Autor Wątek: Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia  (Przeczytany 47006 razy)

mmb

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 161
Odp: Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia
« Odpowiedź #130 dnia: Kwietnia 22, 2018, 19:18:41 pm »
Personalnie lepszy skład Resovii od AZS-u
AZS - atakujący jeden z 3 najlepszych w lidze, środkowy najlepszy, libero i sypacz (jak mu się chce) to też czołówka, Andringa - chyba najlepszy defensywny przyjmujący.. A u nas? Który zawodnik jest w czołówce czegokolwiek?

W sumie ciekawe, że Wojtaszek czy Żurek grali świetnie przed i po Resovii, a u nas bieda.. To samo Rusek, w Lubinie grał fajnie, u nas oduczył się nawet przyjmowania balonów, wróżę że po zmianie klubu znów będzie w topie..

cofniecie się mocno w tył
A można cofnąć się do przodu? 8)

Gandalf11

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia
« Odpowiedź #131 dnia: Kwietnia 22, 2018, 19:20:27 pm »
Ten mecz jak cały sezon. Idealnie go obrazuje. Niby gra nie najgorsza niby wynik na styku ale jednak gra daleka od ideału wynik równie daleki a jedno wielkie G....

galiba

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia
« Odpowiedź #132 dnia: Kwietnia 22, 2018, 19:21:20 pm »
Święto rozpoczęte szampan w końcu otwarty. Personalnie lepszy skład Resovii od AZS-u ale z tak beznadziejnym trenerem sukces jest niemożliwy. Czy majer to już dał się przekonać, że Dyzma powrócił, a Władeczek mu szkodzi, bardzo szkodzi bo wytyka niedoskonałości wf-isty z papierami zdobytymi dzięki pieniądzom Asseco, które go zresztą usilnie próbuje wykreować na szkoleniowca renomy światowego formatu  ;D?

Górski teraz to nie uda ci się sprzedać nawet 2-óch tysięcy karnetów na przyszły sezon, więc marketingowo cofniecie się mocno w tył. Góral i reszta sponsorów nie będzie zadowolona z tych realiów...
O czym Ty medalion8 piszesz, myślisz że te kilka tysięcy ludzi kupiło karnet dla KOWALA, GÓRSKIEGO czy GÓRALA. Oni kupili (większość) dla piękna siatkówki, zobaczą nazwiska które w przyszłym sezonie będą reprezentować RESOVIĘ i daję słowo kupią SWÓJ karnet.

jupi_1991

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 368
Odp: Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia
« Odpowiedź #133 dnia: Kwietnia 22, 2018, 19:23:26 pm »
Brawo za walkę i charakter. Drużyna walczyła do samego końca. W dzisiejszym meczu mieliśmy "popis" sędziów, którzy ustawili bardzo nisko poprzeczkę czystości odbicia. Mylili się w dwie strony.

Była szansa ten mecz wygrać, ale nie było nam dane... niestety ale z Naszym słabym przyjęciem często graliśmy na podwójnym czy potrójnym bloku.

W tym sezonie szwankowało u Nas wszystko, a największe braki to rozgrywający, atakujący i libero.

Skład na kolejny sezon zbudowany, i jest to skład bardzo dobry ale teraz przez klubem jeszcze trudniejsze zadanie, czyli odbudowanie zaufania wśród kibiców. Nie zdziwię się jak pomimo mocnych transferów będzie kłopot ze sprzedażą karnetów.

Ostateczni wynik Resovii mnie nie zawiódł w połowie sezonu już uznałem, że celem na ten sezon i z tymi zawodnikami jest po prostu awans do 6, awans do 4 rozpatrywałbym już w ramach sukcesu i to dużego. Nie wyszło, taki jest sport. Czy zajmiemy 5 czy 6 miejsce chyba bez znaczenia. Nie ma po co pchać się do pucharów. A 5 chyba umożliwi grę w challenge cup, chyba że się mylę, bo teraz coś się pozmieniało w związku z tym nowym rankingiem.

benek18

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 211
Odp: Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia
« Odpowiedź #134 dnia: Kwietnia 22, 2018, 19:25:00 pm »
fragmenty dzisiejszego spotkania:
https://youtu.be/1dOLEJNb2Uw

