Autor Wątek: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022  (Przeczytany 50123 razy)

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 07, 2021, 09:31:23 am »
Nigdy nie byłem zwolennikiem zwalniania trenerów, ale chyba faktycznie Guliani i Jego sztab nie potrafi ulepić z tego materiału, który ma (i sam go dobrał) Drużyny!!! :'(
Patrząc na zawodników czy to w TV czy bliżej w hali, to brak w nich woli walki - i miny i mowa ciała. Po prostu przyszli, robią to co już kiedyś się nauczyli i tyle. Trochę nawet mi ich szkoda...
Jakiś nowy impuls by się przydał - i zawodnikom i nam kibicom, bo i niebieska hala i ciche forum pokazują, że chyba faktycznie "jesteśmy na koszykówce"  :-[

tenmisza

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #61 dnia: Grudnia 07, 2021, 10:40:13 am »
Oczywiście, że trener ponosi pełną odpowiedzialność. Wkurza mnie jak słucham Wojciecha Drzyzgę, bo ewidentnie pomija kiepską dyspozycję swojego syna, ale w jednym ma absolutną rację: Giuliani prowadzi Resovię już ponad rok!, a w grze drużyny nie widać jego "ręki", nie ma lidera, pomysłu itd...dodatkowo fizyka leży. Winny jest sztab i nie powinno być sentymentów...

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #62 dnia: Grudnia 07, 2021, 13:11:27 pm »
Zmiana trenera to tak samo dobry pomysł jak pozostawienie trenera.
Nie będę entuzjastą zwolnienia Giulianiego. To byłoby dobre po poprzednim sezonie, który zakończył się porażką w ćwierćfinale. Pal licho porażkę. My nie istnieliśmy w ćwierćfinale. Opowieści o tym, że "jest lepiej niż w sezonie 19/20" były jedynie dobrą miną do złej gry.
Teraz też (jeszcze) "jest lepiej niż w sezonie 19/20", więc o co chodzi?
Inna sprawa, że wszyscy, którzy z nami przegrali, pewnie do dziś zastanawiają się, jakim cudem się to stało.
Wstrzymałbym się z decyzjami do końca roku.
Nawet porażkę z Suwałkami można będzie przełknąć, bo z tym zespołem jeszcze nie wygraliśmy (wszystko 1:3). Później mamy Zawiercie, Siedlce (PP), Lubin i koniec roku, a także koniec I rudny. Dobrze byłoby jeszcze coś wygrać.
Nie sądzę, że u zawodników brak jest woli walki. Raczej robią wrażenie zmęczonych. Z pewnością nie jest to zmęczenie sezonem ligowym, bo nie było się czym zmęczyć. Więc czym są zmęczeni? Nie wiem.
Jako zespół prezentujemy się słabiutko. Właściwie to nie istniejemy jako zespół. Co przejdzie przez nasz blok, to wpada. Wciąż mam wrażenie, że bazujemy wyłącznie na indywidualnych umiejętnościach, możliwościach poszczególnych zawodników. Nie udaje mi się zauważyć jakiegoś systemu gry. Być może jestem mało spostrzegawczy.
Pozytywy?
Buduje się Maciek Muzaj. Jest lepszy niż przez ostatnie sezony reprezentacyjne. Daleko jeszcze do szczytu możliwości, ale już jest co najmniej dobrze.
Odzyskuje formę Kuba Kochanowski. W bloku jeszcze słabiutko, ale to przyjdzie z czasem.
Pozytywnie oceniam także Pawła Zatorskiego.
Reszta niech pozostanie milczeniem.
Dopóki Fabian nie dojdzie do swojej normy (a nie może dojść od meczu z Olsztynem w ubiegłym sezonie i dotyczy to także reprezentacji), będziemy cierpieć. Fabian nigdy nie był perfekcjonistą w wystawie na lewe skrzydło. Fabian bez formy gra na lewe koszmarne piłki. Nawet Leon ma z nimi kłopoty, choć on wymaga tylko dokładności.
Szkoda Niko Szerszenia. Dziwne, że nie grał w I składzie od początku sezonu, bo był naszym najlepszym przyjmującym i to w każdym elemencie gry. Pewnie trener widział to inaczej.
Pora walczyć o awans do play-off. Potem się zobaczy. Może forma jednak przyjdzie...?
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

reeman

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 832
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #63 dnia: Grudnia 12, 2021, 19:19:14 pm »
Klątwa Suwałk przełamana 3:0 MVP Klemen, wynik cieszy. ale i gra też ;D

dzidek

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 817
  • Im mniej ludzie myślą, tym więcej mówią!
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #64 dnia: Grudnia 12, 2021, 19:20:36 pm »
Dziś sporo uśmiechu było na twarzach i dużo więcej swobody w grze ;)

Resofan

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 411
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #65 dnia: Grudnia 12, 2021, 19:30:23 pm »
Klątwa Suwałk przełamana 3:0 MVP Klemen, wynik cieszy. ale i gra też ;D
Daj spokój, z Suwałkami wygrywają wszyscy oprócz Nysy. Jeśli Resovia zagra 3-4 takie mecze pod rząd, to można powoli zacząć się cieszyć, a tak.... Z Warszawą też wygrali i zdawało się, że coś zaczyna "trybić" , a okazało się, że nie zaczęło.

alfreda

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 372
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #66 dnia: Grudnia 12, 2021, 19:35:10 pm »
Jest zależność gry i wyniku Resovii od gry Klemena. Jeśli On gra dobrze /bardzo dobrze/ to Resovia wygrywa.

reeman

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 832
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #67 dnia: Grudnia 12, 2021, 19:52:52 pm »
Daj spokój, z Suwałkami wygrywają wszyscy oprócz Nysy. Jeśli Resovia zagra 3-4 takie mecze pod rząd, to można powoli zacząć się cieszyć, a tak.... Z Warszawą też wygrali i zdawało się, że coś zaczyna "trybić" , a okazało się, że nie zaczęło.
A my to kim ostatnio wygraliśmy?

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #68 dnia: Grudnia 12, 2021, 20:44:56 pm »
A my to kim ostatnio wygraliśmy?

Dokładnie. Dlatego zwycięstwo cieszy.
Jeszcze bardziej cieszy, jak chłopaki wyszli naładowani. Wyglądali jak wataha wilków, które chcą rozszarpać swoją ofiarę. Grali na niesamowitym wqv..ie. Oczywiście, są elementy, które należy poprawić, jak choćby gra blokiem. Ale, pokazało się światełko w tunelu.

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Asseco Resovia Plus Liga sezon 2021/2022
« Odpowiedź #69 dnia: Grudnia 13, 2021, 07:21:00 am »
Ale, pokazało się światełko w tunelu.

Oby nie był to Pendolino z naprzeciwka  8)
Wygrana cieszy.