Autor Wątek: Transfery na sezon 2010/2011  (Przeczytany 412413 razy)

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1160 dnia: Maja 24, 2010, 23:30:58 pm »
Zgodze sie że Dobrowolski gra na równym poziomie, ale z sezonu na sezon jest to coraz niższy poziom
Neroj faktyczne gra nierówno ale on cały czas ma "dopiero" 26lat, i cały czas można liczyć że to będzie ten jego sezon. Ryzyko faktycznie ogromne ,ale skoro potrzeba tylko wystawiacza to spokojnie by wystarczył, a jego ewentualny rozkwit był by bonusem.Skra pewnie go nie odda wiec żeby było śmieszne rozgrywający znów nie zależy od nas...

co do Baranowicza, Włosi nie są głupi. Dadzą mu zagrać jakiś meczyk i już im nie ucieknie do reprezentacji Polski. W ten sposób eliminuje się pewne niebezpieczeństwa.
W siatkówce chyba nie jest tak ostro pod tym względem jak w kopanej
« Ostatnia zmiana: Maja 24, 2010, 23:33:23 pm wysłana przez kael »
W końcu.

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1161 dnia: Maja 24, 2010, 23:40:08 pm »
"Resovia nie odpowiedziała na ofertę Andrzeja Grzyba, rzeszowskiego menedżera. Zaoferował on brązowemu medaliście mistrzostw Polski zawarcie kontraktów ze Zbigniewem Bartmanem oraz Łukaszem Kadziewiczem, a wcześniej z innym środkowym ? Patrykiem Czarnowskim, który kilka dni później przeszedł z Jastrzębskiego Węgla do ZAKSY Kędzierzyn. Wydaje się, że Bartman i Kadziewicz to ostatni krajowi zawodnicy z wysokiej półki pozostający jeszcze do wzięcia"

Dobrze że Wojtek podpisał 2letni bo jeszcze przyszedł by za niego ten łobuz Kadziewicz
coraz bardziej bawi mnie podejście prezesów do  transferów heh

Edit: Żródła cytatu to już nie wypada podać? Pozdrawiam. dina
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2010, 00:26:51 am wysłana przez dina »
W końcu.

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1162 dnia: Maja 24, 2010, 23:53:38 pm »
Ano właśnie jeśli ten cytat jest prawdziwy to co jak co ale Czarnowskiego nie kupić w naszej sytuacji to porażka... anapalaliśmy się na Nowakowskiego który nie dość że dość blado od dwóch sezonów to jeszcze ma problemy zdrowotne.
Kadziewicz drogi i na 100% nie dogadałby się z Travicą więc nie ma sensu kupować jeśli była decyzja o pozostawieniu trenera, a wiadomo że była dużo wcześniej. Do tego bardzo prawdopodobne że atmosfera w drużynie byłaby jeszcze gorsza niż jest u nas standardowo. Bartman dla mnie to nie jest zawodnik na pierwszy skład, a na ławkę prawdopodobnie za drogi.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1163 dnia: Maja 24, 2010, 23:56:10 pm »
Nie mam zamiaru dyskutować na temat szufladkowania: "rozgrywający" - "wystawiacz". Określanie Dobrowolskiego jako wystawiacza uważam za pseudofachowe (nawet jak na kibica) i wprost głupie. Widywałem Maćka na żywo zarówno w trakcie meczów jak i w trakcie treningów i daj Boże Polsce więcej takich zawodników.
To jest tak, jak z Żygadłą. Jest we Włoszech, w Trento i tylko z tego powodu (a nie z powodu meczów, które rozgrywał) uważa się go za kandydata do gry w reprezentacji i (niektórzy) za właściwego człowieka dla Resovii. A ja pamiętam jak Żygadło grał w Zaksie i jak zmienił się obraz gry, gdy w meczu z Resovią zastąpił go Grzesiek Pilarz. Nasze szczęście (a pech Zaksy) polegało wtedy na tym, że Grzesiek pod koniec I meczu (wygranego przez Zaksę) doznał kontuzji. Na drugi dzień, przy rozegraniu Żygadły wygraliśmy bez problemu.
Kuba Bednaruk też grał we Włoszech. Na dodatek to nasz parafian, a my stawiamy w tym sezonie na swojaków. No to bierzmy Bednaruka!