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia
« Odpowiedź #135 dnia: Kwietnia 22, 2018, 19:47:05 pm »
Nie będę pisał o trenerze, bo Abdul mnie upominał, napiszę więc o zawodnikach. Przegraliśmy mecz przez ich indywidualne błędy , lub przez zaniechania z ich strony. Pierwsze z brzegu, po co Jarosz stoi na końcowej linii, skoro gdy piłka leci w jego stronę i spada mu 0,5 m przed nogami to temu atakującemu nie chce się nawet podejść te 0,5 m aby taką piłkę przyjąć, nie ma w kontrakcie zapisane ?, to trzeba zmienić, że atakujący też czasem powinien przyjąć zagrywkę. Wpadały nam takie farfocle, a my reagowaliśmy nerwowo. Dziwny paraliż łapał niemalże wszystkich zawodników, gdy trzeba było podjąć samodzielnie decyzję co do formy ataku, za dużo było kiwania, za mało ryzyka, uderzyć pod górę po dłoniach blokujących. Na zagrywce nie wyglądało to lepiej, Śliwka zagrywał już lepiej, ten młody francuski środkowy aż drżał aby nie zepsuć, stąd balonik na drugą stronę. W zagrywce Jarosz i Rossard wyglądali dobrze, swoje dołożył Kędzierski i wchodzący Perła, Dryja gdy zagrywał agresywnie to sprawiał problemy, a gdy zagrywał pseudoflota, to dawał Olsztynianom się nakręcać, to nie jest zagrywka flot, tylko oddanie piłki na druga stronę. Zarzucano trenerowi, że nakazuje zagrywać flotem, co jest nieprawdą, lecz jednak nakaz taki skierowany do Dryji dał efekt, bo zagrał flota w strefę wskazaną przez trenera, następną już zagrał w Żurka i Olsztyn skończył akcję pewnym atakiem. Kędzierski końcówkę zagrał jak Tichy, tzn na skrzydło i niech atakujący coś wymyśli, tak fajnie prowadził grę i nagle .................. . Przegraliśmy końcówki setów, skąd taka nerwowość w naszych szeregach ? Uważam, że sezon nieudany, szóste miejsce dla mnie to porażka, ktoś inny powie, że to sukces z tym składem, ja nie zgadzam się, bo mogliśmy wygrać tą rywalizację. Gdyby niektórzy zawodnicy podeszli do meczów w Rzeszowie jak należy i wykazali trochę więcej zaangażowania i dali coś od siebie , bylibyśmy w czwórce i przygotowywalibyśmy się do meczów z Zaksą.

minion

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia
« Odpowiedź #136 dnia: Kwietnia 22, 2018, 19:55:40 pm »
I co z tego ze była walka. Tylko nic na przewagi dla nas się dobrze niż skończyło.
Ale konkretniej.
Dlaczego Olkowi wogóle pozwala się serwować.
Johen wyszedł tylko raz. I zagrał dobrze i mocno. Wczoraj kilka punktów z tego było. Dziś tez by było jakby mu pozwolić.
Olek jakby serwował z taka siła z jaka demolował ławkę to Moze by cos było.

Miejsce 5-6 dla nas ?zasłużone?.
Nic więcej. Drużyna która przegrywa z Kielcami nie powinna grać o medale.
Olsztyn pokazał charakter i cóż zrobić.
Przyjdzie kilka miesięcy odpocząć od RR.
Moze to i dobrze bo głowa mi aż chuczy od tego wszystkiego.

ajsmen90

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia
« Odpowiedź #137 dnia: Kwietnia 22, 2018, 20:05:33 pm »

Przyjdzie kilka miesięcy odpocząć od RR.
Moze to i dobrze bo głowa mi aż chuczy od tego wszystkiego.

