57 bloków  8). Pod względem punktów 9 miejsce w statystykach. :)

To wspomniany fragment wywiadu przeprowadzony podczas Memoriału Wagnera przez serwis plusliga.pl

- Kusiła pana za to PlusLiga - dlaczego nie wybrał pan oferty z kraju?

- Jedynym klubem, z którym rozmawiałem jest Trefl Gdańsk. Rok temu prowadziliśmy dość wstępne pertraktacje, ale mój obecny zespół ? Marmi Lanza Werona zaoferował mi korzystniejsze warunki. Żadnej innej oferty z Polski dotąd nie dostałem. Jeśli się pojawił, na pewno się ucieszę, bo polska liga ma dobrą renomę w Europie. Rozmawiałem z wieloma znajomymi i wszyscy podkreślają, że organizacja jest nawet lepsza, niż we Włoszech. Poza tym, miło byłoby zagrać w kraju i móc odwiedzać mój kochany Wrocław częściej.

Warto pomyśleć o tym graczu. Jedna rzecz mnie bardzo przekonuje do niego. To leworęczny zawodnik.

keicaM

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 979
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #138 dnia: Maja 15, 2010, 23:53:22 pm »
A to bardzo ciekawe, widywałem Michała grającego w reprezentacji Włoch i sprawiał dobre wrażenie. Jeśli rozmawiał w zeszłym sezonie z beniaminkiem Plusligi to raczej z nami również by chętnie usiadł do stolika. No i byłby to taki stranieri i nie stranieri, najważniejsze, że gwarantowałby wysoki poziom i nie blokował miejsca dla obcokrajowca, a jak z kontraktem, po tym sezonie się kończy? Z Rzeszowa na pewno bliżej by mu było do jego (i mojego!) kochanego Wrocławia ;-) Nie uprzedzajmy faktów, mam nadzieję, że Miki zostanie bo raz, że to świetny gracz, który na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów zanotował spory progres (Ha! Ja się teraz śmieję z tych, którzy w połowie poprzedniego sezonu go z drużyny wyrzucali), a dwa, że polubiłem tego kamiennotwarzowego "Fińczyka" jakby to Tomasz Wójtowicz powiedział. ;-)

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #139 dnia: Maja 16, 2010, 00:05:45 am »

Ale dlaczego wy mówicie coś o leczeniu Mikko? Z tego co mi wiadomo on chyba nie ma w tym momencie większych problemów ze zdrowiem i cały następny sezon na chwile obecną mógłby spokojnie pociągnąć?

Lekarze i sam zainteresowany są delikatnie mówiąc innego zdania ;)
Cytuj
W kwalifikacjach do ME na pewno zagram. Później jednak chciałbym przejść szczegółowe badania moich kolan i gdyby była taka konieczność, to zdecydowałbym się na zabieg. Wówczas moja gra w Lidze Światowej byłaby wykluczona. Tegoroczne lato jest dobrym okresem na podleczenie urazów i odpoczynek, bo poza eliminacjami do ME i LŚ Finlandia w innych imprezach już nie gra. Mam nadzieję, że zaleczę te swoje dolegliwości i nabiorę sił na przyszły sezon, który zapowiada się znów bardzo ciężko.

http://www.supervolley.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=5085:oivanen-moe-zostan-w-rzeszowie&catid=5:z-kraju&Itemid=7