Autor Wątek: Asseco Resovia - ZAKSA 11.11.2018 r.  (Przeczytany 32188 razy)

Pisar

  • SSPS Resovia
  • Kadet/-ka
  • *
  • Wiadomości: 477
Odp: Asseco Resovia - ZAKSA 11.11.2018 r.
« Odpowiedź #120 dnia: Listopada 13, 2018, 18:36:56 pm »

Niemniej podtzymamam mój, żal, że nie znalazło się tam odniesienie do rzeszowskiej tradycji związanej z odzyskaniem niepodległości.
I nie wiem skąd pogarda dla swojej tradycji, którą nazywa się ją ,,rzeszowską cepeliadą''.

Pozostaję z nadzieją, że nawiązania do lokalności znajdą się przy kolejnej okazji. I że nie będzie nim pewien rzeszowski pomnik postawiony przez komunistyczne władze zwany w Posce ,,rzeszowską ....'' :)

Pozwolę się nie zgodzić. Nie znam nikogo w SSPS kto wstydził by się tego, że jest z Podkarpacia i gardził naszą tradycją ( jest kilka opraw związanych bezpośrednio z Rzeszowem czy regionem) i nikt nie twierdzi że to cepeliada.

Nie uważam jednak, że każda oprawa musi być oprawą podkreślającą nasz związek z Podkarpaciem. Czasem należy zakcentować coś innego np to, że jesteśmy Polakami.

Dodatkowo potrafimy przyjąć rzeszowskie symbole z całym dobrodziejstwem inwentarza.  Tak jak Warszawiacy nie mają powodu wstydzić się Pałacu Kultury, tak my powinniśmy zaakceptować fakt, że mamy nasz symbol mimo, że powstał za komuny (to też w końcu epoka ktora odcisneła piętno na naszej tradycji).  To, że jest żartobliwie nazywany tak, a nie inaczej nie zmienia faktu, że stanowi on dość wyrazisty przykład socrealizmu, czyli nurtu, który czy się komuś podoba, czy nie, był pewnym nurtem sztuki na naszych ziemiach podobnie jak barok, czy klasycyzm. Pomnik ten stał się symbolem naszego miasta i kropka.

Nie lubię dyskusji, co miał autor na myśli tworząc dzieło,  ale w tym przypadku sam zakcentował, że tworząc rzeszowski Pomnik Czynu Rewolucyjnego "za tło i inspirację obrał jeden z najstarszych motywów w sztuce sakralnej mający pierwiastek żeński w dominancie stylistycznej ? mandorlę. Pośrodku pomnika widnieje umieszczona na tle flagi grupa rzeźbiarska tj. postać chłopa, robotnika i żołnierza. pomnik ściśle nawiązuje do wystąpień chłopskich, które miały miejsce w Małopolsce Wschodniej przed II wojną światową. Do postaci antycznej Nike oraz chłopa i robotnika przedstawionych na pomniku dodał jeszcze żołnierza, mającego symbolizować walki o niepodległość (czy obronę Polski przed okupantem)."

Cieszę się, że poprzednia epoka odeszła - ale nie wycinamy lasów tylko dlatego, że zostały posadzone w komunie.

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Asseco Resovia - ZAKSA 11.11.2018 r.
« Odpowiedź #121 dnia: Listopada 13, 2018, 19:02:19 pm »
Twoja odpowiedź jest, że delikatnie to ujmę, niekompatybilna z moim pojęciem dobrego smaku.


Jak by Ci to napisać  bos , abyś zrozumiał co napisałeś, zacytuję Twój wpis : "Przestań pisać te brednie bo jesteś śmieszny. " . To jest to Twoje pojęcie dobrego smaku, weź się chłopie ogarnij, poczytaj w internecie, zapytaj młodszej siostry, albo kogokolwiek na ulicy co to jest to "pojęcie dobrego smaku" i jak już będziesz wiedział, to napisz wtedy coś i niech Ci przyświeca to co napisał Leon " Z nim, jak z Chuckiem Norrisem...ze wszystkiego wychodzi obronną ręką ".


Jest postęp - nauczył się cytować...chyba że to poprawka Represa... ;)


Następny specjalista od dobrego smaku  ::)
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2018, 19:17:03 pm wysłana przez Majer »

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Asseco Resovia - ZAKSA 11.11.2018 r.
« Odpowiedź #122 dnia: Listopada 13, 2018, 19:11:12 pm »
Do pisar.

Nie ja użyłem nazwy ,,rzeszowska cepeliada''. To był cytat z postu, na który się powołuję.