Niby dobrze, że odpoczniemy, ale co z tego jak Kowal wróci...Aż boję się, że ci zawodnicy co przyjdą znowu cofną się w rozwoju. Są trenerzy, którzy ze słabego składu potrafią zrobić coś ponad stan, a nasz to należy co najwyżej do takich co nie zepsują samograja.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2018, 20:08:08 pm wysłana przez ajsmen90 »

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia
« Odpowiedź #138 dnia: Kwietnia 22, 2018, 20:11:31 pm »
Kończy się naiwna wiara, że wychowankami (a raczej utrzymankami) można cokolwiek osiągnąć. Gdyby takich utrzymanków mieć ze 250, to może jakąś drużynkę dałoby się z nich sklecić. To dlatego prawdziwą gwiazdę się kupuje i prawdziwej gwieździe płaci się tyle, ile ona sobie życzy. Jesli ktos tego nie pojmuje, niech się zajmie czymś innym niz zawodowy sport. Niech np. prowadzi klub w polskiej lidze (to taka pseudozawodowa liga) , ale niech nie mówi o zawodowstwie.
Zafundowaliśmy sobie zawodników z kiepskim charakterem i na dodatek bez parametrów, czyli po dwa nieszczęścia w każdym z większości grajków.
Dlaczego "z kiepskim charakterem"? Bo trudno było zauważyć pasiastą koszulkę, leżącą na parkiecie po obronie piłki.
Dlaczego "bez parametrów"? Bo nie było zawodnika, który potrafiłby zaatakować nad blokiem.
Jeśli dodać do tego rozgrywających dalekich od wirtuozerii, to przy każdym ataku "Ciemność widzę. Ciemność".
Nie ma sensu wystawianie indywidualnych cenzurek. Nikt nie zasługuje na wyróżnienie i nikt nie zasługuje na potępienie. Widziały gały co brały.
Start w PCEV (na moje oko) kosztował nas około 400.000 zł. CC nie będzie tańszy, więc nie ma sensu aspirować do startu w przyszłym sezonie i bić się o 5. miejsce. Nie stać nas. Będzie taniej.
Ogólnie polityka taniości ma przed sobą wielką przyszłość w zawodowym sporcie. Polecam. Wytyczymy nowy szlak.
---------------------------------------
Kiedyś marzył mi się sojusz Asseco, kibiców i władz Rzeszowa. Można było przez sensowne współdziałanie (na miarę możliwości finansowych każdego) stworzyć coś wielkiego. Niestety, każdym pokierowała małość - niezdolność do współdziałania, niezdolność do wzniesienia się ponad swoją zaściankowość. Się nie da. Nic się nie da.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

SupporteRR

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Resovia Rzeszów na zawsze w moim sercu
Odp: Indykpol AZS Olsztyn - Asseco Resovia
« Odpowiedź #139 dnia: Kwietnia 22, 2018, 20:13:03 pm »
Jest mi smutno, że przegraliśmy. Kto ma rozum to oceni czy warto dla poprawy własnego samopoczucia wylewać wiadro pomyj na zespół. Mi to nie sprawia przyjemności. Jak czytam wpisy, że zlekceważyliśmy rywali, że przegraliśmy bo myśleliśmy, że się samo wygra to nie powiem co mi się w kieszeni otwiera. Ciekawe czy każdy w swojej pracy, niezależnie kto co robi, czy chciałby być oceniany wedle kryterium jakim ocenia drużynę, trenera, zarząd. Po sezonie wiele można powiedzieć, skrytykować, ale warto używac mądrych argumentów, z resztą co mi zależy jak ktoś chce pisać idiotyczne komentarze to niech pisze, każdy odpowiada za siebie. Ja jestem pewny na 100% że zawodnicy zagrali na maksa, najlepiej jak potrafili, chyba nikt mnie nie przekona, że było inaczej. Ktoś może mówić, że grając w siatkówkę w Resovii, komuś może się niechcieć, niezależeć, lub zależeć tylko na kasie. Ja wiem, że profesjonalny sportowiec walczy dla klubu, kibiców, dla siebie, ew. by znależć się w reprezentacji. Bo po co się ,,siepać" wyłącznie dla kasy, to juz lepiej oszczędzić zdrowie i być w korpo. Ja pozostaję dalej z tym klubem na dobre i złe. Myśle, że ewentualne sukcesy będą lepiej smakowały po porażkach takich jak dzisiaj. Pozdrawiam wszystkich, którzy potrafią zachować rozsądek i zdrowo ocenić sytuację, merytorycznej dyskusji nigdy za wiele. Do boju Resovio w meczach o 5 m. i w następnym sezonie!!!