Autor Wątek: Transfery na sezon 2010/2011  (Przeczytany 412423 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #740 dnia: Maja 21, 2010, 12:30:56 pm »
Nie sądzę żeby Guma kierował się sentymentem i chęcią dołączenia do Świdra. Nie sądzę także żeby jego kryterium była chęć zdobycia mistrzostwa Polski. Niepokoi mnie tylko to, co napisał A:) "Część kwoty za kontrakt, część za mistrzostwo Polski. Paweł na to nie pójdzie. No chyba, że w proporcji 99-1.
A co do Józka...
Moim zdaniem kilka przegranych w ubiegłym sezonie wynikło z ... jakiejś niemocy. Nie określę tego jako "brak serca do gry", bo mógłbym być niesprawiedliwy, ale brakowało tego ułamka sekundy waleczności. Józek ma kilka wad. Ma jednak zaletę wielkiej waleczności. Mam nadzieję, że zarazi tą zaletą resztę.
Co by nie było: Józek wraca do domu.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

keicaM

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 979
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #741 dnia: Maja 21, 2010, 12:36:05 pm »
Niepokoi mnie tylko to, co napisał A:) "Część kwoty za kontrakt, część za mistrzostwo Polski.

Na pewno tak nie jest. Takie śmieszne klauzule to może stosować sponsor wobec zawodnika w sporcie indywidualnym. W sporcie mega-zespołowym jakim jest siatkówka jeden zawodnik nie decyduje o wyniku meczu, więc takie klauzule nie mają prawa bytu. W celach motywacyjnych sponsor, tudzież klub może obiecać premie, ale na pewno nie odbywa się to na zasadzie "jest wynik, jest wypłata".

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #742 dnia: Maja 21, 2010, 12:41:20 pm »
Ale my nakupiły! ;D  Idziemy na majstra ;)
(em-pamiętaj o zakładzie, Travica został ;) )

Jednyne co mi pozostaje to: "Witaj, Józek!" :)

Moniak

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #743 dnia: Maja 21, 2010, 12:47:45 pm »
A ja się nie łudzę, że zawodnik klasy Pawła Zagumnego wybierze opcję gry w ZAKSIE z powodu obecności dobrego kolegi. Ludzie, to jest zawodowy sport, a nie sentymentalne gierki!

Wybacz, czy ZAKSA to jakiś słaby zespół, że piszesz o nich w taki sposób? Na chwilę obecną, przynajmniej na papierze, mają pakę dużo lepszą od nas, więc o co Ci chodzi?
A mi się wydaje, że gadanina o jakże "spektakularnych" transferach poczynionych przez ZAKSE to w większości brak realnej oceny możliwych korzyści. Sebastian Świderki i opiewany zachwyt nad jego powrotem do Polski, w moim przekonaniu zdecydowanie przedwczesny.  Czy ten gracz jest w stanie wytrzymać trudy całego ciężkiego sezonu ? Zobaczymy.
Piotrek Gacek- sezon pod kreską, zdecydowanie. Pewnie się odbuduje, ale dla mnie to też nie jest i nigdy nie był gracz najwyższej klasy ( zaznaczam, że to ocena subiektywna, poniekąd spowodowana ogromną sympatią do Ignaczaka :)) .
Patryk Czarnowski- jedyny transfer ZAKSY, którego można pozazdrościć.

saku1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 89
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #744 dnia: Maja 21, 2010, 12:48:43 pm »
Józek, Igła, Alek- coś mi się wydaje, że ta drużyna, z tą trójką będzie miała potężny charakter. Mam nadzieję, że zawodnicy którzy przyjdą będą równie waleczni i zobaczymy Resovie walczącą do samego końca.:D


JÓZEK WITAMY!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #745 dnia: Maja 21, 2010, 12:51:00 pm »
Podobno jest Starović i Samica. To teraz może być nawet Neroj.
Jeśli to prawda - zarządowi należą się gratulacje.
----------------------------------------------------
Eeeee, odwołuję. Wiarygodne źródła nie chca potwierdzić.
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2010, 13:00:56 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

syla

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 216
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #746 dnia: Maja 21, 2010, 12:52:32 pm »
Prawie jak mecze z Zaksa o medal... Najpierw głęboka defensywa.. teraz coś drgnęło.. ale jeszcze defensywa. Pewnie toczy się 3 set 3 meczu tylko jeszcze nikt o tym nie wie..ale się podnosimy. No a potem przejdziemy szybko do ofensywy ( może 3 jakieś fajne kontrakty) a na końcu będzie wielka radość:)
Oby......
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.

