Autor Wątek: Domex Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów  (Przeczytany 8395 razy)

Fierce

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Domex Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #40 dnia: Lutego 26, 2010, 21:18:18 pm »
A ja dzisiaj wyłapałam przynajmniej 2 uśmiechy Mikiego w każdym secie. Jest postęp hehe;p

W końcu..jest Miki, jest impreza! =)

em

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 338
Odp: Domex Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #41 dnia: Lutego 26, 2010, 21:20:59 pm »
Resovia nie powinna pokładać nadziei w szczęściu, ale we własnych umiejętnościach, które z pewnością posiada niemałe. Wydaje mi się, że mecz w Częstochowie, choć wygrany to nie był szczyt ich możliwości, chociaż z drugiej strony lepiej żeby grali z jakimiś tam rezerwami niż tak jak grali z Zaksą.  :)

Hesus

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 257
Odp: Domex Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #42 dnia: Lutego 26, 2010, 21:22:35 pm »
Brawo !!! Zawodnicy pokazali, że na trudnym terenie, z trudnym przeciwnikiem są w stanie wygrać w bardzo dobrym stylu.

Przede wszystkim jestem zaskoczony postawą Mikko, po którym nie było widać skutków urazu. Kapitalny występ w każdym z elementów i zasłużona nagroda MVP. Pozytywnie zaskoczył ( może to za dużo powiedziane ) mnie Krzysiek Ignaczak w przyjęciu. Przyjmował świetnie, trudne zagrywki z wyskoku podbijał z lekkością. Dużo obron, po których można było wyprowadzić skuteczne kontry. Rafa zagrał dzisiaj dobre spotkanie. Może 3 set w jego wykonaniu nie był najlepszy, ale pozostałe już na bardzo dobrym poziomie. Dobra współpraca ze środkowymi. Dobrze uruchamiany "pipe". Wojtek dzisiaj zagrał bardzo dobre spotkanie. Skutecznie w ataku, bardzo dobrze w bloku i świetnie w polu zagrywki. Grzesiek w ataku również skutecznie i bardzo dobrze w bloku. Przyznam, że podobają mi się wersje ataku, które stosuje Grzesiek. Aleh dzisiaj w ataku poniżej oczekiwań. Tylko 36% skuteczności, 4 błędy w ataku. Znów dzisiaj niepotrzebnie zaczął zaginać, przez co raz piłka wróciła mu pod nogi ( z drugiej strony, w tej sytuacji kapitalny blok ustawił Bartek Janeczek ), innymi razy piłka po taśmie lądowała na aucie lub zostawała po Naszej stronie. Za to w przyjęciu Aleh grał na bardzo dobrym procencie. Marcin siał dzisiaj spustoszenie na zagrywce. Kapitalna dyspozycja w tym elemencie. W przyjęciu również nie można mu wiele zarzucić. W ataku powiem krótko, jego występ był średni. Nie otrzymał zbyt wiele piłek, ale w kilku przypadkach się nie popisał. Ogólnie występ dobry. Po raz kolejny zwracam uwagę na kapitalne obrony Marcina. Jest w każdym meczu bardzo dobrze ustawiony i zawsze przygotowany do podbicia piłki. W końcu Trener Travica zaczął bardzo szybko reagować na to co dzieje się na boisku. To cieszy. Na przyjęciu pojawił się Mateusz, który jednak był według mnie troche stremowany. Ivan Ilić i Paweł Papke pojawiali się na boisku w każdym z setów na pewne ustawienia ( Ivan nie pojawił się w pierwszej partii ). W statystykach się nie zapisali, ale również ich zagrania nie przyniosły straty punktu. Cieszy to, że Krzysiek Gierczyński otrzymał dzisiaj od Trenera Travicy szanse na dłuższą grę i zagrał dobrze. Komentatorzy zauważyli, że miał problem z podrzutem piłki przy zagrywce co poskutkowało trzema błędami. W przyjęciu nie zachwycił, ale w ataku dobre spotkanie. Przede wszystkim podoba mi się gra Krzyśka z "pipe".

