Autor Wątek: Transfery na sezon 2010/2011  (Przeczytany 412424 razy)

jkszczepan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 100
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #890 dnia: Maja 23, 2010, 10:39:54 am »
Na ta chwile transfery nie powaliły mnie na kolana.
I uwazam ze pozbywajac sie Marcina i Pawła a zatrudniajac Józka i Rafała dostalismy jednak osłabienia.
Co do (nowych)zagranicznych graczy w naszej Resovii to przemilcze,bo po prostu ich jeszcze nie ma,ale z plotek ktore kraza wiekszosc jest nieosiagalna.
Rozgrywajacy z zagranicy,atakujacy pewnie tez, i pewnie jakis srodkowy(Polak)a nazwiska niech sobie kazdy dopisze :D

Perez16

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #891 dnia: Maja 23, 2010, 11:02:39 am »
Wiem, że był szykowany i sam go tu widziałem, tylko jego przyjście, to albo odejście Gierka, albo zagraniczny rozgrywający! Bo chyba Miki nie wypożyczą nigdzie!

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #892 dnia: Maja 23, 2010, 11:13:35 am »
Nie chcieliśmy Świderskiego? Chcieliśmy i szybko pokazał nam wała.
Nie chcemy Zagumnego? Chcemy i albo pękniemy z niepoważnymi warunkami, albo też pokaże nam wała.
I taka jest prawda o naszych "zdolnościach" transferowych.
Za to w destrukcji osiągamy niekwestionowane sukcesy: Papke (jeszcze na początku sezonu 08/09 potrafił zagrać świetny mecz z Olsztynem), Woicki, Wika, nawet Akhrema i Redwitza potrafiliśmy w trakcie ubiegłego sezonu zdołować. Jedynie Miki nie "pozwolił" wpędzić się do dołka i trzymał fason.
Problemu zadziwiającego spadku formy Zaksy już ktoś dotknął, ale jeszcze nie będę tego rozwijał. Myślę, że nie ma to nic wspólnego z "zakończeniem kontraktu Masnego w Zaksie". Gdyby tak było, Masny zostałby szybko zmieniony na Pilarza. Powód jest prawdopodobnie inny.
Gdyby przed ubiegłym sezonem ogłoszono, że oddajemy Wikę Warszawie za Buszka a Papkina Olsztynowi za Józka, pewnie większość z nas popukałaby się w czoło.
Dziś chcemy chwalić takie ruchy? Dlaczego? Bo już zdołowaliśmy Papkina i Wikę a Józka i Buszka jeszcze nie?
I jeszcze jedno: być może wolny będzie Maciek Dobrowolski. Bierzmy go niezwłocznie! (Pomysł nie jest mój).
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2010, 11:26:43 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

iglax

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 361
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #893 dnia: Maja 23, 2010, 11:38:14 am »
Na ta chwile transfery nie powaliły mnie na kolana.
I uwazam ze pozbywajac sie Marcina i Pawła a zatrudniajac Józka i Rafała dostalismy jednak osłabienia.

Musimy pamiętać, że Józek i Rafał jeśli, celowo podkreślam słowo jeśli są osłabieniem zespołu w porównaniu do Marcina i Pawła to napewno są dużą ulgą dla budżetu.
Pomijając już dyskusję o stylu prowadzneia drużyny przez Ljubo czy jest sens płacić duże pieniądze zawodnikom, którzy przez ponad 90% sezonu noszą wodę?
Jestem przekonany, że te dwa transfery służą oszczędnościom na pierwszą szóstkę. Chociaż pomimo kasy można znaleźć jeszcze kilka istotnych plusów tej wymiany...

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #894 dnia: Maja 23, 2010, 11:39:09 am »
Podczas tego sezonu transferowego wystarczyło zrobić 3 zmiany: Józek za Papkina, Buszek za Wikę i zmianę trenera. Więcej zmian nie było potrzeba.

Po tym co usłyszałem o działaniu działaczy uważam że nawet jeśli przyjdzie Guma i bardzo dobry atakujący to i tak do wymiany jest trener i połowa działaczy za podejście do aktualnych zawodników  :-\

crash

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 433
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #895 dnia: Maja 23, 2010, 12:03:16 pm »
Też zauważyłem że nasi zawodnicy nie prezentują tej samej formy co przed przyjściem do Resovii ,ale tak się zastanawiam i zastanawiam i nie moge nic ciekawego wymyśleć dlaczego tak się dzieje. Może Repres ty mi powiesz? bo chyba nie chcesz powiedziec że to wina Travicy...?Bo niby w jaki sposób trener może aż tak bardzo zepsuć zawodnika ?

