Autor Wątek: Transfery na sezon 2010/2011  (Przeczytany 412385 razy)

Eva

  • Gość
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #540 dnia: Maja 19, 2010, 19:48:13 pm »
 :o ja się już boje wchodzić na strony siatkarskie... Skra pozbyła się najsłabszego ogniwa, a my najlepszych zawodników...
Na ich miejsce muszą przyjść światowej sławy gracze, w przeciwnym razie będę bardzo zawiedziona >:(

 ;)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #541 dnia: Maja 19, 2010, 19:49:06 pm »
Polecam odrobinę myślenia. To naprawdę nie boli.
Byliśmy karmieni opowieściami o budowaniu. No to przyjrzyjcie się spokojnie, jaki szkielet drużyny mamy po 2 latach budowania. Nie mamy rozgrywającego, nie mamy atakującego, środek jaki mamy - każdy widzi. Co zbudowaliśmy?
Możecie nie znosić Skry, wyśmiewać się z jej kibiców, ale Skra buduje, przez cały czas doskonali drużynę i zgarnia złoto. Nas niczego nie nauczyła porażka Olsztyna.
Czy zdajecie sobie sprawę z tego, że nawet gdybyśmy wykupili i naturalizowali pół reprezentacji Brazylii, nic z tego nie będzie?
Ktoś zaczął przebierać nogami jak nuworysz, bo mu się zachciało złotego medala. Jest takie powiedzenie "Słoń w składzie porcelany".
Pisałem o siatkarskim Pedersenie, bo tzw. liga żużlowa (wiem, że dyskusja o żużlu jest zabroniona, ale to tylko porównanie) stała się cyrkiem. Trzepnie ktoś forsą, nakupi szoferów (grajków) i kupi se mistrza. Potem forsa się skończy i cyrk przenosi się na inny plac.
Apologeci tej bezdennej głupoty oczywiście kupią bilety do cyrku i będą dumni ze swojego klubu, który w następnym sezonie (fundator zabawkę już ma to i po co wyrzucać forsę na drugiego medala?) spada na dno II ligi. "Przeszliśmy do historii polskiego sportu!".
Nie wygramy złota, bo za wygrywanie bierzemy się od dvpy strony.
Winiarski powiedział w tamtym roku, że jeśli Polska, to tylko Skra. Dlaczego? Nie lubi pieniędzy? A może nie chce uczestniczyć w cyrku tylko grać w drużynie? Nawet za mniejsze pieniądze, ale w drużynie?
Po co Skra podpisywała z Wlazłym 5-letni kontrakt, skoro ma ambicję zdobyć puchar LM? Bo nie Wlazły był w tym roku słabością Skry. Bo Wlazły gwarantuje utrzymanie wysokiej pozycji w Europie. Nie najwyższej, ale wysokiej. To samo dotyczy Winiarskiego, Kurka, Możdżonka czy Bąkiewicza. Nie osiągnęli celu, ale mogą osiągnąć.
Z Wlazłego nie wyciśnie dużo więcej niż do tej pory. Z Oivanena można było. Miki gwarantował dobrą grę w Europie i bardzo dobrą grę w Polsce. Nie on był naszą słabością w tym sezonie. I on, i Redwitz mogli zagrać w przyszłym sezonie lepiej niż w tym. Za wolno? Nakupimy takich, którzy od razu zrobią nam złoto? Marne szanse. No to pozbędziemy się tych i nakupimy nowych? Olśnimy transferami?
Potrzebowaliśmy przede wszystkim 2 transferów i nie mam na myśli zawodników.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #542 dnia: Maja 19, 2010, 19:58:11 pm »
Nie wiem, czy nie jest to decyzja podjęta pod wpływem chwili, bo Zarząd "podją decyzje" ;D

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #543 dnia: Maja 19, 2010, 20:00:45 pm »
a może ktoś pomyśli o tym że Mikko zażądał sporej podwyżki ? negocjacje z nim trwały od tego samego momentu co z Alkiem, jeśli to byłaby aż taka mała różnica to zapewne zostałby, widocznie nie było Nas stać na przebicie oferty turków. Trzeba liczyć się z tym że dla zagranicznych graczy najważniejsza jest kasa (chyba wyjątkiem jedynie mógł być Rafa, ale też nie mógł za długo czekać)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #544 dnia: Maja 19, 2010, 20:04:46 pm »
Błądzisz Piotras.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #545 dnia: Maja 19, 2010, 20:06:44 pm »
a może ktoś pomyśli o tym że Mikko zażądał sporej podwyżki ?

I mysle, ze byl jej warty. Co to znaczy sporej? 100 tysiecy wiecej na rok? Skoro Gumie proponujemy 1mln to i te 100 wiecej bysmy zniesli.
Jezeli nie sprowadzimy co najmniej rownorzednego zawodnika na jego miejsce to bedzie to kolejna nasza porazka.

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #546 dnia: Maja 19, 2010, 20:07:18 pm »
a może ktoś pomyśli o tym że Mikko zażądał sporej podwyżki ?

I mysle, ze byl jej warty. Co to znaczy sporej? 100 tysiecy wiecej na rok? Skoro Gumie proponujemy 1mln to i te 100 wiecej bysmy zniesli.
Jezeli nie sprowadzimy co najmniej rownorzednego zawodnika na jego miejsce to bedzie to kolejna nasza porazka.
100 tyś ale euro :P

Błądzisz Piotras.
Może błądzę, a może Ty błądzisz ? ;)

Mikko dostał ofertę przedłużenia kontraktu, wybrał lepszą finansową z Turcji. Trudno przebić oferty Turków którzy mają budżety w okolicach 4-5 mln euro.
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2010, 20:10:19 pm wysłana przez Piotras »

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #547 dnia: Maja 19, 2010, 20:09:04 pm »
100 tyś ale euro :P

Czyli rozumiem, ze pytales?

keicaM

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 979
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #548 dnia: Maja 19, 2010, 20:09:29 pm »
Myślę, że jak taki "obcokrajowiec" pomieszka 2 lata w Rzeszowie to kasa staję się co raz mniej ważna. Nie chodzi mi tu o to, że Rzeszów to cudowne miasto, w którym każdy Europejczyk chciałby mieszkać, ale jestem pewien, że Resovia jako klub robiła wszystko by pomóc się obcokrajowcom zaaklimatyzować i po prostu czuć dobrze w Rzeszowie. Mówił o tym Ihos, mówił o tym Aleh, Mikko też wspominał, że Rzeszów mu się podoba. Jestem prawie pewien, że poszło o miano "tego pierwszego".

graffiti

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 132
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #549 dnia: Maja 19, 2010, 20:17:18 pm »
SZkoda,ze Miki odszedł... Nie był gwiazdą,ale równo i dobrze grał...
Mam nadzieję,ze jego nastepca będzie równie dobry, a moze i lepszy.
I ciekawe jakie będą transfery, bo na razie nerwowa cisza...:)
Dzieki,Mikko! :-[
'cause life is volleyball