pk+
Bartman jest tak samo młody i dobrze się zapowiadający jak Buszek. Na dziś Zibi to większy gracz od Rafała. Czy na nasz I skład? Moim zdaniem tak.
Natomiast pora żeby trener nauczył się współpracować także z trudnymi charakterami. M.in. to świadczy o klasie trenera, że radzi sobie z zawodnikami "niegrzecznymi" i potrafi ich przekonać do wspólnego celu. A że konflikty wśród grupy dorosłych samców muszą się zdarzać jest pewne. I trzeba się nauczyć te konflikty rozwiązywać.
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2010, 00:02:53 am wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Eva

  • Gość
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1164 dnia: Maja 25, 2010, 00:05:41 am »
Nie mam zamiaru dyskutować na temat szufladkowania: "rozgrywający" - "wystawiacz". Określanie Dobrowolskiego jako wystawiacza uważam za pseudofachowe (nawet jak na kibica) i wprost głupie. Widywałem Maćka na żywo zarówno w trakcie meczów jak i w trakcie treningów i daj Boże Polsce więcej takich zawodników.
To jest tak, jak z Żygadłą. Jest we Włoszech, w Trento i tylko z tego powodu (a nie z powodu meczów, które rozgrywał) uważa się go za kandydata do gry w reprezentacji i (niektórzy) za właściwego człowieka dla Resovii. A ja pamiętam jak Żygadło grał w Zaksie i jak zmienił się obraz gry, gdy w meczu z Resovią zastąpił go Grzesiek Pilarz. Nasze szczęście (a pech Zaksy) polegało wtedy na tym, że Grzesiek pod koniec I meczu (wygranego przez Zaksę) doznał kontuzji. Na drugi dzień, przy rozegraniu Żygadły wygraliśmy bez problemu.
Kuba Bednaruk też grał we Włoszech. Na dodatek to nasz parafian, a my stawiamy w tym sezonie na swojaków. No to bierzmy Bednaruka!


Jak możesz oceniać zdolności Żygadły przez perspektywę jednego meczu ::) to jest dopiero pseudo fachowe... Skoro jest taki beznadziejny to z czego go w Trento trzymają w dodatku przedłużają z nim kontrakt na następny rok?

Według mnie  żaden polski rozgrywający oprócz Zagumnego nie będzie lepszy od Redwitza. Jeśli prawdą jest, że to na pewno będzie Polak to ja totalnie nie rozumiem polityki naszego klubu...  ::)

kael

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1681
  • D3
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1165 dnia: Maja 25, 2010, 00:15:11 am »
Żygadło to dla mnie kopia Dobrowola tylko wyższa 10cm i dla tego siedzi na ławce w Trento a nie w bełku, obaj są dla mnie tylko i wyłącznie wystawiaczami i mówie tylko o umiejętnościach ,a nie o zachowaniu na treningu,na ulicy czy w kościele

A meczyk z zaksą pamiętam oczywiście ;D
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2010, 00:17:44 am wysłana przez kael »
W końcu.

dina

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 523
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1166 dnia: Maja 25, 2010, 00:33:08 am »
"Resovia nie odpowiedziała na ofertę Andrzeja Grzyba, rzeszowskiego menedżera. Zaoferował on brązowemu medaliście mistrzostw Polski zawarcie kontraktów ze Zbigniewem Bartmanem oraz Łukaszem Kadziewiczem, a wcześniej z innym środkowym ? Patrykiem Czarnowskim, który kilka dni później przeszedł z Jastrzębskiego Węgla do ZAKSY Kędzierzyn. Wydaje się, że Bartman i Kadziewicz to ostatni krajowi zawodnicy z wysokiej półki pozostający jeszcze do wzięcia"