A co do twojej wczesniejszej wypowiedzi. Co z tego że nasza polityka transferowa przez ostatnie 6 lat była zła? z tego powodu w tym roku też mamy popełniać te same błędy co ostatnio? Z tego co czytam to głównie krytykujesz tego roczną polityke,a tu nagle wyjezdzasz z ostatnimi 6 latami. Po co mamy trzymać Mikiego,który nawet grając z tym samym rozgrywającym przez nastepny sezon nie zapewniłby nam wysokiej skuteczności w ataku w meczach z najlepszymi, po co trzymać Redwitza skoro możemy mieć kogoś wyzszego i z polskim obywatelstwem? Z tego powodu że przez kilka ostatnich lat źle rozporządzaliśmy kasą w tym roku mamy się położyć na parkiecie,trzymać naszych zagranicznych średniaków i walczyc o miejsca 2-4? Nie! Patrzmy do przodu. Narazie odmładzamy skład,kupujemy zawodników perspektywicznych,tańszych,po to żeby zaoszczędzić na kasie i na pozycjach które są kluczowe -atak,przyjęcie,rozegranie zakontraktować zawodników ktorzy zapewnią nam grę na najwyzszym poziomie.Skra nie wymienia zawodników bo od paru lat znalazła juz swój optymalny,mocny skład który pozwala im wygrywać prawie wszystko w PlusLidze i walczyć za granicą,my tego składu szukamy i mam nadzieje że te poszukiwania będą owocne.

Spokojnej Niedzieli Życze :)
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2010, 12:07:44 pm wysłana przez crash »

Twinkle

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 611
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #896 dnia: Maja 23, 2010, 12:05:39 pm »
Po co mamy trzymać Mikiego,który nawet grając z tym samym rozgrywającym przez nastepny sezon nie zapewniłby nam złota[...]

A znasz takiego, ktory zapewni? To mozna sporo zarobic u buka z taka wiedza..

crash

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 433
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #897 dnia: Maja 23, 2010, 12:08:53 pm »
Po co mamy trzymać Mikiego,który nawet grając z tym samym rozgrywającym przez nastepny sezon nie zapewniłby nam złota[...]

A znasz takiego, ktory zapewni? To mozna sporo zarobic u buka z taka wiedza..
Przepraszam,mój błąd źle się wyraziłem,ale juz poprawiłem :)

Twinkle

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 611
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #898 dnia: Maja 23, 2010, 12:20:26 pm »
Pomijajac taki a nie inny sposob wyrazenia sie - mielismy atakujacego ze scislej czolowki europejskiej i mowienie ze 'jest za slaby na MP' to bzdura totalna. Jasne, ze jesli zespol gra przecietnie, to w koncu konczy sie na tym ze wszystkie pilki ida do atakujacego co konczy sie zastopowaniem go. Czy bedzie sie nazywal Oivanen, Rouzier, Wlazly, czy inny Miljkovic. Skra z Oivanenem zamiast Wlazlego, nie zdobylaby mistrzostwa Polski? Zdobylaby (na tyle na ile mozna gdybac). Atakujacy to tylko jedno ogniwo w zespole, sam mistrzostwa ani nie wygra, ani nie przegra.

SiatkarskiFan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 378
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #899 dnia: Maja 23, 2010, 12:28:39 pm »
Cytuj
Też zauważyłem że nasi zawodnicy nie prezentują tej samej formy co przed przyjściem do Resovii ,ale tak się zastanawiam i zastanawiam i nie moge nic ciekawego wymyśleć dlaczego tak się dzieje.

Też mam takie dziwne odczucie, że po przyjściu do Resovii zawodnicy nie potrafią odnaleźć formy tej z przed przyjścia ...
ale może tak jest że nie widzimy ich na "co dzień" tylko w tv albo na meczu u siebie, nie wiadomo jak się spisują jak nie ma relacji tv, to co zawodnik pokazuje w danym meczu nie jest odzwierciedleniem jego umiejętności jakie reprezentuje w całym sezonie.

kiedy zostanie ogłoszone kto dostanie dziką kartę ?
bo mam takie przeczucie że "prawdziwa" ofensywa transferowa Resovii zacznie się od momentu gdy wynik ustaleń CEV zostanie ogłoszony ;