Autor Wątek: Domex Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów  (Przeczytany 8397 razy)

kobar

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 3087
Domex Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów
« dnia: Lutego 25, 2010, 19:37:14 pm »
Już jutro ważny mecz dla układu tabeli. Ciekawe w jakiej jesteśmy formie i czy damy radę pokonać czewe...?
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2010, 20:35:08 pm wysłana przez Piotras »

LadyNolia

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 155
Odp: Domex Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 25, 2010, 19:54:15 pm »
musimy:)

Karolina3451

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 392
Odp: Domex Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 25, 2010, 19:55:13 pm »
Wygramy!! :D

Timur

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 591
Odp: Domex Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 25, 2010, 20:26:50 pm »
Ciekawe, czy Pan Trener odpuścił trochę na treningach bo jeden z zawodników stwierdził,że przed Zaksą była masakra, nie mieli siły chodzić..
"Środkiem nie wygrywa się meczu - LT"

Hesus

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 257
Odp: Domex Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 25, 2010, 21:54:57 pm »
Szczerze ? Obawiam się tego meczu. Zawodnicy Częstochowy w tym sezonie grają naprawdę bardzo dobrze. Dochodzi do tego atut własnej hali i spontanicznie reagujący kibice. Nie będe owijał w bawełne. Podoba mi się gra całej drużyny Częstochowy, która pomimo ich młodego wieku często jest bardzo dojrzała. Do tego dochodzi Trener Grzegorz Wagner, który widać, że potrafi "ustawić" tych zawodników. Co można napisać o atutach drużyny z Częstochowy. Przede wszystki zagrywka. Bartek Janeczek, Krzysiek Wierzbowski, Piotrek Łuka, Wojtek Gradowski i Paweł Mikołajczak dysponują mocną zagrywką z wyskoku. Piotrek często zmienia ją na flota. Fabian Drzyga ( czasami zagrywa mocniej z wyskoku ), Piotrek Nowakowski, Łukasz Wiśniewski i Andrzej Wrona dysponują flotami. Bardzo trudnymi zresztą. Kolejnym z atutów jest blok. Para środkowych bardzo dobrze spisuje się w tym elemencie. Dobrze pracują na nogach, dobrze czytają grę i szybko przemieszczają się do skrzydeł.

Reszta później.

szmugler

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 91
  • http://doladujse.pl/5349
Odp: Domex Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 25, 2010, 22:10:44 pm »
Chyba każdy boi sie tego meczu bo Częstochowa w tym sezonie jest silniejsza niż w tam tym i to o dwa razy.Jak narzucimy im swój rytm gry, będziemy mieli dobre przyjecie i silna zagrywkę to będzie dobrze, ale pierwsza rzecz jaką powinniśmy zrobić w tym meczu to blokować Janeczka ile sie da, zróbmy tak jak Skra, trzymajmy blok na Janeczku chłopak zaczął sie gubić i to przyniosło efekty.
 

szmugler

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 91
  • http://doladujse.pl/5349
Odp: Domex Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 25, 2010, 22:23:10 pm »
Wiecie czy Mikko będzie grał czy tylko pojedzie do Częstochowy?

Gabii

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 41

szmugler

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 91
  • http://doladujse.pl/5349
Odp: Domex Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 25, 2010, 22:31:24 pm »
Aby Mikko zagrał, ale to też będzie ryzykowne posunięcie bo szkoda zawodnika aby sobie wznowił kontuzje. Ja myślę że powinniśmy sobie poradzić nawet z Papkinem na ataku.
Bądźmy dobrej myśli :D