Teraz trochę ogólnikowo. Zagraliśmy dobrze na zagrywce. Wywieraliśmy presję na przeciwnikach, ale wydaje mi się, że po kilku piłkach zagranych na Fina Kankaanpaa ( nie wiem jak się odmienia ) i sprawdzeniu go w tym elemencie powinniśmy zaprzestać zagrywanie na tego zawodnika. Spisywał się w tym elemencie kapitalnie. Popełniliśmy 14 błędów w polu serwisowym. Przy mocnej zagrywce zawsze istnieje takie ryzyko. Na bloku spisywaliśmy się bardzo dobrze. Trzymaliśmy Bartka Janeczka, który dostał pięć bloków. Kiedy Rafa był przy siatce Fabian próbował to wykorzystywać, ale Rafa nie dawał się zbyt często obijać. W przyjęciu ogólnie zagraliśmy przyzwoicie. 57% pozytywnego i 34% bardzo dobrego. Oczywiście popełniliśmy kilka błędów w tym elemencie, ale nie była to rażąca ilość. W ataku zagraliśmy na 48% skuteczności. Przyzwoity wynik. Ale razi w oczy sporo błędów w tym elemencie. Aleh-4, Marcin-4 i Mikko-2 błędy w ataku.

Obawiałem się tego meczu z zawsze nieobliczalną Częstochową, jednak poszło Nam bardzo dobrze. Częstochowa zagrała słabsze spotkanie, dużo błędów własnych. Widać było, że ich młode głowy czasami się "gotowały". Ale nie odbieram Naszym zawodnikom tego, że zagrali bardzo dobre spotkanie i zasłużenie wygraliśmy. W zespole z Częstochowy pozytywnie zaskoczył mnie przede wszystkim Fin Kankaanpaa, który świetnie przyjmował i bardzo dobrze spisywał się w ataku. Żywiołowy, dynamiczny zawodnik. In plus można jeszcze zaliczyć występ Fabiana, który skutecznie rozrzucał i gubił Nasz blok. Częstochowa zupełnie nie korzysta z "pipe". Stosunkowo często Fabian grał krótką i Nasi zawodnicy często skakali do pierwszego tempa.

Teraz przed Nami występ z Itas Diatec Trentino i liczę na to, że Nasi zawodnicy pokażą się z dobrej strony i przede wszystkim będą walczyć. Przy dobrej grze stać Nas na to, abyśmy sprawili jakąś niespodziankę. Bardzo dużo będzie zależało od tego jak poprowadzi grę Rafa.

Pożyjemy, zobaczymy. Gratulacje za zgarnięte 3 Punkty :)

em

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 338
Odp: Domex Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #43 dnia: Lutego 26, 2010, 21:25:52 pm »
emajla; Radziłbym nie wyciągać zbyt optymistycznych wniosków po dzisiejszym meczu, a przed meczem z Trentino. To są dwa różne mecze. Dzisiaj czuliśmy sie pewnie, górowaliśmy mentalnie.  Niezmiernie ważną rolę odegra psychika. Jak będziemy myśleć pozytywnie i wierzyć w wygraną, to może być ciekawie.
I jeszcze jedno; przyjemnie było patrzeć na Miko jak się uśmiechał, gdy odbierał statyetkę MVP. Zwykle się nie uśmiecha, dzisiaj było inaczej.

Dlaczego mam być nastawiona pesymistycznie skoro widać, że podnieśli się po przegranej z Zaksą i poszczególne elementy gry funkcjonowały dzisiaj naprawdę dobrze? Po za tym sam napisałeś - "jak będziemy myśleć pozytywnie" :)

Hesus

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 257
Odp: Domex Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #44 dnia: Lutego 26, 2010, 21:29:29 pm »
Hmm... Jeszcze zapomniałem napisać o pomyłkach sędziów. Dzisiaj były to katastrofalne błędy i to dosyć wyraźne. Błędy były popełniane w obie strony. Jest drugi sędzia, są sędziowie liniowi. Po co ? Przynajmniej dwa asy serwisowe ( jeden Fina, a drugi chyba Marcina ) nie były zaliczone, Fabian ewidentnie "atakował" piłkę, która była po stronie Resovii, po bloku Janeczka ( końcówka 3 seta ) piłka uderzyła dosyć wyraźnie w linie, Marcin przy wyskoku do bloku ewidentnie szarpnął górną taśme.

