Autor Wątek: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!  (Przeczytany 111761 razy)

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #600 dnia: Kwietnia 10, 2018, 18:06:05 pm »
Trzymam kciuki za Resovię w weekend. Trzymam kciuki za Resovię w dalszej części sezonu. W tym za Kowala.
Pamiętam i jestem mu wdzięczny za te wspaniałe chwile, które nam dostarczył.
Mam nadzieję, że jeszcze dostarczy!
Czyli jest nas co najmniej... wielu  :)
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #601 dnia: Kwietnia 30, 2018, 15:06:15 pm »
Nie jest łatwo ocenić pracę trenera Kowala. Wg. Mnie obecnie trener Kowal jest innym człowiekiem, niż jeszcze w poprzednim sezonie. Zmienił się. Wg. Mnie na lepsze.

Nie podobała mi się decyzja Andrzeja, iż został trenerem Resovii. Ja bym się niezdecydował na powrót. Bo wg. mnie było za wcześnie. Ale biorąc czas w którym i okoliczności w których  ta decyzja została podjęta to była wtedy słuszna. Nie wiem czy uda mi się "wejść" w buty Andrzeja, ale sporobuje znaleźć argumenty "za".
1. Chyba najważniejszy powód. Fefe zostaje odstrzelony z funkcji selekcjonera i zostaje wolna funkcja trenera kadry. Prezes PZPSu ogłasza, iż teraz Polska i szukają trener wśród swoich. Dodatkowo celem Olimpiada w Tokio i Leon w kadrze. Po wielu latach stawiania na obcokrajowców, była szansa na tą funkcję. Zostaje ogłoszony konkurs i w szranki poszli wszyscy liczący się trenerzy. Pamiętam wywiad z prezesem Góralem, w którym on właśnie trenera Kowala widzi na tą funkcję. W odpowiedzi usłyszał, skoro Andrzej jest tak dobry to czemu nie jest trenerem Resovii? Więc wg. prezesa PZPS jedyna przedszkodą dla trenera Kowala, było nieposiadanie funkcji trenera klubowego.  Mając taki cel, przy jednoczesnych próbkach trenera Serniottiego jak właściciel klubu szukał nowego trenera, to pierwszy propozycje usłyszał Andrzej. Nie wiem, czy taki był plan ale omal nie skończył się sukcesem. Wśród polskich trenerów liczyło się tylko dwie kandydatury. Gruszka i Kowal. I nastąpił ich wyścig. Trener Gruszka wyautowali z rozgrywek siatkarze GKSu. Po niezłym początku, zaczęli przegrywać mecz za meczem. W Resovii było inaczej. Kowal wygrywał mecz za meczem. Niestety zdarzały się mu też wpadki, takie jak ta z Kielcami. Mógłby się założyć, iż jakby wygrał wszystkie mecze do terminu rozstrzygniecia konkursu to on byłby selekcjonerem. Dlatego parę razy finał  konkursu był przesuwany. Bo Kowal i Heynen szli łeb w łeb. Merytorycznie i pod względem osiągnięć to Kowal był górą. Niestety pod koniec wyścigu zanotowaliśmy parę wpadek. Resztę załatwił PR i Ola Piskorska. U nas tak się przyjęło, iż nieformalnie ludzie z Przeglądu i Polsatu wpływają na decyzję decydentów. I jak ktoś ma być promowany to są laurki na jego temat, a jak kogoś mają odstrzelić to oni pierwsi "rzucają" kamieniem. I nagle znajduje się Wojtek Drzyzga, który obwieszcza iż coś było nie tak. Tylko gdzie on był wcześniej, jak takie rzeczy się działy? Bo pewnie to żadna nowość w środowisku.
I tak w wyborach na polskiego szkoleniowca kadry wygrał Belg. I znów tradycyjne pomniki w Polsacie i Przeglądzie. Do pierwszego potknięcia. Te media jak trzeba to pierwsze "rzucą w niego kamieniem oburzenia". Tam zrobiono z Lozano, Castelanim, Anastasim czy Fefe. Wystarczy odszukać w historii co i kiedy się pisało.
A i na samym końcu, aby przechylić szalę na rzecz Belga pada deklaracja, iż właściwie to on będzie pracował za darmo. Sam pokryje koszty zerwania umowy z federacją belgijską i ogólnie och i ach. Stara prawda mówi, iż nie ufaj tym co będą mówić iż będą pracować za darmo. Pracuję się aby zarabiać. A jak ktoś mówi inaczej to gdzieś jest haczyk.
Kadra to mial być złoty parasol dla Andrzeja. Honorowe odejście z klubu na lepsze stanowisko. Bo z Resovii przejście do np. Lwowa to degradacja.


