Autor Wątek: Transfery na sezon 2010/2011  (Przeczytany 412414 razy)

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #600 dnia: Maja 20, 2010, 00:29:51 am »
Ivan do Resovii nie przyjdzie bo jest za drogi.

Kontrakty rzędu 1 mln zł to nie jest jakaś nowość. Już parę lat temu miał go Grzesiek Szymański W Olsztynie /chyba 1,2 mln PLN/ Guma też miał taki kontrakt. Jak to się skończyło? Bankructwem i niezdobyciem Mistrzostwa Polski. Jak to się skończy u Nas? Dobrze, mamy stabilnego sponsora który jest w stanie udźwignąć ten ciężar. Guma jest warty tych pieniędzy pod warunkom iż dostanie ostatnią ratę jak poprowadzi drużynę do Mistrzostwa Polski.

Co do transferów to nie od dziś wiadomo iż będzie grała pierwsza szóstka tylko i potrzebujemy kogoś do drugiej szóstki w razie "w". Myślę, iż niedługo poznamy nazwiska zmienników Pawła Papki i Marcina Wiki /jak odejście pierwszego jest niemal pewne, tak z drugim może być rożnie/

Wszyscy czekamy na najważniejsze nazwiska. Rozgrywający i atakujący.  I tu muszą być zawodnicy o najwyższych umiejętnościach i nie wykluczone iż z Zagranicy /ja bym nawet to preferował/. Resovia jest budowana jak drużyna oparta na obcokrajowcach i musimy się do tego przyzwyczaić. W Polsce nie ma tylu dobrych zawodników aby móc z czegoś wybrać.

ps. Jak Guma przyjdzie to trzeba będzie zdecydować na jaką pozycję potrzebny jest trzeci obcokrajowiec. Na przyjęcie czy na blok. Myślę iż zwycięży przyjęcie i będziemy grać na 2 zagranicznych przyjmujących i atakującego.   

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #601 dnia: Maja 20, 2010, 01:10:52 am »
Skoro płacenie Gumie i atakującemu po półtorej bańki kończy się bankructwem, to w co my się chcemy wpakować? Przy Redwitzu i Oivanenie bankructwo nam nie groziło.
Olsztyn zbankrutował nie z powodu zbyt wysokich kontraktów tylko z powodu wycofania się PZU. Wysokość kontraktów nie miała tu nic do rzeczy, bo na PZU takie kwoty nie robią wrażenia.
Zdziwię się, gdy Guma przyjmie jakiś warunek pt. "ostatnia rata za mistrzostwo Polski". No chyba, że będzie to 1,5 mln + premia za mistrzostwo, aaaa! to głupi by nie brał jak rozdają. Z nim nic nie utargujemy, bo to o niego się targuje, a że postawiliśmy się w pozycji uzależnionego to i kosztować nas to będzie. Uzależnienie kosztuje.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #602 dnia: Maja 20, 2010, 01:26:43 am »
Z tobą też się mogę założyć, theilon. Masz stracha?
Mam wrażenie, że ktoś zły przejął Twoje konto by cię tu skompromitować.
Teraz to ja mam podobne wrażenie, no chyba, że Repres zrobił sobie test aj kiu na Facebooku i wyszedł mu nieprawdopodobny wynik i teraz chce zaszpanować :D
szefu, ty też jakiś niewyrywny żeby się ze mną publicznie założyć? Nie wierzysz w swój intelekt?  Pewnie masz rację ;D
Rozczaruję cię, nawet nie wiem co to "facebook".
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

sovik

  • Gość
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #603 dnia: Maja 20, 2010, 08:48:35 am »
Czyli na dzień dzisiejszy mamy I trenera (Ljubo), libero (Krzysiek), dwóch środkowych (Wojtek i Grzesiek), przyjmujących (Mateusz i Aleh).
O reszcie wiemy, że nic nie wiemy. Pewien grecki filozof twierdził, że to dużo określić granice swojej ignorancji ;D

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #604 dnia: Maja 20, 2010, 09:26:35 am »
Z tobą też się mogę założyć, theilon. Masz stracha?
Repres, kończ Waść!!! Wstydu oszczędź!!!
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

haniwald

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #605 dnia: Maja 20, 2010, 09:31:29 am »
tutaj: http://www.plusliga.pl/news/id/2597/Mikko_Oivanen:_potrzebowalem_zmiany_otoczenia

mozna przeczytac dlaczego Mikko odszedl, chodz sam nei wiem czy to do konca jest prawda, cos sie tam jeszcze kryje pod tym wszystkim, ale sami ocencie