Co do meritum.
A jaka lepsza okazja jest by przypomnieć niepodległosciową tradycję swojej małej ojczyzny jak nie w 100 lecie odzyskania niepodleglości?

Ale trzymam za słowo i czekam na owe oprawy nawiązujace do miasta i regionu.

Z tych co pamiętam, to jedno odwołanie się do lokalności było związane z banerem ,,Twierdza Rzeszów'' (czy podobnie) i z oczywistych powodów, niestety, nie był on od dawna prezentowany i nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie.

A drugi to owa nieszczęsny pierwiastek żeński. Znam wszystkie te rozpaczliwe argumenty, które próbują zdjąć z owego pomnika komunistyczne odium. Tyle, że, nie wdając się w dluższą dyskusję, komunistyczni towarzysze każdego 1 maja i 22 lipca składają tam wieńce i kwiaty, jak za najlepszych czasów komuny. Czy nie jest to wystarczajacy dowód, jaka jest jego wymowa?

Poza tym - należy odwolywać się do symboli, które nie dzielą a łączą. A wokół ,,c...'' toczy się głeboki spór. Przeicież wiem, że i w Waszym stowarzyszniu spór taki był. A poza tym pogadjcie z piłkarskimi kibicami Resovii...  :)

A przy tym w Polsce naprawdę śmieją się z Rzeszowa z tego powodu. Nie przeszkadza Wam to? Doczekacie się, że w Bełchatowie będą szydzić, że kibice w Rzeszowie na banerze mają ,,c..."".

Czy w Rzeszowie nie ma symboli mniej kontrowersyjnych? 
Czy nie ma np. pominka Lisa-Kuli, że użyję mojego ulubionego przykładu?  Że mniej rozpoznawalny niż ,,c..."'. No ja bym podziekowal za taką rozpznawalność. I może pora na ,,wylansowanie'' przez Was tego symbolu?

A poza wszystkim - ratusz w Rzeszowie jest równie a może bardziej rozpoznawalny niż wiadomo co.   

PS. Jeszcze o lokalności.
Od lat dopominam się, w by oprawie grać rzeszowskie/podkarpackie kapele - nie wyłącznie. Jakoś nie przypominam sobie, byście to wsparli. Albo sami to zaproponowali.
Udało mi się przepchnąć po latach Nalepę (czym mam przypominać dlaczego?), choć jest grany w momencie, gdy panie jeszcze sprzątają halę przed meczem. Co ciekawe, Wasz szef najpierw wsparł tą propozycję na forum, ale pewnego razu nazwał to moją obsesją. Zwracam uwagę, że on, w zasadzie nie pojawia się na forum, choć są sprawy naprawdę istotne.

Mam pisać więcej? 
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2018, 19:58:11 pm wysłana przez fanzwawy »

galiba

  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 53
Odp: Asseco Resovia - ZAKSA 11.11.2018 r.
« Odpowiedź #123 dnia: Listopada 13, 2018, 20:25:33 pm »
Do fanzwawy.
Ty pisząc te słowa pokazujesz całą CEPELIADĘ WARSZAWSKĄ bo nie wiem dlaczego teraz ktoś miał by się śmiać z czegoś co istnieje kilkanaście lat. Jeżeli ktoś składa kwiaty i wieńce jego rzecz Ty masz możliwość składania pod pomnikiem Lisa-Kuli, jeden chodzi na Sovie inny na Deweloperki takie mamy czasy i niech tak zostanie.
Jedno z czego się cieszę to że nie brałeś udziału w projektowaniu tego banera bo dopiero by był śmiech :)

Paulina

  • Moderator
  • Junior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 956
Odp: Asseco Resovia - ZAKSA 11.11.2018 r.
« Odpowiedź #124 dnia: Listopada 13, 2018, 21:12:24 pm »
Andrzej, jeśli chodzi o muzykę, to z tego co się orientuję to sami zawodnicy ustalają sobie playliste. Przynajmniej do tego sezonu na pewno tak było.
Co do opraw, to była Twierdza Rzeszów, była Duma Podkarpacia (w kontury województwa wrysowane Pasy), było nawiązanie do Mistrzów z lat 70tych przy MP 2012, na naszej wyjazdowce widnieje napis "Mistrzowie Podwójnej Krotkiej" . Mamy banner "Szanuj Tradycję Resoviaku I na mecze chodź w pasiaku". To tak na szybko, bo pewnie gdybym pomyślała dłużej, to i więcej opraw by mi się przypomniało. Absolutnie nie odrywamy się od Podkarpacia.
Niedzielna uroczystość należała do Niepodległej. Oprawa miała podkreślić wyjątkowość tego dnia.
Na oprawy dotyczące naszej małej Ojczyzny przyjdzie jeszcze czas. Uwierz, pomysły ciągle gdzieś tam mamy w głowach. Czekać tylko dobrego lokalnego święta na ich realizację.
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2018, 21:21:26 pm wysłana przez Paulina »
Kocham Ją a Ona mnie!  Nigdy nie zostawię Jej!