Dobrze że Wojtek podpisał 2letni bo jeszcze przyszedł by za niego ten łobuz Kadziewicz
coraz bardziej bawi mnie podejście prezesów do  transferów heh
To dla kontrastu: http://www.plusliga.pl/news/id/2621/lukasz_Kadziewicz_w_Lokomotiwie i jak to z tym Kadziewiczem jest? :D chcieliśmy go, czy nie... wierzcie w to co Grzyb gada... gość chciał nam wcisnąć Australijczyka, nie chcieliśmy, to będzie nam teraz bajki opowiadał...
Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1167 dnia: Maja 25, 2010, 00:42:06 am »
Nie mam zamiaru dyskutować na temat szufladkowania: "rozgrywający" - "wystawiacz". Określanie Dobrowolskiego jako wystawiacza uważam za pseudofachowe (nawet jak na kibica) i wprost głupie. Widywałem Maćka na żywo zarówno w trakcie meczów jak i w trakcie treningów i daj Boże Polsce więcej takich zawodników.
To jest tak, jak z Żygadłą. Jest we Włoszech, w Trento i tylko z tego powodu (a nie z powodu meczów, które rozgrywał) uważa się go za kandydata do gry w reprezentacji i (niektórzy) za właściwego człowieka dla Resovii. A ja pamiętam jak Żygadło grał w Zaksie i jak zmienił się obraz gry, gdy w meczu z Resovią zastąpił go Grzesiek Pilarz. Nasze szczęście (a pech Zaksy) polegało wtedy na tym, że Grzesiek pod koniec I meczu (wygranego przez Zaksę) doznał kontuzji. Na drugi dzień, przy rozegraniu Żygadły wygraliśmy bez problemu.
Kuba Bednaruk też grał we Włoszech. Na dodatek to nasz parafian, a my stawiamy w tym sezonie na swojaków. No to bierzmy Bednaruka!
Jak możesz oceniać zdolności Żygadły przez perspektywę jednego meczu ::) to jest dopiero pseudo fachowe... Skoro jest taki beznadziejny to z czego go w Trento trzymają w dodatku przedłużają z nim kontrakt na następny rok?
Gdybyś uważniej czytała, zauważyłabyś, że oceniam na podstawie przynajmniej dwóch meczów. Zasmucę cię jeszcze bardziej: Żygadłę "na żywo" oglądałem w jeszcze większej ilości meczów.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Paulinaa

  • Gość
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1168 dnia: Maja 25, 2010, 08:17:36 am »
Neroj odpada to już lepszy Dobrowolski. Przynajmniej gra cały czas na mniej więcej takim samym poziomie. ;)

pk+

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1619
Odp: Transfery na sezon 2010/2011
« Odpowiedź #1169 dnia: Maja 25, 2010, 08:22:28 am »
Repres Bartman dla mnie musi mieć solidnego zamiennika, więc nie widzę go żeby w tej chwili dołączył bo Mika jeszcze młody, a Buszek ma być podobno zdrowy ale wiadomo że z tym różnie bywa... może być gotowy na początek sezonu a może na drugą rundę. 3 młodych + Akhrem to na dziś zbyt duże ryzyko.
Druga sprawa to jak piszesz trener, jeśli wiemy że trener z powiedzmy niepokornymi charakterami nie będzie współpracował to albo zmieniamy trenera albo nie kontraktujemy "łobuziaków" bo eksperymentować w stylu a może się polubią i będą współdziałać nie ma sensu...

Pisałem że grzechem było niezainteresowanie się Czarnowskim w naszej sytuacji, dzisiaj przeczytałem że dostał w ZAKSIE 500tyś.... dwa wnioski:
a) to chyba za wysoki kontrakt jak na środkowego do tego młodego po jednym dobrym sezonie
b) ZAKSA musi mieć sporo większy budżet niż my, nie liczyłem się z tym że w walce o Zagumnego mogli nas przelicytować, a wygląda na to że mogli

Neroj odpada to już lepszy Dobrowolski. Przynajmniej gra cały czas na mniej więcej takim samym poziomie. ;)

Niestety ja oglądałem mecze gdzie grał bardzo kiepsko... z tym że częściej go widziałem i dokładniej się przyglądałem w zeszłym sezonie niż w tym, więc może zrobił progres, a ja jestem po prostu do niego zniechęcony :) Jak przyjdzie to się przekonamy :D