Autor Wątek: Resovia-Jastrzębie 2017  (Przeczytany 24107 razy)

Why

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1643
  • "..co ja robię tu? uuuuuu..."
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #80 dnia: Lutego 21, 2017, 08:34:13 am »
... gdyby Marcin zwrócił uwagę trenerowi, że nie bronimy na 9 metrze, to na pewno Andrzej nie obraziłby się i może zmieniłby system blok-obrona....
To jak Trener sam takich rzeczy nie widzi, to ja sie pytam, co on na tym tablecie sobie w czasie meczu filmiki z youtuba ogląda czy co? Bo mnie teraz Majer zagotowałeś, jak cię chłopie lubię.

Może jednak być i tak, że trener zwraca na to uwagę na odprawach, a tylko Możdżonek to wykonuje, a inni po swojemu ?.
No to jak inni nie słuchają trenera (przełożonego jakby na to nie patrzeć), to chyba w tak profesjonalnym klubie są jakieś metody na wymuszenie posłuszeństwa. A może klasycznymi sprawdzonymi sposobami - dodatkowy ciężki trening po przegranej?? Bo zaczynam mieć wrażenie, że o ile jeszcze w czasie meczu widać wnerw i wolę walki (tylko tego "czegoś" brakuje, żeby wygrać), to już po przegranym meczu totalna olewka, uśmiechy, jakby nic się nie stało, przecież kasa się zgadza... Tak to zaczyna wyglądać.

Mój młodszy jak na jakiś amatorskich zawodach przypłynął ostatni, to pół dnia płakał, a od następnego tygodnia zaczął chodzić na basen dwa razy częściej.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #81 dnia: Lutego 21, 2017, 09:23:58 am »
Majer nie czyta postów innych użytkowników to nie wie, iż problem braku obrony na 9 metrze już był poruszany na forum wielokrotnie. Jest postęp bo Możdżonek ostatnio parę piłek wyciągnął.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #82 dnia: Lutego 21, 2017, 09:35:37 am »
Że Wam się jeszcze nie znudziło w kółko to samo o Andrzeju Kowalu pisać?... Doprawdy...zaczynam niektórych podziwiać.
Tylko nie wiem, czy to upór, czy...coś innego.
--------------------------------------
Do tego, jak wygląda i będzie wyglądać przynajmniej do końca tego sezonu nasza gra już się przyzwyczaiłem. Nie silę się na wykrzesywanie z siebie nadziei, że oto w następnym meczu coś się diametralnie zmieni. Nie zmieni się. Gramy od przypadku do przypadku. Bóg da to zagrywka w jednym secie będzie siedzieć...Bóg nie da...wtopimy seta do 16. Jedyne co może wzbudzać emocje to...jaki z tych dwóch rodzajów seta zagramy tym razem.
I można tak w kółko:
1. Wyszła zagrywka - nie wyszła.
2. Trafiliśmy kontrę - nie trafiliśmy.
3. Pojawiam się i znikam na 9 metrze w obronie.
4. Dwa pod rząd genialne zagrania i...nagle dwa farfocle wpadające w plac przy asekuracji czterech broniących, z których każdy wzdryga ramionami dając do zrozumienia, że to nie była jego piłka.
Etc.
I analogicznie...uda się wyjść z grupy w LM albo się nie uda.
Uda się załapać do czwórki w +L albo się nie uda.
Takie emocje zapodaje nam nasza drużyna w tym sezonie.
Co mnie boli najbardziej?
Otóż to, że coraz mniej ludzi chce takie emocje przeżywać i za takie emocje płacić. Z każdym meczem tracimy pewien potencjał.
 

tomi92

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 902
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #83 dnia: Lutego 21, 2017, 10:23:21 am »
Że Wam się jeszcze nie znudziło w kółko to samo o Andrzeju Kowalu pisać?... Doprawdy...zaczynam niektórych podziwiać.
Tylko nie wiem, czy to upór, czy...coś innego.
--------------------------------------

Myślę że temat trenera pojawia się z tego powodu że można winić poszczególnych zawodników za poszczególne zagrania ale choćby nie wiem jak ktoś czarował to nie wcisnie bajki o tym że za postawę zespołu w tym sezonie nie odpowiada trener w mniejszym lub większym stopniu. Oczywiście że np. za przygotowanie fizyczne kto inny odpowiada ale chyba trener widzi ze cos z tym jest nie tak powinien interweniować. No chyba że trener sam prosi o taki sposób przygotowania. Nie znam sie za bardzo na tym ale proste kto za to bierze odpowiedzialność. Mówiąc krótko ciężko pisać o czym innym niż o tym jak źle funkcjonuje zespół i jego potencjał jeśli nie w kontekście trenera i jego sztabu. Oczywiście ze indywidualne zagrania zawodników mają znaczenie ale są składową tego jak trener prowadzi zespół. Ale nikogo nie zwalniamy przed końcem sezonu.

