Autor Wątek: Transfery na sezon 2010/2011  (Przeczytany 412376 razy)

mumcio

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 681
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #420 dnia: Maja 18, 2010, 23:47:29 pm »
Ludziska nic nie wiwecie co sięm dzieje w klubie a nakręcacie się. "Po owocach ich poznacie"- po chrześcijańsku podejdzmy do sprawy i wypowiadajmy się po zakończeniu transferów. Jeśli będą nie takie jak sądzimy wtedy "wylewajcie pomyje" a teraz czekać i czekać i jeszcze raz czekać (patrz Abramov).
Tim, czy cytat "Po owocach ich poznacie" nie ma wymowy podobnej do cytatu "Liczy się tylko wynik"?  ;D
To już było. W ubiegłym roku.
-------------------------------------------------------------------------------------
Pablo, do tego o czym piszę wystarczy odrobina logicznego myślenia.
Zagumny zmienia dziecku pampersy i nie ma czasu na dyplomatyczne niuanse. Jak już pierwsze pampersy dziecku wymieni, pojedzie na kadrę, a wcześniej podpisze kontrakt z tymi, którzy mu najwięcej zaoferują. Może z nami, a może nie. On może grać i w V lidze, byle dobrze płacili. Nazwiska sobie nie zepsuje. Ot, cała tajemnica naszej "dyplomacji" i "konsekwentnego budowania drużyny". Kupa śmiechu z przewagą śmiechu.
Dobrze, że Ardo Kreek może wrócić z wypożyczenia. Zawsze to dodatkowa szabla do boju.
Całe szczęście, że Aluś nam się udał i że Antiga złapał dół formy jak już Aluś podpisał z nami dłuższy kontrakt. Sczyścili by nas i z niego.
Masz rację, każde negocjacje mogą zakończyć się zwycięstwem, porażką albo remisem. Podpowiada mi to twoje doświadczenie.
Mi porażka Resovii w negocjacjach nie przeszkadza. I tak widzę przyszłość przed Długoszem i Peszką. Oglądam ich niemal w każdym meczu na ROSiRze, więc wiem co piszę. Myślisz, że się obrażę na Resovię jak na rozegranie wejdzie Łukasz Kruk? Jeszcze niedawno wszyscy by mnie zjedli, gdybym zaproponował wejście Tomka Głoda zamiast Igły. Wystarczył jeden mecz i nagle wszystkich oświeciło: "świetny chłopak!", "talent!". A przecież Tomek grał to samo co w AKS-ie tylko w lepszym towarzystwie.
Nie zmienia to faktu, że amatorszczyzna w negocjacjach jest amatorszczyzną. A podstawowa zasada negocjacji brzmi: Nigdy nie stawiaj się w pozycji uzależnionej od kontrahenta. A my postawiliśmy się w takiej pozycji.

a mi się wydaje że wszystko już jest ustawione i dawno podpisane - dla nas informacja będzie w swoim czasie ! dlaczego - hipotetycznie kupujemy Ivana M. daję sobie rękę uciąć że pan Piechocki wyżebra 2 mln np na Dantego - dlatego z komentarzami powstrzymajmy się do końca okresu transferowego a wtedy mogli pogadać czekając na pierwsze emocje na parkiecie

biperion

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #421 dnia: Maja 18, 2010, 23:56:06 pm »
Wydaję mi się że klub działa w miarę rozważnie, podpisanie przez Alka kontraktu odbyło się bardzo szybko, bez jakichś opóźnień (raczej pewnie sam zawodnik bardziej się wahał niż klub, tym bardziej wątpie by taki zawodnik nie chciał bić się o najwyższe cele, i zapewne wzmocnienie składu to też jeden z warunków), w przypadku Rafy widać ktoś był na celowniku, praktycznie pewny, zobaczymy jak to będzie.

Bardziej mnie martwiła forma poszczególnych zawodników w czasie sezonu, np. zagrywka która na swojej hali na której trenowali psuli bardzo często, tak samo zasięg niektórych graczy wydaje mi się że się dość obniżył, nie wiem skąd to wynika, możliwe że tylko mi się optycznie to przewidziało :)

Tim

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 768
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #422 dnia: Maja 19, 2010, 00:05:16 am »
Ludziska nic nie wiwecie co sięm dzieje w klubie a nakręcacie się. "Po owocach ich poznacie"- po chrześcijańsku podejdzmy do sprawy i wypowiadajmy się po zakończeniu transferów.

Eeee to jak tak to może po sezonie oceniać, albo po dwóch bo może będą kontrakty 2letnie ;0

Mam na myśli działaczy i ich obecne działania a nie zakontraktowanych zawodników, będą kontrekty będzie co oceniać (nie mówie aby czekać do końca sezonu) - wtedy i ja się wypowiem - oby nie soczyście, czego wszyscy sobie życzymy. A może z gratulacjami dla nich .... kto to dziś z nas wie? NIKT. Oby im sie powiodło z Zagunmym, tyle