Hesus

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 257
Odp: Domex Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 25, 2010, 23:23:55 pm »
Co jeszcze można napisać o graczach z Częstochowy. Wojtek Gradowski i Piotrek Łuka nie imponują warunkami fizycznymi, ale to cholernie doświadczeni zawodnicy, którzy niejednokrotnie wykorzystują to na boisku. Myśle, że nie powinniśmy zagrywać w Krzyśka Wierzbowskiego ( jeżeli pojawi się na boisku ). Pokazał w tym sezonie niejednokrotnie, że na przyjęciu radzi sobie bardzo dobrze. W Pawła Zatorskiego raczej też się nie opłaca. Gdyby grał Wojtek Gradowski to jak najbardziej można próbować w niego, ale istnieje możliwość, że "Wierzba" wyjdzie w podstawowej szóstce. Fabian Drzyzga w tym sezonie udowadnia, że już niedługo może pukać do drzwi kadry Daniela Castellaniego. Bartek Janeczek z meczu na mecz nabiera co raz więcej doświadczenia. Ostatnio Skra przytrzymała go blokiem, ale wtedy pokazał się zmiennik. Leworęczny Paweł Mikołajczak również może dać się we znaki obronie rywali. Ławke Częstochowianie mają krótką. Fin Toni Kankaanpaa jeszcze się na dobrą sprawę nie pokazał, więc nie wiemy czego się po Nim spodziewać ( poza tym ostatnio był kontuzjowany ). Drugi rozgrywający, doświadczony Marek Kardos potrafi wnieść do gry sporo ożywienia i preferuje przede wszystkim szybkie rozegranie ( ostatni również kontuzjowany ). Andrzej Wrona jakoś do mnie nie przemawia. W żadnym elemencie się nie wyróżnia. Znacznie wyżej stoją Wiśniewski i Nowakowski. Jest jeszcze Wojtek Gradowski, który według mnie jutrzejszy mecz rozpocznie w kwadracie dla rezerwowych. Krzysiek Wierzbowski w każdym z elementów w meczu ze Skrą pokazał się z dobrej strony. Paweł Zatorski niejednokrotnie pokazał, że ma ogromny talent i śmiało może rywlaizować z najlepszymi libero w Polsce. Dobre przyjęcie i świetne obrony. Wielkim atutem tej drużyny jest waleczność, którą pokazują przede wszystkim na własnej hali. Przede wszystkim trudno wskazać słaby punkt w tej drużynie. Coś co pomogłoby naszym graczom w zwycięstwie. Może to być brak doświadczenia młodych Akademików, ale z drugiej strony pokazali już w kilku meczach, że potrafią ograć wyżej notowany zespół i to w kapitalny sposób. Coś co może ich zgubić to kilka piłek, które szybko wróci im pod nogi. Są młodzi i może im się zagotować w głowach. Często grają na "emocjach", żywiołowo. Nie zawsze przynosi im to efekty, ale zauważyłem, że Trener Wagner ma a nich spory wpływ i w wielu przypadkach widać ogromne postępy w ich grze.

Co powinniśmy zaprezentować, żeby kontrolować przebieg spotkania ? Przede wszystkim mocną zagrywkę. Nawet najwięksi spece od przyjęcia zagrywki nie mają nic do powiedzenia kiedy piłka nadlatuje w ich stronę z prędkością 100 km/h. Odsunięcie zawodników z przeciwnej drużyny od siatki to najważniejsza rzecz w każdym ze spotkań. Szczerze ? Miałbym spory dylemat na kogo kierować zagrywkę. Tak jak pisałem wcześniej jeżeli na boisku nie pojawi się Wojtek Gradowski to wybór nie jest wcale taki łatwy. Szybkie przemieszczanie się do skrzydeł jest bardzo ważne. Fabian często gra do skrzydeł piłki szybkie, płaskie, blisko siatki. Fabian ( jak każdy rozgrywający ) będzie chciał już od początku spotkania uruchomić krótką. Bardzo ważnym faktem jest to, że dosyć rzadko gracze z Częstochowy stosują atak z szóstej strefy tak zwany pipe. W meczu ze Skrą ( z 5 Kolejki ) zawodnicy z Częstochowy bardzo często uderzali ze skrzydeł po prostej. Wybijając piłke przez gracza zewnętrznego na aut. Robili to bardzo skutecznie. Hmm... Mam nadzieje, że wyjdziemy jutro z nominalnym atakującym, czyli Pawłem Papke ( biorę pod uwagę kontuzje Mikko ). Mam nadzieje, że w kwadracie dla rezerwowych rozpocznie Marcin Wika, który co tu dużo mówić, obecnie nie jest w najwyższej dyspozycji. Wątpie w to, żeby Trener Travica posłał Marcina do kwadratu i wstawił Krzyśka, ale mam taką nadzieję. W dalszej części meczu możemy zastosować manewr z trzema przyjmującymi, ale czy taki manewr będzie potrzebny ? Czy może taki manewr zastosujemy od początku spotkania ? Przekonamy się jutro. O 18.00 Transmisja w Polsacie Sport.

Według mnie Częstochowa rozpocznie jutro mecz w składzie: Drzyzga, Janeczek, Nowakowski, Wiśniewski, Łuka, Wierzbowski, Zatorski ( Libero )
Według mnie Trener Travica powinien rozpocząć jutro w takim zestawieniu: Redwitz, Papke, Kosok, Grzyb, Akhrem, Gierczyński, Ignaczak ( Libero )

Osobiście uważam, odbiegając od tematu jutrzejszego meczu, że Domex Tytan AZS Częstochowa będzie "Czarnym Koniem" tego sezonu.