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Asseco Resovia - ZAKSA 11.11.2018 r.
« Odpowiedź #125 dnia: Listopada 13, 2018, 22:55:46 pm »
Być może to zawodnicy ustalają co ma być im grane ale też na pewno nikt nie przedstawił im innej propozycji.
A jakoś do należytego zachowania przy hymnie dali się przekonać, choć  to być może zakłoca przygotowania do meczu  :)
Może doczekam się i rzeszowskich kapel w oprawie?

Będę czekał z niecierpliwością na oprawe ,,lokalną''. 

Przy okazji - klub na Ćwierkaczu zauważył Wasz baner. Zrobił to co prawda nie wiedzieć czemu jak raz cztery godziny temu  :) ale jak to mówią, lepiej późno niż wcale  :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2018, 23:00:51 pm wysłana przez fanzwawy »

bos

  • Malkontenci
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 302
Odp: Asseco Resovia - ZAKSA 11.11.2018 r.
« Odpowiedź #126 dnia: Listopada 14, 2018, 00:13:27 am »
Jak by Ci to napisać  bos , abyś zrozumiał co napisałeś, zacytuję Twój wpis : "Przestań pisać te brednie bo jesteś śmieszny. " . To jest to Twoje pojęcie dobrego smaku, weź się chłopie ogarnij, poczytaj w internecie, zapytaj młodszej siostry, albo kogokolwiek na ulicy co to jest to "pojęcie dobrego smaku" i jak już będziesz wiedział, to napisz wtedy coś i niech Ci przyświeca to co napisał Leon " Z nim, jak z Chuckiem Norrisem...ze wszystkiego wychodzi obronną ręką ".

Następny specjalista od dobrego smaku  ::)

Boli Cię, że twierdzę że jesteś śmieszny, bo jesteś wg mnie. Nie będziesz mnie uczył co znaczy pojęcie dobrego smaku bo bardzo dobrze o tym wiem. Masz jakieś kompleksy to z tym walcz.
Twoje riposty, które prezentują żenujący poziom zostaw sobie dla siebie albo Tobie podobnych, ja natomiast polemikę z Tobą zakończę bo nie widzę partnera do takowej polemiki.
Kowala sobie czcij na różne sposoby , ale nie zamęczaj innych tym bałwochwalstwem.
 

fanzwawy

  • Senior/-ka
  • ****
  • Wiadomości: 1129
Odp: Asseco Resovia - ZAKSA 11.11.2018 r.
« Odpowiedź #127 dnia: Listopada 14, 2018, 09:58:44 am »
Wczęśniej w tym wątku poruszałem kwestie oprawy meczowej z okazji 100 lecia. Warto to jeszcze raz przeczytać a potem zobaczyć, jak to będzie zrobione w Gdańsku i porównać z tym jak to zrobiono ,,W tym starym, polskim klubie, potężnym i wspaniałym''. Szczegolnie polecam moim podgryzaczom.

Trefl Gdańsk w swojej historii zmieniał już w trakcie sezonu koszulki meczowe, czy ubiór libero ? m.in. na okolicznościowy strój promujący jeden z produktów sponsora tytularnego, czy T-shirty z 1383 nazwiskami kibiców po zakończeniu akcji crowdfundingowej ?doLEWamy do pełna?. Natomiast w piątek po raz pierwszy w historii Trefla Gdańsk podczas meczu w innym stroju wystąpi sztab szkoleniowy ?gdańskich lwów?. Przypomnijmy, że w trwających rozgrywkach Andrea Anastasi i jego zespół trenersko-medyczny noszą czarne koszulki polo z żółtymi wstawkami. W piątek natomiast trenerzy poprowadzą drużynę w polówkach w biało-czerwonych, narodowych barwach i z żółto-czarnym ?gdańskim lwem?, opatrzonym flagą.