A co do zapełniania hali w LM podjęto już opdowiednie działania  :)
https://twitter.com/AssecoResovia/status/833671244562235393

pietro

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 97
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #84 dnia: Lutego 21, 2017, 11:09:13 am »
Majer nie czyta postów innych użytkowników to nie wie, iż problem braku obrony na 9 metrze już był poruszany na forum wielokrotnie. Jest postęp bo Możdżonek ostatnio parę piłek wyciągnął.

Dokładnie, nawet w meczu z Jastrzębiem kilka piłek z linii zostało obronionych.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #85 dnia: Lutego 21, 2017, 12:11:37 pm »
A co do zapełniania hali w LM podjęto już opdowiednie działania  :)
https://twitter.com/AssecoResovia/status/833671244562235393
I bardzo dobrze.
Nie gramy olśniewająco, ale Podpromie nie było jeszcze puste. Coś robimy i do tej pory było to działanie skuteczne. Zaksa gra dobrze, a ich trybuny w LM i tak świecą pustkami.
W regulaminie +L jest wymóg średniej 1.500 widzów na każdym meczu. Mam wrażenie, że nie był to przepis zbyt nachalnie przestrzegany. A powinien być.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #86 dnia: Lutego 21, 2017, 12:22:01 pm »
Uważam, że nie mamy takiego potencjału jak wtedy, gdy był Grozer. W tamtym czasie nasza gra bardzo się uprościła, ale mieliśmy kolega, teraz nie mamy zawodnika tego pokroju, nie ujmując nic Gawinowi, to nie ta półka.

A ja uważam, że teraz mamy drużynę z nieporównywalnie większym potencjałem od tej z sezonu 2011/2012. Nieporównywalnie większym.

Pisałem, że przegrała drużyna, trener i zawodnicy, gdyby Marcin zwrócił uwagę trenerowi, że nie bronimy na 9 metrze, to na pewno Andrzej nie obraziłby się i może zmieniłby system blok-obrona.

Dokładnie!!! Gdyby Możdżonek zamiast wylegiwać się na wersalce albo stać i lać d... w kwadracie (1/3 meczu) pofatygowałby się do trenera i zwrócił mu uwagę na coś co trener nie ma prawa widzieć bo mu zawodnicy na boisku zasłaniają, to trener by się nie obraził i może zmieniłby system blok-obrona.

Sorry za trywializowanie tematu, ale jak przeczytałem, że to Możdżonek powinien trenerowi zwracać uwagę na organizację gry to... rynce mnie opadli...

Lewy21

  • Gość
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #87 dnia: Lutego 21, 2017, 14:18:02 pm »
Mecz przegrała drużyna, nie trener, nie poszczególny zawodnik, lecz drużyna. Każdy dołożył swoją cegiełkę do tej porażki, wg mnie najmniejszą z nich dołożył trener. Próbował robić zmiany, ale widać było, że nasi po prostu nie mają dnia. Na początku Fabian grał wszystkimi strefami, ale gdy siadło przyjęcie, to było tylko, prawe, lewe o tak praktycznie do końca meczu, nawet na kontrach, gdy wszyscy szli do ataku, to on i tak sypał na skrzydła, zaniechał gry kombinacyjnej. Nie wierzę, że to Kowal narzucił  mu takie granie, poza tym Drzyzga robił to niechlujnie, niedokładnie, za nisko. Psuliśmy za dużo zagrywek, popełnialiśmy szkolne błędy, jak chociażby atak z przechodzącej piłki .

Skoro za przygotowanie drużyny nie odpowiada Pan Kowal, za trzymanie Drzyzgi na boisku nie odpowiada Pan Kowal, to za co On odpowiada ????????

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #88 dnia: Lutego 21, 2017, 16:49:33 pm »
(...)
A co do zapełniania hali w LM podjęto już opdowiednie działania  :)
https://twitter.com/AssecoResovia/status/833671244562235393

...a kolejnym będzie zwożenie na mecze pracowników z okolicznych zakładów pracy. Czy ja tego skądś nie pamiętam?
No można i tak, tylko czy właśnie o to w tym interesie chodzi?

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Resovia-Jastrzębie 2017
« Odpowiedź #89 dnia: Lutego 21, 2017, 18:20:14 pm »
Jest akcja to i jest reakcja. Lepsze szkoły niż puste miejsca. Inni powinni brać z nas przykład.

Choć uważam, iż jakby na ten mecz właściciele karnetów weszli za darmo to też byłby jakiś gest od klubu.