2. Nie oddamy drużyny w obce ręce. W połowie sezonu trudno znaleźć dobrego wolnego trenera. Bo Ci dobrzy pracują, a wolni zostają Ci którym się podwinęła noga. Skład też był jaki był i było wiadomo, iż dobrego wyniku nie zrobimy. A przyjście na pół roku jako kozioł ofiarny? Nikt z nazwiskiem by na to nie poszedł. Oczywiście można by powierzyć drużynę trenerowi Oro, ale on jeszcze doświadczenia nie ma. Kowal zbudował drużynę to i on postanowił ją poprowadzić.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 30, 2018, 21:03:54 pm wysłana przez repres1 »

Gonzo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 274
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #602 dnia: Kwietnia 30, 2018, 20:27:31 pm »
Normalnie Stanisław Lem jak żywy  ;D

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #603 dnia: Kwietnia 30, 2018, 21:00:35 pm »
Gruszkę "wyautowało" zupełnie coś innego. Postawa siatkarzy GKS-u nie miała tu nic do rzeczy. Nawet gdyby byli liderem tableli, niczego by to nie zmieniło. W obecnym układzie Gruszka miał minimalne szanse.
Z różnych przyczyn wybór był wyłącznie między Heynenem a Heynenem. Po burzliwej naradzie wybrano Heynena, który o milimetr pokonał Heynena.
Żeby było jasne: nie sądzę, żeby przeciwko Andrzejowi, jako kandydatowi na selekcjonera, został stworzony jakiś "układ". Heynen uczciwie wygrał konkurs, a Andrzej zapłacił frycowe.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

