Autor Wątek: Finał Mistrzostw Polski - Kraków ?  (Przeczytany 7380 razy)

kruczet

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Finał Mistrzostw Polski - Kraków ?
« Odpowiedź #10 dnia: Września 26, 2014, 17:35:59 pm »
I w pakiecie na dokładke Magiera z Kułagą coby zrobić "show" na cały świat.

szefb3

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 524
Odp: Finał Mistrzostw Polski - Kraków ?
« Odpowiedź #11 dnia: Września 26, 2014, 19:40:36 pm »
Niektórym ludziom to się "wełbach" poprzewracało :)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Finał Mistrzostw Polski - Kraków ?
« Odpowiedź #12 dnia: Września 26, 2014, 20:29:01 pm »
Jakoś średnio są wyobrażam sytuacje że kupuję karnet na cały sezon PlusLigi bez finału ;)
A wyobrażasz sobie, że kupujesz karnet na cały sezon, a Resovia nie awansuje do finału? I co, trzeba zorganizować jakiś "finał pocieszenia", bo się "karnety marnują"? Niestety, nie sprzedają karnetów z gwarancją na finał.
A wejście na karnet byś miał. Tylko dojechać byś musiał do Krakowa. Tak jak kiedyś ja musiałem dojechać do Krosna. I co takiego się stało? Nie wiem czy ktoś zauważył, że jest XXI wiek, a samochód jest dobrem dość powszechnym. Bywało, że jechałem na mecz do Kędzierzyna, po meczu wracałem do Rzeszowa i na drugi dzień kolejny raz jechałem na mecz do Kędzierzyna.
I w pakiecie na dokładke Magiera z Kułagą coby zrobić "show" na cały świat.
Można kpić z duetu K&M, ale tego, co działo się na MŚ'14 zazdrości nam cały siatkarski świat. Czy komuś przeszkadzał ten duet w czasie PP w Rzeszowie? Czy oni w ogóle wtedy byli? Jakoś nie miało to dla mnie znaczenia. Jeśli byli (nie pamiętam), to w niczym mi nie przeszkadzali.
Tylko czy wszyscy mieliby możliwość pojechać? Część nie. Stan zdrowia, obowiązki zawodowe, obowiązki domowe, małe dzieci... Na Podpromie każdemu z nas jest "po drodze", do Krakowa już niekoniecznie być musi...
Niekiedy przejazd z jednego końca Rzeszowa na drugi trwa ponad godzinę. Podróż na trasie Rzeszów - hala w Krakowie wkrótce będzie trwała ok. 1,5 godziny. Niewielka różnica.
Finał MŚ'14 obserwował komplet widzów. Nikomu z nich nie przeszkadzała podagra. Dzieci zostały z babciami. Nie byli na imieninach u wujka Mateusza. Mecz odbywał się w niedzielę, więc większość nie była związana pracą. Przyjechali z Gdańska, Szczecina, Olsztyna, a niektórzy nawet z Brazylii.
Zarząd klubu w myśl realizowanej zasady "my dla was nic - wy dla nas wszystko" na pewno nie zorganizowałby darmowego transportu.
Oczywiście, że nie byłoby zorganizowanego transportu. 3000 karnetowiczów to około 50 autobusów. Niemal niemozliwe do zorganizowania i opłacenia. Dojechać każdy musiałby we własnym zakresie.
Przypomnę: ten zarząd robi dla nas coś bardzo ważnego - robi najlepszą siatkówkę na świecie. Czyżby to było "nic"? A może przede wszystkim taka jest rola zarządu klubu?
Nie wiem, czy zarząd PZPS zajmuje się dystrybucją koszulek reprezentacji. Nie wiem, czy przed mistrzostwami świata robił jakąś darmową prezentację kadry dla kibiców z udziałem zawodników, zespołów muzycznych, tancerzy i tancerek z pawimi piórami w ogonie. Wiem, że zrobił dla kibiców najlepszą drużynę na świecie i to kibicom w pełni wystarczyło. Umożliwił kibicom udział w jednym z najpiękniejszych momentów polskiego sportu.
Wątpię czy każdy kibic reprezentacji ma zgodę PZPS i trenerów by przyjść na dowolny trening, porozmawiać z zawodnikami, trenerami, wziąć autografy, zrobić sobie zdjęcie. Wątpię czy w innym klubie jest zarząd tak otwarty na kibiców jak nasz. A że nie wszystkie zachcianki bywają spełniane, to już zupełnie inna sprawa.
« Ostatnia zmiana: Września 26, 2014, 20:32:04 pm wysłana przez repres1 »
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Finał Mistrzostw Polski - Kraków ?
« Odpowiedź #13 dnia: Września 26, 2014, 20:53:06 pm »
...Można kpić z duetu K&M, ale tego, co działo się na MŚ'14 zazdrości nam cały siatkarski świat. Czy komuś przeszkadzał ten duet w czasie PP w Rzeszowie? Czy oni w ogóle wtedy byli? Jakoś nie miało to dla mnie znaczenia. Jeśli byli (nie pamiętam), to w niczym mi nie przeszkadzali.
Byli, starali się wkomponować, chwilami przeszkadzali, chwilami pomagali, per saldo nie było źle.