Sędziowie In Minus !

keicaM

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 979
Odp: Domex Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 26, 2010, 22:30:06 pm »
O samej grze powiedzieliście już wszystko, ja tylko powiem tyle:

Kibice AZS'u nie potrafią się zachować. Myślałem, że gwizdy na zawodników drużyny przeciwnej to tylko w Bułgarii, tudzież Turcji. Niestety zdarzyły się również w Częstochowie, czym jestem ogromnie zaskoczony, zważywszy, że grają u nas zawodnicy, którzy przyczynili się do sukcesów tej drużyny w 2008r. Wstyd

Pawello91233

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Domex Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 26, 2010, 23:14:28 pm »
ja mam taką uwage!!
Resovia dzisiaj wygrała ładnie 3 do 1 i każdy pisze same superlatywy wszystko pięknie ładnie a jak tydzien temu przegrała z ZAKSĄ to jechaliście po trenerze i po zawodnikach jak po masle!!
Ale co pisaliście po meczu z Zaksą to troche przesada każdy moze zgrac troche gorzej np dzisiaj LJUBO robił zmiany odrazu jak cos nie szło! podro:)

Gabii

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Domex Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 26, 2010, 23:23:04 pm »
Dzisiaj czuliśmy sie pewnie, górowaliśmy mentalnie.

Przed Zaksą z tego co pamiętam podobnie było, więc nie wydaję mi się, aby pewności zawodnikom przybyło po ostaniej porażce.Stawiałabym raczej na większą determinację.

Hesus

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 257
Odp: Domex Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 26, 2010, 23:25:59 pm »
ja mam taką uwage!!
Resovia dzisiaj wygrała ładnie 3 do 1 i każdy pisze same superlatywy wszystko pięknie ładnie a jak tydzien temu przegrała z ZAKSĄ to jechaliście po trenerze i po zawodnikach jak po masle!!
Ale co pisaliście po meczu z Zaksą to troche przesada każdy moze zgrac troche gorzej np dzisiaj LJUBO robił zmiany odrazu jak cos nie szło! podro:)


Skoro wygrała łądnie 3:1 to dlaczego mamy ich nie chwalić ? Skoro przegrała tydzień temu z ZAKSĄ w kiepskim stylu 1:3 to należało nie tyle skrytykować ich grę co wytknąć błędy, napisać co się Nam nie podobał, co było przyczyną porażki. Według mnie to jest jasne jak słoneczko :)

experience

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Domex Tytan AZS Częstochowa - Asseco Resovia Rzeszów
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 26, 2010, 23:27:51 pm »
Kibice AZS'u nie potrafią się zachować. Myślałem, że gwizdy na zawodników drużyny przeciwnej to tylko w Bułgarii, tudzież Turcji. Niestety zdarzyły się również w Częstochowie, czym jestem ogromnie zaskoczony, zważywszy, że grają u nas zawodnicy, którzy przyczynili się do sukcesów tej drużyny w 2008r. Wstyd
A srodowisko daje im na to przyzwolenie... Kibice z Czestochowy i Kedzierzyna notorycznie racza nas pokazami swojej 'kultury kibicowania' i ciagle przechodzi to bez echa. Nie wiem, ktorzy gorsi - ci od 'je*ac pzps' czy ci od tych zenujacych transparentow antypiknikowych i sztucznie dopisywanej do swoich poczynan ideologii na poziomie gimnazjum...
Mam nadzieje, ze to jednak wciaz tylko male grupki, ale cos z tym trzeba robic, pielic chwasty na biezaco (jak ktos ma ogrod i zostawil go kiedys na dwutygodniowe wakacje to wie o czym mowie).
Merde!