stary kibic

  • Młodzik/-czka
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #604 dnia: Kwietnia 30, 2018, 21:16:57 pm »
"Nie jest łatwo ocenić pracę trenera Kowala. Wg. Mnie obecnie trener Kowal jest innym człowiekiem, niż jeszcze w poprzednim sezonie. Zmienił się. Wg. Mnie na lepsze. ..."
Po takim sezonie ocena samego trenera, to spore nieporozumienie. Ocenić by należało całość jako projekt grupy ludzi.. Działo się bardzo dużo, ale niewiele dobrego. Są ludzie, którzy zostawiają serce dla zbudowania jakiejś wymiernej siły sportowej na parkiecie, ale życie weryfikuje jakość tych dobrych chęci. Obserwując z boku wysiłek zawodników, sztabu, organizację, kibiców można śmiało powiedzieć, że każdy na swój sposób chce, żebyśmy wszystko wygrywali. I widać ogromną grupę wsparcia ze strony finansowej. To jest dorobek, którego nie powinniśmy zaprzepaścić - tak mówię MY. Widowisko sportowe to każdy jego element.
Gdybyśmy chcieli ocenić grupę, która proponowała i realizowała jakieś przedsezonowe założenia sportowe, to myślę, że sami z siebie nie mogą być zadowoleni. Owszem, nie wszystko da się kontrolować w trakcie sezonu (kontuzje, ucieczka Perrina, załamanie Serniottiego - bo tak to odebrałem), ale efekt jest zdecydowanie mimo wszystko poniżej oczekiwań wszystkich. Cóż, jak ktoś popełnił błąd, to powinien walnąć się w pierś, przyznać - tak, w tym to ja zaj..łem i co z tym zrobimy. Nie wierzę że takie coś będzie miało miejsce - skończy się na krytyce trenera, uznaniu pomyłek kontraktowych i tworzeniu nadziei na kolejny sezon.
Zażyłość Andrzeja Kowala z klubem utrudnia zachowanie dystansu w ocenie trenera - każdy kibic chciałby mieć takiego Alfa Ramseya, który przez 20 lat będzie odnosił sukcesy i nikt mu nie będzie wypominał drogich kontraktów dla zawodników. Próba zmiany nie podniosła standardu, ale też nie dała odpowiedzi, czy warto szukać. Może ewentualnie jakiś Stojczew - ponoć jest wolny jeszcze.
Chciałbym żeby prezes Górski, który na co dzień towarzyszył wydarzeniom, bez kadzidła zrobił resume i ocenił fakty z sezonu.
W mojej ocenie bardzo brakuje człowieka z intuicją kompletującego obsadę ekipy. To nie jest dziś rola trenera, choć Andrzej Kowal niewątpliwie zna rynek siatkarski. Miałem nadzieję że usamodzielnienie Tomka Kozłowskiego wspomoże działania klubu, ale biznes agenta nie powinien być kojarzony stricte z jednym klubem. Kiedyś dobrze to szło Markowi Karbarzowi - jakość/ceny jego pomysłów pozwoliła dopracować się niezłej ekipy.
Myślę, że ten dołek powinien posłużyć do przemyślanego zbudowania mistrzowskiej drużyny, bo od zera nie zaczynamy..
Moja ocena +/0/- w stosunku do poprzedniego sezonu mogłaby tak wyglądać
Drużyna: Tichacek 0; Kędzierski +; Jarosz -; Schoeps -; Leman 0; Magneto +; Dryja +; Perła 0; Rossard 0; Śliwka +; Depowski 0; Elviss -; Maślak +; Rusek 0;
Sztab: Serniotti -; Kowal 0; Oro +; Ogonowski 0; staty +; fizyka +;
Krawaty: Polegam na obiektywizmie prezesa Górskiego
Kasa: 0;
Kibice: KK +; trybuny -;
Coś się rozlazło, ale jeszcze nie rozwaliło.. Początek nowego zależy od decydentów, ale cała reszta zależy już od wszystkich.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #605 dnia: Kwietnia 30, 2018, 22:59:03 pm »
Kolega Gonzo napisał 199 postów. Proponuję konkurs: "Znajdź 10 postów, w których kol. Gonzo nie zahacza o Kowala". Mam nadzieję, że nagrodę ufunduje kol. Gonzo, a tą nagodą będzie przeurocza rozmowa z tymże kol. Gonzo na wszystkie tematy poruszone przez niego na Forum, czyli na temat Andrzeja Kowala.

A zaczęło się 8 grudnia 2011 roku tak:
"Zmiana Bojica na Mikę - nieporozumienie, za to słaby Alek cały mecz na boisku. Jeżeli tego Pan Trener nie widzi co wszyscy to powinien poszukać sobie raczej jakiegoś innego zajęcia... Swoja drogą prowadzenie tej drużyny całkowicie go przerasta

Źle się stało, że wygraliśmy 3 seta. To zaciemnia cały obraz poczynań naszego Wielkiego Stratega Andrzeja Kowala"


W styczniu 2012 r. kol. Gonzo wieszczył tak:
"Z tym trenerem nic nie wygramy w tym sezonie i tyle w tym temacie.(...) I jak ktoś na hali dzisiaj powiedział , ze słabym rozgrywającym mecz można wygrać, ale z miernotą trenerem już  nie".

Później kolegę Gonzo zatkało aż do lutego 2016 roku. Wtedy wrócił do swojej obsesji.

Za Serniottiego napisał tak:
"Z Kowalem i tym składem spadlibyśmy z ligi, a tak spokojnie się utrzymamy".
"Pierwsza 10 jest, realnie rzecz biorąc, raczej poza naszym zasięgiem. Po prostu nie ma z kim i czym"
"Skład bez porównania o wiele, wiele słabszy niż w poprzednich latach i jeśli chodzi o walkę o medale nawet Czarnoksiężnik z krainy Ozz by nie pomógł".

Myślicie, że dokonałem tendencyjnego wyboru wypowiedzi kol. Gonzo? Tylko czekam na taki zarzut. Przytoczę całość dorobku intelektualnego Gonzo na niniejszym Forum. Nie ma tego aż tak wiele.

