Autor Wątek: Transfery na sezon 2010/2011  (Przeczytany 412413 razy)

Paulinaa

  • Gość
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #560 dnia: Maja 19, 2010, 21:05:38 pm »
Przynajmniej trenera mamy. Zobaczymy co będzie dalej. Szkoda Mikko no ale coż mam nadzieje że działacze Resovi wiedzą co robią.

lobaz123

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #561 dnia: Maja 19, 2010, 21:09:30 pm »
Gacek w Zaksie

Tak to prawda. Kędzierzyn będzie miał cholernie mocny skład na przyszły sezon. Świderski, a teraz jeszcze Gacek. Miejmy nadzieję, że Guma przyjdzie do naszej Resovii.

Co do Ljubo, myślę, że to dobrze że zostaje. Mam nadzieję, że pozytywnie nas zaskoczy.

Oivanen - liczyłem, że zostanie w Rzeszowie.

Rafa - pisano o nim "najlepszy rozgrywający +ligi", ale myślę, że Guma gdyby był u nas pokazał by to samo co Redwitz. Jeśli Guma zdecyduje się na przyjście  do Rzeszowa sprawę rozgrywających mielibyśmy rozwiązaną. 1 rozgrywający - Zagumny a drugi - Ilic.

Myślę, że do końca tygodnia wszystko się trochę rozjaśni.
« Ostatnia zmiana: Maja 19, 2010, 21:11:22 pm wysłana przez lobaz123 »

iglax

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 361
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #562 dnia: Maja 19, 2010, 21:11:42 pm »
Repres z całym szacunkiem, ale problem Olsztyna polegał wyłącznie na odejściu sponsora, jak PGE przestanie sponsorować siatkówkę identyczna sytuacje będzie w Bełchatowie.
Myśle, że na dzisiaj jeszcze nie możemy porównywać budowania naszej drużyny ze Skrą, bo oni zaczeli pracować na dużych pieniądzach kilka lat wcześniej i, nie umniejszając im, robili i robią to bardzo mądrze kompletując większą część kadrowiczów.
Chociaż też przez ten okres zdarzały im się wpadki.
Można dużo zarzucać Travicy ale akurat braku pomysłu na budowanie drużyny wzmacniając ją z roku na rok nie.
Co wg Ciebie miał zrobić Travica w tamtym roku - budować drużynę z Woickim i czekać... aż wyrośnie...? ;) Czy budować drużynę opierając grę środkiem na Ihosie (z całym wielkim szacunkiem dla jego umiejętności)?
Pamiętajmy też, że zastał kilku zawodników z wysokimi kontraktami, których nie dało się rozwiązać.
Z tego co wiem, większość dobrych, wolnych polskich zawodników dostało oferty z Resovii w zeszłym sezonie - nie skorzystali to już inne pytanie dlaczego.
Zakontraktował Rafę i Alka - tu chyba nie ma pytań.
Ratując środek pozyskano jedynego wolnego polskiego środkowego o poziomie powiedzmy wystarczającym.
W tym roku mając na uwadze wzmocnienie drużyny jakie miał wyjście przy braku polskich przyjmujących - tu już chyba wszyscy wiemy o co chodzi...
Mikko z problemami zdrowotnymi miał być 2 atakującym z czego zrezygnował zresztą pewnie zarabiał też będzie więcej.
Resovia teraz długofalowo buduje drużynę przez wychowanków i ściąganie juniorów do AKS.. i pewnie inaczej będzie ciężko.
Z Twojej wizji budowania wychodzi że powinniśmy mieć budżet ok. 5 M i grać pozyskanymi dwa lata temu zawodnikami może za parę lat coś ugrają.
I jeszcze co do nuworyszy i kupowaniu medalu na zachciankę... mi to wyglądało jak kupiliśmy 3 z Częstochowy - teraz jest inny pomysł...:)
I mam nadzieję, że nasz sponsor ma poważniejsze plany wobec Resovii niż Ty to przewidujesz.
Pozdrawiam


  

Hesus

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 257
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #563 dnia: Maja 19, 2010, 21:14:20 pm »
Kędzierzyn szykuje mocną ekipę. Czarnowski, Świderski, Gacek. Jestem tylko ciekaw jak będą się prezentować w przyjęciu. Gacek słabszego sezonu chyba mieć nie będzie. Sebastian wybitnym zawodnikiem w tym elemencie nie jest. Michał Ruciak również. Siła ataku za to będzie spora. Zostaje Kuba Jarosz. Jurij Gładyr i Patryk Czarnowski mogą stworzyć ekstremalnie mocny duet. Zobaczymy jak rozwiąże się sprawa z Zagumnym. Gdyby Paweł również zasilił szeregi Kędzierzyna byłoby w PlusLidze bardzo, bardzo ciekawie.