Niekiedy przejazd z jednego końca Rzeszowa na drugi trwa ponad godzinę. Podróż na trasie Rzeszów - hala w Krakowie wkrótce będzie trwała ok. 1,5 godziny. Niewielka różnica.
Dokładnie tak

3000 karnetowiczów to około 50 autobusów. Niemal niemozliwe do zorganizowania i opłacenia.Dojechać każdy musiałby we własnym zakresie.
Niekoniecznie, taniej i prościej byłoby wynająć pociąg - jeden, i o ochronę łatwiej, bo przemarsz 3tys. osób w biało-czerwonych pasiakach mógłby być różnie w Krakowie odebrany ;)

Piotras

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1942
Odp: Finał Mistrzostw Polski - Kraków ?
« Odpowiedź #14 dnia: Września 26, 2014, 21:46:03 pm »
A wyobrażasz sobie, że kupujesz karnet na cały sezon, a Resovia nie awansuje do finału? I co, trzeba zorganizować jakiś "finał pocieszenia", bo się "karnety marnują"? Niestety, nie sprzedają karnetów z gwarancją na finał.
A wejście na karnet byś miał. Tylko dojechać byś musiał do Krakowa. Tak jak kiedyś ja musiałem dojechać do Krosna. I co takiego się stało? Nie wiem czy ktoś zauważył, że jest XXI wiek, a samochód jest dobrem dość powszechnym. Bywało, że jechałem na mecz do Kędzierzyna, po meczu wracałem do Rzeszowa i na drugi dzień kolejny raz jechałem na mecz do Kędzierzyna.
Generalnie jeśli zespół awansuje do Plalyoffów to jakieś spotkania 3 rundy na Podpromiu mam zagwarantowane ;)  Wole oglądać mecz na Podpromiu, finał także, a jak jeszcze uda się ją powiększyć do 6-7 tyś to tym bardziej nie widzę sensu grania spotkań na innej hali.
Pamiętaj że ty mówisz o Krakowie czy Katowicach gdzie mamy łatwy dojazd, a działacze PlusLigi także o Łodzi czy Gdańsku. Wyobrażasz sobie masowy wyjazd kibiców Resovii do Gdańska ?

Można kpić z duetu K&M, ale tego, co działo się na MŚ'14 zazdrości nam cały siatkarski świat. Czy komuś przeszkadzał ten duet w czasie PP w Rzeszowie? Czy oni w ogóle wtedy byli? Jakoś nie miało to dla mnie znaczenia. Jeśli byli (nie pamiętam), to w niczym mi nie przeszkadzali.
Byli, na początku starali kierować, ale dosyć szybko zostali zagłuszeni i musieli się dostosować.

Niekiedy przejazd z jednego końca Rzeszowa na drugi trwa ponad godzinę. Podróż na trasie Rzeszów - hala w Krakowie wkrótce będzie trwała ok. 1,5 godziny. Niewielka różnica.
Czasowo może i tak, finansowo to już jednak spora różnica.

Oczywiście, że nie byłoby zorganizowanego transportu. 3000 karnetowiczów to około 50 autobusów. Niemal niemozliwe do zorganizowania i opłacenia. Dojechać każdy musiałby we własnym zakresie.
A czemu nie ? Zgodzę się tutaj z Why że można wynająć/zarezerwować wagon w pociągu.

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Finał Mistrzostw Polski - Kraków ?
« Odpowiedź #15 dnia: Września 27, 2014, 00:13:54 am »
A czemu nie ? Zgodzę się tutaj z Why że można wynająć/zarezerwować wagon w pociągu.
Sprawdzałem na wiki, wagony mają od 60 do 80ciu miejsc siedzących, maksymalnie 170 osób. Po kompresji (do Krakowa "tylko" 2,5h, więc się ścieśnimy jak za "starych dobrych czasów") można przyjąć 250 max. Czyli jakieś 10-12 wagonów, najlepiej osobny skład lub na bocznym peronie doczepione w ostatniej chwili do zwykłego składu... Z ostatniej pielgrzymki JPII tak wracałem, wtedy się dało, to i teraz się da ;)

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Finał Mistrzostw Polski - Kraków ?
« Odpowiedź #16 dnia: Września 27, 2014, 10:12:14 am »
Naiwniacy jesteście. Taki final byłby w mieście, które najwięcej by zaplacilo. Vide 1 runda MS

KChudz

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2772
  • C4_R8_M6
Odp: Finał Mistrzostw Polski - Kraków ?
« Odpowiedź #17 dnia: Września 27, 2014, 10:19:33 am »
Naiwniacy jesteście. Taki final byłby w mieście, które najwięcej by zaplacilo. Vide 1 runda MS
Wrocław  :o :o

 ;D ;D

dk91

  • Trener/-ka
  • *****
  • Wiadomości: 2784
Odp: Finał Mistrzostw Polski - Kraków ?
« Odpowiedź #18 dnia: Września 27, 2014, 10:51:58 am »
Ankara? ;D

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Finał Mistrzostw Polski - Kraków ?
« Odpowiedź #19 dnia: Września 27, 2014, 15:15:55 pm »
Ja dopuszczam możliwość, że klub organizuje finały zamiast na Podpromiu np. w Krakowie. Pod kilkoma warunkami wszakże:
1) karnety obowiązują
2) pieniądze ze sprzedaży dodatkowej ilości biletów będą dla klubu.

Natomiast stanowcze nie dla organizacji finału przez ligę/PZPS. Po pierwsze możemy wylądować we Wrocławiu lub nie daj Bóg w Szczecinie. Do tego pieniądze z biletów będą dla... No właśnie.