Przychodzi facet do psychiatry. Lekarz pyta:
- Co Panu dolega?
- Bardzo lubię naleśniki.
- W tym nie ma nic chorobliwego - mówi lekarz - Ja też uwielbiam naleśniki.
- To musi Pan Doktor mnie odwiedzić. Mam w domu 2 szafy, 2 kredensy i 3 biblioteczki pełne naleśników.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

Gonzo

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 274
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #606 dnia: Maja 01, 2018, 09:51:17 am »
Zniszczyłeś mnie. Kładę się w kącie zaczynam lizać swoje rany. Masz rację, nie ma tego za dużo. Zresztą czym to jest przy ponad 6000 postów, z czego z 5500 to pseudointelektualny bełkot, w którym głosisz swoje "mądrości i prawdy objawione". Nawet Cię rozumiem, bo jako prawnik zapewne wiesz, że kiedy w uzasadnieniu nie ma się nic mądrego do napisania trzeba pisać po prostu dużo, a najlepiej bardzo, bardzo dużo. I to wychodzi Ci świetnie. Przyjąłeś zapewne "model chiński". Może nie jakością, ale zamorduję wszystkich ilością ;D A co do meritum też Cię doskonale rozumiem. Można mieć złego i głupiego pana, ale najważniejsze żeby być wiernym ratlerkiem, który każdego obszczeka. Sorry, zwracam honor, ty jesteś co najmniej dobermanem ;D I jeszcze jedno jakbyś mógł wyjaśnić.  W którym momencie Serniotti nie chciał Akhrema? Jak grał w Halbanku, jak miał podpisany kontrakt z Galatasaray czy w trakcie obecnego sezonu?

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #607 dnia: Maja 01, 2018, 10:30:53 am »
A co, zabolało? Nieprawdę napisałem?
Nawet policzyłem. Z 200 Twoich wypowiedzi zaledwie 20 nie zahacza o Kowala. Z tych 20 ze 4 dotyczą Ogonowskiego.
Musisz dokupić nową szafę na kolejne naleśniki.
---------------------
Kiedy Serniotti nie chciał Achrema? W maju 2017 roku.
---------------------
Tak z ciekawości: w której to niby "mądrości objawionej" się pomyliłem? Szukaj. Może znajdziesz.

Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.

RZW

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1964
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #608 dnia: Maja 01, 2018, 11:10:23 am »

---------------------
Kiedy Serniotti nie chciał Achrema? W maju 2017 roku.
---------------------


Przestań Repres już mówiąć po staropolsku p*dolić, bo nikt tego nie kupi w jakie słowa byś tego nie ubierał. (dla młodzieży po staropolsku p*dolić nie było wulgaryzmem, a oznaczało jedynie gadać głupoty). Jakby Serniotti w maju 2007 nie chciał Achrema to byśmy o tym fakcie wiedzieli już w maju lub czerwcu najpóźniej.
Nie takie informacje z klubu wyciekały.
Dziwnym zbiegiem okoliczności plotka, że Serniotti nie chciał Achrema zaczęła się pojawiać jak nam groziło, że do 6ki się nie załapiemy! No chyba, że Ty byłeś wtajemniczony od początku i dla dobra sprawy trzymałeś gębę na kłódkę. Może i bym w to nawet uwierzył, ale w sytuacji gdy zmowa milczenia dotyczyłaby jedynie 2ch osób. Jestem na tyle stary, żeby wiedzieć, że jak już są 3 osoby wtajemniczone (a skoro niby wiedziałeś Ty to musiało ich być znacznie więcej) to tajemnicy nie ma, albo jest tajemnica poliszynela.

repres1

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 6941
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #609 dnia: Maja 01, 2018, 11:14:45 am »
Możesz nie wierzyć, ale naprawdę wiem, co piszę.
A że Ciebie złości, że wiem, co piszę... Nie dziwię się, zawiść to dość powszechna cecha w Polsce.
Wenn es dem Esel zu wohl ist, geht er aufs Eis tanzen.