Masny(Ewentualnie Zagumny)-Jarosz-Gładyr-Czarnowski-Ruciak-Świderski-Gacek

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #564 dnia: Maja 19, 2010, 21:14:36 pm »
Bardzo szybko poznamy nowego atakującego- powiedział Prezes Rusinek! Oivanem od dłuższego czasu wspominał o braku zainteresowania przedłużaniem kontraktu i to się sprawdziło.

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #565 dnia: Maja 19, 2010, 21:15:09 pm »
Mikko z problemami zdrowotnymi miał być 2 atakującym z czego zrezygnował zresztą pewnie zarabiał też będzie więcej.

Rozumiem, ze o tym pierwszym powiedzial Ci osobiscie?

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #566 dnia: Maja 19, 2010, 21:26:27 pm »
Zaczęliśmy od trenera, prawidłowo!
Szkoda tylko że na rok :(
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #567 dnia: Maja 19, 2010, 21:32:15 pm »
szefu, "Liczy się tylko wynik".
Biadoliłem nad odejściem Łuki i... nie mamy srebra. Po raz pierwszy od awansu osiągnęliśmy wynik gorszy niż w ubiegłych sezonach. To brutalny fakt. LM? Wynik dokładnie na miarę ubiegłorocznej Częstochowy z Wojtkiem Gradowskim w podstawowej "7". To kolejny brutalny fakt.
Było nad czym biadolić? Było.
No chyba, że porównasz nasz wynik w Europie z tym, co zaprezentowaliśmy w dwumeczu ze Żłobinem. Takim argumentem kładziesz mnie na obie łopatki. Tylko, że rola Łuki w tych meczach była dość epizodyczna.
Zabrakło nam spokoju w przyjęciu i wybronionych piłek (Łuka)? Zabrakło.
Mieliśmy najsłabszy środek z czołówki? Bez Hernandeza mieliśmy.
To są fakty. Dżentelmeni z faktami nie dyskutują.
Jeśli kogoś satysfakcjonują nic nie znaczące (jak się okazało) 2 zwycięstwa nad Skrą, to gratuluję satysfakcji. Cieszymy się tym, co inne drużyny miewają parę razy w sezonie. Hurrraaaa!
iglax, nie ma innej drogi budowania drużyny jak konsekwencja.
W środek swojej wypowiedzi włożyłeś ważne pytanie: dlaczego reprezentanci Polski nie wybierają Resovii? Może zapytajmy jeszcze o coś: dlaczego reprezentanci Polski po przyjściu do Resovii przestają być reprezentantami Polski? Przez spisek Skry? Pamiętaj o zasadzie, że psuje się o wiele szybciej niż naprawia.
Ljubo zakontraktował Rafała i co? Za słaby się okazał czy co?
Zrozumcie, że zakontraktowanie przyzwoitego gracza nie świadczy o pomyśle na drużynę. Pojmiecie to dopiero wtedy, gdy nikt nie będzie chciał naszych pieniędzy i nie zakontraktujemy nikogo? Zawodników jest tysiące i zawsze znajdzie się jakiś potrzebowski, który umie grać w siatkówkę.
Co to za sukces i pomysł, jeśli po połowie sezonu zaczynamy się rozglądać za następcą zakontraktowanego rozgrywającego? Przecież to kompletna porażka.
I jeszcze jedno, dlaczego PGE miałby przestać sponsorować Skrę? Przecież Skra wygrywa. I to nie wygrywa dlatego, że co rok zmienia połowę składu.
W tym sezonie kupiła tylko rezerwowego atakującego i rekonwalescenta na 3/4 sezonu. Głupki jakieś czy co?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

MarianG

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2026
  • A2
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #568 dnia: Maja 19, 2010, 21:32:46 pm »
Zaczęliśmy od trenera, prawidłowo!
Szkoda tylko że na rok :(
Z opcją przedłużenia. Travica nie odejdzie...dopiero jak zdobedziemy tytuł MP!!!!!!

iglax

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 361
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #569 dnia: Maja 19, 2010, 21:37:40 pm »
Mikko z problemami zdrowotnymi miał być 2 atakującym z czego zrezygnował zresztą pewnie zarabiał też będzie więcej.

Rozumiem, ze o tym pierwszym powiedzial Ci osobiscie?

Tak - w ojczystym języku :)