Autor Wątek: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!  (Przeczytany 111805 razy)

Unge

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 118
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #170 dnia: Grudnia 08, 2017, 23:47:10 pm »
Jakoś dawno się udzialałem, ale nie powiem, szczena mi opadła po zwolnieniu trenera, wiec stwierdziłem, że coś naskrobie.
Nie wiem czy ktoś coś kiedyś grał, uprawiał cokolwiek - zakładam, że większość z forum pewnie tak. Chodzi o te sławne motywacje/presje o które toczy się bój na forum.
Moim zdaniem to nie trener jest od tego.
Jeżeli komuś jako motywacja nie wystarczy kasa, jaką dostaje za grę (połowa forum nie zarobi takiej przez całe życie), jeżeli nie wystarczy ten tłum kibiców, który cię podziwia, kibicuje, oklaskuje/piszczy/wstaw cokolwiek, robisz to co lubisz/kochasz i masz z tego bardzo duży hajs i brak ci motywacji to sory, zmień dyscypline, otwórz własny biznes, rób cokolwiek innego.
Zrozumiałbym brak motywacji np przy robocie za najniższą krajową, ale nie w tej sytuacji.
Kurde, naprawdę wygrywanie nawet na trzepaku jest bardzo fajne a co mówić na arenie międzynarodowej? Żaden z zawodników nie chce być najlepszy, doskonalić się itd???
Trener ten czy inne nie nauczy kogoś zagrywać, nie wejdzie za niego na boisko itd.
Lider na boisku>>>>najlepszy trener. Trener nie wstrząśnie drużyną ani nie da impulsu do gry tak wielkiego jak gość stojący obok, który wszedł na zagrywkę i zrobil +5 punktów.
Od team spirit są zawodnicy, ich wewnętrzne relacje, a nie trener.
Kwestię transferów i układanie drużyny pod kątem osobowości pominę - bo był chyba taki program co to psycholodzy dobierali pary w małżeństwa i wszystkie skończyły się fiaskiem.
Ja myślę, że większość forum nie uprawiała zawodowo sportu. Pewnie każdy klepał sobie na trzepaku, ale jak to się ma do zawodowstwa? To co napisałeś kompletnie nie ma przełożenia na zawodowy sport. Depresja i wypalenie dotyka także sportowców. Chcesz przykład? Pierwsza z brzegu Justyna Kowalczyk. Tłumy kibiców, hajs się zgadza i kobieta popada w depresje! Brzydko mówiąc rzyga sportem! Nawet sobie nie chce wyobrażać co musiała czuć... Drugi przykład Oscar Pistorius... Wyobrażasz sobie z jaką presją i z iloma wyrzeczeniami spotykają się zawodowi sportowcy, żeby być najlepszymi? Myślisz, że jak powtarzasz coś trilon razy to nie popadasz w rutynę? Myślisz, że przyjemnością jest brać doping? Dlaczego się do takich czynów sportowcy posuwają? Myślisz, że sport jest prosty? Jakby był, to każdy by go uprawiał do 50 roku życia minimum i na dodatek był najlepszy...
Zadaniem trenera jest jak najlepsze wytrenowanie zawodnika! Ktoś się z tym stwierdzeniem nie zgadza?
Niektórzy mówią, że trener powie teraz 30 minut zagrywamy... A jak któremu nie wychodzi to zostaje i ładuje przez kolejne 2 godziny. No nie do końca. Trener musi tak dobrać makro i mikro cykle, żeby zawodnik zwyżkował formą w momencie, w którym trener tego chce. Trener powinien wspólnie z zawodnikami mieć wyznaczone konkretne cele, na które obierają (razem!!) kierunek. Gdyby trener nie był od motywowania w dążeniu do tego konkretnego celu w ciężkim treningu, do odpowiednich reakcji na treningu, które mają na celu wyduszenie z zawodnika jeszcze więcej, to do czego on ma służyć? Tańszy będzie program komputerowy, który rozpisze trening i za pomocą statystyk ustali taktykę na mecz. Nie może być? Taniej będzie, a wyjdzie na to samo co, niektórzy tutaj tworzą, chyba za sprawą tych baboli, które wymawia Kowal. Już mi się nawet nie chce w to bardziej zagłębiać na forum, bo bym chyba stworzył sobie pracę doktorską.
Pomijając kwestię samego zwolnienia trenera (nieetyczne, nieładne itd) to ja tam się cieszę, że AK znowu będzie trenerem.
P.S. A, że AK nie ma głowy do wywiadów, palnie coś nie od rzeczy - po prostu nie czytać ot co.
Witki mnie opadły...
Niech Kowal nie udziela lepiej wywiadów.

wog

  • Junior/-ka
  • ***
  • Wiadomości: 824
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #171 dnia: Grudnia 09, 2017, 13:36:47 pm »
Sorry, że w tym miejscu, ale to co napiszę ma związek właśnie z tym wątkiem...