- Piątkowemu starciu towarzyszyć będzie wyjątkowa, biało-czerwona atmosfera. Oczywiście w całym kraju najważniejszy moment obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości mieliśmy 11 listopada, ale podczas meczu z Asseco Resovią chcemy razem z naszymi kibicami uczcić to święto w siatkarskiej atmosferze. W ERGO ARENIE pojawi się więc sporo biało-czerwonych elementów, a poza wyjątkowymi koszulkami sztabu szkoleniowego będą to też m.in. biało-czerwona kartoniada na początku meczu, wyjście zawodników na parkiet w odświętnej oprawie, pokazy w przerwach meczu jednego z najbardziej eleganckich sportów, sięgającego tradycji szlacheckich, czyli szermierki, czy konkurs wiedzy o Niepodległej. Kibicom do gustu przypadnie też na pewno filmik, w którym z językiem polskim będą próbowali sobie poradzić Andrea Anastasi, Nikola Mijailović i Ruben Schott, czy oprawa muzyczna, w której znajdą się największe polskie przeboje ? mówi Justyna Gdowska, rzecznik prasowy Trefla Gdańsk.

Produktem meczu będzie oczywiście szalik przygotowany przez Trefla Gdańsk razem z programem ?Niepodległa?. Na jednej stronie ma on hashtag #gdańskielwy, a na drugiej dobrze znane logo obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Żółto-czarny lew umieszczony jest z kolei na biało-czerwonych barwach. W szalikach tych gracze Trefla Gdańsk wyszli także na prezentację przedmeczową w minioną sobotę w Jastrzębiu-Zdroju.
 
http://www.plusliga.pl/news/id/36796.html

Wsiowy, głupi Jasiu

bos

  • Malkontenci
  • Kadet/-ka
  • **
  • Wiadomości: 302
Odp: Asseco Resovia - ZAKSA 11.11.2018 r.
« Odpowiedź #128 dnia: Listopada 14, 2018, 10:12:44 am »
Majer piszesz do mnie na priv i mnie straszysz.
Kim Ty jesteś, że Twój poziom dyskusji tak nisko upadł.
Przestrzegam przed tym kolesiem, a na razie moderatora proszę o ustosunkowanie się do całej sprawy ( mail priv do wglądu ).
Myślałem, że mam do czynienia na tym forum z poważnymi ludźmi, ale widzę że niektórzy zaczynają grozić. Nie są to co prawda groźby pobicia,
ale jakakolwiek jej forma jest nieakceptowalna i podlega ściganiu przez odpowiednie organy.

« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2018, 10:28:47 am wysłana przez bos »

Majer

  • SSPS Resovia
  • Senior/-ka
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Resovia na zawsze w moim sercu
Odp: Asseco Resovia - ZAKSA 11.11.2018 r.
« Odpowiedź #129 dnia: Listopada 14, 2018, 10:26:23 am »
...Nie będziesz mnie uczył co znaczy pojęcie dobrego smaku bo bardzo dobrze o tym wiem.
 

Czyżby ? to parę Twoich wypowiedzi na rzeczowe i merytoryczne wpisy różnych forumowiczów (nie moich).
cyt: " Rozumiem, że uwielbiasz zapach szamba. Pisanie takich wazeliniarskich tekstów nic nie zmieni", ..... zaraz pojawi się forumowy guru Repres ze swoim giermkiem Majerem i zaczną swoje wywody na temat swojej nieomylności ". Napisałeś to "ni z gruszki ni z pietruszki" , i dlatego to  Twój "brak smaku".
 I jeszcze jeden przykład : gdy Cheleppero prosił abyś odpuścił sobie czasem i abyś sprawdził co znaczył emotikon "z przymrużeniem oka" . Twoja odpowiedź : cyt " ....ponieważ przemawia przez Ciebie kompletny brak kultury i chamstwo to poszukaj sobie do konwersacji kogoś innego o podobnym stopniu inteligencji . "

Jeszcze coś takiego : ' Jak czytam debilne wypociny niektórych to mnie krew zalewa ."

Dodaję że to nie pisałeś do mnie. Ale czego można się po Tobie spodziewać skoro kanwą tego co piszesz jest to :
    " Kowala nie trawię to fakt bo wg mnie to pseudo trener.......... Kowal powinien oddać medal bo na niego zupełnie nie zasłużył" mógłbym wiele więcej  Twoich cytatów przytoczyć, ale po co. Ty na pewno wiesz co to "dobry smak".

Dla Ciebie podobno liczy się dobro drużyny, czyżby ?, a może to zawiść, niechęć do trenera, a może kompleksy, które to mi przypisujesz, bo jak inaczej nazwać to:
Gdy Pablo pisał że będzie kibicował Lotosowi czy Skrze aby Resovia nie weszła do finału (2016 rok) to Ty napisałeś  " ...Chciałbym kolejnych porażek, najlepiej 0:3 bo innej metody na zwolnienie Kowala nie widzę.

Piszesz o żenującym poziomie wypowiedzi, to w takim razie jak nazwać to co Ty pisałeś ??????
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2018, 10:28:45 am wysłana przez Majer »