Autor Wątek: Wypowiedzi, wywiady, komentarze  (Przeczytany 1430198 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #2800 dnia: Marca 14, 2017, 08:46:58 am »
Olu, masz bardzo wiele racji. Problem jednak jest w czymś innym. Trener nie powinien wypowiadać pewnych zdań, bo brzmi to jakby frustrat frustratowi zarzucał frustrację. Z hejterami albo się nie rozmawia, albo rozmawia się na poziomie meritum problemu. Nie schodzi się na poziom hejtera, bo ten pokona przeciwnika doświadczeniem.
Warto się pogodzić z tym, że kibicowi wolno więcej niż trenerowi. Niesprawiedliwe? Pewnie niesprawiedliwe, ale prawdziwe. Jeśli ktoś wytyka dużej grupie jej wady, powinien liczyć  się z tym, że ta duża grupa wykorzysta każde potknięcie, żeby dowalić krytykującemu. Dla dobra klubu, trener powinien być jedną z ostatnich osób, która bierze się za krytykę publiczności. A już wypraszanie jej z hali...?!?!
Czy nie lepiej byłoby np. odkryć choć odrobinę "tajemnic poprzedniego sezonu"? Moim zdaniem: lepiej, bo niektórzy wiedzą trochę więcej, inni wiedzą trochę mniej, a niektórzy nie przyjmą nawet najbardziej racjonalnych argumentów. To normalne. Jednak warto dać szansę tym, którzy wiedzą trochę mniej. Warto poszerzać (przynajmniej próbować) grupę ludzi życzliwych, zamiast (pod wpływem złości) dowalać hejterom.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

reeman

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 832
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #2801 dnia: Marca 14, 2017, 09:31:13 am »
Prawdziwa cnota krytyk się nie boi

dafu

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1072
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #2802 dnia: Marca 14, 2017, 10:21:00 am »
Zgodnie z Par. 13, ust. 1, lit. h warunkiem uczestnictwa w +L jest "zapewnienie uczestnictwa widzów na  meczach rozgrywanych przez zespół jako gospodarza na poziomie przekraczającym 1.500 widzów na meczu".(...)
Może warto by ten paragraf przypomnieć osobom we władzach klubu w kontekście ostatniego "zaproszenia" na halę wypowiedzianego przez trenera.

Slawko

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2217
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #2803 dnia: Marca 14, 2017, 14:15:42 pm »
Co by się stało gdyby Zinede Zidane wypowiedział słowa:  Jeśli komuś nie podoba się gra Realu, to nie musi przychodzić na Santiago Bernabeu. Nikt za karę nie ogląda meczów, natomiast ci, którzy są na stadionie, na pewno zdają sobie sprawę z tego, co wraz z zespołem osiągnęliśmy w ostatnich latach". Ciekaw jestem reakcji władz klubu, jak i samych kibiców Realu na takie słowa.
Ale Rzeszów to nie Madryt, a Asseco ( moderatorów proszę, aby nie poprawiali), to nie Real. Zatem pozostanie, jak jest do tej pory.
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2017, 14:18:29 pm wysłana przez Slawko »

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #2804 dnia: Marca 14, 2017, 15:04:22 pm »
Co by się stało gdyby Zinede Zidane wypowiedział słowa:  Jeśli komuś nie podoba się gra Realu, to nie musi przychodzić na Santiago Bernabeu. Nikt za karę nie ogląda meczów, natomiast ci, którzy są na stadionie, na pewno zdają sobie sprawę z tego, co wraz z zespołem osiągnęliśmy w ostatnich latach". Ciekaw jestem reakcji władz klubu, jak i samych kibiców Realu na takie słowa.
Ale Rzeszów to nie Madryt, a Asseco ( moderatorów proszę, aby nie poprawiali), to nie Real. Zatem pozostanie, jak jest do tej pory.

Sławek, jako że jak zapewne wiesz jestem kibicem Realu (innego rodzaju kibicem, niż Resovii, bo np. nigdy nie byłem na meczu na Bernabeu), nie odpowiem Ci co by było gdyby Zinedine Zidane wypowiedział takie słowa, bo po pierwsze NIGDY by ich nie wypowiedział, a jakby tak zrobił, to i Ty i ja wiemy jakby się to skończyło...

Nie napiszę Ci co by było gdyby tak powiedział, ale za to napiszę Ci co odpowiedział na podobne pytanie. Dotyczyło ono gwizdów na Ronaldo (taki tam grajek, ostatnio wybrany najlepszym piłkarzem świata i za sprawą którego Real ostatnio wygrał LM, a którego gra kibicom Realu niespecjalnie ostatnio się podoba):

Rozumie pan gwizdy na Cristiano Ronaldo?

[uśmiech] Nie wiem... [śmiech] Wiesz, jeszcze jesteś taki poważny, to nie wiem, wolę odpowiedzieć uśmiechem [śmiech]. Nie sądzę, że go wygwizdano... Myślę, że dzisiaj trzeba podziękować kibicom, naprawdę. Jakieś gwizdy mogą zawsze się pojawić, ale dziękujemy fanom za wsparcie. W ten sposób osiągnęliśmy razem piękne zwycięstwo.