Nie chciałby ktoś z Was (albo nie znacie kogoś kto by chciał) odkupić karnetu do końca sezonu? Sektor C3 (naprzeciwko Klubu Kibica), rząd 2, miejsce 12. Ważne: tylko do końca tego sezonu. Po sezonie miejsce powraca do mnie. Zobaczymy co się po sezonie wydarzy.

Nie mam pojęcia ile chcę za ten karnet. Po prostu "chwilowo" nie jest mi potrzebny a komuś może się przydać.
Jakby co to piszcie na priv.

bociek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #172 dnia: Grudnia 09, 2017, 15:37:24 pm »
Przepraszam ale jak czytam to co tutaj sie pisze, to troche mi rece opadaja
Zacznijmy od magicznego zostan na hali i zagrywaj i to przyjdzie, to troche jak czlowiekowi z depresja powiedziec idz sobie pobiegaj i przejdzie...
Totalne splycenie psychiki zawodowego sportowca i podejscie strasznie jednowymiarowe, wrecz glupawe.
Podam przyklad pewnego zawodnika(rodzima plusliga pare dobrych lat wstecz) ktory znam osobiscie, przy pierwszym 'trenerze' zawodnik trenowal zagrywke (a mial
naprawde niezla) i zagrywal jakies niezliczone ilosci razy, byl tez wkurzony, sfrustrowany dlaczego nie idzie, ale zostawal na tej hali i walil,
na meczu tez raz wyszlo raz nie, potem w kolejnym sezonie kolejny trener powiedzial odpusc, skup sie na innych elementach, to wroci i faktycznie mial jeden
z najlepszych sezonow jesli chodzi o zagrywke.

Majer, co do motywacji, swego czasu czytalem swietny wywiad rzeke w amerykanskiej gazecie z Philem Jacsonem ktory wlasnie stwierdzil ze: Motywacja jest kluczem do zwyciestwa i dalej opisywal jak wazne jest motywowanie wlasnie gwiazd, jak wazne w czasie sezonu jest budowanie mentalnosci, rozmowy indywidualne itd... (bylo tez o tym jak zmotywowal i podszedl Shaqa ktory zdobyl swoje jedyne MVP)
Wiec zupelnie nie zgadzam sie ze motywacja nie jest potrzebna bo maja pieniadze i graja o wygrana, to jest splycanie sportu i patrzenie jednowymiarowe na zawodnikow ktorzy sa ludzmi ze swoimi problemami, frustracjami itd...  akurat dobry trener jest swietnym motywatorem, nie koniecznie musi sie to odbywac na pokaz podczas przerw gdzie to wszystko obserwujesz, bo pojecia nie masz kto jak z kim rozmawia indywidualnie.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2017, 15:38:56 pm wysłana przez bociek »