Pablo - EWP

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2008
  • MISTRZ TYPERA 2013/2014
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #606 dnia: Maja 20, 2010, 09:32:33 am »
repres
Może z Łuką i Hernandezem zdobylibyśmy srebro, ale wpływ Ihosa na jego zdobycie w sytuacji gdy siedziałby na trybunach a w najlepszym wypadku stał w kwadracie byłby wątpliwy. Chyba, że dano by mu polskie obywatelstwo. Pomógłby pewnie w pucharach, ale przypuszczam, że nie przeważyłby w naszej walce z Trento.
Porównywanie Resovii do Skry jest zwyczajnie niesprawiedliwe. Skra zaczęła budowę drużyny kilka lat temu gdy ich budżet w polskiej siatkówce był lata świetlne przed innymi konkurentami. Wydrenowali rynek z mocnych krajowych zawodników i na tym zbudowali swoja potęgę. Dziś sytuacja jest zupełnie inna. Klubów z dużą kasą jest więcej (Kędzierzyn, Jastrzębie, Bydgoszcz) i dużo trudniej wyciągnąć dobrych polskich zawodników tym bardziej, że Skra ma 70% siły naszej kadry. Budowanie siły drużyny na obcokrajowcach ze względu na limity skazane jest w końcowym rozrachunku na porażkę.

Żeby było jasne - nie podobają mi się nerwowe ruchy które wykonuje w tym roku zarząd. Sądziłem, że zmiany obejmą rozgrywającego (nie dlatego, że słaby, tylko dlatego, że nie ma polskiego paszportu), jednego przyjmującego (tu mocny obcokrajowiec) i drugiego atakującego (perspektywiczny Polak lub obcokrajowiec). Sądzę, że poszli za daleko, jednak Ty w swej krytyce idziesz jeszcze dalej niż zarząd ze zmianami.

I jeszcze jedno - Łuka nie jest zawodnikiem który może grac o mistrzostwo. I bynajmniej nie chodzi mi o jego ciężki charakter.
AMEN. AMEN. PO TYSIĄCKROĆ AMEN.
Pij sok z buraka, będziesz WIELKI:-)

Twinkle

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 611
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #607 dnia: Maja 20, 2010, 10:12:16 am »
Resofan:

Ogolnie rzecz pojmujac pewnie masz racje, ale.. to raczej nie do konca jest tak ze jeden zawodnik moze cos przewazyc lub nie. A juz na pewno nie srodkowy. Mniejsza juz o to, czy nazywalby sie Hernandez czy inaczej, bo chodzi mi o cos innego niz personalia. Na przydatnosc zawodnika trzeba patrzec w troche szerszym kontekscie niz tylko sucha liczba zdobytych punktow, czy to blokiem, czy atakiem. Ale prawda jest jedna - z Ihosem na srodku, bylismy wielkim zagrozeniem dla kazdego w tej strefie. Co automatycznie przekladalo sie na cala gre zarowno nasza jak i przeciwnika, odciazenie skrzydel itd. Czy ktos obawial sie naszej gry srodkiem po jego odejsciu? Kilka komentarzy trenerskich chocby na czasach upewnia mnie w przekonaniu ze nie. Zdaje sobie sprawe ze przy koncepcji jaka przyjelismy, w lidze moglby zagrac tylko w przypadku kontuzji Mikiego badz Alka (chociaz bywaly jak sie okazalo takie mecze). Ale jak wytlumaczyc w takim razie pomysl sciagniecia Kreeka? Roznice finansowe? Chcielismy 'tanio' wzmocnic sie na puchary? Ljubo nie potrafil odpuscic troche treningow Hernandezowi, choc on i tak byl naszym (a ja uwazam ze i calej ligi) najlepszym srodkowym. Takze oceniajac w perspektywie wlasnie zakonczonego sezonu.

Co do drugiej kwestii - czy mozna zbudowac sile druzyny na obcokrajowcach? A dlaczego nie? Tylko trzeba to zrobic z glowa, jak wszystko. Przy limicie 3 zagranicznych zawodnikow, Polakow spokojnie wystarczy na pare druzyn ktore moglyby ubiegac sie o mistrzostwo. Rzecz w umiejetnym zbudowaniu druzyny. Czy Skra z Ruciakiem zamiast Kurka, Zatorskim zamiast Gacka albo Grzybem zamiast Mozdzonka nie wygralaby MP? Osmiele sie twierdzic, ze wygralaby.

szefb3

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 524
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #608 dnia: Maja 20, 2010, 10:12:51 am »
Z tobą też się mogę założyć, theilon. Masz stracha?
Mam wrażenie, że ktoś zły przejął Twoje konto by cię tu skompromitować.
Teraz to ja mam podobne wrażenie, no chyba, że Repres zrobił sobie test aj kiu na Facebooku i wyszedł mu nieprawdopodobny wynik i teraz chce zaszpanować :D
szefu, ty też jakiś niewyrywny żeby się ze mną publicznie założyć? Nie wierzysz w swój intelekt?  Pewnie masz rację ;D
Rozczaruję cię, nawet nie wiem co to "facebook".

Pewny swojej męskości facet nie używa linijki... przemyśl sobie tą aluzje Represie :) :D

rayan11

  • Gość
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #609 dnia: Maja 20, 2010, 10:13:18 am »
Gdzieś na forum jednego z portali padło nazwisko Nikołowa w kontekście Resovii, mnie się to wydaje małoprawdopodobne, żeby takiego młota wyjąć z Włoch.