Autor Wątek: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!  (Przeczytany 111813 razy)

bos

  • Malkontenci
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 302
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #60 dnia: Grudnia 03, 2017, 23:44:16 pm »
Decyzja zarządu kontrowersyjna, ale też ma jakieś uzasadnienie. Niestety nie było widocznych postępów w grze drużyny. Szczerze to nie wiem, który element gry w Resovii można by nazwać poprawnym. Nie było póki co progresu w grze Resovii. Pod tym względem, zarząd miał podstawy do takiej decyzji. Czy to było słuszne? Czas pokaże.
Kowala nie trawię to fakt bo wg mnie to pseudo trener, który gdyby nie układy to by nic nie znaczył.
Spróbuję jednak merytorycznie. Oświeć mnie jakie postępy miał Kowal przez ostatnie DWA sezony, a wg zarządu wykonał fantastyczna robotę. Mało tego w sezonie w którym graliśmy w kupionym FF były wg zarządu same sukcesy.  Zarząd nie miał podstaw aby go odwołać bo swojemu nie można zrobić krzywdy. 
Ktoś robi z kogoś idiotę. Ja na pewno z dniem dzisiejszym powiedziałem koniec dla takiej Resovii. Bawcie się dalej ale nie za moje pieniądze!!!   

bociek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #61 dnia: Grudnia 04, 2017, 00:06:29 am »
Decyzja zarządu kontrowersyjna, ale też ma jakieś uzasadnienie. Niestety nie było widocznych postępów w grze drużyny. Szczerze to nie wiem, który element gry w Resovii można by nazwać poprawnym. Nie było póki co progresu w grze Resovii. Pod tym względem, zarząd miał podstawy do takiej decyzji. Czy to było słuszne? Czas pokaże.

Z drugiej strony biorąc na warsztat sezon AK gdzie w pierwszych 14 kolejkach przewalił z: JW(a raczej zgliszcza JW), Zaksa, Cuprum, Politechnika, Czarni, to te przegrane z całkiem niezłym Treflem, Skrą, Zaksą czy posiadającą spory potencjał Warszawą nie wyglądają tak źle, tym bardziej że nie powinny nam umknąć proporcje naszej siły względem danych drużyn, bo to porównanie wygląda wtedy jeszcze bardziej niekorzystnie.
Postępów wtedy też nie było.

Warto też dodać że Ljubo miał identyczny bilans 7 meczów i 5 porażek w 2009/10, zaś AK miał podobne bilanse 8 meczów i 4 porażki w sezonach 10/11, 11/12, a także 12/13, także taka forma zespołu w danym czasie nie jest czymś nowym dla naszego klubu...

===
Ciekawi mnie czy kiedyś doczekam się dziennikarza, takiego który nie będzie się bał że się klub na niego obrazi...
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2017, 00:55:43 am wysłana przez bociek »

sumit

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #62 dnia: Grudnia 04, 2017, 00:48:57 am »
Żenada roku.

Grzesiek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 60
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #63 dnia: Grudnia 04, 2017, 00:50:32 am »
A moze Pan prezez zrobil to bo wartosc multimedialna sie nie zgadzala i trzeba bylo zwolnić trenera i zatrudnic A.Kowala zeby narobic szumu i pisalo sie wiecej o Resovii? ;) a tak na powaznie to Pan Górskiego juz dawno powinno nie byc w zarzadzie Resovii co najmniej od odejścia Grozera, i od tego zacznijmy budowac przyszly sklad Resovii na nowy sezon.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #64 dnia: Grudnia 04, 2017, 00:56:00 am »
Kowala nie trawię to fakt bo wg mnie to pseudo trener, który gdyby nie układy to by nic nie znaczył.
Spróbuję jednak merytorycznie. Oświeć mnie jakie postępy miał Kowal przez ostatnie DWA sezony, a wg zarządu wykonał fantastyczna robotę. Mało tego w sezonie w którym graliśmy w kupionym FF były wg zarządu same sukcesy.  Zarząd nie miał podstaw aby go odwołać bo swojemu nie można zrobić krzywdy. 
Ktoś robi z kogoś idiotę. Ja na pewno z dniem dzisiejszym powiedziałem koniec dla takiej Resovii. Bawcie się dalej ale nie za moje pieniądze!!!
A czy ja oceniam trenera Kowala?