piokol

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 151
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #173 dnia: Grudnia 09, 2017, 16:45:53 pm »
Po przeczytaniu wywiadu z kowalem mam już pewność, że to był mój ostatni raz w tym sezonie na meczu w Rzeszowie. Człowiek bez honoru. Kiedyś pana Górala zabraknie i co wtedy panie Kowal?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 09, 2017, 17:25:05 pm wysłana przez repres1 »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #174 dnia: Grudnia 09, 2017, 20:35:44 pm »
Kolego bociek, jeśli do mnie piszesz, to nie wciskaj mi słów których nie napisałem, piszesz " Majer co do motywacji ............ zupelnie nie zgadzam sie ze motywacja nie jest potrzebna bo maja pieniadze... . Gdzie ja pisałem o pieniądzach? . Piszesz dalej " dobry trener jest swietnym motywatorem, nie koniecznie musi sie to odbywac na pokaz podczas przerw gdzie to wszystko obserwujesz, bo pojecie nie masz kto jak z kim rozmawia indywidualnie". Rozumiem bociek, że Ty masz pojęcie o czym rozmawia trener z zawodnikami na treningu, czy na odprawie przed meczem, bo jesteś przy tym. Jeśli tak to podziel się z nami tą wiedzą, jeśli jednak nie jesteś przy tych rozmowach to nie pisz tych....... . Przeczytaj wywiad z Kowalem, on mówił że spotkał się z zawodnikami, że rozmawiał z nimi, myślę że nie rozmawiali o dupie maryni.
Piokol jeśli zabraknie Górala, więc raczej nie złoży propozycji Andrzejowi Kowalowi do prowadzenia Resovii, to myślę że wtedy Andrzej przyjmie propozycję z zagranicy ( w wywiadzie mówił że takie były, ale przyjął tą od prezesa Górala, bo  nie mógł odmówić) albo rozważy tą z reprezentacji, gdy będzie aktualna.

A :)

  • Moderator
  • Trener/-ka
  • *
  • Wiadomości: 5372
  • Semper fidelis
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #175 dnia: Grudnia 09, 2017, 21:10:33 pm »
Nie ma przepisu na to "Jak być dobrym trenerem?" Każdy musi znaleźć swoją ścieżkę. Oprócz warsztatu potrzebne są jeszcze dwie rzeczy. Umiejętność pracy z ludźmi oraz tzw. szczęście. Sport to nie jest praca w fabryce. Powiesz co i jak i samo się będzie kręcić. Myślę, iż wielka sztuka to indywidualna praca z zawodnikiem. Jeden potrzebuję ciągłych rozmów a inny wystarczy jak kasa na koncie się zgadza. Każdy jest inny.

Andrzej Kowal miał dużo szczęścia. W najważniejszych chwilach miał w zespole ludzi, którzy potrafili wzbudzić motywację i pchnąć zespół na wyższy poziom.
Pierwsze Mistrzostwo to Georgy Grozer. Swoją postawą na boisku i poza nim bardzo pomógł stworzyć zespół.
Kolejny tytuł to wspólne dzieło kibiców, Alka i sztabu. Kibice dali impuls zespołowi jak przyszli na otwarty trening. To był szok dla nich. Pokażało, iż ludzie w nich wierzą. Później sztab z Andrzejem przygotował cytaty z Zaksy a Alek w swoim stylu zmotywował zespół.

Kolejny sukces to półosie Nowosybirska. Tam stworzyła się drużyna. Zespół uwierzył w siebie. Później Berlin i poszło.

Pamiętacie hasło "Nie lekceważ serca Mistrza?" To było to coś. Umiejętności, umiejętnościami ale to wiara i psychika odgrywa decydujący wpływ na sukces. Przy podobnych umiejętnościach to w sferze mentalnej rozgrywa się mecz.

Wielu ekspertów nie raz powtarzało, iż czasem drużyna przegrywa mecz zanim rozegra pierwszą piłkę. Np. obecnie to każdy polski zespół zakłada, iż z ZAKsą mają w plecy. Więc im odpuszczają, skoro o tak przegrają. Ile meczów w tym sezonie Zaksa wygrała, choć na boisku wydawało się iż są w zasięgu. I z drugiej strony. Każdy zespół w lidze wie, iż Resovia gra słabo i na Podpromiu można nas pyknąć do 0. Więc nas przyciskali a my się gubiliśmy jak dzieci. Oni nie mieli nic do stracenia a nam z nerwów się nogi plątały.

bociek

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 137
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #176 dnia: Grudnia 10, 2017, 15:51:50 pm »
Majer pisalem do Ciebie i do skibensa, wiec ta wypowiedz odnosila sie do waszych wypowiedzi, nie tylko do Twojej.

Dodatkowo zupelnie nie wspomnialem o trenerze Kowalu, nie napisalem o nim nic, wiec nie wiem dlaczego tutaj to wrzucasz, pisalem o tym ze motywacja zawodnika jest wazna, ze motywacja gwiazdy jest wazna... i ze dobry trener to tez motywator bez wzgledu kogo ma w zespole.