I może jeszcze jeden cytat. Emilio Butragueno. Starszym kibicom nie trzeba przedstawiać. Młodszym napiszę, że to jedna z ikon Realu, obecny wiceprezes. Wypowiedź po jednym z meczów:

To był smutny wieczór dla wszystkich madridistas. Kibice mieli wielkie nadzieje na ten mecz, a wynik ich zawiódł. Fani są bardzo wymagający, okazują swoje niezadowolenie, ale my to szanujemy i rozumiemy, jak się czują. W kolejnych meczach pokażemy się z lepszej strony i będziemy wygrywać. Mamy świetnych piłkarzy.

Nie Sławek, nie rzecz w tym, że Rzeszów to nie Madryt czy Resovia to nie Real.
Rzecz w tym, że Andrzej Kowal to ani nie Zinedine Zidane ani nie Emilio Butragueno...

-----------------------------------------
Słowa, które trener Kowal wypowiedział w wywiadzie to jedno...
Ale czas, w którym udziela TAKIEGO wywiadu (godziny przed najważniejszym jak dotąd w sezonie meczem, zapewne niełatwym) to drugie...
"Lepiej" nie można było trafić...
« Ostatnia zmiana: Marca 14, 2017, 15:17:26 pm wysłana przez wog »

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #2805 dnia: Marca 14, 2017, 16:33:36 pm »
Pisałem w temacie Bielska, iż nie podoba mi się to co się mówi przed meczem z Modeną. Zarzucono mi, iż to może taka taktyka. Po wywiadzie Andrzeja wydaje mi się, iż to po prostu stan umysłu i "tu mi wisizm". Jedziemy na z zasadzie, iż najbliższy mecz "wygramy albo przegramy". Po sezonie się zobaczy do czego dojdziemy. Od trenera, który wierzy w swoją drużynę, nad którą od paru miesięcy pracuje oczekuje czegoś więcej. Ma chłopaków pod swoim okiem to wie na co ich stać. Czy będą gryźć parkiet czy zostaną w szatni. A tymczasem trener spędza czas, studiując głupoty co ludzie na forum gazety wypisują. Tym wywiadem rozwalił pożar medialny i to zupełnie niepotrzebnie. I tu wydaje się, iż prezes powinien wkroczyć i postawić trenera do pionu. Za ten głupi wywiad.

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #2806 dnia: Marca 14, 2017, 16:44:40 pm »
Po wypowiedziach trenera można się tylko domyślać czemu np Buszkowi w Resovii rola rezerwowego przeszkadzała, a w Zaksie już nie.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #2807 dnia: Marca 14, 2017, 17:43:08 pm »
"Niezręczności" Andrzeja mnie już nie dziwią. Taki jest i zmienić się nie chce. Jego sprawa. Pewnie jeszcze nie raz palnie jakiegoś babola.
Jakoś tak mam nieodparte wrażenie, że Darek w dobrą stronę kombinuje.
Cytuj
Jedziemy na z zasadzie, iż najbliższy mecz "wygramy albo przegramy". Po sezonie się zobaczy do czego dojdziemy.

Po przeczytaniu tego wywiadu odczuwam...inny kontekst, niż ten bezpośredni. Niepewność...już nawet nie ta związana z wynikiem (wiadomo, w sporcie rezultat jest sprawą otwartą). Niepewność, posunięta do tego stopnia, że nie pozwala określić...z czym my na ten mecz wyjdziemy? Co pokażemy? Zblazujemy, czy nie?...Bóg da...wygramy. Bozia nie da...wtopimy w sposób kompromitujący.
Nie odnosicie wrażenia, że ten wywiad sam w sobie już jest formą obrony, usprawiedliwienia, działania na wszelki wypadek, bojaźni, etc.? Taka forma usprawiedliwiania się przed wszystkimi...najlepiej poprzez atak. A za chwilę danie do zrozumienia, że i tak mi nic nie możecie zrobić. W końcu odwołanie się do sentymentalnych i bliskich każdemu kibicowi odczuć...związania z klubem, osiągnięcia z nim sukcesów, poświęcenia mu znacznej części swojego życia. Może na te wszystkie "Kowalowe niezręczności" dałoby się przymknąć oko, gdyby do tego zestawu Andrzej dołączył jeszcze jeden...slogan...prośbę o wsparcie. Ale to byłoby zbyt wiele...

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #2808 dnia: Marca 14, 2017, 18:05:31 pm »
Koledzy, nie obraźcie się, ale... chyba nieuważnie (albo niezbyt uważnie) przeczytaliście ten wywiad.

Gramy dobrą, równą siatkówkę i to nas cieszy, choć nie zapominamy, że możemy prezentować się lepiej.

Kurtyna.

Alexx12

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 111
Odp: Wypowiedzi, wywiady, komentarze
« Odpowiedź #2809 dnia: Marca 14, 2017, 19:19:32 pm »
Koledzy, nie obraźcie się, ale... chyba nieuważnie (albo niezbyt uważnie) przeczytaliście ten wywiad.

Gramy dobrą, równą siatkówkę i to nas cieszy, choć nie zapominamy, że możemy prezentować się lepiej.

Kurtyna.
tutaj kolega trafił w punkt.