Piszę tylko, iż podstawy do zwolnienia trenera były i z Kowalem w poprzednim sezonie też można było się rozstać. Już w zeszłym roku była dyskusja, iż jak zmienić trenera to albo teraz albo wcale. Jest jeszcze wszystko do wygrania. Kowal przygotował plan naprawczy, a Roberto takiej szansy nie miał. W zeszłym sezonie po podobnych wyczynach wielu krzyczało "odejdź". Los jest przewrotny, i zarząd poszedł za tym czego lud w zeszłym sezonie się domagał i czego w zeszłym sezonie nie zrobiono. Jak wiadomo że szkodą dla wszystkich. Włącznie z trenerem Kowalem.

Mi w tym wszystkim brakuje jednego. Inaczej ten komunikat by brzmiał, iż Roberto odchodzi a na czas znalezienia jego następcy stery przejmuje Andrzej Kowal. Było by to roztropne i pewnie lepiej odebrane niż to co jest teraz. Bo czy ktoś wie, czy trener Kowal na dłużej czy tylko na chwilę. Bo ja nie wiem.

bociek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #65 dnia: Grudnia 04, 2017, 01:23:21 am »
A czy ja oceniam trenera Kowala?

Piszę tylko, iż podstawy do zwolnienia trenera były i z Kowalem w poprzednim sezonie też można było się rozstać. Już w zeszłym roku była dyskusja, iż jak zmienić trenera to albo teraz albo wcale. Jest jeszcze wszystko do wygrania. Kowal przygotował plan naprawczy, a Roberto takiej szansy nie miał. W zeszłym sezonie po podobnych wyczynach wielu krzyczało "odejdź". Los jest przewrotny, i zarząd poszedł za tym czego lud w zeszłym sezonie się domagał i czego w zeszłym sezonie nie zrobiono. Jak wiadomo że szkodą dla wszystkich. Włącznie z trenerem Kowalem.

Mi w tym wszystkim brakuje jednego. Inaczej ten komunikat by brzmiał, iż Roberto odchodzi a na czas znalezienia jego następcy stery przejmuje Andrzej Kowal. Było by to roztropne i pewnie lepiej odebrane niż to co jest teraz. Bo czy ktoś wie, czy trener Kowal na dłużej czy tylko na chwilę. Bo ja nie wiem.

Piszę tylko, iż podstawy do zwolnienia trenera były i z Kowalem w poprzednim sezonie też można było się rozstać. Już w zeszłym roku była dyskusja, iż jak zmienić trenera to albo teraz albo wcale. Jest jeszcze wszystko do wygrania. Kowal przygotował plan naprawczy, a Roberto takiej szansy nie miał. W zeszłym sezonie po podobnych wyczynach wielu krzyczało "odejdź". Los jest przewrotny, i zarząd poszedł za tym czego lud w zeszłym sezonie się domagał i czego w zeszłym sezonie nie zrobiono. Jak wiadomo że szkodą dla wszystkich. Włącznie z trenerem Kowalem.

Mnie najbardziej zaskakuje to:
- mimo słabszego zespołu (bo tutaj nie ma co ukrywać, zespół jest wykastrowany i słabszy od wszystkich zespołów Kowala) osiągamy zbliżone rezultaty do poprzednika i mimo wszystko go wywalamy... można wręcz powiedzieć że trener spisuje się lepiej od poprzednika i mimo tego jest przez niego zastąpiony (absurd)
- robimy ruch który będzie brany pod uwagę przez kolejnych szkoleniowców, bo mimo wszystko zwalnianie trenera po 12 kolejkach to objaw trochę szaleństwa, tym bardziej czegoś co w pluslidze się nie zdarza, zwłaszcza przy takim bilansie. Zespoły poważne dają pracować szkoleniowcowi, no chyba że mamy jakąś totalną katastrofę... (warto w tym miejscu wspomnieć że Sebastian Świderski nie został zwolniony mimo katastrofalnej gry Zaksy, rundę zasadniczą zakończył z 15 wygranymi i 11 porażkami(!), a w pewnym momencie miał na liczniku 11 wygranych i 11 przegranych! Ale klub mu dał pracować, możliwe że jest to przesada, ale chyba też jest to ważne dla szkoleniowców jak klub kogo traktuje)
- przerywamy pracę szkoleniowca mimo że pierwszą rundę zasadniczego możemy zakończyć na pudle, lub w pierwszej 4, co przy tym składzie personalnym jest rezultatem świetnym.