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #423 dnia: Maja 19, 2010, 00:20:24 am »
Piechocki dobrze wie kogo potrzebuje i nie musi patrzeć na Resovię. On chce wygrać LM i nie ogląda się na krajowych konkurentów (nie wiem czy słowo "konkurent" jest tu najwłaściwsze). Polaków ma w komplecie, więc za granicą wybierze tego, kogo potrzebuje. Chętnych mu nie zabraknie.
Natomiast nie ma nieograniczonych możliwości finansowych. Tylko, że dla nas nic z tego nie wynika. Gdy pojawi się jakiś ciekawy dla Piechockiego Polak, przegramy go ze Skrą. Dlaczego? Zapytajcie Winiara.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #424 dnia: Maja 19, 2010, 00:34:23 am »
Dla tego że pan Winiarski za sezon na ławeczce dostaje ponad milion zł, a nas nie stać na taki luksus i tu jednak sie okazuje że Piechocki ma nieograniczone możliwości finansowe
W końcu.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #425 dnia: Maja 19, 2010, 01:03:30 am »
Dla tego że pan Winiarski za sezon na ławeczce dostaje ponad milion zł, a nas nie stać na taki luksus i tu jednak sie okazuje że Piechocki ma nieograniczone możliwości finansowe
Winiarski byłby nam potrzebny dopiero w play-off. Chybiłeś kael. Z pewnością nie same pieniądze zawiodły go do Skry. Nas też było stać trzymać Gierczyńskiego na ławce niemal do końca rundy zasadniczej.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #426 dnia: Maja 19, 2010, 01:32:45 am »
Nikt w żadnym klubie nie dał by mu takiej kasy za sezon na ławeczce(nawet w pełni zdrowy miał by problem ze znalezieniem tak hojnego pracodawcy). To było decydujące. Łudzenie sie że decyduje coś innego nie ma sęsu. Gierek był cały sezon zdrów,w formie i zarabia znacznie mniej niż pan W
W końcu.

edwardo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 196
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #427 dnia: Maja 19, 2010, 02:53:26 am »
Sweden: Spiker Thomas Edgar from Linköpings VC is going to Polish league, probably to Rzeszow or Jastrzebie
http://www.volleycountry.com/volleyball-transfers-rumors-2010.html

Dzej

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 148
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #428 dnia: Maja 19, 2010, 03:23:49 am »
kasa moze i by sie znalazla. tylko u nas nie mialby kto go zastapic. w skrze juz byl antiga, kurek i baku, a u nas? gierek, wika i mika. wyszloby, ze przez wiekszosc sezonu gralibysmy gierkiem i wika - czyli formaacja, ktora miala byc wzmocniona, bo odszedl luka i mitrovic, a przyszedl junior i rekonwascelent.
wiec:
1. wszechobecna krytyka tego posuniecia
2. ogromna presja na winiarskim na jak najszybszym powrocie
3. ogromna krytyka formy winiarskiego (gdyby gral jak w skrze)
4. dalsza krytyka tego posuniecia.

tak winiar mial czas, spokoj, do tego wiedzial ze na 99% zdobedzie MP i na pewno zajdzie dalej w LM w skrze niz w resovii. prawda jest taka, ze nawet gdyby upadl na glowe to i tak by do nas nie przyszedl.

II sprawa (Redwitz)
"Na milion piecset sto dziewiecset procent wygladalo to tak:
Sluchaj Rafal, jestesmy z ciebie zadowoleni i z checia bysmy przedluzyli kontrakt, ale wiesz jak to jest z tymi ograniczeniami w pluslidze. [tu gadka o wszystkich mozliwych kombinacjach na przyjeciu, w ataku bla bla bla...]Dlatego prowadzimy rozmowy z jedynym polskim rozgrywajacym, ktory dorownuje ci na rozegraniu (wlasciwie to i zarzad i redwitz wiedza, ze guma jest lepszy, ale z powodu uprzejmosci sie tego nie mowi). W przypadku fiasku negocjacji z Guma, nie wyobrazamy sobie innego rozgrywajacego od ciebie. Pamietaj, ze gdyby nie te glupie przepisy o w tym momencie bysmy podpisywali kontrakt, a nie przeprowadzali tej rozmowy. Daj nam czas do 21 maja." Ta rozmowa byla na bank przeprowadzona dobre kilka tygodni temu, wiec Rafa dobrze wiedzial jaka jest jego sytuacja. i na ta sytuacje mogl zareagowac na 2 sposoby: albo sie oburzyc, ze jest dopiero druga opcja i powiedziec, ze odchodzi juz wtedy, albo sie zgodzic i w momencie otrzymania bardzo korzystnej oferty z tours powiedziec, ze albo do 15 maja dostanie oferte kontraktu, albo wtedy popisuje kontrakt z tours bo do tego dnia ma czas.
Jak dla mnie mega klarowna sytuacja i jedyny blad jaki widze to niedoganie sie w sprawie oficjalnego info, bo tego samego dnia powinna sie pojawic informacja ze Guma(tudziez inny zawodnik) podpisuje kontrakt z nami i ze Redwitz podpisal w Tours. Nie byloby niepotrzebnych nerwow i plotek.

Do konca przyszlego tygodnia wszystko powinno byc wiadomo. Jak nie to wtedy bedziemy sie martwic.

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #429 dnia: Maja 19, 2010, 09:15:58 am »
Sweden: Spiker Thomas Edgar from Linköpings VC is going to Polish league, probably to Rzeszow or Jastrzebie
http://www.volleycountry.com/volleyball-transfers-rumors-2010.html

Obstawiam Jastrzebski, już jednego młodziana sobie na atak wychowali i teraz spróbują drugiego, Grzyb o Thomasie mówił że duże możliwości ale i dużo pracy potrzeba żeby zrobić z niego zawodnika, pewnie podobna sytuacja jak z naszym Miką, ale lepiej wychowywać nieopierzonych polaków niż zagraniczynch zawodników, przynajmniej kadra będzie miała pożytek.
Nam na drugiego atakującego trzeba zakładając że Mikko zostanie gotowego do gry zawodnika.