altir

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 83
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #747 dnia: Maja 21, 2010, 12:55:14 pm »
Altir mądrze prawisz.Niestety przez ostatnie trzy sezony (łącznie z aktualnym)transferowe mamy taki Real Madryt.
Ja np widziałbym Janeczka u nas ale na II-go atakiera.Chciałby żeby w Resovii było jak najwięcej Polaków, którzy by mówili przychodząc do Rzeszowa "Resovi się nie odmawia"  

Janeczek do nas nie pasuje. Na takim etapie kariery w życiu by się nie zgodził grzać ławy a na podstawowy skład on się (jeszcze/wogóle) nie nadaje. Podobnie miał Jarosz w Skrze. Józek jest dla nas w sam raz na tą pozcyję.

altir, problem polega na tym, że chęci zastąpienia Oivanena i Redwitza lepszymi zawodnikami niekoniecznie muszą iść w parze z umiejętnościami realizacji tych chęci.

Słuchaj ja nie byłem wielkim zwolennikiem odejścia Rafała a zwłaszcza Mikko. Z 2 strony ja nie znam (wy pewnie też)  tej całej otoczki związanej z ich odejściem więc nie będę narazie wieszać psów na zarządzie bo nawet nie wiemy kto przyjedzie w ich miejsce. Jedno jest pewne czasu się już nie cofnie, liczę że klub podejdzie do transferów wreszcie z głową.

Apologeci działań zarządu zapomnieli już, że po sezonie 08/09 zmian dokonywano według kryterium "Liczy się tylko wynik".
Wynik okazał się gorszy niż przed zmianami, więc teraz tamto obiektywne kryterium zastępują tezą "Wynik niby gorszy, ale graliśmy lepiej" albo kryterium "ale Redwitz jest lepszy od Woickiego a Akhrem jest lepszy od Łuki".

Ten nieszczęśliwie wypowiedziany cytat stał się takim naszym przekleństwem sezonu. Tylko ten brązowy medal sprawił jednak że ten sezon nie było do końca przegrany. Mnie też znudziły się już te piękne porażki, chciałbym konkretnych wyników. Tyle że zwycięzca może być tylko jeden.

Z góry mogę podejrzewać, że jeśli w nadchodzącym sezonie osiągniemy jeszcze gorszy wynik i grać będziemy gorzej oraz nabytki okażą się gorsze od Redwitza i Oivanena, apologeci dorobią do tego ideologię "ale drużyna jest bardziej perspektywiczna".

Tylko że nie ma takiego kryterium żeby tak ot porównać ostatnie sezony, bo poziom ligi poszedł w górę i konkurencja też dokonywała wzmocnień. Napewno nasze transfery nie były optymalne ale czy można było na ich fundamencie zbudować fajną ekipę? Tego się nigdy nie dowiemy...

Dzej

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 148
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #748 dnia: Maja 21, 2010, 12:55:53 pm »
Wybacz, czy ZAKSA to jakiś słaby zespół, że piszesz o nich w taki sposób? Na chwilę obecną, przynajmniej na papierze, mają pakę dużo lepszą od nas, więc o co Ci chodzi?
na chwile obecna to my mamy medal, a zaksa nie.

ratatuj0

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 80
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #749 dnia: Maja 21, 2010, 13:05:53 pm »
Podobno jest Starović i Samica. To teraz może być nawet Neroj.
Jeśli to prawda - zarządowi należą się gratulacje.
----------------------------------------------------
Eeeee, odwołuję. Wiarygodne źródła nie chca potwierdzić.
Jeśli byłaby to prawda to z Gumą musieliby być pewni że przyjdzie. Ale kilka postów temu o takim właśnie składzie pisałem jako o wersji mega optymistycznej. A z tym Nerojem to troche przesada,ten chłopak nie umie do przodu wystawiać.