Stąd nasuwa się pytanie o standardy, standardy które powinny dotyczyć wszystkich, a nie wybrane osoby.

Sam nie uważam że zwalnianie Kowala w trakcie sezonu to byłby dobry pomysł, wystarczy popatrzeć że mimo że gra wyglądała słabo na przełomie listopada/grudnia to potrafiliśmy zdobywać medale, nawet złoto, przypomnę że w sezonie 12/13 rundę zasadniczą kończyliśmy na 4 miejscu, po 12 kolejkach mieliśmy tylko 2 punkty więcej od dzisiejszej Resovii i potrafiliśmy wtopić z Czewą, a mimo to wyciągnęliśmy złoto.

Więc tym bardziej zwolnienie trenera na tą chwilę to jakiś absurdalnie poroniony pomysł...

Czy jest możliwość głosowania na trenera AK w meczu gwiazd?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2017, 01:48:02 am wysłana przez bociek »

bos

  • Malkontenci
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 302
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #66 dnia: Grudnia 04, 2017, 01:39:25 am »
A czy ja oceniam trenera Kowala?

Piszę tylko, iż podstawy do zwolnienia trenera były i z Kowalem w poprzednim sezonie też można było się rozstać. Już w zeszłym roku była dyskusja, iż jak zmienić trenera to albo teraz albo wcale. Jest jeszcze wszystko do wygrania. Kowal przygotował plan naprawczy, a Roberto takiej szansy nie miał. W zeszłym sezonie po podobnych wyczynach wielu krzyczało "odejdź". Los jest przewrotny, i zarząd poszedł za tym czego lud w zeszłym sezonie się domagał i czego w zeszłym sezonie nie zrobiono. Jak wiadomo że szkodą dla wszystkich. Włącznie z trenerem Kowalem.

Mi w tym wszystkim brakuje jednego. Inaczej ten komunikat by brzmiał, iż Roberto odchodzi a na czas znalezienia jego następcy stery przejmuje Andrzej Kowal. Było by to roztropne i pewnie lepiej odebrane niż to co jest teraz. Bo czy ktoś wie, czy trener Kowal na dłużej czy tylko na chwilę. Bo ja nie wiem.
Wg mnie zarząd ma zupełnie inne podejście do Kowala i do trenera X. Dlaczego to dla wiedzących oczywiste. Ja się tym po prostu brzydzę. Od dzisiaj od Resovii odpoczywam i jest mi to całkowicie w tym momencie obojętne które miejsce zajmie w tym sezonie. Może nawet spaść. Tobie życzę dużych pozytywnych emocji sportowych.
Jak będzie to znowu normalny klub to zacznę mu ponownie kibicować.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #67 dnia: Grudnia 04, 2017, 07:13:13 am »
Tak naprawdę to nigdy się nie dowiemy o wszystkich okolicznościach tej decyzji.

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #68 dnia: Grudnia 04, 2017, 07:44:55 am »
Darek, nie ma co zasłaniać się "jakimiś okolicznościami". Jakoś nie budzi moich wątpliwości fakt, że to zawodnicy zwolnili trenera. Postawa zespołu w meczu z Onico na to wyraźnie wskazuje. A skoro dochodzimy do poziomu prowadzenia klubu na styl naszej rodzimej piłki kopanej to nic dobrego to nie wróży. W siatkówce takich standardów do tej pory nie było.
Poza tym...jeśli po 12 kolejkach dochodzimy do wniosku, że to stare, które już dawno się nie sprawdzało i tak jest lepsze od tego nowego, które stworzyliśmy po to, żeby zdecydowanie poprawić to stare, to coś jest z nami nie tak...
Tak jakoś mi się przypomniało, jak siedząc w swoim sektorze z moimi sąsiadami żartowaliśmy, widząc Kowala u góry w akwarium, że tylko czekać, jak Andrzej zweryfikuje pracę nowego trenera i ani się nie obejrzymy, kiedy przejmie ster. No tośmy se pożartowali...

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #69 dnia: Grudnia 04, 2017, 08:27:48 am »
To jest pytanie, które pozostanie bez  odpowiedzi. Czy zawodnicy zagrali z Warszawą tak, aby zwolnić trenera?