'Rozumiem bociek, że Ty masz pojęcie o czym rozmawia trener z zawodnikami na treningu, czy na odprawie przed meczem, bo jesteś przy tym.
Jeśli tak to podziel się z nami tą wiedzą, jeśli jednak nie jesteś przy tych rozmowach to nie pisz tych....... '

To jeszcze odpowiem na to, mimo ze jak wspomnialem wczesniej nie pisalem o trenerze Kowalu, wyobraz sobie ze mam i to dosc duze, ale mysle ze to nie fair mowic na forum publicznym to co sie uslyszalo w rozmowach prywatnych.

Greg

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 214
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #177 dnia: Grudnia 10, 2017, 17:45:21 pm »
Po przeczytaniu wywiadu z kowalem mam już pewność, że to był mój ostatni raz w tym sezonie na meczu w Rzeszowie. Człowiek bez honoru. Kiedyś pana Górala zabraknie i co wtedy panie Kowal?
Zgadzam się całkowicie  z Tobą - Resovia zawsze będzie w moim sercu, ale dopóki Andrzej Kowal będzie trenerem na mecz się nie wybieram, czy to w tym czy następnych sezonach.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2017, 17:48:24 pm wysłana przez Greg »

leon

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 2251
  • Czas wracać na Wyspiańskiego 22
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #178 dnia: Grudnia 10, 2017, 18:22:51 pm »
Ciekawe, jaka będzie frekwencja na meczu z Rovaniemi?
Ja się nie wybieram. Są dwa powody, ale ten podstawowy jest oczywiście jeden.
Poczekam, aż na Podpromie wróci normalna atmosfera. Zanosi się na to, że nieprędko się to stanie.
Tak na marginesie...to byłaby bardzo dobra forma protestu przeciwko takiemu zarządzaniu klubem Asseco. Nieobecność Kibiców na meczu z Finami miałaby swoją wymowę. A sami Kibice też nie za wiele stracą. Nie zanosi się na światowy poziom...

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Andrzej Kowal ponownie trenerem naszej Resovii!
« Odpowiedź #179 dnia: Grudnia 10, 2017, 18:36:03 pm »
"Majer, co do motywacji, swego czasu czytalem swietny wywiad rzeke w amerykanskiej gazecie z Philem Jacsonem ktory wlasnie stwierdzil ze: Motywacja jest kluczem do zwyciestwa i dalej opisywal jak wazne jest motywowanie wlasnie gwiazd, jak wazne w czasie sezonu jest budowanie mentalnosci, rozmowy indywidualne itd... (bylo tez o tym jak zmotywowal i podszedl Shaqa ktory zdobyl swoje jedyne MVP)
Wiec zupelnie nie zgadzam sie ze motywacja nie jest potrzebna bo maja pieniadze i graja o wygrana...." , to jest cytat boćka, prosiłbym aby ktoś kto jest mocny z j. polskiego odpowiedział mu czy to co napisał odnosi się do mnie, czy do skibensa. Moim zdaniem ten cytat odnosi się tylko do mnie. Świadczy o tym początek " Majer co do motywacji....." i dalej jest wtrącenie o Philu Jacksonie i następnie ..... "Więc zupełnie nie zgadzam się ze motywacja nie jest potrzebna bo maja pieniadze..." . Jest to dalszy ciąg myśli, więc odnosi się do Majera. Może jestem drobiazgowy, ale takie detale często decydują jak kto odbiera wypowiedź. Jeśli wypowiedź boćka brzmiałaby: więc zupełnie nie zgadzam się że motywacja nie jest potrzebna, jak również z wypowiedzią skibensa że mają pieniądze za grę , to wtedy jest to odniesienie się również do wypowiedzi innej osoby. Więc bociek nie pisałeś tego również do skibensa, a jedynie do mnie, a ja nic o pieniądzach nie pisałem, więc wcisnąłeś mi słowa nie moje, to jest drobiazg ale i zdecydowana różnica. Bociek nie wiesz dlaczego wrzuciłem zdanie o wywiadzie z Kowalem ?, to przecież oczywiste, skoro piszesz że nie koniecznie musi się to odbywać podczas przerw... i nie mam pojecia kto jak z kim rozmawia,  więc w wywiadzie Kowal to powiedział, a ja potwierdziłem Twoje zdanie że nie musi tego robić na czasie, można w innym czasie i miejscu. To wszystko.